Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201224 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:46 - pre 123 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
endre85: Izasli su u centar grada da protestvuju. Policija je na to lepo odgovorila pendrekom. To je bilo dovoljno da se citava situacija eskalira. Jer dobar deo naroda nije ostao kod kuce da sedi i prica kako zivi u losoj situaciji i izmislja neke teorije zavere vec se pridluzila sugradjanima.

Žešće si naivan.

Kao prvo imaš a) demonstracije i b) "demonstracije".

Ovo pod a) se dešava svaki dan u celom svetu, naravno i u USA, i u Evropi a i kod nas. Dakle ljudi iskazuju svoje nezadovoljstvo ovim ili onim. Ovako je i počeo u Ukrajini u novembru
Ovo pod b) je kad rulja krene da pali, ruši, lomi i pljačka. Kako da ih policija zaustavi ? Lepom rečju ? Molbom ? Pendrekom, naravno. Onda razbojnici (jer to više nisu demonstranti) bacaju molotovljeve koktele u nameri da žive zapale policajce, koji pre svega čuvaju imovinu drugih građana.

Jer, kapiraš li šta bi se desilo da se kordon policije jednostavno skloni ? Hoće li istovremeno Ukrajina da potpiše ugovor sa EU, ili će razbojnici da poharaju ceo grad ?

Ko je koga prvi "snajperisao" ja zaista ne znam. Ako si ti lično bio u centru Kijeva, prenesi utiske. Vesti su bile da je bar 17 policajaca ubijeno vatrenim oružjem. Zašto ? E sad, ako policajac treba mirno da stoji i čeka da ga streljaju, skinu kao glinenog goluba ili zapale molotovljevim koktelom ... Ko se mača lati, od mača će poginuti. Niko nikog nije "snajperisao" u Novembru kad su bile demonstracije (one pod a) )

I ja sam bio na demostracijama devedesetih, ali nije mi palo na pamet da bacam molotovljeve koktele i žive spaljujem policajce, koji su takođe građani, zar ne ?

Ova razmišljanja "eskalacija", "dobar deo naroda se pridružio" i slično - to je bre za malu decu. Da nisam video šta se sve događalo kod nas i u svetu u zadnjih 20-tak godina, pa i da poverujem. Jasno je da iza ovog stoje monstrumi poput Vorena Kristofera i sličnih (kako se zvaše ono #ovno od Francuza ?) uz svesdrdnu podršku CNN i Kristijan Amanpur.

Šta reći onima koji nisu skapirali Račak, Markale, "Arapsko proleće", Siriju ...

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 21.02.2014. u 08:13 GMT+1]


Moguce da sam naivan, ali bih rekao da si ti naivniji. Tacnije, vidis samo ono sto zelis da vidis.

Protesti su bili lokalizovani na centre gradova i sa kamenja su prelazili na ozbiljnije oruzje kako je BERKUT postajao suroviji. A bili su surovi od pocetka. Rulja lomi i pljacka? Mene je iskreno dodirnulo koliko su se ipak trudili da zastite ono sto je svoje. Naravno i nazalost neizbezno je da u toj rulji ne naidjes na kretene, pljackase itd. Pa kod nas bi prvo ulupali McD pa krenuli na USA ambasadu (cak iako bi tema protesta bila sasvim druga) pa potom malo u obliznje prodavnice na "shopping". Pa imas i snimak kada regrutuju "navijace" da bi bejzbolkama napadali one koje protestvuju. Dalje, jel uredu da se nekog uhvacenog protestante nateraju da se skine go po snegu i da ga zaje*avaju? Nije. Ako je kriv, lepo ga procesuirati kazniti i zatvoriti. AKO je kriv za neka zlodela.

Ova vlada im je uvodila sve stroze i stroze sankcije kako su protestvovali. Pripremala sebi put da ih razbiju ko zvecke, pa se posle cudis molotovljevim? U jednom trenutku su poslate SMS poruke protestantima da su registrovani u sistemu kao protestanti.

Sto se tice gradjana, imas snimak BERKUTA koji jedva pricaju ukrajinski ili ga pricaju sa teskim ruskim naglaskom. Opet, veroatno je fake?!



Verovatno verujes da je i u Libiji sve bilo extra. Ljudi dobijali ogromne plate, extra kredite itd. Da je to tacno nikome ne bi bilo lako pokrenuti toliku revoluciju.

Nikad nista nije crno ili belo. Istina je uvek negde izmedju.


A znas sta je najgore? Da se recimo desi protest u Srbiji i ti ucestvujes u tom protestu, pisao bi kako strani placenici to sve kriju i da ceo svet radi protiv tebe.


Usput da se osvrnem i na argument "godinica do izbora". To je argument koji se moze posmatrati i sa druge strane. Ako je broj onih koji protestvuju zaista tako mizeran, sto lepo nisu sazvali izbore? Osvojili bi vise nego nakon ovog debakla i videlo bi se na papiru koji procenat naroda im je naklonjen. Kad su vec toliko sigurni u svoju vlast, sto to nisu uradili, a umesto toga clanovi vladajuce partije beze iz zemlje.

Evo bas u Srbiji imas ovakav slucaj. PPV jasuci na talasu popularizma pravi izbore kako bi poboljsao ucesce svoje partije. Pomaze sto je opozicija nikakva i u rasulu. I pre nego sto krenes da samzut ili nekako obojen, ja sam zaista zeleo da SNS dodje na vlast, kako bi neki na vlasti u tom trenutku osetili da nisu nezamenljivi ili neoborivi. Samo zbog ovog poslednjeg.

Ljudi, ne treba se deliti na pro/anti EU/Rusija. Vec treba gledati sta je bolje za sopstvenu kozu.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:57 - pre 123 meseci
Citat:
endre85: ....
.... Vec treba gledati sta je bolje za sopstvenu kozu.


Isuviše škrto. Priznaćeš. Treba podjednako gledati i na to šta će sopstveni boljitak, lično 'blagostanje' doneti ili odneti neposrednoj okolini gde obitavaš. Ukoliko nisi ... kaktus.
about:networking
 
0

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:02 - pre 123 meseci
Da sam ja moderator ovde, ko sto nisam, svakako bih brisao svakoga ko pise policja je pobila neduzne gradjane i svakoga ko pise teroristi pobili neduznu policiju.
Jer ni za jednu tvrdnju nemate dokaza, pa su takve tvrdnje samo krvava manipulacija.

Kacenje video snimaka samo jedne strane u sukobu je neobjektivnost, okacite onda i druge snimke, pre krvoprolica:

Ili izjave mirnih protestanata koji su se povukli pre sukoba posto su poceli da vidjaju naoruzane militante na trgu.

Da je ukrajinska policija postupila van svih ovlascenja, o tome bi zvonili svi zapadni mediji, ali ocigledno da nije crno-bela prica. Uostalom sekretar stejt departmenta je u diskusiji sa ambasadorom izjavio da mu nije jasan mlak odgovor i povlacenje janukovicha.

Svi smo svesni sta bi se desilo sa gomiliom ljudi sa slemovima, stanglama, pancirima i molotvoljevim koktelima u zemlji odakle stizu najvece prituzbe. Bili bi tagovani kao teroristi i pobijeni pre nego sto bi rekli prvi amandman.

Da li treba da se podsecamo kako prolaze mirni protesti u bazi americke mornarice u bahreinu:

Ovi ljudi su imali samo zastave i cvece u rukama.

Na kraju krajeva mi smo bili svedoci rata i medijskih manipulacija. Bas zato kod nas ne prolaze jeftine medijske manipulacije, a oni koji veruju u iste nisu naivni vec samo ostrasceni.
Kada u gradskoj borbi ispalite metak, cak i promasaj rikosetira i zavrsava u nevinima, sto moze biti i medicinsko osoblje.

Ja se ovim ne stavljam na stranu vlasti u Ukrajini, ali su neki upisi u ovoj temi vredjanje inteligencije.

U igri tajkuna oligarha, amera, svaba i rusa, svakako je naje*ao ukrajinski narod.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:02 - pre 123 meseci
endre je u pravu, ali u uslovima globalizacije i ogranicenog suvereniteta nisam siguran da je moguce gledati samo svoju kozu.

Kad bi recimo Srbija sad odustal od EU i krenula nekim svojim 3. putem to ne bi proslo.
 
0

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:06 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus: Isuviše škrto. Priznaćeš. Treba podjednako gledati i na to šta će sopstveni boljitak, lično 'blagostanje' doneti ili odneti neposrednoj okolini gde obitavaš. Ukoliko nisi ... kaktus.


Priznajem.

U pravu si totalno. Video sam i ovu gresku, ali zbog nekog razloga mi izmena poruke na madzone ne funkcionise. Jako sam lose formulisao, naravno nije me briga samo za sopstveno dupe. Da je tako ne bih ni ucestvovao na ovoj temi.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:09 - pre 123 meseci
@Braksi

Ja ne znam gde ti živiš, ali jedini "srbi" koji jesu za eu jesu političari sa svojim medijima i njihova sitna šaka jada birača/glasača.
A cenzura je toliko velika da se i crnim dušama povraća.

Srbija nikada nije ni bila za eu. Većina zapravo, onaj neispitani deo srpske populacije, nemoj ni da sumnjaš u to.
about:networking
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:13 - pre 123 meseci
Citat:
su27killeryu:
Citat:
Homer J. Simpson:
A to sto su radili demonstranti je posledica onog sto je radila policija kad im je Janukovic naredio da ih sklone po svaku cenu ...
Nebitno , na civile se ne puca i tacka. Cak i da su demonstranti prvi poceli (kao sto nisu) na policiji je da obuku bolji pancir , postave bolje stitove i barikade i cekaju da ovi potrose municiju.
Ili eventualno da odgovore na neke ozbiljnije napade , a ne da ih odstreljuju ko zeceve


lol da bas bih volio tebe da vidim kako bi cekao da neko potrosi municiju na tebe a ne bi zapucao da ga odbijes

Imaju gde da se sklone , imaju sva moguca sredstva (suzavac , dimne , sok bombe , ovo ono) tako da je odstrel potpuno neopravdan.
Citat:
nemanjac:Kacenje video snimaka samo jedne strane u sukobu je neobjektivnost, okacite onda i druge snimke, pre krvoprolica:


Krvoprolice je pocelo pre mesec dana , kad je par ljudi ubijeno a ostali masovno hapseni i maltretirani. Od tada naravno da su bili spremni na tako nesto , posebno nakon odbijanja majmuna da izmeni Ustav. Bili bi ludi da su dosli s rukama u dzepovima

Citat:

Da je ukrajinska policija postupila van svih ovlascenja, o tome bi zvonili svi zapadni mediji, ali ocigledno da nije crno-bela prica. Uostalom sekretar stejt departmenta je u diskusiji sa ambasadorom izjavio da mu nije jasan mlak odgovor i povlacenje janukovicha.

Citat:

Svi smo svesni sta bi se desilo sa gomiliom ljudi sa slemovima, stanglama, pancirima i molotvoljevim koktelima u zemlji odakle stizu najvece prituzbe. Bili bi tagovani kao teroristi i pobijeni pre nego sto bi rekli prvi amandman.

Ajde odluci se , da li zvone ili ne zvone zapadni mediji i koga podrzavaju , policiju ili 'teroriste'. To sto bi bili pobijeni i na zapadu ne govori u prilog istoku vec na stetu i zapadu i istoku



Citat:
plus_minus:
@Braksi

Ja ne znam gde ti živiš, ali jedini "srbi" koji jesu za eu jesu političari sa svojim medijima i njihova sitna šaka jada birača/glasača.
A cenzura je toliko velika da se i crnim dušama povraća.

Srbija nikada nije ni bila za eu. Većina zapravo, onaj neispitani deo srpske populacije, nemoj ni da sumnjaš u to.

Na proslim izborima su pro-EU partije osvojile oko 80% glasova. 'Neispitani' su trebali da izadju na izbore (ili odu kod doktora) da ih 'ispitaju'
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:14 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus: @Braksi

Ja ne znam gde ti živiš, ali jedini "srbi" koji jesu za eu jesu političari sa svojim medijima i njihova sitna šaka jada birača/glasača.
A cenzura je toliko velika da se i crnim dušama povraća.

Srbija nikada nije ni bila za eu. Većina zapravo, onaj neispitani deo srpske populacije, nemoj ni da sumnjaš u to.


Sad još samo fali da čujemo i kako je 5. oktobra bila samo sitna šaka jada na ulici, pa da bude rezonovanje potpuno
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:19 - pre 123 meseci
^^

Pa, ako pogledaš realno, da. Isti istovetan način za svrgavanje vlasti (postoji čak i knjiga, šta gde kako, priručnik) koji je primenjen i u Ukrajini, libiji, egiptu, itd. itd.. Milošević se smučio svima, ali ne do te mere, da četvrti rajh, nema alternativu i da je ok biti gej i treba da tata masira svojoj ćerkici onu stvar (kotlić sa medom) i šta još sve ne. Ako zbereš broj najglasnijih tada, petog oktobra, oni koji su po priručniku 'delali', da. To jeste ništa više nego li šaka jada u poređenju sa ostatkom ljudi. Srpski narod nema nikakve veze niti sprege sa "doktrinama" ili sa sinagogama, samo da te podsetim.

Nemoj da misliš da branim miloševića ili onu njegovu nakazu od žene ili njegovog sina bahatog debila, on bi bio svrgnut kad tad i bez pomoći pro-amero-srbina.
about:networking
 
0

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:25 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus: @Braksi

Ja ne znam gde ti živiš, ali jedini "srbi" koji jesu za eu jesu političari sa svojim medijima i njihova sitna šaka jada birača/glasača.
A cenzura je toliko velika da se i crnim dušama povraća.

Srbija nikada nije ni bila za eu. Većina zapravo, onaj neispitani deo srpske populacije, nemoj ni da sumnjaš u to.


Isto bih i ja mogao reci: "Ja ne znam gde ti zivis...bla bla bla"


Moje, pojednostavljeno, misljenje je sledece. Treba oporaviti zemlju. Stvoriti valjan privredni sistem i sve sto uz to ide. Kada je zemlja stasala na noge, oceniti da li pristupiti nekoj uniji. Kakvi su dobici, kakvi gubici. Bas kao sto i tvoj nick kaze. Plus i minus.

No verovatno ce neko reci da to nije moguce, jer vladari iz senke to nece dozvoliti. Za zemlju od 7-8 miliona stanovnika koja i nema neke znacajne prirodne resurse...


A ne igrati igru EU nas tera na ovo, Rusija ono itd. Jedna od jacih stvari je kako su odredjeni ljudi uspeli da ubede narod kako je recimo MMF zlo! A niko ne prica o tome da para nema i da su oni skoro jedini koji ce dati nesto uz recimo povoljnu kamatu.

^Ovo je upravo i boljka nekih zemalja koje su clanice EU. Bili u losoj situaciji, uclanili se u EU a da skoro nista ne prorade na svojoj situaciji, i odjednom za sve nedace kriva EU. Da se ne lazemo isto bi bilo, ako i ne gore da postoji i pripaja se onoj ruskoj varijanti EU.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:31 - pre 123 meseci
poenta svega je da naklonost srpskog birackog tela nista ne menja. Cak i da je 95% protiv EU Srbija opet ne bi imala izbora.

Ajde bre, pa i Supermen i Stiroporac su to shvatili i zato su pod stare dane doziveli preumljenje.
 
+1

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:34 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: poenta svega je da naklonost srpskog birackog tela nista ne menja. Cak i da je 95% protiv EU Srbija opet ne bi imala izbora.


Molim te, elaboriraj, objasni.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:38 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus: ^^

Pa, ako pogledaš realno, da. Isti istovetan način za svrgavanje vlasti (postoji čak i knjiga, šta gde kako, priručnik) koji je primenjen i u Ukrajini, libiji, egiptu, itd. itd.. Milošević se smučio svima, ali ne do te mere, da četvrti rajh, nema alternativu i da je ok biti gej i treba da tata masira svojoj ćerkici onu stvar (kotlić sa medom) i šta još sve ne. Ako zbereš broj najglasnijih tada, petog oktobra, oni koji su po priručniku 'delali', da. To jeste ništa više nego li šaka jada u poređenju sa ostatkom ljudi. Srpski narod nema nikakve veze niti sprege sa "doktrinama" ili sa sinagogama, samo da te podsetim.


Valjda samo ti znaš šta si sad tu napisao
 
0

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:39 - pre 123 meseci
Homere ti imas ozbiljniji problem od ostrascenosti. Ako izjavis policija ne sme da reaguje kada iz vatrenog oruzja pucaju na policajce i da samo treba da obuku deblje pancire kada pucaju na njih, onda tesko mozemo diskutovati.

Zapadni mediji ce uvek biti na strani zapada, ali u situaciji u kojoj i u zapadnim medijma citas da nije sve crno belo u sukobu, okriviti samo vlast je praviti se vecim papom od pape.

Jedan dobar tekst:
http://world.time.com/2014/01/28/ukraine-kiev-protests-thugs/
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:39 - pre 123 meseci
endre,

ogranicen suverenitet !

Sa time se sve vise zemalja bore. Jedan evropski dzin kao Italija koja je uz to i osnovac EU ne moze bas da radi kako i sta hoce. Britanija se koprca, a Bruxelles joj samo kaze - ako vam se ne svidja izadjite napolje. Zasto Britanija ne izadje ? Pa zato sto ce opet morati da radi kako EU kaze, ali ovog puta bez prava glasa.

Srbija, sta tu moze ?

Vrlo malo, moze ili da ispuni sve naloge (bas tako) ili da se qrchi, onda mnogo nastrada i na kraju ispuni sve.

(Srba je malo Turaka je mnogo, cista fizika)
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:40 - pre 123 meseci
Citat:
endre85: Isto bih i ja mogao reci: "Ja ne znam gde ti zivis...bla bla bla"


Moje, pojednostavljeno, misljenje je sledece. Treba oporaviti zemlju. Stvoriti valjan privredni sistem i sve sto uz to ide. Kada je zemlja stasala na noge, oceniti da li pristupiti nekoj uniji. Kakvi su dobici, kakvi gubici. Bas kao sto i tvoj nick kaze. Plus i minus.


E odlično. Lepo. Treba. Treba oporaviti zemlju, sa tim će se svi složiti, garantovano. - KAKO?
Kako oporaviti zemlju? Prigrliti MMf? Ugurati debelog dačića, picoustog, malog, botu retardića kao eu poslanike u eu parlament da dobiju mesečne plate od po 10 i kusur hiljada evra ili ... ?
Jel' to modus za oporavak?

Nemoj molim te samo da ideš njihovim putem, tako što ćeš da pišeš/vičeš "treba to i to, treba ovo i ono. Mi moramo, to i to, mi moramo ovo i ono.." pa onda bis.. klap-klap-klap ..
Danas je filozofija na mnogo lošem glasu.

Citat:

No verovatno ce neko reci da to nije moguce, jer vladari iz senke to nece dozvoliti. Za zemlju od 7-8 miliona stanovnika koja i nema neke znacajne prirodne resurse...


Tako je. Ali, može da roka procente samo na tranzit... A NE DA UKIDA PROCENAT OD SAMOG UVOZA!!! (van svake pameti - po nalogu davaoca lilihipa) Međutim, za to treba - kičma. Kontra-peder na vlasti. Neko ko ima zubiće i zdrav razum. Neko ko zna i može da podseti na fiktivnu valutu BEZ POKRIĆA, kojom se plaši nacija i celi narod, kome je pričinjena enormno velika materijalna šteta, na koju svi žmure.

Citat:
A ne igrati igru EU nas tera na ovo, Rusija ono itd. Jedna od jacih stvari je kako su odredjeni ljudi uspeli da ubede narod kako je recimo MMF zlo! A niko ne prica o tome da para nema i da su oni skoro jedini koji ce dati nesto uz recimo povoljnu kamatu.


Hebeš bre eu, hebeš bre rusiju i arape. Gde smo mi? 50% turčina može da prođe kroz našu državu i da plati zato. Eto, samo zato. Pa ih usput lepo napiješ kao stoke od domaće radže, pa im i to naplatiš i onda potpuno srećni stignu u .. dortmund. Samo jedan primer.. Pantić, sa onom frizurom uopšte nije blesav kao što izlgeda...

Citat:
^Ovo je upravo i boljka nekih zemalja koje su clanice EU. Bili u losoj situaciji, uclanili se u EU a da skoro nista ne prorade na svojoj situaciji, i odjednom za sve nedace kriva EU. Da se ne lazemo isto bi bilo, ako i ne gore da postoji i pripaja se onoj ruskoj varijanti EU.


Ruska varijanta eu, to zvuči tako nakaradno.... :S Mislim da je to neki marketinški trik.
about:networking
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 16:44 - pre 123 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
plus_minus: ^^

Pa, ako pogledaš realno, da. Isti istovetan način za svrgavanje vlasti (postoji čak i knjiga, šta gde kako, priručnik) koji je primenjen i u Ukrajini, libiji, egiptu, itd. itd.. Milošević se smučio svima, ali ne do te mere, da četvrti rajh, nema alternativu i da je ok biti gej i treba da tata masira svojoj ćerkici onu stvar (kotlić sa medom) i šta još sve ne. Ako zbereš broj najglasnijih tada, petog oktobra, oni koji su po priručniku 'delali', da. To jeste ništa više nego li šaka jada u poređenju sa ostatkom ljudi. Srpski narod nema nikakve veze niti sprege sa "doktrinama" ili sa sinagogama, samo da te podsetim.


Valjda samo ti znaš šta si sad tu napisao :)


Dobro znaš i ti, ali ne osećaš se lagodno kada se o ovome piše. :)
about:networking
 
0

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 17:22 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:
endre,

ogranicen suverenitet !

Sa time se sve vise zemalja bore. Jedan evropski dzin kao Italija koja je uz to i osnovac EU ne moze bas da radi kako i sta hoce. Britanija se koprca, a Bruxelles joj samo kaze - ako vam se ne svidja izadjite napolje. Zasto Britanija ne izadje ? Pa zato sto ce opet morati da radi kako EU kaze, ali ovog puta bez prava glasa.

Srbija, sta tu moze ?

Vrlo malo, moze ili da ispuni sve naloge (bas tako) ili da se qrchi, onda mnogo nastrada i na kraju ispuni sve.

(Srba je malo Turaka je mnogo, cista fizika)


Hm. Ogranicen suverenitet?

Jako sirok i nezahvalan pojam. Ali evo mog odgovora ako sam dobro razumeo na sta ciljas. Mozda je vreme da se drzave pocinju grupisati u vece upravne jedinice. Postoje i argumenti zasto je dobro da neka drzava bas i ne moze da radi sta god hoce. U neku ruku to je mozda cak i prirodan tok stvari sa obzirom na danasnja dostignuca.

Nisam siguran da se Britanija koprca. A ako se koprca, rekao bih i da bi se koprcala cak i ako Bruxelles boli levi cosak sta rade.

Elem, Srbija.

Srbija pre svega moze da radi na uspostavljanju normalnije drzave. To sto volida se qrchi a nema sa cim je tek treca prica.


 
0

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 17:28 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus:
Citat:
endre85: Isto bih i ja mogao reci: "Ja ne znam gde ti zivis...bla bla bla"


Moje, pojednostavljeno, misljenje je sledece. Treba oporaviti zemlju. Stvoriti valjan privredni sistem i sve sto uz to ide. Kada je zemlja stasala na noge, oceniti da li pristupiti nekoj uniji. Kakvi su dobici, kakvi gubici. Bas kao sto i tvoj nick kaze. Plus i minus.


E odlično. Lepo. Treba. Treba oporaviti zemlju, sa tim će se svi složiti, garantovano. - KAKO?
Kako oporaviti zemlju? Prigrliti MMf? Ugurati debelog dačića, picoustog, malog, botu retardića kao eu poslanike u eu parlament da dobiju mesečne plate od po 10 i kusur hiljada evra ili ... ?
Jel' to modus za oporavak?

Nemoj molim te samo da ideš njihovim putem, tako što ćeš da pišeš/vičeš "treba to i to, treba ovo i ono. Mi moramo, to i to, mi moramo ovo i ono.." pa onda bis.. klap-klap-klap ..
Danas je filozofija na mnogo lošem glasu.



Dobro. Shodno ovom delu tvoje poruke (narocito zadnji citirani pasus), slusam tvoj savet:


P.S: Vezano za tvoj zadnji pasus o uniji: http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Union
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 17:42 - pre 123 meseci
Citat:
BRAKSI...Kad bi recimo Srbija sad odustal od EU i krenula nekim svojim 3. putem to ne bi proslo.


BRAVO.Da stavimo taacku na filozofiranje,a ako smo pametni ne bi nista dirali.Kada nas je druzina obmanula 5,oktobra sada mozemo samo da se ribamo sapunom
od g*vana u koje su nas ubacili.Jbm toj uniji i njihovom receptu povecanja standarda.Inace ce se povecati satro kriminal u Novom Sadu a testira isto kao ta bagra u Ukraini celu sa J*BENIM kLICKOM.

Gde je SMRAD u Prvim Redovima?Ista fora kao kada su postavilli Kostunicu umesto Djindjica.I drago mi je sto ce mo se ljuljati sledece godine pa ko prezivi pricace.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201224 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.