Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Indijske, Turske i Španske serije zajedno...

elitemadzone.org :: MadZone :: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 30022 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...29.06.2014. u 19:24 - pre 119 meseci
Nije teško pokazati da je reč o pravnom nasledniku:
Citat:
Radiodifuzna ustanova Srbije
Član 85
Radi obavljanja delatnosti javnog radiodifuznog servisa za teritoriju Republike Srbije, osniva se Radiodifuzna ustanova Srbije, sa sedištem u Beogradu.
Sredstva za osnivanje i rad Radiodifuzne ustanove Srbije čine nepokretnosti i druga sredstva kojima posluje JP "Radio-televizija Srbije", utvrdjena deobnim bilansom kojim se vrši razgraničenje sredstava, prava i obaveza JP "Radio-televizija Srbije" izmedju Radiodifuzne ustanove Srbije i Radiodifuzne ustanove Vojvodine.
Nepokretnosti i sredstva emisione infrastrukture iz stava 2. ovog člana (zgrade, antenski sistemi, radiorelejni sistemi i dr.), Radiodifuzna ustanova Srbije koristi u skladu sa ugovorom 35 koji zaključuju ovlašćena lica Radiodifuzne ustanove Srbije i Republičke direkcije za imovinu Republike Srbije.

To jedno, drugo, politika njihove propagande je ista, što je takodje lako dokazati. Tako da se 100 puta presvuku - isti su.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...29.06.2014. u 20:19 - pre 119 meseci
Kriva sam!
Ponekad odgledam koju epizodu indijske serije. Ono što mi se kod njih sviđa jeste priča: Kroz serije se bore da iskorene nehumane običaje: venčavanje sasvim male dece i nedozvoljavanje ženskoj deci da se školuju ("Mala nevesta" (Pink)), ubijanje ženske dece ("Neželjenje" (OBN)), problem kriminala (??? "Nakuša", (OBN, Pink)), ... ma ima ih milion na prostoru ExYU.
Način na koji su serije realizovane, e to je sasvim druga priča. Čak Noris i Džeki Čen su za njihove junake mala deca: ove izubijaju gvozdenim šipkama, puštaju im struju od milion volti a pri tom bosonogi stoje u vodi, ... i sve prežive! Loše scene nasilja: iz aviona se vidi da promašuju jedni druge, meci koji ubijaju ali ubijeni ili ranjeni ne krvare ili na mestu prodora metka nalazi se samo crvena tačkica.
Extra što je predviđeno da njihove serije traju samo 30min sa sve reklamama, pa ovi naši (ExYU) nevešto spajaju po 2-3 epizode da ubace u 45-60min, pa uz to dodatno ponavljaju scene. U ovome "Pink" prednjači, najava šta će biti u sledećoj epizodi danas, realizuje se, u najboljem slučaju, tek za 5 dana. Sve u svemu, od 100 epizoda izdvoji se najviše 10 koje vredi gledati.
Svojevremeno sam pratila "Malu nevestu" dok nevesta nije porasla, a serija se još nije završila niti je kraj na vidiku; i "Nakušu" - ovo se završilo na OBN, ali na "Pinku" je tek na početku (pa ako vas interesuje - samo prepričavanje jer pola epizoda sigurno nisam ni gledala).
Turske serije ne gledam, ali ne mogu da ih izbegnem: uživam trenutno što je pauza "Sulejmana veličanstvenog" ali kada počne: mali im je što svaki dan gledaju i seriju i reprizu, nego gledaju i spojene reprize vikendom. UŽAS!
Španske trenutno nisu u modi.
Zajedničko: Smeta mi to što deca porastu, ali roditelji i babe i dede nikako da ostare pa na kraju deca izgledaju starije od svojih roditelja. A ima slučajeva kada deca naprasno nestanu (npr. na početku "Nakuše" bila su 2 deteta, i odjednom dece nema nigde, kao da nisu ni postojala).
Ako treba da glasam: glasam za Indijce, jer njihove serije imaju i nešto dobro i nečemu mogu da nauče ... e, sada što više vole da se ugledaju na "Rat i mir" nego na neke kratke priručnike, to je sasvim druga stvar.

Rezime: da je "Vruć vetar" (15tak godina smešteno u manje od 10 epizoda) snimam po principu indijskih serija, ne bi se još uvek završio jer kod njih važi ono: "Godina prođe, dan nikako" (ŽL). Ni ostali nisu mnogo bolji, ali ovi preteraše. Priče su uglavnom OK i različite, ali to otezanje...

EU? Računate li Rumuniju u EU? Kod njih na državnoj televiziji (prvi kanal) trenutno su aktuelne Kineske i španske serije. E, tek ovi (stari) Kinezi ala se oni kolju, Turci im nisu ravni (neka serija po principu "Sulejmana"). S obzirom da oni puštaju već neko vreme Kineze, mogu se očekivati i na ovim prostorima (imali su pre toga i Indijce, pa je prošlo vreme dok nisu stigli do nas).

ER
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
216.185.58.*



+91 Profil

icon Re: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...30.06.2014. u 02:35 - pre 119 meseci
Citat:
EmmaR: Kriva sam!
Ponekad odgledam koju epizodu indijske serije. Ono što mi se kod njih sviđa jeste priča: Kroz serije se bore da iskorene nehumane običaje: venčavanje sasvim male dece i nedozvoljavanje ženskoj deci da se školuju ("Mala nevesta" (Pink)), ubijanje ženske dece ("Neželjenje" (OBN)), problem kriminala (??? "Nakuša", (OBN, Pink)), .


Mala nevesta alert!!! Nakusa master alarma!!! di duuu di duuu di duuu

Argumentos deplasido domindzos!!! di duuu di duuu
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
216.185.58.*



+91 Profil

icon Re: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...30.06.2014. u 02:40 - pre 119 meseci
Ja razmisljavam ovako. Kad bi urednik nekog televizora koji ima nacionalnu pokrivenost i gledanos, pustio skrndelja u najgledanijem terminovskom, da bi ga obesili za jajca javno na trgu za primer, zato sto truje nacionalnoga mozgeta, ne bi mu bilo dobro, na nos bi mu izaslo. Zasedao bi parlamentarowsky, i pljucnuli bi ga javno i zestoko sto je stoka ruzna ona. Eto tako ja razmisljavam.
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
216.185.35.*



+91 Profil

icon Re: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...04.07.2014. u 05:44 - pre 119 meseci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Indijske, Turske i Španske serije zajedno...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 30022 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.