Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452128 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 14:28 - pre 80 meseci
E, izvinjavam se za pogrešnu informaciju. Sad mene kopka, koji manijak stavi DVI koji nije kompatibilan sa PC-jem????????
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 14:50 - pre 80 meseci
E , Gile ti ga pretera , za rezoluciju . Evo imam 22 inca monitor , nemam pojma koliko ima godina 8 min , i stalno drzim iako je monitor Full HD , drzim rezoluciju 1024 X 768 .

I nista mi ne fali, volim da slova budu velika i jasna , ne da postavim mikropskopska slova , pa da ih Windows uvecava i da dodjem na isto , uz usporenje kompjutera jer uvek brze radi kada ne obradjuje vise tacaka , bez potrebe .

Mnogi laptopovi jos uvek imaju 768 po vertikali nativno i 90 % Net-a jos uvek odlicno radi na ovoj rezoluciji . Retki su sajtovi gde mora Unzoom za 10 % .

Kad su krupna slova na TV -u , lepo se covek zavali na krevet i radi sta mu treba, ne da bulji u sitna slova i napreze oci.

Zvuk nece nikako moci da dobije preko VGA kabla , bez obzira na adapter . HDMI ima zvuk , zato se u ovaj adapter sa tvog linka stavlja zvucni kabl , ako treba da se koristi VGA + zvuk to HDMI . Obrnuto sto Robertu treba , nece moci zvuk nikako .

Ili zvucnici Laptopa ili aktivni na audio izlaz laptopa . Jer TV kada se stavi , preko menija u funkciju rad sa PC , on ocekuje zvuk samo sa onog ulaza pored , koji ne moze da se poveze sa ovim laptopom , jer je to za opticki kabl, kakav laptop nema .

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:02 - pre 80 meseci
Aha, ja pogresih, sve mislim da je obrnuto na TV HDMI a na lap VGA. Tako da mora klasicno sa sluski 3.5mm na chinc u tv Audio IN.

Ne znam za tebe, ali je 1024 X 768 za surf smor zivi, uvek moram slajder da vucem levo-desno...1280x1024 ili 1366x768 je neki minimum za mene.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:21 - pre 80 meseci
Jeste, to je ona plazma sto je rikavela. Kvar je bio u napajanju.

Jel sad meni ovo treba?



Izvor:
http://www.winwin.rs/adapter-k...-vga-musko-zenski-1174490.html
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:24 - pre 80 meseci
Da, to je to. I naravno jedan VGA kabel. Zuk ces dovesti iz laptopa sa slusalica u TV AUDIO IN chinceve ako imas potrebe za tim.
Imas ih u n*ebo.rs po dosta povoljnim cenama.

Superiska da je TV proradio. Al da greje - greje u pm. Ima taj gomilu CCFL pa kad se to usija, samo bije toplina sa panela. Vrlo nezgodni po tom pitanju.

Za svaki slucaj, kupi tamo gde mozes da vratis ako kojim slucajem nece da radi. Nikad se ne zna sa tim adapterima...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:32 - pre 80 meseci
Citat:
gilopile:
Aha, ja pogresih, sve mislim da je obrnuto na TV HDMI a na lap VGA. Tako da mora klasicno sa sluski 3.5mm na chinc u tv Audio IN.



Jel vi ljudi ne citate sta pisem ? Ili mislite da Nemam Pojma ??

Nece moci zvuk sa Laptopa ni u kakav cinc na TV-u !

Moze , ali onda nema slike . Na TV-u postoje meniji , i bira se koji ulaz da se koristi . Na TV su Belim oivicene kombinacije . Znaci kada se u Meniju TV-a stavi PC , on prima zvuk samo sa Optickog ulaza pored VGA ulaza za sliku .

Ako se izabere neka cinc kombinacija, onda nece VGA da prikazuje sliku. Cincevi su i za ovaj DVI , i a/v ulazi i ovaj treci gde je 5 ulaza tzv. komponentni . Ali oni nemaju veze sa ovim za PC .
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:34 - pre 80 meseci
Ne da greje nego otkida.

Jel sad taj VGA kabl mogu da napravim (posto imam nove konektore) od nekog UTP kabla?

Jel mora to da bude neki specijalni kabl?
-------------------------------------------

PS
Posto su mi rekli da ovi jeftini HDMI kablovi i oprema nece da rade ako
ako kabl nije specijalan, pa posebne licne, pa svaka širmovana,
pa pozlaceni pinovi na konektorima. Znam da mi ne treba HDMI kabl, cisto pitam...
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:36 - pre 80 meseci
Nisam navikao da gledam TV u ovako velikom formatu,
pa mi je sve neobicno.

Narocito kada na dnu slike idu one dve INFO trake, i to RAZLICITIM brzinama,

-to kad duze gredas, slositi se :)



[Ovu poruku je menjao Living Light dana 10.08.2017. u 16:46 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 15:48 - pre 80 meseci
Ma naruci sve od Kineza i uzivaj . Imas gore linkove . Adapter 2 kom i kabl ima da te kosta 600 din .

Sam da pravis ne bih preporucio , posebno ne od UTP kabla jer ovde ima vise zica . Plus neobhodni su za kvalitetnu sliku feritni filteri .

Kabl je kod Kineza ispod 2 $ .

Jeste da se ceka da stigne al je usteda bar duplo .
 
Odgovor na temu

Nelliot87

Član broj: 325244
Poruke: 684



+4 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...10.08.2017. u 19:43 - pre 80 meseci
bice koristan na zimu a sad sta vise manje vrucina ti uvek kad je leto batac
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.08.2017. u 00:26 - pre 80 meseci
Nelliot87,

Da mi je neko pricao, ne bi verovao. Da ovo cudo od 36 kilograma greje sobu sa 300W.
Kad se uhvati gornji deo TV-a, bas se oseca da "Blije toplota" iz kucista TV-a.

Samo mi grejanje Plazma tv-a nedostaje na ovu vrucinštinu.

Klima sve to mora da baci na ulicu..


Nije bas plazma tv za ovo podivljalo vreme !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.08.2017. u 03:31 - pre 80 meseci
Evo, konacno, ja kupio sve "Frce-Boce" sto treba za prastari Plazma TV sa DELL LapaTopa.
Plag-IN-Plej i stvar krece ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=b2SlcwNDgd4

Sve ostalo je siranje Q u mestu !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...11.08.2017. u 10:53 - pre 80 meseci
Ima stari dobri hit upravo o tome

https://www.youtube.com/watch?v=YrRG8OSCWXs

Evo sad ga slusam i tesim se da nisam jedini koji " voli " ove vrucincine
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.08.2017. u 03:19 - pre 80 meseci
@ademare

Sto bi rekli , neki nasi Postovani ES clanovi:

-Sa kog Izvora Mudrosti se napijaš??........da i Mi odemo tamo :-)


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.08.2017. u 03:35 - pre 80 meseci
OK, povezao sam LapaTopa sa TV-om, zahvaljuci VAMA, i vasim preporukama.
To je OK, slika na TV je u 3,14 jasna, perfekcija.

Sad imam drugu "Genitalnu " ideju....
--------------------------------------------------------------------------------------

Kako da DELL lapatopa da povezem sa HP (5L) prastarim Laserskim stampacem, koji radi kao nov ?ce)

Laptop nema LPT 25-Pinski izlaz (ono sto ocekuje stampac)

Kakav mi "Konvertor" treba da bi mogao sa i7 Win7 da roknem štampu na prastari HP 5L laserski ???

Moze i opcija preko WIFI-a.. (uz kupovinu neke "Blek Box" kutijice da WiFi rokne na LPT port stampaca)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako mi ovo odradite, jelovnik ide redom

-Nešto kratko, x 3
--Još tura "Kratkog" ....pošto nismo zarsili pricu,

-Jagnje/Prase se vrti, poliva se pivom da STVAR NE Zagori ;-)

VI sa ES Foruma, stizete na vreme sa svojim damama/švalerkama

-i pocinje da se pali LED rasveta, blinkajuci u ritmi VU metra na Maranz pojacavacu,
sva muzika se "Roka" na LB zvucnike od metar ipo visine.

Sve ovo Vam pricam, dok se Zeon ne probudi,
-http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/zeoN_Rider

...jer ce mi ehhhbati dandalo u vezi odabira JBL zvucnika i Maranz pojacavaca,


Za kaznu:

@Zeon nece da vrti prase !

----Nego ce da ga poliva pivom !

Najgori su oni, koji sede pored Akumulatora

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 18.08.2017. u 05:25 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.08.2017. u 14:49 - pre 80 meseci
Braca Kinezi sve imaju , pa i to . Kod nas nisam video da ima . Mozda negde ima , ali ne znam . Ljudi koji su kupili tvrde da radi i na Win 7 i na Meku . Ima cak i jedan nas kupac, mada on nije nista komentarisao .

https://www.aliexpress.com/ite...23a240&transAbTest=ae803_2

ili nesto jeftinije zbog manje postarine:

https://www.aliexpress.com/ite...ac0bf3&transAbTest=ae803_2

Jedino sto si ti Nestrpljiv

Evo nasao sam i kod nas , al je cena sitnica . Nebo 1,500 din , WW 1,700 din.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 18.08.2017. u 16:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.08.2017. u 15:55 - pre 80 meseci
ademare,

Šta bi Ja bez tebe ? ____Drago mi je da si tako aktivan, ____od ostalih "Naučnika" ovde na Forumu --Leba NEMA !

Niko, ama bas niko nece da pomogne,
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Upravo listam ove tvoje predloge...

HVALA Ti za INFO !


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.08.2017. u 16:09 - pre 80 meseci
Citat:
Drago mi je da si tako aktivan, ____od ostalih "Naučnika" ovde na Forumu --Leba NEMA !

Niko, ama bas niko nece da pomogne,

I nije te sramota da to napišeš?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2017. u 10:44 - pre 80 meseci
Slobo,

Stvarno ne vidim razloga za ovakvu reakciju.

Prelistah poslednji 5 strana, znaci pregledao poslednjih 100 postova,
i ne nadjoh ni jedan tvoj, u kome si nekome nesto korisno pomogao.

@ademare se svojski potrudio da mi pomogne,
covek je bombardovao sa korisnim odgovorima,
ja sam mu na tome iskreno zahvalan.

I da stvar bude konacna,

-Sve sto je rekao je tacno tako !

I sve sad funcionise perfektno, u vezi onoga sto sam pitao.

pOz



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2017. u 13:41 - pre 80 meseci
Roberte, je l' ti to meni meriš radni učinak? Ako ćemo već da brojimo ko pomaže, ja sam prisutan i aktivan i van Mad Zone, a i tebi sam pomogao par puta (http://www.elitemadzone.org/p3771522 baš na tim stranama koje si "pregledao"). Ali nije u tome stvar. Problem je što si sve članove koji su ikad pomogli nekome odyebao jer nisu potrčali da odgovore na ove nebuloze kojima se blesaviš po forumu. Dakle, ako tebi ne odgovorimo, onda "niko, ama baš niko neće da pomogne". Ako tebi ne titramo yayca, ništa ne valjamo. To što pomažemo drugima koliko stignemo i možemo, ti to ne vidiš, a i zabole te, je l' tako?

Ademare jeste pomogao, uvek je takav, angažovan i prisutan. Ali ima i drugih takvih, od kojih takođe dobijaš pomoć ako su u mogućnosti da pomognu. A ako nisu, ako su odsutni, ako ne znaju odgovor, ako nemaju vremena, ti sve to odmah otpišeš i opljuneš kako "niko neće da pomogne".

Dobar si čovek, nesebičan i duševan, a i stručnjak si za elektriku. Ali da često umeš da budeš govedo koje ne kontroliše šta će nekome reći (poslednji primer ono o majci jednogg sagovornika u jednoj temi), i da umeš da zagadiš temu tvojim prozivkama i nebulozama, uz nečitljive poruke koje šalješ, i to stoji.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 19.08.2017. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452128 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.