Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poplave u Srbiji i vanredno stanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 235790 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 14:52 - pre 120 meseci
Citat:
Marko83: Uostalom možeš naći izjave Rasima Ljajića(čovek koji nikad nije lupetao i uvek ima smislene izjave) o ovoj problematici:
"Rasim Ljajić je naložio pojačnu inspekcijsku kontrolu trgovina zbog pritužbi o neopravdanom podizanju cena osnovnih namirnica u uslovima vanredne situacije.
"Nesavesni trgovci na taj način najdirektnije krše Zakon o trgovini i sve odluke Vlade o otklanjanju posledica nastalih katastrofalnim poplavama. Postupak rada Tržišne inspekcije u uslovima vanredne situacije je rigorozan i podrazumeva najoštrije mere, kazne i posledice po one koji zloupotrebljavaju takvo stanje", izjavio je ministar trgovine Rasim Ljajić.

Sta zna Ljajic kad ES delegati znaju bolje. :) On k'o da nikad nije cuo za trzisnu ekonomiju. ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:13 - pre 120 meseci
A inace je sad u ovom trenutku najbitnije sta je po zakonu i sta je trziste i slicno? Pa ok, moze i tako... samo bi onda tema mozda trebala drugaciji naslov da ima?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:23 - pre 120 meseci
Citat:
jericho1405:
Citat:
timotic:
Ko je digao cijene i gdje?

Pise se po novinama. A vidio sam par nekih primjera iz Tus-a i sl. U glavnom, rekoh samo da trebaju biti kaznjeni oni koji to rade - sto je u skladu sa zakonom. Ako niko nije podigao cijene niko nece ni biti kaznjen - to je sve. Komentari su vise reakcija na nedodirljivost i neupitnost mehanizama trzisne ekonomije cak i u vanrednim situacijama sto je suludo. Ali barem oni koji o tome odlucuju ne misle tako pa je i to sve u najboljem redu.


Mozda je neko i digao, ali nigdje nisam vidio dokaze.

Pisalo se da je Konzum digao cijene, objavljivani i neki racuni, medjutim...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:26 - pre 120 meseci
Citat:
Marko83:

možeš naći izjave Rasima Ljajića

Njegova izjava je izjava koja nikog ništa ne obavezuje.

Citat:
Marko83:

Prema Zakonu o trgovini u vreme vanredne situacije mora se obezbediti snabdevenost osnovnim životnim namirnicama i uskladiti radno vreme.

Da mora, to je i obaveza nadležnih a ne samo trgovina.
I gde je predvidjeno hapšenje?

Citat:
Marko83:

Špekulativne radnje nisu dozvoljene

A šta su to "Špekulativne radnje"? U odeljku IX. KAZNENE ODREDBE Zakona o trgovini su navedene prekršajne kazne medjutim za "Špekulativne radnje" nije ništa predvidjeno.

Dakle, radi se o još jednom samoreklamerskom triku jeftinih politikanata.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:30 - pre 120 meseci
Ta stvar sa dinarskim cijenama nije bas tako jednostrana i pravolinijska, pa da treba nekog vjesati na prvu banderu.

U vanrednim situacijama sa prizvukom katastrofe ili katastrofe u najavi ili bar mogucnosti katastrofe... situacija se sa svime mijenja, pa tako npr. i sa novcem.
Ako vrednost neke monete direktno ovisi o sistemu koji je pogodjen katastrofom, onda se to mora odraziti i na vrednost tog novca.

Lako je zahtjevati od nekog da svoj hljeb zamjeni za vasih 50 dinara, ali ne znam da li bi vi tako lako dali taj hljeb koji upravo kupili zamjenili sa nekim za npr. 100 dinara.

Novac u takvim situacijama gubi vrednost, naprosto zato sto za dva dana mozda nece vrediti nista vise od toalet papira (ako neko ko je iz Srbije ne zna o cemu pricam, onda ga treba ubiti preciznim udarcem sjekire u potiljak).
Razjareni kupac naprosto trazi da razmjeni saku potencijalno bezvrednih papirica za konkretnu stvar koja ima sigurnu vrednost: mlijeko, vodu, sjekiru, suve carape, gumene cizme... pri cemu zeli da papirici imaju vrednost kao da je sve redovno, a da deficitirane stvari imaju vrednost kao da nisu deficitarne, tj. isto kao da je i za njih sve redovno.
Time sav rizik zeli da prebaci na prodavca, bez imalo grize savjesti sto ce on sutra imati 20 hljebova u zamrzivacu, a prodavac mozda saku papirica s kojima moze samo obrisati pedu.

Sa druge strane, jasno je npr. da se prodavac hljeba ne moze uopste nadati da ce do njega dolaziti kao i ranije: putevi zatvoreni, transporta nema, pekare poplavljene, rod zita potopljen, pekarski radnici ne peku hljeb nego nose dzakove pijeska,... ko zna koliko ce kostati nabavljanje novog hljeba, ako to uopste bude i bilo moguce.
I sta sad pekaru znaci vasih 50 dinara za hljeb, kad ga on ne moze nabaviti ni za 200, niti za te dinare moze kupiti bilo sta drugo sto njemu licno mozda treba?

Sa trece strane, u takvim situacijama svak nastoji da se rijesi potencijalno bezvrednih papirica kao sto su dinari i zamjeni ih za nesto cija vrednost ne ovisi o stanju drzave Srbije.
To je prirodno i normalno.
Da je u Srbiji u vanrednoj situaciji dozvoljeno da se trguje evrima i dolarima, vjerovatno bi se za te valute mogle kupovati namirnice po uobicajenim cijenama u odnosu na te valute, eventualno bi se cijene podigle koliko da kompenzuju novonastale troskove nabavke uslijed katastrofe.
Ali to nije dozvoljeno, i zato se deseva to sto se desava: drzava prisiljava prodavce da preuzimaju sav rizik nestabilne valute samo na sebe.
A kad najebu i propadnu - onda ce biti: "Takav je posao, ko ga tjerao da se bavi trgovinom kad nije za to... Sam pao, sam se ubio... 'Ebi ga, trgovina je rizik, morao je na to racunati... Ko mu je kriv sto nije napravio kucu na klizistu..." itd. pun racqu solidarnosti od onih kojima je morao dati robu za papirice.

Ne branim one koji stvarno spekulisu i gledaju da se okoriste na tudjoj nesreci, samo ukazujem da je nerealno ocekivati da dinar danas vredi isto kao i prije deset dana, i da se svakom za sve prizna da je neka vanredna situacija, a samo trgovcima da se namece da je sve kao redovno.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 19.05.2014. u 16:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:54 - pre 120 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
Java Beograd:

Da sam ja unesrećen, i da meni lično neko prodaje litar mleka za 1.000 već naredne noći bih mu zapalio dućan.

E to su već radnje koje se gone kao krivične i za izvršioce sledi hapšenje.

A tvoj predlog kao takav je podstrekivanje na kriminalne radnje pa mora biti uklonjen sa foruma (plus može da ima krivične konsekvence).
Šta lupetaš ? Odakle vidiš da je ovo predlog drugima i podstekivanje ?!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 15:59 - pre 120 meseci
Obrati pažnju šta je pisalo 13. maja

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ne-padavine-i-porast-vodostaja

Ali to nije bilo dovoljno dobro za "stručnjake".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 16:40 - pre 120 meseci
Iz Krivičnog zakonika:

Citat:
Član 34.

(2) Ko drugog sa umišljajem podstrekava na izvršenje krivičnog dela
čiji pokušaj je po zakonu kažnjiv, a delo ne bude ni pokušano, kazniće se kao za pokušaj krivičnog dela.


Član 35.

(2) Kao pomaganje u izvršenju krivičnog dela smatra se naročito:
davanje saveta ili uputstava kako da se izvrši krivično delo...


Član 37

(1) Ako je krivično delo ostalo u pokušaju podstrekač i pomagač će se kazniti za pokušaj.



 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 17:57 - pre 120 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:
Citat:
Informer:
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:Slazem se... cuo sam na radio amaterima da su malo samo bili zatvorili jedini most iz Obrenovca ka BG-u ne bi li se politicar vec neki slikuckao... Tako da jasna mi je situacija.


Receno je bilo: "...ja sam prosao preko tog mosta pre minut, tamo je ministar Antic pa je moguce da se zbog njega sporije prolazi ali most nije zatvoren..."

A ti si cuo sta si zeleo da cujes :)


U pravu si, doslovce si citirao sta je covek rekao. Ali nakon tri dana slusanja, skontao sam da ne smeju sve da pricaju otvoreno. U jednom trenutku su ih iz centra 'upozorili' da ih slusa preko 100.000 ljudi samo preko internet stream-a, a ko zna jos koliko radio stanicama.

Tako da, jesam pomalo profiltrirano primio tu informaciju.


Jesi. Tako isto i novinari rade :)

Najjace mi je bilo kada im je centar javio da obrate paznju jer se planira miniranje jednog dela nasipa da bi voda mogla brze da ode iz grada. Prvo sto sam pomislio je bilo "najebali smo kad glupi novinari ovo cuju". Onda se centar javlja posle par minuta...

Centar: Obavestenje svima iz GSS, ona najava od pre par minuta ne vazi.
GSS: Jel moze samo malo preciznije, koja najava ne vazi?
Centar: Errrr.... maaaa...... sve je u redu, nastavi po planu.

'ladno nije smeo da ponovi najavu kroz etar :)
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 18:23 - pre 120 meseci
EU: Srbija da računa na milijardu €
Citat:
Brisel -- Srbija može da računa na milijardu evra iz Fonda solidarnosti Evropske unije radi otklanjanja dugoročnih posledica katastrofalnih poplava.

"Srbiji su kao zemlji kandidatu dostupna sredstva iz Fonda evropske solidarnosti u vrednosti do milijarde evra godišnje"
...
uslov je da šteta od poplava prelazi 0,64 odsto bruto nacionalnog dohotka pogođene zemlja.

Citat:
...
odmah upućene pumpe visokog kapaciteta, helikopteri i čamci, a u međuvremenu je upućeno ukupno 450 volontera iz zemalja članica EU.

Citat:
"To je više nego što su Srbija i BiH tražile, ali smo povećali pomoć zbog dramatične situacije"
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 20:09 - pre 120 meseci
Stvarno ste nekada neverovatni. Tupite tu o nečemu, i u krug, niti čitate šta drugi pišu, niti se trudite da razumete sagovornike.. Kao što je naveden očit primer igre gluvih telefona, kako smo je zvali davno: "Ja sam čuo ovo da je onaj rekao da je čuo od komšije da je slušao radio da je voditelj načuo da ovo, ono..."

Bar se na ovom forumu skuplja uglavnom obrazovan i zdravorazumski deo našega govornoga područja..

Prvo nigde niko nije izneo dokaz o navodnim špekulacijama u trgovinama, samo priče, i to prenesene od novinarčića koji su partijski poslušnici, kao uostalom i urednici im.

Zakon postoji, i zakon je tu da se poštuje. U situacijama gde su nepredviđene okolnosti, gde jedna strana krši zakonske norme, i ne postoje institucije vlasti da ih opomenu, ili sankcionišu, zna se postupak. I ne sumnjam da bi ih i tako iznerviran i unesrećen narod olešio od batina da je to nešto što se konstantno dešavalo. Možda je toj gospođi prodavac pokušao da uvali mleko za 8 evra, ne tvrdim, a možda i gospodja dramatizuje.

A stvarno smo postali narod... Ne znam koju reč bi upotrebio. Od sve nesreće koja je zadesila običnog čoveka, samo se izdvaja politikanstvo, ogovaranje, zavidnost, sitne duše. A to je tako jer je to SVAKODNEVICA u Srbiji.

Hiljade ljudi ostade bez svega, nekima je najveći problem što ostadoše bez sendviča.
Drugima smeta što je neko poslao 40 specijalaca. Ovaj što je 13. maja pisalo nešto.

Ljudi, svi imate pravo, i carevi ste, ali kada je situacija koja traje, prvo se rešava situacija, pa posle svode računi.

(Ok, ovde je forum, mesto za ćaskanje i to, ali to je slika našega društva napolju, van svojih zidova)

A kod nas uvek obrnuto. Situacija u toku, traže se krivci, ko je pohlepan, ko ovakav i onakav, kad je sve gotovo, kada je katastrofa ostavila sve posledice što je mogla.. Onda, svi su se zamorili od priče, i nije ni bitno što je katastrofa najavljena, ni što su odgovorni zakazali, ni što su neke službe zakazale, ništa nije bitno, do sledećeg puta.. Ili izbora..

Tako da se svega nabrojanog setite tada..

Samo bih rad jedno ispostavio, od cele naše smešne aparature, i vlasti i opozicije (da se neko ne zavara da bi bilo drugačije da je opozicija bila u situaciji da brani bilo koga), a to je General Ljubiša Diković. Njim sam bio oduševljen u svakom smislu još dok je bio komadant 37. brigade, pa načelnik VA, pa dalje.. Takve moralne, ljudske, organizacione gromade nam trebaju u svakoj pori društva. I na njega da se istresa jedan Vučić.. Sramotno..
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 20:22 - pre 120 meseci
I kada već tupim i ja, kao apsolutni laik oblasiti reka, vodostaja, i bilo čega, nikada mi nisu bili jasni ti džakovi, ti peskovi, kojima zaustavljaš toliku silu?



Na primeru Obrenovca, zar se nije moglo još pre par godina kada su bile poplave probiti nasip mehanizacijom i dinamitom, i na recimo prvom zavoju pred gradom poplaviti njive? Da li je važnije par desetina hektara njiva, ili grad? Koliko su vremena izgubili sa tim džakovima, i sa "praćka na slona" sistemom, mogli su komotno da probiju nasipe pred gradovima, poplave njive, i gotovo. Šteta par desetina hiljada evra je ništa naspram ugrožavanja toliko života i energetskog sistema zemlje..

 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 21:18 - pre 120 meseci
Citat:
jericho1405:
Citat:
Java Beograd: U beogradu je bilo još gore ! Ne da je počeo treći, nego četvrti svetski rat ! Iz hipermaketa su pojedini na kolicima izvozili po 50 i više litara !

Ok, mozda su slali ugrozenima? Ne vjerujem da je vecina sebi kupovala ogromne kolicine vode i hljeba.


Lol
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 21:44 - pre 120 meseci
Citat:
Java Beograd:
Očigledno je bacila pare. Jer prodavnica koju si opisao sigurno nije jedina, a ni hleb nije jedina hrana.




Da sam ja unesrećen, i da meni lično neko prodaje litar mleka za 1.000 već naredne noći bih mu zapalio dućan.

Zasto, kad niti je prodavnica jedina, niti je mleko jedina hrana?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 21:52 - pre 120 meseci
Citat:
jericho1405:
Kako si uspio iz cijele situacije gdje hiljade ljudi nema krov nad glavom da izdvojis sebe kao zrtvu jer ti je neka bakica u beogradskom granapu kupila sav hljeb ispred nosa pa si morao da ides 20 metara dalje u drugi granap. Kakva katastrofa. Promjenite naziv teme.

Deo moje najblize rodbine zivi u Valjevu, koje je bilo bez saobracaja bilo gde i hleb nije mogao da stigne iz prigradskih pekara. Vode na ulici je bilo toliko da je moj brat zaglavio Ladu Nivu u jednoj od glavnih Valjevskih ulica! Umesto da svi kupe po pola hleba, pa da bude za sve, jedna osoba kupi 20, a sledecih 19 ne dobije nista. To je pitanje za razmisljanje kako da se organizuje trgovina u uslovima smanjenog dopremanja, po mom misljenju visoka cena bi dovela no malo bolje organizacije.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 21:57 - pre 120 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Umesto da svi kupe po pola hleba, pa da bude za sve, jedna osoba kupi 20, a sledecih 19 ne dobije nista.


Citat:
Zasto, kad niti je prodavnica jedina, niti je mleko jedina hrana?


Neka idu u tu drugu prodavnicu ili nek jedu nesto drugo.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje19.05.2014. u 22:19 - pre 120 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
To je pitanje za razmisljanje kako da se organizuje trgovina u uslovima smanjenog dopremanja, po mom misljenju visoka cena bi dovela no malo bolje organizacije.

Sloba je delio bonove za sve i svašta, između ostalog i za hleb. Ni to nije najsrećnije rešenje, jer je i tu bilo zloupotreba pa je postojalo i crno tržište kuponima.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje20.05.2014. u 07:53 - pre 120 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Java Beograd:
Očigledno je bacila pare. Jer prodavnica koju si opisao sigurno nije jedina, a ni hleb nije jedina hrana.




Da sam ja unesrećen, i da meni lično neko prodaje litar mleka za 1.000 već naredne noći bih mu zapalio dućan.

Zasto, kad niti je prodavnica jedina, niti je mleko jedina hrana?

Pa ne nego: da sam unesrećen, i da je prodavnica jedna jedina, i da sam u prilici da mi dete gladuje i da moram da kupim, e onda ! Da nije jedina ne bih bi platio 1000 din, niti bi on mogao da podigne cenu na 1000 din.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje20.05.2014. u 08:17 - pre 120 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
Marko83:možeš naći izjave Rasima Ljajića

Njegova izjava je izjava koja nikog ništa ne obavezuje.


Tebi očigledno bolje ulazi u....nego u glavu ali da probam još jednom

Izjava ministra trgovine naravno da ne obavezuje trgovine vec samo zakon.
Ali iz njegovih izjava možeš potražiti članove zakona koji su prekršeni kao i zakonske konsekvence takvog ponašanja. Osim ako ti lično smatraš da ministar lupa gluposti.
Ljajić nije takav čovek

Citat:
hotchimney:
Citat:
Marko83:Špekulativne radnje nisu dozvoljene

A šta su to "Špekulativne radnje"? U odeljku IX. KAZNENE ODREDBE Zakona o trgovini su navedene prekršajne kazne medjutim za "Špekulativne radnje" nije ništa predvidjeno.
Dakle, radi se o još jednom samoreklamerskom triku jeftinih politikanata.


Kako nije predvidjeno? A da ti još jednom malo detaljnije pročitaš kaznene odredbe zakona o trgovini?
Jeste da ima dosta teksta ali ako sam ja mogao kao laik da pročitam ti kao vrsni stručnjak ćeš još lakše to uraditi.
Da pomognem malo....
Član 51 se tiče nedozvoljene špekulacije. Član 46 se tiče privremene zaštite tržišta.

Kaznene odredbe Član 75 stavovi 12 i 13
Novčanom kaznom od 500.000,00 do 2.000.000,00 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ako:
12) ne poštuje privremene mere zaštite tržišta u skladu sa članom 46. ovog zakona;
13) ako obavlja nedozvoljenu špekulaciju (član 51);

eh da zaboravio sam kaznenu odredbu po Članu 75 stav 2
2) obavlja trgovinu ličnim nuđenjem suprotno odredbama čl. 18. i 19. ovog zakona i člana 20. stav 3. ovog zakona;(pošto naravno ne može štampati fiskalni račun na 1000din za 1L mleka)
gde se izriče zaštitna mera zabrane obavljanja delatnosti

Jeftini politikanti? Samoreklamiranje?
Jedino što je tačno je da nemaš pojma o čemu pišeš i da ti je jedino stalo da plućneš bilo koga. Da ne pominjem onaj nedostatak ljudskog osećaja za nepravdu koji se stiče u porodici.
Over & out

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje20.05.2014. u 09:02 - pre 120 meseci
"Špekulativne radnje" radnje nisu definisane zakonom. A što si i ti upravo potvrdio. Nisi morao, al ajd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 235790 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.