Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce opstati c# VB c++?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Ko ce opstati c# VB c++?

[ Pregleda: 5141 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

solaja

Član broj: 21020
Poruke: 75
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Ko ce opstati c# VB c++?21.03.2004. u 22:03 - pre 243 meseci
Interesuje me vasa misljenja koji ce od ovih jezika opstati u buducnosti nakon izlaska Longhorn OS , u obzir treba uzeti i Linux OS, pozeljno je obrazloziti svoje misljenje.
Znam da .net (framework) podrzava sva tri jezika ipak bih voleo procitati vasa misljenja.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?22.03.2004. u 06:42 - pre 243 meseci
C++ ostaje tu, a što se tiče C# i VB.NET stvari stoje ovako: nauči jedan, a onda ti treba jako malo da savladaš i drugi.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?22.03.2004. u 06:43 - pre 243 meseci
Pa opstace sva tri po mom misljenju, jer je u prinicpu nebitno koji koristis. Recimo imam aplikaciju u VB.Net iz koje zovem dll koji sam ranije napravio u C#... ili obrnuto. Ako pogledas VS.Net studio help i pogledas primere koji su dati u VB.Net i C#, videces da je razlika u njima manje vise samo u sintaksi. Ja licno vise volim da koristim VB.Net, navikao sam na sintaksu, ali mi ne smeta ni C#.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Alisa
Sarajevo

Član broj: 19202
Poruke: 27
195.222.35.*



Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?22.03.2004. u 08:25 - pre 243 meseci
Cudno je koliko Microsoft forsira C#, a ne mogu da ne primjetim da C++ pada u zaborav (sve manje primjera u C++, a za C# koliko hoces). Zaista managed code pisan u C# i C++ ima skoro iste performanse, s tim da stvarno dosta lakše isto napisati u C#-u. Jedina prednost C++, brzina, dolazi do izrazaja prilikom pisanja unmanaged code, i sopstvenog upravljanja memorijom, ali to je paradox jer sta ce mi onda framework, ako cu i dalje raditi sa pointerima...
alisa
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?22.03.2004. u 08:27 - pre 243 meseci
Kolko sam ja shvatio mislis na c++ a ne c++.net?! Ako si to mislio c++ ostaje definitivno... obrazlozenje? Sta znam... jednostavno je nezavistan od ms-a :)
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?23.03.2004. u 10:19 - pre 243 meseci
Citat:
Alisa:
Cudno je koliko Microsoft forsira C#, a ne mogu da ne primjetim da C++ pada u zaborav (sve manje primjera u C++, a za C# koliko hoces).

Ovo ne mora biti indikacija bilo čega, isto se dešavalo i kad se pojavio VB6, jednostavno lakše je (čitaj jeftinije) obučiti nekoga da bude prosečan C# programer nego ga obučiti da bude prosečan C++ programer, dakle tim ljudima vrednuješ manju platu, i sve se tu vrti oko para. Samim tim imaš više C# nego C++ developera i samim tim više resursa na raspolaganju. C++ ne ide nigde, teško da će skoro (ako ikad bude) biti drajvera i sličnih low-level aplikacija u .NETu, sve je to domen C++-a. Ako si dobar C++ programer ovome možeš samo da se raduješ, pošto smanjenje broja C++ programera vodi ka većoj plati istih. Narafski, ne ovde


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?23.03.2004. u 15:53 - pre 243 meseci
Moj savet je C++ & C#.
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Rainman_
Amsterdam

Član broj: 21073
Poruke: 18
*.adsl.xs4all.nl



Profil

icon Re: Ko ce opstati c# VB c++?26.03.2004. u 18:56 - pre 243 meseci
Ja sam pre jedno dvadesetak godina upoznao programski jezik koji se tada zvao "Basic". Vrlo smesan jezik, znas ono:
10 Input a
20 Let a = a + a
30 Print a
Danas, dvadeset godina kasnije, iz istog tog jezika se izrodio "Visual Basic" sa sufiksom net, koji tezi ka tome da postane najjaci i najrasprostranjeniji programerski jezik na svetu. Nijedna od gore navedenih naredbi ne postoji vise. 20 godina se Microsoft bavio "Basic"-om i onda treba da pobedi C# (citaj si sarp a prevedi c ostro ili prevedi kako god hoces samo nemoj da se poseces). Definitivno, jezik budicnosti je visual basic. A to ce trajati toliko dugo koliko traje Microsoft monopol. Pa ti vidi sta ces.

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Ko ce opstati c# VB c++?

[ Pregleda: 5141 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.