Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 457440 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...27.09.2015. u 21:19 - pre 104 meseci
Pa da... to sam i rekao i ja volim da odredim gde kada kako, pa onda ceo downloads folder izmestim. Ne volim da mi bude po default-u sve na C disku.
Kasnije ja odredjene programe, poput utorrent, kreiram nov folder u okviru Downloads, i navedem ga da pakuje tu sve fajlove. Browsers u okviru Browser foldera unutar Downloads i slicno...

E sad, Edge, kao sto sam gore vec napisao, ja sam prestao da ga koristim jer nije imao nikakve opcije, delovalo mi je kao da su ga napravili da se ista aplikacija koristi i na mobilnim telefonima, sa vrlo siromasnim opcijama za prilagodjavanje svojim potrebana,

Vidim da gugl, uglavnom upucuje na ovo sto sam ja rekao. Premestanje celog foldera. Da ne postoji opcija samo sa Edge.

Jedino ti izgleda preostaje da izmestis ceo Downloads folder, i edge po defaultu da pakuje u njega, a ostale programe setujes kako hoces, posto u njima imas opciju za setovanje :)


edit:
evo posle 10 pregledanog linka izgleda postoji nacin
http://www.intowindows.com/how...ad-location-in-microsoft-edge/

Ovo mi ne lici na to da je ceo downloads folder izmesten, nego samo za edge.
Probaj :)
Ako ne radi, obrisi string.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...28.09.2015. u 11:56 - pre 104 meseci
To sa linka je isto ono sto si predlozio u prvom odgovoru (provereno je na razne nacine...) sto nije ono sto me zanima. I na taj nacin se svaki Download na tom sada po difoltu lokacijski izmesten desava. Sto znaci da ce i ostalo da se smesta tamo a ne samo ono sto se skida u okviru Edge-a.

Nema veze, i dalje koristim IE prenet od ranije. Kad budem uradio klin instalaciju desetke za neko vreme ako ne moze da se instalira IE (navika koriscenja) onda cu koristiti Firefox jer mi on prilicno odgovara kao i njegova setovanja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.10.2015. u 13:08 - pre 103 meseci
Nisam se odavno zezao sa hard diskovima, do sada mi je uvek dobro išlo :) a od jutros sam zbunjen.
U mom računaru imam dva harda, 1(na njemu je sistem) i 2(podaci). Hoću da priključim 3(disk koji treba da pregledam). Svi su WD od 250Gb.
Pošto imam samo 2 sata priključka na ploči do sada uvek sam radio tako što isključim 2 i stavim disk koji popravljam.
Sad kombinacije:
1 i 2 -normalno diže moj sistem
1 i 3 - resetuje se stalno ukrug pre podizanja sistema
2 i 3 - normalno podiže sistem sa diska 3
samo 1 - zakoči se pre podizanja sistema !?

U biosu se uvek svi hardovi normalno vide...
Neka ideja?

 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.10.2015. u 15:07 - pre 103 meseci
izvukao uticnicu iz compa tokom popravke? :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.10.2015. u 15:19 - pre 103 meseci
kako su ti dzamperisani diskovi?

edit:

1 i 2 normalno radi i dize sistem, a samo 1, zakoci? O.o
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2015. u 00:22 - pre 103 meseci
Pogrešio sam, imam 6 sata priključaka na ploči, ali nisam imao ekstra kablic pa sam zato uvek skidao drugi disk.
Nabavio sam, priključio sva tri i tako radi.

@CoyoteKG
Diskovi nisu dzamperisani, pošto su sata mislim da nema potrebe. U bios-u mi stoji za 1 da je primarni, a za 2 i 3 sekundarni. I tako radi...sređen treći disk

Ali onaj čudan problem je ostao. Priključeni 1 i 3 - uvek upadne u neku petlju i stalno se resetuje. Kada mi je priključen samo 1 hard, zakoči uvek pri podizanju sistema(malo pre nego što bi trebalo da se pojavi win logo - crn ekran, i u gornjem levom uglu blinka tipka za pisanje). Probao sam da menjam kabliće, menjao gde ga priključujem na ploči, ali uvek isto...totalno sam zbunjen
Zajedno su već 6 godina, možda neće jedan bez drugoga
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.10.2015. u 15:16 - pre 103 meseci
Koliko je teško, i da li je moguće otključati BIOS na HP EliteBook 2570p?
Je l' radio neko to nekada?
Postoji mogućnost da nabavim ovaj laptop, ali sa zaključanim BIOS-om.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.10.2015. u 15:24 - pre 103 meseci
Probaj na ovaj način: BIOS Password Backdoors in Laptops
Dakle, način generalno postoji. Da li će raditi kod tog modela laptopa, ne mogu da tvrdim. Inače, ovo je provereno u praksi kod nekoliko laptopova (Dell, Fujitsu-Siemens, HP).
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.10.2015. u 16:06 - pre 103 meseci
Bios mi je zaključan, ali loguje se u Windows bez problema. Jedino ne mogu da menjam ništa po BIOS-u. Recimo nekada u budućnosti, ako mi se shebe sistem, cimanje je vaditi HDD, instalirati negde, odraditi sysprep, pa vratiti nazad...
A i ne volim kad mi je nešto zaključano, a ne mogu da otključam :D
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...26.11.2015. u 16:51 - pre 102 meseci
Pitanjce :
Kako da stampac HP-LP5 (koji ima 25-Pinski konektor) da povezem na DELL Laptop ?
koji ima samo USB izlaz,

A da to radi i stampa na WIN-7 ?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...26.11.2015. u 16:59 - pre 102 meseci
http://www.kupujemprodajem.com...13-oglas.htm?filter_id=2389128

E sad, da li ce to da radi, ostaje jedino da se proba.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...26.11.2015. u 17:14 - pre 102 meseci
Dragance,

Prvo si me "Krknuo u Buulju" i jos ostaje pitanje dal ce to da radi ???

Mislim_____svaka Ti cast

Kaži mi koji prelaz da kupim, i kako se to zove ( kao u Prodavnici Zdrave hrane ) kaži mi ?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...26.11.2015. u 17:48 - pre 102 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Bios mi je zaključan, ali loguje se u Windows bez problema. Jedino ne mogu da menjam ništa po BIOS-u. Recimo nekada u budućnosti, ako mi se shebe sistem, cimanje je vaditi HDD, instalirati negde, odraditi sysprep, pa vratiti nazad...
A i ne volim kad mi je nešto zaključano, a ne mogu da otključam :D


Za inspiraciju:

https://github.com/bibanon/Cor...are-Flashing-with-Raspberry-Pi
http://www.intelsecurity.com/r...ure-boot-attacks-uncovered.pdf



Nesto razmisljam, mozda mozes instalisati CoreBoot ..?





Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...27.11.2015. u 00:54 - pre 102 meseci
Robi, posto se taj stampac, kako ti kazes, kaci na 25pin ( paralelni port ), ne preostaje ti nijedno drugo resenje, nego da nabavis USB to pralel adapter, skopcas, instaliras neophodne drajvere, pomolis se i probas :) Sva ta budzenja su tzv plug and pray varijanta. Pogotovo noviji OS od XP-a su poznati da znaju da prave problem sa komunikacionim portovima puput paralel, serijal...Cika Bill je to malo zapostavio, jer nema vremena da se bakce oko toga, jer radi trenutno na Windows 15 SP18...

Jesi ti siguran da se ovde radi o stampacu, a ne o vanbrodskom motoru, posto mi google samo njega izbacuje?

Ako moze neki link ka tom stampacu?

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...02.12.2015. u 20:02 - pre 102 meseci
Kvalitetan Tablet--VS--Book Reader __Ima li razlike u Komociji ?

U cemu je prednost Book Reader-a u odnocu na kvalitetan Tablet koji je dovoljno brz, ima dosta memorije i ima WIN OS ?

Cilj Teme: Kupovina Tableta a da ima Aplikaciju za Book Reader.

Svako "Filozofiranje" je vise nego DOBRO-Doslo

Napred, Vosko !

--jer me muka hvata u izboru ili ovog ili onog
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...03.12.2015. u 01:16 - pre 102 meseci
Prednost Book reader-a je u samom ekranu...manji zamor očiju, čitaš na suncu, baterija traje dosta duže...
Sad ako ti je primarno čitanje onda svakako reader, bez puno "filozofiranja"...A ako želiš igrice, surf, i da ponekad pročitaš knjigu, onda uzmi neki bolji tablet
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...03.12.2015. u 03:02 - pre 102 meseci
@ŽIKI hvala ti,

Zar u taj Book rider nisu turnuli jos malo elektronike
pa da moze da ide nekako (ne znam ni ja kako) na internet ?

Ovo pitam jer nikad nisam video Book rider (nisam ni siguran da se bas tako zove)

ali me cerka "muštra na emotivu" pa hoce da cita E-knjige, dal u Wordu, PDF-u ili u cemu vec su te knige.

Nije za igrice, al sumnjam da ce samo da cita knjge, pozelece i malo NET-a i onda sad vise ne znam sta da se odabere ?
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...03.12.2015. u 04:21 - pre 102 meseci
Dobro jutro, Roberte. Ovaj, Trick, ovaj, 606, klonu jedan!

Žiki je baš lepo sve rekao, ali je zaboravio jednu krucijalnu stvar:

Čovek koji se bavi elektronikom je ODAVNO izgubio vid, tako da zamor očiju - "Šta je to?!?"

Šalim se malo, nema ljutiš :-)

Za ćerku, nemoj da se razmišljaš uopšte, samo tablet.

A e-reader, ebook-reader, elektronski čitači ima ih raznih. Sa i bez WiFi, 3G, SD kartice, neki imaju browser, ali jedno im je zajdeničko, e-ink ekran. Pasivan, prelep za čitanje, struju troši ko casio digitalni ručni sat, pa ti vidi. Svi imaju malo memorije, ali i to malo dosta za 100-200 knjiga. Samo instaliraš Calibre na komp i na konju si. Ali, kao što rekoh, za povremeno gustiranje, bolje tablet. Ima još mali milion dodatnih načina upotrebe koji e-reader fizički ne može da istera. Ima sad i novijih, sa LCD ekranima, ali nije to to. Za duže čitanje boli glava, a suviše slab za ulogu tableta.

Pozdrav.

Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...03.12.2015. u 04:33 - pre 102 meseci
Dobro Ti jutro Oleg,

Nisam ja sam sebe klonirao nego, posto zelim da nastavim da piskaram ovde moram da otvorim novi nick.
Ako ne verujes proveri sve predhodne --svi su sa #3 cestitkom.
Ne koristim istovremeno 2 nicka-- Nisam balavander od 13 godina.

A da sam vid izgubio to je tacno, malo li se PCB ploca nagledah ?!
Za SMD ponekad stavim naocare preko naocara, da uvecam broj MegaPixela

Znaci savetujes jedan dobar tablet,
mozda u metalnom kucistu (ako slucajno sedne na njega), sa dosta memorije, sa kvalitetnim aku-paketom i vozi Miško ?

 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...03.12.2015. u 06:13 - pre 102 meseci
Klon zazo što si se multiplicirao, odseku glavu 101, odmaK izleti 202 i 303, znam sve. Eno Dragan je pitao za razlog, ja podržao sa po drške, pa keme da vidime.

Za tablet, kol'ko para tol'ko muzike. Za metal, šta znam. Ako stvarno sedneš na njega, ima da mu svirne ekran, a realno on najviše košta, pa si samo bacio pare na ekstra feature. I za bateriju, sad imaš one batery pack, džabe kod kineza, za 10-15 evrića 10-16Ah. Tablet ko tablet, sigurno će neko da ti predloži nešto dobro. Ja imam iskustva samo sa iPAd i LG. Na LG G Pad 8.3 iskreno pola sata max mogu da čitam, počne glava da me boli. Na iPad, 4 i mini, pa možda sat vremena. A na nekom starom Kindle, mogao si ceo dan bez problema. Sve je subjektivno, samo ti možeš da presudiš šta ti odgovara. Možda za početak da uzmeš neki Tesla, ili onaj rumunski, pa da se upozna malo, a onda taj ostane za tebe, a ti joj kupiš ono što se njoj sviđa i odgovara.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 457440 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.