Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan od dva valjka je magnet,a sipke koje ulaze su od bakra,kako da znam koji je od njih magnet

[es] :: Web razvoj :: Jedan od dva valjka je magnet,a sipke koje ulaze su od bakra,kako da znam koji je od njih magnet

[ Pregleda: 2231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silvijadd
Silvija Petrovic

Član broj: 319708
Poruke: 1
109.72.63.*



Profil

icon Jedan od dva valjka je magnet,a sipke koje ulaze su od bakra,kako da znam koji je od njih magnet10.12.2013. u 13:52 - pre 126 meseci
Dva valjka istog precnika ,sipke koje ulaze u valjak su od bakra,jedan od valjka je magnet,kako mogu da znam koji je jedan od njih?
Nadam se da ce te mi bar malo pomoci.
Hvala
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Jedan od dva valjka je magnet,a sipke koje ulaze su od bakra,kako da znam koji je od njih magnet10.12.2013. u 15:32 - pre 126 meseci
Kakve veze ima pitanje sa Web razvojem?

Ako pustiš da šipka od bakra pada, trebaće više vremena da prođe kroz magnet, jer se, zbog elektromagnetne indukcije, u bakarnom valjku koji propada kroz magnet generiše elektromagnetna sila koja se suprostvalja promeni položaja valjka. Naravno, ovo je značajno ako je magnetno polje valjka dovoljno veliko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Jedan od dva valjka je magnet,a sipke koje ulaze su od bakra,kako da znam koji je od njih magnet

[ Pregleda: 2231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.