Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turizam izraubovanim mini/mikro busom

elitemadzone.org :: AutoZone :: Turizam izraubovanim mini/mikro busom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17135 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom23.06.2014. u 21:12 - pre 118 meseci
Ja sam bio u takvim planovima prosle godine i... putovanje je ispalo super! Mozda ti mogu znaciti neka iskustva iz prve ruke. Moj plan je bio jasan - ja i devojka smo trebali da posetimo 6 prilicno udaljene lokacija za 24 dana i izmedju pojedinih isprebacujemo ogromnu kolicinu stvari. Stacionirani smo u Beogradu, jedno od mesta je bio Taize (Francuska), drugo Glasgow (Skotska), trece Eldorf (Nemacka), cervrto Turku (Finska), peto Risan (Rusija) i sesto Kiev (Ukraina).

Prva ideja je bila identicna kao tvoja - kombi. Medjutim, kad smo se malo sabrali, ispostavilo se da bi to bile relativno velike pare ulupane u nesto sto se koristi tada, pa posle realno nece da treba godinu dana. I, uzeli smo obican karavan + frizider + 220V instalacija za frizider, laptop i telefone (to sam prepravio najobicniji UPS) + sator + krevet sa kompresorom za brzo naduvavanje dimenzija 160x200x20 cm. Sve to je izaslo par stotina evra. Koristili smo naizmenicno - jednu noc to, drugu noc hostel. Cena hostela je oko 20 EUR po osobi u proseku, zavisi od grada, da kazemo da varira od 10 do 40. Isli smo kroz Hrvatsku i Sloveniju prakticno bez stajanja, onda proveli jedan dan u Veneciji, pa se popeli na Alpe gde smo se oduševili jer je bio osmi jul, u Veneciji 40 stepeni, a na St. Bernard snezni nanosi preko 3 metra visine

Onda potom Taize i 3 dana odmora, tu smo za tri dana koriscenja kampa i sva tri obroka dnevno platili oko 30 EUR ukupno za oboje ako se dobro secam Zato je Taize moja redovna stanica uvek kada putujem u pravcu severo-zapada. Verovatno nisi nikad cuo za Taize i sta tamo ima, to je kamp subvencionisan od strane katolicke i protestantske crkve radi sirenja verske tolerancije. Mi pravoslavci smo isto dobro dosli, a ima i muslimana, budista i svih drugih, u toku leta obicno bude 5.000 - 10.000 ljudi iz svih krajeva sveta konstantno.
Onda nam je Pariz bio na putu, ali moja devojka ne voli Pariz, a ja sam kao pravi srpski muskarac koji o svemu odlucuje odlucio da - se tamo ne ide I tako, preko kanala brodom, jeftinije je mnogo nego vozom, pa kroz celu Englesku do Skotske, tu bili par dana, pa onda se vratili u London na par dana i tako onda sve sto je bilo po planu da ne nabrajam vec. Pre polaska smo auto napravili da radi na 3 vrste goriva, sto je kostalo 1.000 EUR, ali se do kraja putovanja otprilike toliko i ustedelo u odnosu na cenu benzina. E, da, sto se tehnicke spremnosti tice, uzeo sam auto star 11 godina sa 220k na kilometar-satu od coveka kojeg prvi put vidim, nakon sto sam pogledao auto 10 minuta, bez ikakvih konsultacija sa majstorom. To ce ti svi reci da uopste nije pametno, ali meni je neki unutrasnji glas rekao "to je to, uzimaj" i to se pokazalo kao tacno, auto je isao u proseku gotovo 500km dnevno, natovaren do krova, bez ikakvih znakova zamora.

E, sad, sto si pomenuo 8+1 i putovanje sa vecom ekipom, i ja sam mislio da bi to bilo lepo tako, ali ako probas da napunis najobicniji auto ljudima koji ce deliti troskove takvih avantura, vidis da to ne ide bas tako lako, tacnije ne ide nikako, vecina ti se predomisli 3 dana pred polazak.

Jos jedna stvar - ja i devojka smo u principu bili odusevljeni i smatrali da cemo svake godine ponoviti tako nesto slicno, ali vec ove godine nista, razmisljaj o tome pre nego sto ulupas mnogo hiljada evra u vozilo i opremu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 02:56 - pre 118 meseci
@Branko Santo

http://www.b92.net/putovanja/z...12&dd=19&nav_id=194321







Naziv putopisa je "Kamperom kroz sneg Evrope"







Pogledaj, mozda pokupis neku dobru foru kao ja sto sam. :) Putopis ima cetiri dela, vredi baciti pogled (ima gluposti ali i dobrih saveta). Sve ukupno, nije losa prica.







http://www.b92.net/putovanja/z...12&dd=19&nav_id=194321
http://www.b92.net/putovanja/o...04&dd=20&nav_id=195423
http://www.b92.net/putovanja/o...12&dd=15&nav_id=196000
http://www.b92.net/putovanja/o...05&dd=04&nav_id=196590


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 03:44 - pre 118 meseci
@Darko Nedeljkovic @Mr. Ako
Hvala oboma moracu ovo malo bolje da izucim pa se javim sa idejama :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 07:19 - pre 118 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:E, sad, sto si pomenuo 8+1 i putovanje sa vecom ekipom, i ja sam mislio da bi to bilo lepo tako, ali ako probas da napunis najobicniji auto ljudima koji ce deliti troskove takvih avantura, vidis da to ne ide bas tako lako, tacnije ne ide nikako, vecina ti se predomisli 3 dana pred polazak.
Ne da ne ide nikako, već je zagarantovana, kovertirana i overena, 100% katastrofa u najavi, koja će da se desi punom snagom. Definitvno.

Možda, jedino, ako ste baš baš dobri dugogodišnji prijatelji, da krenete kao dva para, ali opet u dva posebna vozila, pa da zajedno putujete. Nikako drugačije. (A i ovako ima razmirica u najavi)


@ Darko Nedeljković
Bravo majstore ! čestitam i zavidim !
(Ja ove godine putujem do Rima)

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.180.121.*



+6455 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 08:51 - pre 118 meseci
@Branko Santo:

Mislim da bi bilo bolje da rentiraš neki pristojan camper na mesec dana, proputuješ, vidiš da li ti se to sviđa pa tek onda da se odlučiš na kupovinu.

Jer kako vidim ovde:
http://www.ideamerge.com/nethe...me_rental_camper_van_hire.html

Rentiranje kampera na mesec dana u Avgustu (verovatno peak period) košta 3500-4500 evra u zavisnosti od veličine, a ti da kupiš neku kršinu od kombija i da središ koštaće te 15.000 evra i plus ćeš stalno razmišljati da li će te ostaviti negde na putu... Ovako kao čovek rentiraš, odmoriš se, pa posle toga vidiš da li je to za tebe i da li da ulaziš u investiciju od par desetina hiljada evra.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 09:09 - pre 118 meseci
@Darko
Tvoj plan mi se svidja, posto ste imali da saltate neke stvari verujem da vam je to i otplatilo deo troskova. Generalno nemam problema sa spavanjem u satoru i to dozvoljava da vozilo koje se koristi bude znacajno manje i da se adaptira neki vec postojeci automobil.
Cestitam u svakom slucaju na poduhvatu upravo nesto na sta sam i mislio kada sam poceo da razmisljam o takvoj avanturi.


Sto se tice kampera i iznajmljivanja ima smisla naravno da se prvo takav "lajfstajl" isproba da se ne bi ulazilo u nepotreban trosak. Ono sto je deo problema sa kamperima a sto je i autor ovih clanaka napisao jeste da je kamper meta da li za ljude koji jednostavno ne vole kampere ili za nekog ko bi rado obio vase vozilo, sa adaptiranim vozilom drugacije namene moze se ici sto kazu ispod radara.

Definitivno je potrebno jos dosta mozganja i svakako da nisam nameravao ove godine da implementiram ideju vec da polako sve kockice sklopim i onda za sledece leto se pripremim :)
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 09:17 - pre 118 meseci
Krovni šator:

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 11:05 - pre 118 meseci
Podsetime ovo spominjanje Ceha i Nemaca..na neko davno letovanje u kampu.

Tri porodice, kao egzemplari, mladi par nemaca, sa mercedesom, i satorom od bar 150 kvadrata, komplet kamp oprema, do kasicica za kafu i slatko.
Mladi par italijana, sa ogromnom lancijom, i malenim satorom za dvoje, ceo dan na plazi i u kafani..
I porodica iz ceske, sa omanjom kamp prikolicom, oko koje se nakupilo vise gajbi..vina..:)

Meni je nekako bilo i ostalo tipicno, bas tako, prema potrebama i mentalitetu....kamper je dobra ideja, ali ne mogu logicki da ga uklopim..

Pa stan u grckoj kosta 30-50kevra...dati i upola toliko za kamper mi je malo cudno(ne uklapa mi se ni u mentalitet ni u potrebe), plus sve ostalo sto sleduje uz stambeni prostor i transport kamioncetom...i boravak na nekoj lokaciji.. taksa npr...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 11:41 - pre 118 meseci
Ne svidja mi se ideja sa satorom na krovu. To znaci da spavas tamo gde mozes da parkiras auto, a to cesto znaci samo na parking/pored puta, a to znaci da nema spavanja jer tu po celu noc drndaju kamioni i automobili. Javni nekategorisani putevi kao ovaj na snimku kojima mozes kolima u sumu po razvijenim zemljama su veoma retka pojava. Oni koji postoje su privatno vlasnistvo a to kao sto znamo nije kao kod nas da smes tako lako da gazis po privatnom vlasnistvu. Ono sto preostaje je da auto parkiras gde mozes, a sator poneses par stotina metara dalje u divljinu. Sad ti to mozda izgleda kao nepotrebno cimanje, ali vec drugo vece ti nosenje ne predstavlja nikakav problem, jer zvuk zrukacaca umesto automobila je vredan toga. Pametno je da salter bude zeleni, jer mozes ostati neprimecen u poredjenju sa nekim bojama kojih nema bas toliko u prirodi kao sto je crvena, plava, narandzasta i slicno. Ako planiras da ides u UK, tu imam nekoliko vaznih saveta, ali posto verovatno ne planiras, onda da ne opterecujem forum. Raj za kampovanje je Albanija i to mogu objasniti ako neko planira da ide u tom pravcu. Krevet na naduvavanje je mnogo dobra stvar, kampovao sam ja ranije i bez toga dok sam putovao motociklom, ali tu se sav uzuljas dok sa krevetom ne osecas nikakvu razliku u odnosu na svoju spavacu sobu, a cena mu je oko 50 EUR sa sve kompresorom na 12V.
Citat:
Branko Santo: @Darko
Tvoj plan mi se svidja, posto ste imali da saltate neke stvari verujem da vam je to i otplatilo deo troskova. Generalno nemam problema sa spavanjem u satoru i to dozvoljava da vozilo koje se koristi bude znacajno manje i da se adaptira neki vec postojeci automobil.

Da, za smestaj, hranu i gorivo smo potrosili 2400 EUR, sto je tacno onoliko koliko je trebalo platiti za transport tih stvari. E, sad, ugradnja pogona na alternativna goriva kostala je jos 1000 EUR, ali da to nismo radili, imali bi tacno za toliko vece troskove, pa je bila zgodna prilika da se to tada uradi, a to posle godinama pravi cistu ustedu. Sto se troskova goriva tice, Rusija je raj za putovanja, tamo smo prelazili 15x vise kilometara nego u UK za istu cenu, recimo za 10 EUR u UK dobijemo oko 5-6 litara benzina, sa cim mozemo da predjemo 80 km, a u Rusiji kupimo 50kg CNG sa se vozio 1200km.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 12:39 - pre 118 meseci
Citat:
ventura: Rentiranje kampera na mesec dana u Avgustu (verovatno peak period) košta 3500-4500 evra u zavisnosti od veličine, a ti da kupiš neku kršinu od kombija i da središ koštaće te 15.000 evra i plus ćeš stalno razmišljati da li će te ostaviti negde na putu...

Ima i jeftinije, ja sam razmatrao ovaj da uzmem za ispod 2500 EUR za mesec:
http://iznajmikamper.com/sr/3.html
Medjutim, kad sam razmislio da za toliko para mogu da kupim karavan star 10-ak godina + svu neophodnu opremu za kampovanje, kome jos ugradjujem alternativna goriva i ostvarujem dodatne ustede, meni je izbor izmedju te dve opcije bio jasan. Ali tvoj komentar je svakako na mestu - izbor izmedju kupovine i rentiranja trebalo bi da bude rentiranje, barem za prvu godinu ako ne prve dve.

Izgubih malo vremena da pronadjem video koji prikazuje kako je rentiranje bolje od kupovine kampera - Simpsonovi, moja omiljena epizoda:
http://dubbed-scene.com/the-si...pisode-07-call-of-the-simpsons
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 13:22 - pre 118 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:.... Ono sto preostaje je da auto parkiras gde mozes, a sator poneses par stotina metara dalje u divljinu ...
Pazi, u mnogim zemljama je zabranjeno "slobodno" kampovanje, tj. kampovanje na mestima koja nisu uređena i predviđena za kampovanje. Tako, otpada varijanta "kampovanja u divljini".
Uzgred, mislim da nije pametno ostaviti vozilo pored puta (ili na parkingu) i otići par stotina metara dalje. Lopovima ne treba mnogo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 14:25 - pre 118 meseci
Ne stizem da ucestvujem koliko bih zeleo ali da zacinim malo :)

Seat Alhambra kada se spuste sedista stoji poprilicno ravno i mogao bi se dusek neki preko toga nabaciti i prespavati neki dan? Ne mogu nikako da nadjem dubinu gepeka kada se spuste zadnja dva reda sedista ali verujem da bi moglo biti 2m kako bi stala osoba "normalne" visine.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom24.06.2014. u 15:29 - pre 118 meseci
Citat:
Java Beograd: Pazi, u mnogim zemljama je zabranjeno "slobodno" kampovanje, tj. kampovanje na mestima koja nisu uređena i predviđena za kampovanje. Tako, otpada varijanta "kampovanja u divljini".

Pa mozda otpada, a mozda i ne otpada. Ja sam totalni anarhista po tom pitanju, nije zbog para vec ako hocu da kampujem, hocu da kampujem u livadi/sumi, a ne u nekom logoru ogradjenom bodljikavom zicom. UK policajci su dolazili dva puta i obratili se u fazonu "znate, mi se mnogo izvinjavamo, ali ljudi su se zalili da tu kampujete, a to ovde nije dozvoljeno, pa ako vam nije problem da se premestite na neko mesto gde vas niko nece videti ili u neki registrovani kamp". I to je otprilike bilo naj "neprijateljskije" iskustvo prema kamperima, a kampovali smo u 20-ak drzava. Znaci, to sto je neko doneo zakon da je to zabranjeno, uradio je da bi posle mogao da te sankcionise ako pravis neku stetu i da bi mogao da te otera ako se neko ne plasi sto mu nepoznate i potencijalno opasne osobe kampuju nedaleko od kuce, ali to nikako ne znaci da iza svakog drveta u sumi stoji skriven policajac koji ceka da neko dodje da kampuje.

Citat:
Uzgred, mislim da nije pametno ostaviti vozilo pored puta (ili na parkingu) i otići par stotina metara dalje. Lopovima ne treba mnogo.

To isto vazi od licne percepcije, ja sam i motocikl ostavljao tako, pa nikad nikakvih problema. Mnogo puta je motocikl ostajao natovaren stvarima i kamp opremom i nikad nista nije bilo ukradeno. Sto se samog automobila tice, ja sam strateski birao da bude stariji od 10 godina i od japanskog proizvodjaca, to i kad hoces da prodas imas velike muke da nahvatas nekog ko bi to kupio, a sto se kradje tice - obicno i ne zakljucavam. Za licnu bezbednost su tek svi imali neke teorije kad odem u Albaniju, cim zaspim, neko ce da isece sator i ukrade mi bubreg, a ispostavilo se da je tamo najlepse i najsigurnije.... Ipak, to je sve moje licno shvatanje koje se do sada pokazalo kao tacno, mozda buduca iskustva budu drugacija, za onog ko zivi u strahu od lopova i/ili Dzeka Trboseka i/ili zatvorske kazne zbog kriminalnog kampovanja, za njega postoji razgranata mreza auto kamp placeva po evropi, mnogo vise nego sto ih ima u Srbiji, to bar nije problem.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 01:11 - pre 118 meseci
3000 eura za iznajmljivanje kamp prikolice?
Jel to ja dobro vidim?


Ja toliko potrosim za 5 godina aktivnog turizma sa svim troskovima i sa po 3000 predjenih km po svakoj turi.


Citat:
vladd: Podsetime ovo spominjanje Ceha i Nemaca..na neko davno letovanje u kampu.



To su bili Poljaci. Ne Cesi. Cesi su danas u tom fazonu.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 01:35 - pre 118 meseci
Ima sasvim dovoljno mesta za spavanje dve odrasle osobe, ali moraš da uzmeš u obzir i prtljag.



http://www.adac.de/_ext/itr/te...ra_1_4_TSI_Ecomotive_Style.pdf
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 01:58 - pre 118 meseci
Te varijante sa spavanjem u prtljazniku treba izbegavati. Od toga ne postoji nista gore.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 05:04 - pre 118 meseci
Citat:
Branko Santo:
@Darko Nedeljkovic @Mr. Ako
Hvala oboma moracu ovo malo bolje da izucim pa se javim sa idejama :)

Izuci tekst dobro ako ces uzimati kamper, meni je pomoglo jer sam naucio dosta sitnih caka koje olaksavaju prvi put. :)


Citat:
Branko Santo:
Sto se tice kampera i iznajmljivanja ima smisla naravno da se prvo takav "lajfstajl" isproba da se ne bi ulazilo u nepotreban trosak. Ono sto je deo problema sa kamperima a sto je i autor ovih clanaka napisao jeste da je kamper meta da li za ljude koji jednostavno ne vole kampere ili za nekog ko bi rado obio vase vozilo, sa adaptiranim vozilom drugacije namene moze se ici sto kazu ispod radara.

Definitivno je potrebno jos dosta mozganja i svakako da nisam nameravao ove godine da implementiram ideju vec da polako sve kockice sklopim i onda za sledece leto se pripremim :)

Mi smo prosli CH uzduz i popreko i mali deo IT i FR sa slicnim kaperom, i komfor je bio osvezenje posle raznih kampovanja po satorima i spavanja "na zemlji", okopavanja rova kad padne kisa i sve sto ide uz to. Ovo je potpuno drugacije iskustvo, cesma, krevet, nema blata i prasine, WC. Valjda malo ide i sa godinama, kada ti vise stvari smeta i postanes dzangrizav za neke stvari koje su ti ranije bile podrazumevane da se desavaju na kampovanju u prirodi i prasini. :)
Uglavnom, nismo imali neprijatnosti, niti kradje, obijanja, ali ne kazem da kamper nije upadljiv. Kad smo isli negde na duze, poneli bi ranceve sa laptopovima i ostalim vrednijim stvarima, tako da nisu imali sta mnogo da se ovajde lopovi. :)
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dsl.easynet.nl.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 05:15 - pre 118 meseci
Zare mislim da bi valjalo da objasnis svoj princip turizma. Ja eto pokusavam da osmislim nacin za dugorocni jeftini turizam sa puno kretanja dok ti tvrdis da imas resenje koje nikako da podelis sa nama :)
Unapred zahvalan! :D
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom25.06.2014. u 09:43 - pre 118 meseci
cuo sam pricu, nisam proverio, da je covek kupio dvosed i ubacio u sarana da bi deca lakse podnela put i spavala,
ako je dvosed stvarno stao u sarana i ti onda mozes da spavas na dvosedu.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Turizam izraubovanim mini/mikro busom28.06.2014. u 09:01 - pre 118 meseci
Hvala na svim informacijama do sada drugari :)

Nisam odustao i citam dosta po internetu o doticnoj temi i jedan od primera kako moze Ford Transit Connect da se preuredi (za jednu osobu) se istice zato sto retko ko radi tako nesto sa malim pickup vozilima.

http://www.cheaprvliving.com/b...date-ford-transit-connect-ftc/




Nekako u ovom trenutku mislim da bi neki MPV tipa Sharan/Alhambra/Galaxy bio ok za 2-3 dana ali ne za nesto duze dok bi nesto tipa Fiat Scudo mogao da se sredi i da se koristi nekoliko nedelja ako ne i meseci. Za sada kampere ne razmatram jer su troskovi veliki za iznajmljivanje ili kupovinu kao i samu voznju zbog potrosnje goriva a i "stealth" faktor se gubi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Turizam izraubovanim mini/mikro busom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17135 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.