Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate

[es] :: Vodič za posao :: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate

[ Pregleda: 4557 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate31.12.2013. u 09:20 - pre 125 meseci
Pozdrav,

Postoje značajne razlike prilikom prodaje deviza, pa je moguće da, na primer, kurs USD po kom ćete prodati iznosi 82.0000, 83.5000 ili negde izmedju.

Kod Banke Intese ova informacija nije dostupna javno (na sajtu ili u okviru OfficeBanking aplikacije), već se svodi na zvanje telefonom "savetnika za devizno poslovanje" ili gledanje u pasulj koliko će se novca ostaviti banci za kursnu maržu.

Zanimaju me iskustva drugih u ovoj ili drugim bankama.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate31.12.2013. u 09:51 - pre 125 meseci
Kako nije? Evo meni na online bankingu piše lepo...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate31.12.2013. u 10:05 - pre 125 meseci
Svaka banka otkupljuje devize po kupovnom kursu koji se nalazi na sajtu banke, osim ako se ne dogovoriš drugačije.
Za veće iznose, uvek zovem banku i tražim da mi daju bar kurs koji bih dobio u menjačnici i obično i dobijem. Ovo, naravno, kada prodajem kao fizičko lice, jer banka shvata da ja mogu vrlo lako da uzmem keš umesto da prodam, pa da se odšetam do menjačnice. Za pravna lica je ovo malo teže, ali kurs, u principu, može da se dogovori.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate31.12.2013. u 11:20 - pre 125 meseci
OK, možda nisam bio dovoljno jasan, u pitanju je prodaja deviza od strane pravnog lica, nakon izvršene raspodele priliva.

Slučaj 1: zvaničan kurs (taj koji imam i ja na online bankingu) 81.87 / 83.97 / 86.07, prodato po 83.5000 - kursna marža je bila oko 0.56 %

Slučaj 2: kurs 81.33 / 83.42 / 85.51, prodato po 82.000 - kursna marža je bila oko 1.71 %

Posle više telefonskih razgovora stiglo se do objašnjenja "pozovi nas da saznaš plivajući kurs, pa promeni ako ti odgovara ili čekaj bolji kurs", mene zanima kako druge banke funkcionišu po ovom pitanju.


 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate31.12.2013. u 13:09 - pre 125 meseci
Sve funkcionisu na isti nacin.

Ako ne zoves za bolji kurs, dobices najgori moguci.
Ako zoves, znaces koliko ce u sledecih pola sata-sat moci da nude. Tu urade rezervaciju, ako ti odgovara kurs, i onda je siguran (ako ode i navise, dzaba, neces dobiti vise, ali ako padne neces dobiti manje). Nikad neces dobiti vise od srednjeg kada prodajes devize, makar i 5 dinara otisao navise. Mozda neka firma sa 1.000.000EUR po prodaji.

I kako vi dobijete u banci dobar kurs kao u menjacnici kao fizicko lice, kad vam nikada nece dati preko srednjeg (kad prodajete devize) ili ispod srednjeg (kada kupujete), a u menjacnicama skoro uvek za vece sume je moguce nesto od ta dva (zavisi od dana).


Meni je ovo glupost iz mnogo razloga:
- ne postoji nacin da se izvuku devize iz banke bez placanja provizije, jer im nas zakon to omogucava, tj. kako god da se ide, banka ce imati proviziju za to - bilo prodaja, bilo dnevnice, bilo SWIFT.. (ima jedna fora u jednoj banci, ali nije legalna :))
- za sve mora da se zove, i gomila krvopija se i ubacuje i da manje nego sto je moguce da bi postojala neka rezervacija neko vreme.
Umesto da sve to mogu kao u Forex platformi da kazem: hocu po 115 da prodam, kad dodje na 115, proda, a do tada, koga briga, bre. Bez posrednika i ostalih tupadzija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako saznati kurs po kom će devize biti prodate

[ Pregleda: 4557 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.