Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?

[es] :: Elektrotehnika :: Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?

[ Pregleda: 11419 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?18.07.2014. u 17:07 - pre 118 meseci
Gledajući ovu šemu protočnog bojlera



rekao bi da sva tri kontakta termostata f2 prebacuju istovremeno, da su mehanički povezani.

Ali, kod mijenjanja temperature vode (od najhladnije do najtoplije) čuju se tri klika,
pretpostavljam da se kontakti uključuju jedan po jedan, što mi se čini i logičnijim.

Kako je riješeno to postepeno prebacivanje (koje se ne vidi na šemi)?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?18.07.2014. u 17:34 - pre 118 meseci
Protocni bojleri nemaju termostat,bar ne u vidu regulacionog.
To na slici je kontaktor.
F1 je presostat.
Regulacija je resena prekidacem.
Ono sto klikce su mikroprekidaci koje gura poluga presostata.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 18.07.2014. u 18:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?18.07.2014. u 19:59 - pre 118 meseci
Tvoja prva primjedba je sasvim na mjestu, pogrešno sam "ono što učestvuje u regulisanju temperature" nazvao termostatom.

Izgleda da se ipak nismo razumjeli, pitao sam kako 3x klikće kad po šemi izgleda da su prekidači mehanički fiksno povezani.


f1 je "Safety temperature limiter with mains terminals" koji, u slučaju da se aktivira, mora ručno da se resetuje pritiskom na dugme u centru, ono na kojem piše f1.

Da bi konačno riješio ovu dilemu skinuo sam poklopac i ustanovio da prekidači ipak nisu fiksno povezani.

Na drugom dijelu slike se vidi (ne)aktiviran jedan od prekidača.



[Ovu poruku je menjao risp73 dana 18.07.2014. u 21:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?18.07.2014. u 20:30 - pre 118 meseci
Zavisno od otvorenosti slavine se pomera membrana presostata i klip koji ona gura pomera te prekidace.Prekidaci su podeseni da medjusobno kasne jedan u odnosu na drugi.Tako se nece desiti (tj ne bi trebalo) da dodje do pregrevanja vode usled slabijeg protoka.
Kod jedne domace firme je npr reseno pomocu 3 klasicna zasebna mikroprekidaca od 25A i kontaktorom,a presostat je potpuno odvojen Kod tebe je presostat zajedno sa mikroprekidacima.
Izvinjavam se na pogresnoj konstataciji :)
Sad vidim da je nacrtan bimetal sa strane na f1
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Kako radi ovaj termostat protočnog bojlera?

[ Pregleda: 11419 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.