Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šahovski problemi i rešenja

elitemadzone.org :: MadZone :: Šahovski problemi i rešenja
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322803 | Odgovora: 886 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja15.11.2016. u 22:47 - pre 90 meseci
Top c3?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja15.11.2016. u 23:05 - pre 90 meseci
Mislim da je resenje skakac sa E na D3!
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 12:40 - pre 90 meseci
Dama h2 je rjesenje.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 12:56 - pre 90 meseci
Kakav potez majko mila! Mislim da mi ne bi pao na pamet ni da gledam pet dana. :D
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 13:23 - pre 90 meseci
Problemi su takvi, uvijek je rjesenje ono sto "nikad" ne bi odigrali.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 13:26 - pre 90 meseci
U tome i jeste besmisao tih sintetičkih problema, što je njihovo rešenje vrlo često nespojivo sa šahovskim načinom razmišljanja.

Ali ima još jedna gluplja stvar od tih veštačkih problema, pominje se i ovde a to je dopisni šah.

I jedno i drugo su derivati koje proturaju šahovske kukavice koji nemaju hrabrosti da sednu za tablu i suoče se sa realnim protivnikom.
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:03 - pre 90 meseci
Veliki sahisti koji su bili na dve razlicite strane svijeta su i poceli dopisni sah, jer drugacije nisu mogli igrati, bez velikih troskova.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:13 - pre 90 meseci
Pripazi šta pričaš i konačno izađite iz prošlog i pretprošlog veka.

Ovde su mladi ljudi koje nije briga šta ste vi u knjigama čitali kako se igralo pre mnogo decenija.

Ko god da je danas u šahu, sasvim mu je jasno ko se bavi dopisnim šahom, to su isti ti koji beže od table i kriju se iza Fritza i sličnih stvari.


 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:29 - pre 90 meseci
Sta da pripazim ? Pises kao da si neki autoritet, a u stvari svoje misljenje pokusavas predstaviti kao jedino validno, pri tom jos prijetis "ovlastima".
Nemoj da budes "internet bully" odnosno po modernom nevaspitan.

Sta bih sad ja trebao da uradim, ako zelim odigrati partiju evo sa tobom ? Da platim gorivo i putarine i dodjem u Pancevo (ili obratno) ili je jednostavnije da odigramo dopisnu ili online real time partiju ?
Na kraju, sta tebe ili bilo koga drugog briga kako neko igra sah ? Mene uopste ne zanima sto se nekom ne svidja, vazno je da se svidja meni. Pokazi malo tolerancije za ljude koji ne razmisljaju kao ti, odnosno prosto receno budi kulturan.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:34 - pre 90 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Prelako za onog ko je aktivno u šahu, a za onog ko nije, baš i nije prelako.

Neka ovo bude tema za šahovske probleme, a ako se raširi priča može i podforum Šah da se otvori, verujem da bi bio prilično posećen.


Nebojsa, ne razumem kakav problem imas sa ovom temom. Tema se zove "Šahovski problemi i rešenja", postavljaju se i resavaju sahovski problemi, zainteresovanih ima (mozda ne kao na drugim temama u MZ ali bar nema trolovanja i svega ostalog), usput se pomalo caska i o stvarima vezanim za temu.

Tvoje poslednje postove pocinjem da dozivljavam kao bezobrazluk i uvrede. Ko kako igra sah stvarno nije tvoja briga, prema tome iskuliraj malo. Ok je da imas svoje misljenje ali to ne znaci da je ono jedino ispravno i neminovno.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:44 - pre 90 meseci
U suštini nemam ništa protiv problema (video si da sam ovu temu ja i formirao), dokle god se rade iz glave.

@legija, dopisni i online šah nemaju veze jedno sa drugim. Sve dok se šah igra viteški, bez bilo kakve pomoći, to je šah nevezano da li je uživo ili online (i online je vrlo često uživo).

Jedino ne volim da se prepisivanje poteza sa kompjutera naziva "igranjem šaha", a dopisni i šah problemi su idealna podloga za to, što vidimo i u ovoj temi.

 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:46 - pre 90 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
U tome i jeste besmisao tih sintetičkih problema, što je njihovo rešenje vrlo često nespojivo sa šahovskim načinom razmišljanja.


A kakav je to "sahovski nacin razmisljanja" ?

Da parafraziram Djoku_iz_Kaludjerice, kako bi ti rijesio onaj problem, koristeci svoj "sahovski nacin razmisljanja"?

Bas me zanima sta tacno podrazumijevas pod "sahovski nacin razmisljanja" i zasto mislis da je neprimjenjiv na sahovske probleme ?
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 14:50 - pre 90 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
U suštini nemam ništa protiv problema (video si da sam ovu temu ja i formirao), dokle god se rade iz glave.

@legija, dopisni i online šah nemaju veze jedno sa drugim. Sve dok se šah igra viteški, bez bilo kakve pomoći, to je šah nevezano da li je uživo ili online (i online je vrlo često uživo).

Jedino ne volim da se prepisivanje poteza sa kompjutera naziva "igranjem šaha", a dopisni i šah problemi su idealna podloga za to, što vidimo i u ovoj temi.



Pa ko prica o prepisivanju poteza sa kompjutera ? To je stvar povjerenja, a prilicno je provjerljivo da li neko koristi pomoc ili ne. U dopisnom sahu je dozvoljeno koristenje knjiga i pravilo vrijedi za sve igrace. Nije dopusteno koristenje programa ili "prijatelja".
Ako imas problem da vjerujes protivniku, onda jednostavno ne igras sa njim. Svakako postoji neko u koga imas povjerenja, zar ne ?

I kako se to igra sah viteski ? Sta to znaci ?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 15:16 - pre 90 meseci
Ajde sad stvarno prekinite sa prepucavanjem i isterivanjem pravde, da ne useremo i ovu temu. Nebojsa, ako imas mogucnost pobrisi ove postove u kojima se polemise pa da nastavimo kako treba.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 16:54 - pre 90 meseci
Citat:
legija:
Problemi su takvi, uvijek je rjesenje ono sto "nikad" ne bi odigrali.
E pa to je ono što sam i zamerio prethodnom postavljaču problema. Ovaj je daleko interesantniji i zabavniji.
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ali ima još jedna gluplja stvar od tih veštačkih problema, pominje se i ovde a to je dopisni šah.
Ovo si sada zaista odvalio samo tako i ostao živ! Ne znam da li se danas uopšte igra dopisni šah i ako se igra na koji način se to odvija u eri elektronske komunikacije. Verujem da se igra i dalje, mrzi me da proveravam. Dopisni šah izuzetno doprinosi napretku šahovske teorije. U šahovskoj literaturi se često navode varijante iz dopisnog šaha. To je vrlo kvalitetan šah i dozvoljena je upotreba svih sredstava, knjiga, računara i svega čega se dosetite, bitno je naći zaista najbolji potez. Ovaj vid igranja nisu izmislile šahovske kukavice kako ih ti besmisleno nazivaš već ljudi koji nisu imali vremena ni mogućnosti da nastupaju na turnirima i odsustvuju sa posla od kojeg žive. Navešću realan priumer. Ljubomir Ljubojević i Momčilo Despotović (drugari iz ŠK Crvena zvezda) su bili dvojica najuspešnijih majstorskih kandidata u Jugoslaviji, a nastavili potpuno različito. Ljuba se opredelio za šah i jako brzo postao majstor, preskočio titulu IM i postao VM koji je odskočio visoko. Despotović se opredelio za karijeru, završio pravni fakultet, položio pravosudni ispit i postao advokat. Inače je bio omladinski prvak, a ovde pogledajte imena koja su osvajala tu prestižnu titulu (http://www.perpetualcheck.com/...ive.php?lan=cp&data=junior). Nastavio je (uspešno) da igra dopisni šah jer jedino je za to imao vremena. Kasnije je dostigao titulu majstora, a koliko se sećam nastavio je do IM, ne sećam se najbolje. Ima u praksi dosta aktivnih igrača koji su prešli ili paralelno igrali i dopisni šah.



 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 17:46 - pre 90 meseci
legija, pojasni kako i sa kim igraš dopisni šah danas?

 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 17:51 - pre 90 meseci
Sto, nije valjda da te zanima ?

Citaj:
https://support.chess.com/cust...get-started-with-online-chess-

I odgovori na pitanja.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 18:05 - pre 90 meseci
Naravno da me ne zanima, a ovo što si pokazao znam i ja.

I ti ovim "protivnicima" veruješ ? Ne, oni ne igraju računarom ? Ni ti ne igraš računarom?

Eeeeee svašta, mislio sam na neki praktični meč, duel dva čoveka, dva igrača, a ne duel dva računara.
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
188.124.211.*



+42 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 18:14 - pre 90 meseci
I sta je sad ovo, pokusavas biti duhovit ili sta ? :)

Ako pogledas odigrane partije na mom profilu, odredjen broj igraca ima ikonicu koja oznacava da im je nalog ugasen zbog varanja.

Postoji nekoliko alata koji mogu sa velikom vjerovatnocom utvrditi da li neko koristi racunarske programe kao ispomoc. No, kako znam da tebe samo zanima da me izvredjas, nema potrebe da ti objasnjavam detaljnije.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Šahovski problemi i rešenja16.11.2016. u 18:38 - pre 90 meseci
Ne želim da budem duhovit a naročito ne želim da vređam, samo želim da odvojim pravi šah od prepisivanja kompjuterskih poteza, jer to nema veze jedno sa drugim.

I to što kažeš da su mnogi banovani jer koriste kompjuter, to su samo najgluplji od tih "igrača" koji direktno upišu najjači kompjuterski potez, i jasno da ih je lako prepoznati.

Samo malo inteligentniji od tih, a to su praktično svi ostali, ne upišu najjači kompjuterski potez nego recimo prvi sledeći. To je dovoljno da ih softver za prepoznavanje varanja ne provali, a opet sasvim dovoljno da "pobede u partiji".

Pa da li to ima bilo kakvog smisla?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šahovski problemi i rešenja
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322803 | Odgovora: 886 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.