Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42208 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?08.12.2013. u 13:39 - pre 126 meseci
Nisam detaljno pogledao klip ali evo oanako na prvu loptu par nelogicnosti:

1.Motor od 85 kw postoji samo u PD verziji. U G4 motori sa Bosch pumpom deklarisu se sa 90 i 110 KS.

2.Na ovom Golfu nalaze se najobicnija sedista iz trendlajn paketa a ne hajlajn kako kaze ovaj lik.

3.Digitalna klima i CD sarzer ne mogu biti u opremi bez ESP (ASR) kakve nema na ovom Golfu.

4.Kozni trokraki volan sa ovakvom klimom u CDom nije u opremi bez bord komputera kakvog nema na ovom modelu.

5.Instrument tabla na modelu sa ovakvim volanom i digitalnom klimom ne izglada kao ova na ovom Golfu.

6.Na 80.000 km na Golfu TDI ne manja se ni filter vazduha, a kamoli nekakva Bosch pumpa kakvu ovaj lik spominje. Za modele sa Bosch pumpom kilomtraza izmedju 2 remonta je od 200 do 300.000 km (prema statistici iz servisa Zeravica).

7.Tvrd kuplung i otezano ubacivanje u brzine posledica je 300.000 predjenih kilometara (potrebno je zameniti lamelu), a ne tehnickog resenja na Golfu TDI kako kaze lik.

8.Prostor na zadnjoj klupi kod Golfa 4 kao i kod svih modela iz familije baziranih na PQ34 platformi je najveca mana ovog modela. Nema govora o bilo kakvom konforu za putnike pozadi.

9.Remont letve volana ne znam kada se obavlja, ali cifre su blize pola miliona nego ovim 160.000 koliko lik kaze da ima u autu.

itd, da sad ne davim.

Da treba birati skuplje polovnjake jeste tacno sto je rekao.

P.S. Sve sto sam nabrojao ukazuje na zanimljivu istoriju ovog testiranog primerka.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?08.12.2013. u 15:31 - pre 126 meseci
Potrosio sam 24 minuta na film, i saznao ono sto sam znao. Profil djidje koji prica neke price, pravi seoski saner koji prica gluposti i "valja robu"...

Falio je samo sesiric

Da ne navodim sve gluposti o kojima je pricano(tipa divnog enterijera koji nije bas divan i malo skrljan), ocito sakriveng lesa, i dominantnog zahteva "platite sto vise" posto to garantuje "dobro" odrzavanje...

A onda remontovana letva, remontovana bos pumpa, na lesu od bar 400kkm. Da mu i ja smanjim jedno 200kkm

Letva volana moze da traje i 200kkm, medjutim, ako se povredi gumena manzetna, a sklona je povredjivanju(cak odrzavanje predvidja proveru i zamenu..zamenu za kvalitetnu, a ne najjeftiniju, podmazivanje gume silikonom, ili mastima, kao i svakog kedera), a tada je vek letve zavistan samo od brzine rdjanja i kidanja zaptivki.

PVP je takodje izdrzljiva sprava, osim ako nije sipana nafta sa slepa i bazna ulja..

Ambijent padezi, prazna prica..momentalno treba da odbiju kupca, makar i da je namera da mu pokloni auto...

Dobro odrzavanje zahteva mnogo vise, pogotovo na G4 platformi..a cena neodrzavanja je skupa, cak i remonti su skupi, ali nisu trajni..
BTW, nova letva je 680 evra, remont je od 120-150(nasao sam dobar remont za 120evra), remont majstori su previse "opusteni" i experti, nakon remonta trpaju dextron ulje, zbog efekta(gusto ulje nabija veci pritisak) na musteriju...a ne traju dve godine(remontovane najcesce izdrze 15-18 meseci, a garancija je 12)..i to je termin u kojem je neophodna hitna prodaja lesa.

Licno sam nosio letvu na remont, remont je odradjen vrhunski, sam sam montirao, zastitio maksimalno, ali je jasno da je prava zastita hromiranje letve, ne samo brusenje i poliranje, pa se nadam malo duzem veku, uz dvonedeljnu kontrolu manzetni i stanja letve..ali ne gajim nadu vecnosti..racunam sto duze..to bolje..
Inace me je, uz moj rad, kostalo 280 evra, 120 remont, 30-40, lepkovi paste i maze, a ostatak je bilo "otvaranje posla", kugle, krajevi spona, gumice...boravak na prednjem trapu je neprijatan, finansijski..

Od ostalih detalja, nije spomenut ABS, koji je verovatno umro, sa sve senzorima, zamena pumpe za vodu...ono sto sam primetio je nedostatak drzaca za naocare(postavlena je rucka) iznad vozacevih vrata...da se vozac drzi za nesto u voznji..

Tvrdo kvacilo je takodje oznaka za les, kvacilo je normalno i mekano, ako je sve ispravno..ali je u najavi i plivajuci zamajac..osim ako nije zamenjen za klasicni, pa ubacivana neka tvrdja korpa..
Motor i menjac su najbolje stavke tog auta...birac brzina je u vrhu klase...zapinjanje je posledica verovatnog tezeg lupanja vozila

Krs...les..prezentovan i nalickan od sanera...


P.S.
Mislim da je naslon za ruke naknadno ugradjen, sa otpada, da bi se glumila highline oprema...zaboravilo se na naslone za glavu na zadnjim sedistima..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?08.12.2013. u 16:29 - pre 126 meseci
Futrola za naocare je benefit Beetle-a. Golf 4 to nema ni u jednom paketu opreme mada moze da se postavi i taj iz Beetle-a, ali je stvarno nejasno cemu rucka za odmor iznad vozacevog sedista. Obicno se vozi ili levom rukom ili sa obe. Ne znam za varijantu desna ruka na volanu a leva podignuta uvis.

Inace, ta futrolica za naocare je pametna stvar.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?08.12.2013. u 22:09 - pre 126 meseci
Nesto mi je nejasno..
http://www.amazon.com/Brand-Be...er-Volkswagen/sim/B006JWU2YW/2

Mozda je specijal za americko trziste, mada mi se cini da je bas za highline... ali sam ga vidjao u nekoliko vozila(bora i g4, pasat ima nesto drugaciju), sumnjam da je aftermarket(slaze se plastika sa ruckama)..

Srafi se u postojece rupe za drsku, i kosta pravu sitnicu..tri puta je jeftiniji od poklopca unutrasnje rucke vrata.

Ali za filmic nebitno..prava "sabacka mafija"...full fulova...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?08.12.2013. u 22:18 - pre 126 meseci
U Jetti je ovaj nosac za naocare standard, ali za Golfa se mora posebno kupiti. Kosta vise nego obloga rucice vrata. Originl kosta oko 25 eura dok obloga kvake vrata kosta oko 12 eura u osnovnoj, antracit izvedbi. Naravno, sve original. Emitacija drveta kao i karbon izvedba su skuplje.

http://www.ebay.de/itm/NEU-Ori...oteile&hash=item589ce69f19

Ne znam zasto se dize prasina oko te plastike na ruckama ako kostaju koliko porcija sladoleda u boljem restoranu?


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?09.12.2013. u 12:54 - pre 126 meseci
Kosta pet puta vise nego sto treba. Ova za bubu je 45$, a pokriva dva montazna srafa. Za te pare se kupi ceo printer od iste plastike, ili usisivac...

Kao da je licno Merkelova potpisuje..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?09.12.2013. u 17:50 - pre 126 meseci
A ko ovde prica o Bubi.

Vise puta sam, rekao da je besmisleno kupiti takav automobil ovde u Srbiji. On nema nikakve veze sa Golfom. VAGovo serviseri uzimaju godisnje odmore kad vide da im neko u halu dotera taj auto

Ovde je tema Golf a ne Buba, a za golf originlna plasticna obloge rucice vrata kosta 12 eura. U Porsheu je 2000 dinara.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?09.12.2013. u 19:08 - pre 126 meseci
Čovjek koji "testira" ovog golfa je polupismen...
Ima stvarno urnebesnih komentara kao npr. "volan je pravo ispred vas" a riječ "ergonomija" koristi skoro u svakoj rečenici... ne samo da ne zna ništa o tom autu nego je smiješno na koji način objašnjava kako su rađeni zahvati na ovoj lešini od auta...
Nisam do danas znao da golf ima kazaljku za pritisak ulja
@botr je objasnio koliko ovaj cigo zna o onom što priča kad je iskopirao onaj komentar sa youtube-a...

P.S. vladd, onu ručku iznad vozačkih vrata koriste većinom stariji ljudi kad izlaze iz vozila...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 19:42 - pre 126 meseci
Citat:
Ovde je tema Golf a ne Buba


Ajde?

Tema je golf 5(pet), a ne golf.."imaginarno"..posto su mnogi "golfovi" obicne lesine, a dok su bili novi, tezi promasaji..

Ovo je samo bilo upozorenje da se NE posmatra platforma 4...kao specijalno losa..bez obzira na neke nekada dobre motore, uz balkansko odrzavanje je sve doslo na nivo ruine..

Tako da je "buba" i "golf" 4 apsolutno ISTA platforma, sa istim glupostima i problemima...

Da ponovim...da se nikada ne zaboravi...kada se kaze "golf" na sta se tacno misli

Golf je veeeelika paleta....itd...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 20:33 - pre 126 meseci
Zajednicka platforma ne znaci i jedniki automobili. Izmedju Golfa 4 i Bube koja se proizvodi u Americi razlika je ogromna. Osim samo jednog dela mehanike (a i to nije sigurno) sve drugo je razlicito. Od 100% delova karoserije pa sve do potpuno suludih resenja koja su se zbog vratolomnog dizajna focvagenovki pokojnog dizajnera , moralo primeniti da bi motor uopste mogao stati tamo gde mu je mesto.

A cena spomenutih delova za Golfa 4 je ovakva:




-------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------





Ne znam koliko neko treba da je debil kada spominje plastiku koja kosta kao porcija sladoleda, a menja se svakih 10 godina koriscenja i 200.000 predjenih kilometara i to samo zato sto se malo ogulila, a 100% funkcionalna
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 20:42 - pre 126 meseci
Mislim da je 3B1 867 171E A94 mala cena ili je praistorijska ETKA,Mene je kostala 25 € u Beogradu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 20:45 - pre 126 meseci
Tema jeste Golf 5 ali je HoT_Steppa, sa pravilnom logikom postavio link ka Golfu 4 jer postoji mnogo veca sansa da se za 5000 eura kupi bolji Golf 4 polovnjak nego sto se za taj iznos moze kupiti Golf 5

P.S.

Ja sam plastike kupovao za 1600 do 2000 dinara u ovlascenom servisu, ali dileri nece ni toliko da plate. Ofarbaju mat sprejom za 300 dinada.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 20:51 - pre 126 meseci
Dobar si :), kao ova.Samo sto je mnogo matora.Ovo je od g4.Mojoj se zagrebala ona smola.




Mada da ti kazrm da ova plastika ide do 67 € ,ako se gleda nijasa opreme.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 21:30 - pre 126 meseci
A ako se gleda Limundo ume to da bude i 50 eura za aftermark

pa ko se upeca, upeca.

Inace aftermark sam cuo da na pijaci kupuju za 500 dinara.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 21:33 - pre 126 meseci
Ma bilo mi krivo kada sam ukucao kataloski na EBAYu.Tek tamo da vidis,a cena od 12€.Moja karbon zlatna je 67.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?10.12.2013. u 21:46 - pre 126 meseci
Pa to sam rekao, karbon, emitacija drveta i alu su skuplji. Mislim da komplet za cetvoiro vrata kosta oko 130 eura.

Antraciti je osnovni i on je skoro po pravilu jeftiniji original od aftermarka. bilo da je u pitanju Limundo ili Ebay.

Nije ovo jedinstven slucaj da se original dobija po manjoj ceni. Na primer kod Golfa 5 suspleh u servisu kosta manje od aftermarka na Ebayu. Doduse ni u servisu nije original iz prve ugradnje ali opet, nelogicno je da je fabricki servis jeftiniji. Ja sam mnogo delova za VW pronasao jeftinije u Porsheu nego sto je cena na Ebayu, cak i u Kini.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?11.12.2013. u 19:44 - pre 126 meseci
Ista je platforma i isti PROBLEMI..

Ako je porcija sladoleda za rucku, bogami za letvu mora da napuni gepek sa sladoledom...

Poenta "linkovanja" je promasena..NE MOZE se naci dobar G4...jednostavno, nije toliko trajan da bi izdrzao deset godina, a da nisu u izgledu kvarovi za min jos toliko novca..koliko bi se dalo za "odrzavanu" lesinu..

Ako neko kaze "odrzavan" golf 4, pogledajte odmah ramena, kocnice, amortizere, pa ako to nije u "novom" stanju, odnosno zamenjeno u bliskoj proslosti...zaboravite pridev "odrzavano"...btw, preporuka je da se menja i poklopac rezervoara za kocionu tecnost, kod svake promene kocionog ulja...sto bi bilo ravno planetarnom cudu ili dolasku marsovaca da je zamenjen..na Balkanu...pogotovo "ispravan"..

Tako da... G4 je odsvirao svoje, da bi bio auto za neku preporuku...pogotovo po aktuelnim cenama rezervnih delova...

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?14.12.2013. u 20:56 - pre 126 meseci
Baba iz Nemacke

Starija gospođa kasnih pedesetih i ranih šezdesetih godina sa istančanim ukusom za automobile.

Ona je vrlo pobožna žena, ide u crkvu svojim četvorotočkašem svake nedelje, redovno posećuje zelenu pijacu, ponekad ode sa drugaricama na bingo i poneku partiju bridža a uživa u istančanom ukusu šerija pred spavanje.
Vrstan poznavalac automobilizma, ne zanimaju je prdavci nego samo provereni modeli sklepani u najfinijim laboratorijama Nemačke kuhinje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?15.12.2013. u 13:52 - pre 126 meseci
Legendarno

Citat:
Matori upala mi kašika u med. Passat, 2009, iz Nuremberga vozila ga baba do pijace i nazad, nači ono koža, klima, senzori, DVD, EMS, SMS, PMS, GPS, HIV. Znači brate sve, baba ga u treću nije ubacila.


Skoro se nisam ovako nasmejao
 
Odgovor na temu

Goran AR
vlasnik
Astra rent doo
Beograd,Srbija

Član broj: 319671
Poruke: 7
217.65.192.*

Sajt: www.astranekretnine.com


+17 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?15.12.2013. u 19:23 - pre 126 meseci
WV Golf ....na zalost Opel astra je nakon pocetnog uspeha pokvarila drasticno kvalitet....ovo su informacije koje sam dobio u nekoliko pouzdanih servisa u Beogradu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42208 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.