Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404473 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.02.2016. u 11:45 - pre 99 meseci
Termo glave imam svuda na dadijatirima
Jedan u hodniku, decijoj sobi,spavaca soba,
i dva su mi u dnevnom boravku gde mi je i oec posto je velika soba 32m2
Tu imam i dva radijatora 180x60 plus pec
Boki016
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.02.2016. u 23:46 - pre 99 meseci
Potrebno je da najpre ozracis radijatore a potom po potrebi dopunis vodu u sistemu. Ako se i dalje manifestuje porast pritiska , proveri na ekspanzionoj posudi na ventilu da nije bušan bleder unutra , ako na ventilu izlazi i voda a ne samo vazduh.
 
Odgovor na temu

Fortuna89
Milos Savic
Komercijalista
Silbo
Smederevska Palanka

Član broj: 331387
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.02.2016. u 08:13 - pre 99 meseci
Meni se javlja ovaj problem,ranije nakon citanja posta koji je napisao Maks-rs,da podignem temperaturu vode na 70c da bi ocistio turbulatore,ja sam to uradio,ali meni je bio malo veci pritisak u sistemu,i kad je dostigla 70,pritisak je bio na 2,5 bara,sto ja nisam video,i onda je sigurnosni ventil izbacio malo vode,e sad,nista strasno,ugasio sam pec,smanjila se temperatura,ozracio malo radijatore da smanjim pritisak,ali od tada mi se na onoj cevcici za ispusni ventil uvek kaplje voda,recimo jedna kap dve svaki dan,skidao sam stranicu da kao zategnem ventil,ali ne moze nista da se uradi,i dalje se isto dogadja,da li zna neko sto?
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.02.2016. u 10:59 - pre 99 meseci
@FilipE
Reci mi gde se nalazi taj ventil na ekspanziji posto se bas i ne razunem oko toga da probad da nadjem i ako sam ukapirao trebalo bi samobda ispusti vazduh bez vode ako krene i voda onda je pokvareno... E sad ja sam ispustao vazduh iz radijatora ali iz svakog odma krece mlaz vode jedino iz susaca se par puta culo vazduha pa krene mlaz vode sad samo voda krece. Jos da proverim taj ventil sto kazes.
A da li uopste u sistemu treba da se povecava pritisak na toloj vodi ili ako je na hladnoj vodi recino pritisak 1.6b da ostane toliko i na toploj vodi.
Kod mene je recimo pritisak u sistemu na hladno 1.6b kad se ugreje nvoda na 65c ide i do 2b-2.2b
Boki016
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.02.2016. u 19:28 - pre 99 meseci
@trapa
To je normalno. Nasteluj da ti je na "hladno" 1,2 bara , pa kad pec dostigne zadatu pritisak ce se popeti negde do 1,8-1,9 bara, zavisi .
Ventil na expanzionoj se nalazi ili od napred, ispod donje pepeljare , ili od nazad gde je i slavinica za prikljucak za vodu . Samo nemoj mnogo da ispustis vazduh jer je potrebno da je u posudi od 1,2 do 1,5 bar. Pozeljno je da imas manometar za proveru ili za pumpanje guma (od kompresor).
Inace ne izlazi samo vazduh (cist) iz radijatora vec je pomesan sa vodom u mlazu , cuje se drugaciji zvuk , a kad ide samo voda opet postoji razlika . Jednostavno se vidi .

@fortuna
Verovatno je do ventila . Ili zovi servisera ili prvo probaj sam - nateraj pec na 70' a pre toga malo dolij vode u sistem da ventil ponovo otvori na 2,5 . Mozda se posle lepo zatvori . I ako ti je plasticna cev malo podignuta ti je savij i daj joj malo nagib da se lepo ocedi posle.
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
109.245.216.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno17.02.2016. u 19:53 - pre 98 meseci
Kako smo se smirili od kada je temperatura otisla u + 20 :-). Sve radi kakO treba kada nam pec ne radi ;-)
Pozdrav svima :-)
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2016. u 22:14 - pre 98 meseci
Zdravo svima,
Nije bilo lako procitati sve 48 stranice ali je bilo zadovoljstvo,
ovako sa strane delujete kao jedna velika porodica :)
Citajuci sve postove pazljivo naucio sam dosta stvari koje ce mi trebati u buducnosti,
a neke i primenuti na samom pocetku.

Naime u predstojecim 2-3 meseca planiram da uvedem centralno grejanje za sledecu seznonu.
Planiram kupiti alfa plam commo 15 iako mi majstori kazu uzmi commo 21 brze ce da ti zagreje stan.
Radi se o stanu u stanbenoj zgradi povrsine 75m2.
Pec je planirano da se nalazi u ostavu i iz ostave ce zracenjem grejati jedno pretsoblje i drugo pretsoblje.
Ostava+jedno+drugo pretsoblje zajedno su oko 15m2 (3+7+5).
Dnevna planirano 3 radijatora, dve spavace sobe po jedan i jedan susac u kupatilo, ukupno 6.
Instalacija cevi za radijatore ugradjena ranije kad se stan renovirao.

Od onog sto sam procitao ovde i prihvatio oberucke znam sigurno da cu staviti i termo glave na svim
radijatorima osim na susacu u kupatilo.
Najverojatno stavio bih i mesni trokraki ventil iako nisam 100% siguran jeli kod mene preporucljivo.

Ovo je moja situacija, svaki savet je dobrodosao.


E sada drugi deo moga posta:
Jedino sto ce mi mozda biti problem jeste dimnjak, naime u samoj ostavi postoi takozvani ventilacijski
dimnjak i on za razliku od ostalih dimnjaka u zgradi se razlikuje samo po tome sto ima ventilacijske
resetke u svakoj ostavi, inace promer je isti kako i kod ostalih dimnjaka 20x20.
Ispod mene su 2 stana, ja sam na trecem spratu i iznad mene jos jedan stan.
Imam dve zamisljene opcije
Prva je da samo kod komsije iznad mene zatvorimo tu resetku (normalno ako prihvati)
i za sada se samo nadam da izduvni gasovi nece ici na dole sto je mozda glupo sa moje strane
da se samo nadam.
A druga opcija je samo moja neka varijanta u glavi za koju ni sam ne znam moze li da se realizuje
a to je da u samom dimnjaku promera 200mm ubacim cunak promera recimo 120mm
i koji ce na ulazu u ostavu da se reducira na 80mm.

Ovo sto se tice dimnjaka sam spodelio ovde nadajuci se da ce mozda neko da mi da neki savet
mozda neko ima slicna iskustva.

Izvinite na dugom postu, hteo sam sto bolje da vas upoznam sa mojom situacijom.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.02.2016. u 07:33 - pre 98 meseci
Živko , dobrodošao na forum !

Evo par mojih razmišljanja:

-Nemoj slušati majstore i idi na commo 15 , možda ti je čak i on prejak,
-Ako stavljaš termoglave obavezno stavi trokraki termostatski mešni ventil a pošto imaš malo radijatora stavi i prestrujni ventil kod peći.
- Što se tiče dimnjaka , nemoj se igrati sa tim ventilacionim otvorom jer ima puno rizika i nepoznanica..Radije promjeni poziciju peći ako imaš pravi dimnjak ( neka skica stana bi dobrodošla ) ili izađi na fasadu i napravi izolovanu prohromsku vertikalu do krova.
-Opiši nam malo kakva je izolacija stana.

Obzirom na malu kvadraturu i snagu peći dobro bi ti došao i kombinovani bojler za sanitarnu vodu.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.02.2016. u 12:05 - pre 98 meseci
[img]http://i.imgur.com/FRjFjSX.jpg?1[/img]


Bolje vas nasao :)
Hvala Maks na brzo odgvoru.
Pokusavam stavit shemu stana, nadam se da ce slika dobro ispasti.
Pa da krenem sa objasnjavanjem.

1. Polozaj peci commo 15
Ulazna vrata od ostave cu da promenim i da stavim dvokrilnu vratu
medjutim to nije nikakav problem nitu bitno u ovom trenutku.
2. Ventilacijski dimnjak u ostavi (koji dole nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
3. Dimnjak izmedju dve spavace sobe (koji takodje nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
4. Ventilacijska resetka na ventilacijskom dimnjaku u ostavi
5. Otvor dimnjaka u spavacoj sobi koji se nalazi u gornjem delu blizu plafona
6. Otvor dimnjaka u decijoj sobi koji se nalazi nize, na visini od oko 80cm od poda.
7. Dimnjak izmedju dnevne i kuhinje koji ima sa obe strane otvora i koji dole u podrumu ima cistac
za razliku od prethodna dva dimnjaka.
8. Deo pretsoblja koji bi mozda bio idealniji za polozaj peci, medjutim zbog malog kupatila tamo su smesteni
ves masina, masina za susenje, protocni bojler, pomocni umivaonik....


E sada ako odustanem da koristim ventilacijski dimnjak u samoj ostavi prva alternativa mi je da kroz decjoj sobi
stignem do dimnjaka pod rednim brojem 3 stim sto cu otvor dimnjaka u spavacoj sobi pod rednim brojem 5 da zazidam
i da napravim novi otvor suprotno od njega.


Sto se tice termostatskog menog ventila i prestrujnog ventila prihvatam tvoj savet i to kad dodje vreme cu majstorima da kazem.
ne mogu im ja objasnjavati kako, sto i gde. Mislim da je dovolnjo da im kazem da zelim montazu ta dva ventila.

A sto se izolacije stana tice. Imam novi Alu stolariju, duplo staklo. Dok termicku izolaciju stana nemam nit spoljasnu nit unutrasnju.
Bila je prica sa komsijom iznad mene da nas dvoje stavimo 8cm termicku fasadu na severnom i istocnom delu stana (vidi se na shemi)
medjutim u zadnjem trenutku je komsija odustao.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.02.2016. u 12:07 - pre 98 meseci
[img]http://imgur.com/FRjFjSX.jpg?1[/img]


Bolje vas nasao :)
Hvala Maks na brzo odgvoru.
Pokusavam stavit shemu stana, nadam se da ce slika dobro ispasti.
Pa da krenem sa objasnjavanjem.

1. Polozaj peci commo 15
Ulazna vrata od ostave cu da promenim i da stavim dvokrilnu vratu
medjutim to nije nikakav problem nitu bitno u ovom trenutku.
2. Ventilacijski dimnjak u ostavi (koji dole nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
3. Dimnjak izmedju dve spavace sobe (koji takodje nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
4. Ventilacijska resetka na ventilacijskom dimnjaku u ostavi
5. Otvor dimnjaka u spavacoj sobi koji se nalazi u gornjem delu blizu plafona
6. Otvor dimnjaka u decijoj sobi koji se nalazi nize, na visini od oko 80cm od poda.
7. Dimnjak izmedju dnevne i kuhinje koji ima sa obe strane otvora i koji dole u podrumu ima cistac
za razliku od prethodna dva dimnjaka.
8. Deo pretsoblja koji bi mozda bio idealniji za polozaj peci, medjutim zbog malog kupatila tamo su smesteni
ves masina, masina za susenje, protocni bojler, pomocni umivaonik....


E sada ako odustanem da koristim ventilacijski dimnjak u samoj ostavi prva alternativa mi je da kroz decjoj sobi
stignem do dimnjaka pod rednim brojem 3 stim sto cu otvor dimnjaka u spavacoj sobi pod rednim brojem 5 da zazidam
i da napravim novi otvor suprotno od njega.


Sto se tice termostatskog menog ventila i prestrujnog ventila prihvatam tvoj savet i to kad dodje vreme cu majstorima da kazem.
ne mogu im ja objasnjavati kako, sto i gde. Mislim da je dovolnjo da im kazem da zelim montazu ta dva ventila.

A sto se izolacije stana tice. Imam novi Alu stolariju, duplo staklo. Dok termicku izolaciju stana nemam nit spoljasnu nit unutrasnju.
Bila je prica sa komsijom iznad mene da nas dvoje stavimo 8cm termicku fasadu na severnom i istocnom delu stana (vidi se na shemi)
medjutim u zadnjem trenutku je komsija odustao.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.02.2016. u 12:08 - pre 98 meseci
[img]imgur.com/FRjFjSX.jpg?1[/img]


Bolje vas nasao :)
Hvala Maks na brzo odgvoru.
Pokusavam stavit shemu stana, nadam se da ce slika dobro ispasti.
Pa da krenem sa objasnjavanjem.

1. Polozaj peci commo 15
Ulazna vrata od ostave cu da promenim i da stavim dvokrilnu vratu
medjutim to nije nikakav problem nitu bitno u ovom trenutku.
2. Ventilacijski dimnjak u ostavi (koji dole nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
3. Dimnjak izmedju dve spavace sobe (koji takodje nema cistac, nema ona vratanca u podrumu zgrade)
4. Ventilacijska resetka na ventilacijskom dimnjaku u ostavi
5. Otvor dimnjaka u spavacoj sobi koji se nalazi u gornjem delu blizu plafona
6. Otvor dimnjaka u decijoj sobi koji se nalazi nize, na visini od oko 80cm od poda.
7. Dimnjak izmedju dnevne i kuhinje koji ima sa obe strane otvora i koji dole u podrumu ima cistac
za razliku od prethodna dva dimnjaka.
8. Deo pretsoblja koji bi mozda bio idealniji za polozaj peci, medjutim zbog malog kupatila tamo su smesteni
ves masina, masina za susenje, protocni bojler, pomocni umivaonik....


E sada ako odustanem da koristim ventilacijski dimnjak u samoj ostavi prva alternativa mi je da kroz decjoj sobi
stignem do dimnjaka pod rednim brojem 3 stim sto cu otvor dimnjaka u spavacoj sobi pod rednim brojem 5 da zazidam
i da napravim novi otvor suprotno od njega.


Sto se tice termostatskog menog ventila i prestrujnog ventila prihvatam tvoj savet i to kad dodje vreme cu majstorima da kazem.
ne mogu im ja objasnjavati kako, sto i gde. Mislim da je dovolnjo da im kazem da zelim montazu ta dva ventila.

A sto se izolacije stana tice. Imam novi Alu stolariju, duplo staklo. Dok termicku izolaciju stana nemam nit spoljasnu nit unutrasnju.
Bila je prica sa komsijom iznad mene da nas dvoje stavimo 8cm termicku fasadu na severnom i istocnom delu stana (vidi se na shemi)
medjutim u zadnjem trenutku je komsija odustao.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.02.2016. u 13:40 - pre 98 meseci
Citat:
ZivkoN:
E sada ako odustanem da koristim ventilacijski dimnjak u samoj ostavi prva alternativa mi je da kroz decjoj sobi
stignem do dimnjaka pod rednim brojem 3 stim sto cu otvor dimnjaka u spavacoj sobi pod rednim brojem 5 da zazidam
i da napravim novi otvor suprotno od njega.


Ovo ti je u principu najbolje rješenje s tim da ti uopšte ne trebaju vrata na ostavi ( jer bi unutra bilo milion stepeni) a na dimovodnim cijevima fi 80 mm stavi T -račve za čišćenje umjesto koljena. Takođe ambijentalnu sondu od peći provuci u dnevni boravak.

Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.02.2016. u 00:20 - pre 98 meseci
Izvinjavam se puno, postirao sam 3 ista posta u pokusaju da uploadiram sliku.
Mislio sam da ih mogu obrisati ali ne mogu :/

Na zadnjem postu sam uspeo da zakacim sliku ali nisam siguran jeli kako treba
nema je kao slika.

@maks-rs
Koliko i da nisam hteo da ide cunak tamo vamo po sobama + da imam
horizontalno postavljen cunak najverojatno je najbolje resenje.
Mogu da zamislim kako cu se osecati ako komsije ispod mene se budu zalili da im dimi iz ostave
a ja sa malom bebom :D

Vrata od ostave sam mislio posle montaze peci i sve ostalo da je menjam, tako da
videcu na kraju sta cu da radim, lako mi se njom :)

T racve sam i pre toga mislio da ima 2 na broju. Jednu odma na izlazu iz peci i najverojatno
ce druga da bude pre nego sto udje u decjoj sobi.

Ambijentalna sonda. Za vreme renoviranja sam ugradio kabeo za sobni termostat koji iz ostave
ide u dnevnu sobu. Mogu li kako iskoristiti taj isti kabeo za prenos sonde u dnevnoj?

U prethodnom postu si pomenuo i kombinovani bojler. Trenutno koristim protocni bojler Stiebel,
puno sam zadovoljan i za pocetak necu stavljati kombinovani bojler.
Ispitacu snagu peci u mom stanu kao potrosac jednu sezonu i ako ima potrebe od vise potrosaca onda cu da ga stavim.
Inace cu sve da pripremim za kombinovani boljer, pa ako se bude nekad postavljao to da bude sto lakse.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.02.2016. u 07:59 - pre 98 meseci
@ZivkoN

Ambijentalna sonda dođe na parčetu kabla prikačena na peć i možeš je produžavati po želji i bolje je koristiti nju ( ugrađeni termostat u peći ) nego externi sobni termostat zbog finije regulacije-modulacije.

Kombinovani bojler sam spomenuo najviše zbog uštede novca , ne znam cijene struje i peleta u Makedoniji - kod mene je odnos pelet - struja 1 : 3 .

Ako peć bude u ostavi moraćeš dobro zadihtovati ventilacioni otvor da ti ne uvlači mirise od komšija :-) a inače moraš obezbjediti da peć ima dotok svežeg vazduha odnekud. T - račve moraš staviti na svakoj promjeni pravca dimovodnih cijevi da nebi morao da ih skidaš kod čišćenja.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.02.2016. u 09:01 - pre 98 meseci
@maks-rs

Prvo da ti zahvalim puno na posvecenost i istrajnost.
Hvala na savetime koje dajes tako lako i tako dobro.
Sto se mog problema oko dimnjaka tice majstori montazeri nisi bili taka sigurni i prakticni.
Morao sam da zovem ovlastenog servisera, sa molbom kad bude dolazio u Strumici
zbog drugih obaveza da dodje i do mene da mi da konkretne savete i ideje.
A hoce li doci ne znam ni ja :)

Znaci ambijentalna sonda nece biti tesko produziti je u dnevnoj sobi.

Kombinovani bojler - Odnos pelet struja kod mene u MKD je 1:2
racunajucu da 1kg pelet zamenjuje 5kw struje
Sto se protocnog bojlera tice napomenuo sam da sam pre zadovoljan jer meni ljeti racuni za struju su mi veoma niski.
Doduse mi smo u stanu ja, supruga i sina od 4god, bila bi druga prica da smo porodica sa vise odraslih clanova.

Ventilacioni otvor u ostavi sam mislio zatvoriti ovakvom rozetnom
http://prntscr.com/a83dhk koja diktuje maksimalno a ako bude bilo potrebe da mogu da je otvorim.

A sto se tice dotok svezeg vazduha pec ce to da uzima iz samog stana, vrata od ostave ce biti konstantno otvorena.
Neznam jesi li mislio na svezeg vazduha iz vani?
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.02.2016. u 10:04 - pre 98 meseci
@ZivkoN

Da, mislio sam na dovod svježeg vanjskog vazduha koji je neophodan za rad peći . Napisao si da imaš novu Alu stolariju koja po mom iskustvu i previše dihtuje pa je najbolje dotok vazduha obezbjediti postavljanjem prigodne ventilacione rešetke u donjoj zoni ulaznih vrata od stana.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.02.2016. u 14:51 - pre 98 meseci
@maks-rs

Jel pec funkcionise na isti nacin kao i kuhinski aspirator?
Odvlacenjem vazduha iz zatvorenog prostora se mora nadohnaditi sa novim.
Kod mene kad radi aspirator u kuhinji novi vazduh ulazi bas iz ulaznih vrata u stanu.
A ulaznu vratu ne mogu da rezem, to je blindirana vrata, platio sam je 500eura, dusa
bi me bolela ako mora da se reze :D salim se.
Videcu kako ce stvari da se odvijaju kad budem poceo da koristim pec, ako se zadovoli
kako i aspirator onda OK, ako ne mozda budem otvarao ventilacionu vraticu na ventilacionom dimnjaku u samoj ostavi
jer mislim da nece povuci neprijatnih mirisa, ali ajde da ne pricam sada mnogo......jel ovo
sto ja pricam sada je nagadjanje.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno27.02.2016. u 21:32 - pre 98 meseci
Stavljanje peći u stambeni prostor nije uvek prijatno i može imati i kontra-efekte.Na primer buka , prašina i najgore bi bilo da peć nema pravilan odvod a tada i loše sagorevanje i vraćenje gasova u stan.
U principu ventilacione otvore nebi trebalo dirati i nikako zatvarati.I nikako koristiti kao dimnjak .A svaki stan mora povremeno da se luftira i ako je sa centralnim grejanjem .
Zato na prvom mestu je dobar dimnjak , tu neke improvizacije nebi smele da budu.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

misl

Član broj: 186454
Poruke: 22
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.03.2016. u 17:54 - pre 98 meseci
Pozdrav svima,

Primijetio sam da mi se odlijepila ona "izolacija"(kao neki konop pljosnati) na posudi u kojoj sagorijeva pelet,cime da je zalijepim?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.03.2016. u 18:28 - pre 98 meseci
Vatrostalnim silikonom
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404473 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.