Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201429 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:08 - pre 123 meseci
i kaaaa-buuuum !

Prikačeni fajlovi
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:08 - pre 123 meseci
Citat:
pirrat:  Čak i ako ne bude izgrađen Južni tok, Evropa će morati da ponudi nešto Srbiji za uzvrat.

Da, doci ce Kurc tebi licno na vrata da pregovara u ime Evrope. Mozda i na zadnji ulaz.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:08 - pre 123 meseci
Citat:
pirrat: ...O kojoj se to ozbiljnijoj vojsci radi? Meni pada na pamet samo jedna vojska koja bi mogla da bude kvalitetnija.

Nije rec o tehnicki ozbiljnijoj vojsci. Cak nije rec ni o bilo kakvom nepriljatelju koji bi koristio vojnu silu. Rec je o tome da je proslo vreme, odavno, kad su ruski komandiri/komandanti... mogli veoma uspesno da salju nebrojene vojnike za zauzimanje bilo cega od jednog bunkera pa sve do celih gradova sto su radili uvek a zakljucno i drasticno za vreme WWII. Niti se danas tako ratuje niti bi ruski narod pristao da bude na taj nacin slat u smrt. U vreme WWII je to moglo da prodje - sada to nije slucaj.

A ruski drzavno-vojni vrh je jos uvek u tom stadijumu ucauren, kao da se nista nije promenilo civilizacijski i tehnoloski, oni su jos uvek u fazonu kao sto je bilo nekada kod nas sa parolama "svi smo mi JNA" i slicnim budalastinama. I jos uvek se ponose sto su u WWII izgubili desetine miliona zivota a sprdaju sa ostalima, narocito sa Amerima, sto su malo ljudi izgubili. Sto rece jedan ruski pukovnik, parafraziram, "pa nismo mi Amerikanci da oruzjem i topovima unistimo neprijatelja da bi nasi vojnici nakon toga usetali, mi svojom krvlju osvajamo"?! :) Pri tom je to napisao dvadesetak godina nakon WWII, sve zajedno sa svakom kapi krvi koju je jos uvek imao, svoju krv nije dao ali moze da prica/pise o ostaloj ruskoj krvi datoj u borbama sa ponosom kao da je infuzija u pitanju.

Toliko o tome.


Pozdav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

pirrat

Član broj: 281027
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:15 - pre 123 meseci
@Sceka
Citat:
Toliko o tome.


O čemu? Verovatno ni sam ne znaš šta si hteo da kažeš.
 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:33 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: i kaaaa-buuuum !


Kad sam ugledao to "ka-bum" na trenutak sam pomislio da si nasao neku tabelu sa rubljama, umjesto sa US dolarima.
Kad ono "ka-prc".
 
+2

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:38 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Pa mislila je da umire, ali na vasu zalost, samo je lakse ranjena. Covjek kad umire ima pravo da radi sta hoce. Ako mu je cejf da twituje, ok, njegov izbor..
Yoljo, znaš i sam da je bila u pitanju propagandno-patetična laž od samog početka. Ali opet korisna, samo pokazuje da su ljudi u većini samo masa pod kontrolom medija, bez imalo kritičkog razmišljanja..

Save time... see it my way.
 
+2

pirrat

Član broj: 281027
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:41 - pre 123 meseci
Citat:
Yoljo, znaš i sam da je bila u pitanju propagandno-patetična laž od samog početka.


Znaju Ivan i Odin, ali se prave ludi. Jolja ne zna!
 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:49 - pre 123 meseci
Ja se ne pravim, ja sam stvarno taki.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:54 - pre 123 meseci
Citat:
pirrat: @Sceka
O čemu? Verovatno ni sam ne znaš šta si hteo da kažeš.

Znam vrlo dobro sta sam hteo da kazem, i ne samo ja. To sto ti kao ne razumes, to je tvoj problem. Ne ulazim u to niti me zanima. "Toliko o tome" se odnosi na to da ja ne zelim da polemisem o tome sto sam napisao.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 20:54 - pre 123 meseci
problem je sto su dolar i rublja u odinovoj (ne verujem da njemu ima svrhe objasnjavati, al ajd) oni od pre trideset godina.

fantasy # reality
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 21:19 - pre 123 meseci
Eh, uvijek kod vas tamo neki problemi...
Mogu li vam kako pomoci?
 
0

pirrat

Član broj: 281027
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 21:29 - pre 123 meseci
Citat:
"Toliko o tome" se odnosi na to da ja ne zelim da polemisem o tome sto sam napisao.


@Sceka
Normalno da ne želiš pošto si nalupao gomilu gluposti. Uzimaš kao primer način ratovanja iz Drugog svetskog rata i omalovažavaš ruske žrtve. Rusija je poslednji rat vodila 2008. sa Gruzijom. Ističeš da ruski vojnik danas ne želi da gine. Je l to znači da postoji narod čiji vojnici žele da ginu? Po tebi nije bitna vojna tehnika, ali zato znaš u kakvom je mentalnom stanju ruski vojni vrh. Na kraju nisi napisao ništa o konkretnoj vojsci koja je jača od Ruske. Zašto si uopšte citirao pitanje O kojoj se to ozbiljnijoj vojsci radi??
 
+2

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 22:19 - pre 123 meseci
Citat:
Sceka:
Sto rece jedan ruski pukovnik, parafraziram, "pa nismo mi Amerikanci da oruzjem i topovima unistimo neprijatelja da bi nasi vojnici nakon toga usetali, mi svojom krvlju osvajamo"?! :) Pri tom je to napisao dvadesetak godina nakon WWII, sve zajedno sa svakom kapi krvi koju je jos uvek imao, svoju krv nije dao ali moze da prica/pise o ostaloj ruskoj krvi datoj u borbama sa ponosom kao da je infuzija u pitanju.

Toliko o tome.


Pozdav!

Skoro je neki takav , sprdajuci se na temu dronova , izjavio nesto slicno , kao 'jeftiniji su zivoti pilota od nekih tamo sistema i letelica'
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije26.02.2014. u 23:06 - pre 123 meseci
Citat:
pirrat: @Sceka
Normalno da ne želiš pošto si nalupao gomilu gluposti. Uzimaš kao primer način ratovanja iz Drugog svetskog rata i omalovažavaš ruske žrtve. Rusija je poslednji rat vodila 2008. sa Gruzijom. Ističeš da ruski vojnik danas ne želi da gine. Je l to znači da postoji narod čiji vojnici žele da ginu? Po tebi nije bitna vojna tehnika, ali zato znaš u kakvom je mentalnom stanju ruski vojni vrh. Na kraju nisi napisao ništa o konkretnoj vojsci koja je jača od Ruske. Zašto si uopšte citirao pitanje O kojoj se to ozbiljnijoj vojsci radi??

Osim sto vredjas tumacis napisano onako kako to tebi odgovara a jednostavnim recima i polako sam napisao. Tvoj problem, opet da kazem.

Citirao sam pitanje jer je besmisleno traziti taj podatak zato sto je besmislen i nepotreban. Zasto? Zato sto nije rec o neprijateljskoj vojnoj sili koja bi se suprostavila ruskoj nego je rec o tome sto Rusi imaju pogresnu predstavu o nacinu ratovanja danasnjice. Rusi su jos u modusu kolicine/broja vojnika, ciste i brutalne ljudske sile a ne svataju da se vec decenijama tako ne ratuje. Teritorija se fizicki odavno ne osvaja, drugi vidovi rata su u opticaju a narocito u zadnjoj deceniji ili dve a sve zahvaljujuci tehnoloskom razvoju covecanstva. Dostupnost i brzina razmena informacija je daleko bitnija nego koliko neka zemlja ima pusaka u rukama nabrijanih vojnika! I ostale stvari koje ne bih da nacinjem jer to nije tema, samo sam pojasnio ono sto sam pitan, bar delimicno jer bi detaljno bilo besmisleno u temi koja nije za to - inace to detaljno je toliko dobro opste poznato da je to pricati samo po sebi besmisleno.

Toliko o tome, ne zanima me polemika sa tobom po tom pitanju.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 00:09 - pre 123 meseci
Citat:
Sceka: Rusi su jos u modusu kolicine/broja vojnika, ciste i brutalne ljudske sile a ne svataju da se vec decenijama tako ne ratuje.


sHvataju oni modernizam i renesansu jako dobro, zato su Gruziju rijesili za 5 dana
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 07:43 - pre 123 meseci
Citat:
su27killeryu: sHvataju oni modernizam i renesansu jako dobro, zato su Gruziju rijesili za 5 dana


Prije da Gruzija to ne shvata
 
0

pirrat

Član broj: 281027
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 09:09 - pre 123 meseci
Citat:
Sceka: Dostupnost i brzina razmena informacija je daleko bitnija nego koliko neka zemlja ima pusaka u rukama nabrijanih vojnika!


Je l ta razmena informacija beše ima neke veze sa veštačkim satelitima? Koje vojske imaju geostacionarne satelite za pozicioniranje? Ja znam za GLONASS i GPS i uskoro bi trebalo da proradi i Galileo. U ovoj oblasti mislim da još uvek postoji samo jedna vojska koja bi mogla da bude bolja od ruske.

Citat:
Prije da Gruzija to ne shvata


Imali su dobre instruktore i mentore. Njihovi mentori su br.1 u razmeni informacija. U čemu je bio problem? Ako oni pored svega toga nisu mogli da shvate, ko bi onda mogao?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 10:10 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
su27killeryu: sHvataju oni modernizam i renesansu jako dobro, zato su Gruziju rijesili za 5 dana


Prije da Gruzija to ne shvata
Ujka Sem hteo da testira rusku armiju, pa nahuškao glupe gruzijce da se isprse. I ovi se isprsili. Šta je posle bilo - znamo. Neko je rođen da bude ovca.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+4

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 13:00 - pre 123 meseci
Izgleda da ce Ukrajina i definitivno ostati bez Krima. Najavljen je referendum, sem ako tu ne bude nekih iznenadjenja.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+2

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije27.02.2014. u 13:43 - pre 123 meseci
Citat:
The parliament of Ukraine’s Autonomous Republic of Crimea has proposed a referendum to determine the region’s future amid the turmoil in the country.

The region’s parliament said the all-Crimean referendum is about “improving the status of autonomy and expanding its powers.”

“According to the underlying principles of democracy, the presidium of the Crimean parliament considers that the only possible way out of the situation on the ground is applying the principles of direct rule of the people. We are confident that only by holding an All-Crimean referendum on the issue of improving the status of the Autonomy and expanding its powers Crimeans will be able to determine the future of the Autonomy on their own and without any external pressure,” Oksana Korniychuk, the press secretary of the head of the parliament, said in a statement on Thursday.

As a result of “the unconstitutional seizure of power in Ukraine by radical nationalists supported by armed gangs,” Crimea’s peace and order is “under threat,” the spokeswoman stressed.


The Wednesday clashes near the parliament’s building in Simferopol, which led to two deaths and about 30 injuries is “a result of rampant political extremism and violence gripping the country,” which could bring Ukraine to “complete chaos, anarchy and economic catastrophe,” Korniychuk said.

The Autonomy’s parliament thus takes “full responsibility for the future of Crimea,” relying on the will of its people, she said.

Korniychuk spoke hours after an unknown group of people barricaded themselves inside the building of the Crimean parliament and installed Russian flags there. The group, however, allowed MPs inside, including the speaker of the parliament, Vladimir Konstantinov. The MPs then held their session as planned.

Hundreds of protesters gathered near the building on Thursday, demanding a referendum on the status of Crimea be held. They held banners reading “Crimea for peace!” and “Crimea for a referendum!

http://rt.com/news/ukraine-crimea-referendum-future-014/

Prijatno, dovidjenja. Krim ce biti de facto nezavistan, a na papiru ce biti u sastavu Ukrajine - kao tatalno autonomna pokraina. Kome se to nesvidja, mozda da... da igra kolo i pije radzu na majden trgu... zvecka oruzjem, i ulaze ostre proteste. Sto bi nas narod rekao, trzaili ste -> gledate. Za razliku od zapadne ekipe, ovi barem odrzavaju referendum.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201429 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.