Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je zakon za sve isti?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je zakon za sve isti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16306 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 13:27 - pre 127 meseci
Još je pokojni maršal, u "ono" vreme znao da kaže da se ne treba držati zakona kao pijan plota.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 14:10 - pre 127 meseci
Citat:
X Files:
* natezali se saobracajac i vozač, da li je bilo preticanje ili obilaženje (radilo se o nekom TAXI vozilu koje je do polovine bilo van ceste, na zemlji, primajuci putnike; cesta je bila neka prigradska, praktično bez ikakvog saobraćaja)
* nastavilo se kod sudije, i posle diskusije (ne znam detalje) koja je odvela u određenom smeru - saobracajac izjavljuje da su napolju bili "idealni uslovi za vožnju", dok je vozač tvrdio da je asfalt bio pod snegom
* sudija kažnjava vozača
* vozač nabavlja zvaničan izveštaj od zvanične insitucije, da je tog dana sneg bio od 2 do 5 cm
* vozač se žali višoj instanci, prilažući relevantnu dokumentaciju
* viša isnstanca se "zahvaljuje na...(ovde neki prigodni prokenj) ...ali smatra da službeno lice nije imalo razloga da govori neistinu"
* vozač ostaje bez love, bodova i dozvole na izvestan period

Naravoučenije nek izvuče svako za sebe.

Ne razumem, preticanje je kad je vozilo koje se prolazi u pokretu, obilaženje je ako vozilo stoji. Preticanje preko pune je zabranjeno, obilaženje je dozvoljeno.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 18:29 - pre 127 meseci
Pazi, nije se meni desilo nego drugaru. Saobraćajac mu je odmah rekao da je "obilaženje" njegova priča, i da slobodno unese to kao komentar/primedbu u zapisnik. Po saobraćajcu je preticanje. Rešio je da napiše kaznu i gotovo. Znam dobro taj deo puta i znam da se niokakvom divljanju vozača ne može govoriti.

Teoretski, ko zna ko je tu i koliko % kriv ili prav. Ipak, po meni se seo sistem sudske pravde mora zasnivati na dokazima, i smešno mi je da zvaničan zapis o vremenu, zvanične ustanove, može da se dovodi po potrebi u pitanje.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 22:17 - pre 127 meseci
Ja imam samo da dodam da sam jednom kad sam bio kod sudije za prekrsaje zbog prekoracenja brzine, i nakon svedocenja 3 svedoka, i svedocenja policajca koji kaze da nije izmerio brzinu po propisu, sudija meni kaze "da slazem se sa vama, ali doslo je naredjenje da svi moraju da budu kaznjeni". Dan danas zalim sto nisam to snimio i sto su naravno odbili da tu izjavu stave u zapisnik sa sudjenja. Kakav zakon, kakvo sudjenje, kad se sudi po naredbi.

A odgovor na pitanje iz naslova je valjda ocigledan, svaki dan u novinama/vestima moze da se procita o primerima kako zakon nije isti, zavisi samo od debljine novcanika optuzenog. Ceca, Miskovic, Gazda Jezda, Marko Milosevic,...

A mogu i da navedem i 2 primera iz oblasti saobracaja...Mitrovicev sin, Petra Cvijic....da je neko od nas obicnih smrtnika uradio tako nesto, vec bi smo bili na robiji.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?19.10.2013. u 09:11 - pre 127 meseci
^
I dokle god u naslovima novinskih članaka ne preovladaju, ili se makar pomenu nesreće uzrokovane skalamerijama iz teme diskusije i dokle god će preovladavati naslovi gde su uzročnici vozači vozila, manje-više tehnički ispravnih, za sve to će IPAK biti krivi cigani!?
I sve naše frustracije zbog apsolutno nesposobne države ćemo ka njima usmeriti.
Onako....preventivno.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?19.10.2013. u 11:07 - pre 127 meseci
To je bio primer propuštaš poentu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?19.10.2013. u 14:21 - pre 127 meseci
Citat:
Vasastajić:
^
I dokle god u naslovima novinskih članaka ne preovladaju, ili se makar pomenu nesreće uzrokovane skalamerijama iz teme diskusije i dokle god će preovladavati naslovi gde su uzročnici vozači vozila, manje-više tehnički ispravnih, za sve to će IPAK biti krivi cigani!?
I sve naše frustracije zbog apsolutno nesposobne države ćemo ka njima usmeriti.
Onako....preventivno.


Prvo, to sto su Cigani uopste nije bitno. Ti se se uhvatio za njih i pokusavas da navedes pricu na tu stranu. To sto uglavnom oni voze te skalamerije, je sasvim druga stvar.
Drugo, NIKO nema prava da ugrozava drugog, pa bio on Cigan, Norvezanin ili Gandalf licno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?19.10.2013. u 15:13 - pre 127 meseci
Čak i da je reč o motokultivatorima, prema zakonu dužni su:

Član 5.
(i)Pod uređajima na motornim i priključnim vozilima u saobraćaju na putevima, u smislu ovog pravilnika, podrazumevaju se:
1) uređaji za upravljanje;
2) uređaji za zaustavljanje;
3) svetlosno i svetlosno signalni uređaji;
4) uređaji koji omogućavaju normalnu vidljivost;
5) uređaji za davanje zvučnih znakova;
6) uređaji za kontrolu i davanje znakova;
7) uređaji za odvođenje i regulisanje izduvnih gasova;
8) uređaji za spajanje vučnog i priključnog vozila;
9) uređaj za kretanje vozila unazad;
10) uređaji za oslanjanje;
11) uređaji za kretanje;
12) elektro uređaji i instalacija;
13) pogonski uređaj - motor;
14) uređaji za prenos snage.
(ii) Delovi vozila od posebnog značaja za bezbednost saobraćaja su: karoserija, kabina za
vozača i prostor za putnike, blatobrani, branici, zaštitnici od podletanja pod vozilo,
priključci za sigurnosne pojaseve, priključci za vuču, uređaji za obezbeđenje vozila od
neovlašćene upotrebe, uređaji za pogon na sabijeni ili tečni gas, uređaji od kojih zavisi
sastav i obojenost izduvnih gasova.
(iii) Pod opremom vozila u saobraćaju na putevima u smislu ovog pravilnika
podrazumevaju se:
1) rezervni točak;
2) aparat za gašenje požara;
3) sigurnosni trougao;
4) oprema za pružanje prve pomoći (komplet prve pomoći);
5) klinasti podmetači;
6) čekić za razbijanje stakla;
7) uže ili poluga za vuču;
8) zimska oprema;
9) oprema za čišćenje točkova poljoprivrednih vozila.

Znači, nije reč o motokultivatoru koji se kreće po Vasinoj bašti nego o motokultivatoru koji učestvuje u saobraćaju na gradskim ulicama!
To kaže zakon a o zakonu se raspravlja isključivo u Domu narodne skupštine. Po usvajanju istog i stupanja na snagu, o zakonu nema rasprave, ON SE PRIMENJUJE!!!!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?20.10.2013. u 11:00 - pre 127 meseci
@Vasa

Kako bi ti formulisao temu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?20.10.2013. u 12:01 - pre 127 meseci
Kako da formulise temu kada je ni nema.Uhvatio se cigana i jos fali da neko od nevladinih zastitnika pocne da prica o diskriminaciji pa da bude veselo.
Da li je zakon za sve isti.Na papiru jeste u praksi nije i sada treba voditi polemiku o motokultivatorima a u novinama covek zbog zaokruzenog racuna
bez uplacenih 0.40 para i duga sa kamatom od 4 dinara hoce da mu iskljuce struju a onaj od 500k duga nece ni da pusti u dvoriste dispecere da ga ugase.
I josss milion slicnih stvari za anemicnu temu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?20.10.2013. u 12:58 - pre 127 meseci
Treba praviti razliku između Roma i cigana... Ovo drugo je karakterna osobina. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?20.10.2013. u 21:38 - pre 127 meseci
To što si naveo zakon ne znači da znaš pravilno, pa i uopšte , da ga i tumačiš, jer u današnjim uslovima SVAKI zakon i pravilnik može da pronađe i moja pokojna baba.
Dakle, dao sam ti zadatak, KATEGORIŠI to što si video da ide putem, a važećim odredbama zakona i pratećeg pravilnika, pa posle prosipaj tu latentnu Ljotićevsku demagogiju i dalje.
Evo i dva bonusa:
1. da imaš mooda da tako nešto voziš, ni tebi zakon ne bi mogao ništa.
2.dozvoljeno je sve što nije zabranjeno.

E sad ti lupaj glavu šta i zašto.

I mani se cigana PRAVIH, jer je TO, što oni voze samo posledica apsolutne nekompetentnosti karakternih cigana, što su ovi pravi, u datim okolnostima samo mudro iskoristili.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.10.2013. u 20:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 08:44 - pre 127 meseci
OTKRIVEN TRKAČ IZ MUP: Od presretača bežao načelnik policije Zoran Smajić!
Baš me interesuje epilog, ako ga uopšte bude bilo?

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 08:54 - pre 127 meseci
Citat:
Vasastajić:
Dakle, dao sam ti zadatak, KATEGORIŠI to što si video da ide putem, a važećim odredbama zakona i pratećeg pravilnika, pa posle prosipaj tu latentnu Ljotićevsku demagogiju i dalje.


Koji si ti trol :)

Tvoj zahtev je potpuno sumanut i nebulozan. Ako ti nije jasno zasto ta vozila spadaju u kategoriju Krš, sta sve ta vozila nemaju u odnosu na registrovana vozila, kako vozilo treba da izgleda i sta sve da poseduje, onda bi malo trebalo da se provozas putevima.

Inace, primecujem da upravo ti imas problem sa Ciganima, a tu svoju netrpeljivost prema njima koju prikrivas napadom na nekoga i izmisljanjem prica nemoj da trpas u ovu temu.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 09:41 - pre 127 meseci
Mi se bunimo kada nekom dzipu progledaju kroz prste za neke prekrsaje, a eto vidimo da i mandovi imaju privilegiju da voze svoje masine nekaznjeno. I mislim da je zakon za sve isti. Kako za ove sa dzipovima, tako i za druge. ;)

He, juce, tip sa Jugom, u Dusanovoj, na sred ulice stao i hoce preko pune da predje na drugu stranu da se parkira. Lepo dao migavac za levo i stvara kolonu, a jedini auto koji se zaustavio da ga propusti je bio policijski. Zaista.

Nasa policija je najbolja. Ubedljivo.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.10.2013. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 13:31 - pre 127 meseci
Normalno da ne moze da se pronadje u zakonu, jer ne postoji kategorija Krš. Zakon je propisao sta se SME voziti po drumu....A ti to odlicno znas, samo se pravis lud, jer po temi mora da se lupeta.

Mada, obzirom da u ovakvoj temi pominjes Italijane, Madjare, fasiste, razne bitke, Vojvodinu, Srbiju.....ko zna...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 14:06 - pre 127 meseci
3way
prihvati i činjenicu da zakon izričito NIJE zabranio nigde da se takva skalamerija pojavi u saobraćaju, jer TO ima NEŠTO, ali se ne uklapa apsolutno ni u jednu kategoriju navednu pravilnikom, pa time onda i ne podleže ni zakonu ni pravilniku.
To je caka kojoj su Cigani NAUČENI još po starom zakonu, a pitanje za milion dolara je ZAŠTO TO NIJE DEFINISANO novim zakonom?
Makar nekim aktom grada Beograda, jer ih gotovo isključivo samo tamo i ima.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.10.2013. u 20:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 14:09 - pre 127 meseci
Vidi, zakon je tacno propisao sta sme da se vozi po putu i pod kojim uslovima.

A ti slobodno nastavi o Dzingis i Kublaj Kanu, Mongolima, Aleksandru Makedonskom, Astecima, Indijacima, Hitleru, samurajima i Rohancima....sta god da te vec muci danas...


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 16:14 - pre 127 meseci
Da li negde stoji znak u gradu da je konjska zaprega zabranjena?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?21.10.2013. u 21:53 - pre 127 meseci
^
Sa tvog linka:
Citat:
- Niko ne može da zabrani nekome da vozi zapregu i pored Skupštine, a ne samo na periferiji, jer za to nema zakonskih osnova. Nigde nije postavljen nijedan saobraćajni znak koji to zabranjuje. Tek kada ovo pitanje bude na odgovarajući način rešeno, kao i druga koja se tiču držanja domaćih životinja u prestonici, i kad se zabrani vožnja raznih improvizovanih vozila, saobraćajna policija moći će da reaguje i da kazni izgrednike. Dok neko ne nastrada, neće se rešiti ovaj problem - kategoričan je Bogosavac.

A o čemu ja trubim celo vreme prisutnim trolovima?!

No, normalno, potrebno je nešto malo više od osnovne pismenosti da se tako jednostavna stvar shvati i konačno prihvati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je zakon za sve isti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16306 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.