Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana

elitemadzone.org :: MadZone :: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31179 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 12:24 - pre 127 meseci
Citat:
Dexic:
Ivane, imas linkove na sta sam mislio, ne pitaj stalno isto :)



Pa evo ti sa grafikona sa linka koji si ti postovao:

Berlin:



Beograd:



Kao sto se vidi, nikakvih velikih razlika u temperaturi nema zimi pa da se tvrdi da Berlin ima vreme koje "Beograd nije video".

Zima u Berlinu je manje-vise ista kao u Beogradu, kazem kao neko ko je ziveo 5 godina u Berlinu i 20 godina u Beogradu.

Prosecne minimalne temperature:

Decembar: Beograd 0, Berlin -1
Januar: Beograd -1, Berlin -2
Februar: Beograd 1, Berlin -2

Te price o nepogodama "kakve Beograd nije video" su apsolutna besmislica. Prestani da trolujes.


Cisto primera radi, evo kako je u Oslu:

Decembar: -5
Januar: -5
Februar: -5


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.10.2013. u 13:35 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 12:46 - pre 127 meseci
Hebeš mi sve ako za 5 strana ne budemo raspravljali o saobraćaju u Manili ili o dostupnost leskovačkog roštilja u Dohi.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 14:04 - pre 127 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Dexic:
Ivane, imas linkove na sta sam mislio, ne pitaj stalno isto :)



Pa evo ti sa grafikona sa linka koji si ti postovao:

Ne taj link, postavio sam ti 5+ linkova na vesti o vecem zastoju voznog saobracaja, smrtima i slicnog od uragana u zapadnoj Evropi, od cega i neke konkreteno u Berlinu!

Daj barem ako zelis da budes Vulkanac, nemoj samo da gledas jedan post i na njega samo reagujes nepovezano, milion puta mi izvlacis postove iz konteksta i samo na zadnji nesto pricas, a u prethodnom ti je vec bilo odgovoreno. Kao sto i dan danas jos uvek nista nisi odgovorio za eBay i slanje vrednosnih posiljaka u Srbiji nakon sto smo pokazali da je ventura slagao da je neophodan izvod banke za DHL, jer i na sajtu a i u mailu njemu nije stajalo da je neophodan.
Ali ne, ti uvek samo pogledas zadnji post da bi odgovorio kao Vulkanac :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 14:09 - pre 127 meseci
Citat:
3way: "Temperatura na betonu" ne postoji.
Sta je to? Temperatura na 2cm od betona, jedan metar, dva metra? Zasticeno od vetra ili ne? Koje vrste betona? Koje boje betona? Dakle, to veze nema sa mozgom.

Sta je ovo, definicija fizike u svemiru?
Temperatura u BG-u se meri na Kosutnjaku, i meri se u hladovini. Temperatura kod Konja ili na setalistu na NBG je nesto sasvim drugo i to je temperatura na betonu.
Dok Kosutnjak meri po 30-35*C, kod Konja izmeri >40-45*C pa i mnogo vise.

Dok u Berlinu takve enormne razlike nema po pitanju merenja.
Ivane, ne, ja nisam ni rekao suprotno po pitanju temperatura u BG-u i Berlinu, niti sam TEMPERATURE poredio. Poredio sam NEVREME koje pravi kolapse ili ubija ljude.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 14:12 - pre 127 meseci
Citat:
Dexic
Dok u Berlinu takve enormne razlike nema po pitanju merenja.


Nema zato sto niko normalan ne meri temperaturu na taj nacin.
Podatak dobijen merenjem o kom ti pricas je potpuno neupotrebljiv za bilo sta i ne predstavlja realnu vrednost temperature vazduha.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 15:18 - pre 127 meseci
WTF? Kako nije bitno??? Sta mene briga kolika je temperatura na Kosutnjaku kada ja treba da prodjem kroz betonske delove, gde ima "jendo zelenilo na km2"? (harikiram, za one koji ne shvataju :D)
Meni je itekako bitno da li je 30*C kod Konja ili 50*C kod Konja, jer sam ja, zivo bice, TU, kod Konja, a ne na Kosutnjaku, gde moze u oba slucaja biti 30*C.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 15:25 - pre 127 meseci
Citat:
Dexic: WTF? Kako nije bitno??? Sta mene briga kolika je temperatura na Kosutnjaku kada ja treba da prodjem kroz betonske delove, gde ima "jendo zelenilo na km2"? (harikiram, za one koji ne shvataju )
Meni je itekako bitno da li je 30*C kod Konja ili 50*C kod Konja, jer sam ja, zivo bice, TU, kod Konja, a ne na Kosutnjaku, gde moze u oba slucaja biti 30*C.
A mene na primer jedino zanima kolika je temperatura na Višnjici. Šta se mene tiče kolika je temperatura u "betonskim delovima" ?! A još manje kolika je temperatura "kod konja". Takođe, imam ortaka koji živi u Borči i uopšte ga ne zanima niti Višnjica, niti Košutnjak niti kod konja. (harikiram, za one koji ne shvataju )
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 15:45 - pre 127 meseci
Dexicu, aj' leba ti prestani da trolujes - Berlin nema nevremena kakva nisu vidjena u Beogradu.

To je toliko besmisleno da samo moze imati nekog smisla nekome ko Berlin na razglednici nije video, a kamo li ziveo tamo.

Jedino da skupimo svi za kartu i hotel i posaljemo te na par zima da se sam uveris posto ocigledno nemas nameru da prestanes sa SF-om.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 21:40 - pre 127 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dexicu, aj' leba ti prestani da trolujes - Berlin nema nevremena kakva nisu vidjena u Beogradu.

Znaci svi oni linkovi sto javljaju da ne mogu da idu vozovi kroz Berlin i da ginu ljudi lazu?
Jer to je jedina alternativa ako ti kazes da nema takvog nevremena u Berlinu.

U Beogradu ce biti zastoja, da - po principu "iznenadio nas je sneg u januaru" (sto se desilo, da :D), ali da iko radi svoj posao ovde, "problemi" zbog nevremena bi bili misaona imenica.
Kad je u Beogradu bio uragan???


Java, pa i to. U Borci isto nece biti temperatura kao na Kosutnjaku. I na Visnjici.
I Petlovo Brdo je toplije od Kosutnjaka. Sta svima njima znaci sto je prijatno na Kosutnjaku? Dok ako je u centru Berlina jedna, na periferiji druga, na mernom mestu treca, nece biti tako drasticnih razlika.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 21:44 - pre 127 meseci
Citat:
Dexic:
WTF? Kako nije bitno??? Sta mene briga kolika je temperatura na Kosutnjaku kada ja treba da prodjem kroz betonske delove, gde ima "jendo zelenilo na km2"? (harikiram, za one koji ne shvataju :D)
Meni je itekako bitno da li je 30*C kod Konja ili 50*C kod Konja, jer sam ja, zivo bice, TU, kod Konja, a ne na Kosutnjaku, gde moze u oba slucaja biti 30*C.


Temperatura na betonu moze da varira i po deset stepeni u krugu od par metara ili po visini od samo par cm.
Prema tome, tako nesto je apsolutno besmisleno meriti. Ono sto tebe zanima je subjektivni osecaj temperature, a to je sasvim druga prica koja nema veze nikakve sa meteo statistikama.

A tek je sasvim druga prica kako se temperatura uopste meri na tim "mernim stanicama", bez ikakvog standarda, reda ili kalibrisanih instrumenata.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 22:19 - pre 127 meseci
Imali negde neka statistika koliko se proda klima uredjaja u sezoni u Nemačkoj Naravno, za rashladjivanje
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 22:51 - pre 127 meseci
Citat:
3way:
Prema tome, tako nesto je apsolutno besmisleno meriti. Ono sto tebe zanima je subjektivni osecaj temperature, a to je sasvim druga prica koja nema veze nikakve sa meteo statistikama.

Da li je stvarno bilo potrebno da objasnim da pricam o subjektivnom osecaju na betonu, a ne o nekoj statistici????? Mislim prica je bila o tome zasto je m2 skuplji u Berlinu od Beograda, a ne o globalnom zagrevanju.

(da je ovo tema o globalnom zagrevanju, bila bi druga prica, mislim ne zanima me da li se Kosutnjak ne zagreva primetno, ako mi je subjektivni osecaj kod Konja 10*C razlike na 10 godina)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 22:58 - pre 127 meseci
Da li je stvarno potrebno da naglasavamo da to nije razlika od 10* :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 23:44 - pre 127 meseci
Zezas malo?
To su razlike i u toku zime:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...inus-15-na-periferiji-minus-26

A i RHMZ kaze da je uvek nekoliko stepeni visa temperatura "na asfaltu":
http://www.pressonline.rs/info...rbija-vrelija-nego-afrika.html
Da je uvek 10*C - naravno da ne. Ali u najgorim danima, u najtoplijem delu dana, moze biti - i to je onaj problem.

A evo i same razlike kakve se dese u nasim krajevima:
http://www.b92.net/info/vesti/...06&dd=21&nav_id=620295
Kad si u autu, RHMZ kaze 35*C, vidi da li ti auto kaze 35-36*C ili ce pre biti 45*C.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana31.10.2013. u 23:50 - pre 127 meseci
Armagedon:
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana01.11.2013. u 07:57 - pre 127 meseci
A da neki moderator zaključa ovu temu ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana01.11.2013. u 08:48 - pre 127 meseci
A da neki moderator počisti offtopic?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Tržišna ekonomija na delu: sude mu zbog visoke cene stana

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31179 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.