Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7539 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3877
adsl-107-78.teol.net.



+335 Profil

icon Re: Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?26.07.2014. u 11:12 - pre 118 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Pre ce biti da su u Srbiji poceli sa primenom GOST-a.



Zarko grijesis. To sa GOSTom je teska predrasuda.
Vec 4 godine radimo za Ruse po projektima koji su uradjeni prema GOST standardima i mogu ti reci
da smo mi tehnicko-tehnoloski iza njih mnogo. GOST je vrlo detaljan i nedvosmislen,
a uglavnom je ( sto se tice elektrotehnike i masinstva - ostale oblasti mi nisu tako poznate) potpuno u skladu sa DIN-om.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?26.07.2014. u 15:07 - pre 118 meseci
Znam ja jako dobro sta je GOST

Malo sam se nasalio, ali nije daleko od istine kada je u pitanju ispravnost masinskog parka i svega onoga sta se u Rusiji moze legalno registrovati.

Jako je to daleko od standarda koji propisuje EU. Ne toliko u smislu onoga sta se propisuje vec u smislu onoga koliko se od toga propisanog sprovodi i primenjuje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?27.07.2014. u 16:00 - pre 118 meseci
Niti Nemacka postuje DIN, niti Evropa postuje evropske standarde, posto je profit imperativ.

Inace je losa sala sa ruskim standardom, posto on pokriva i vojne aplikacije, tako da je izuzetno strog, za razliku od "zapadnjaka" koji imaju odvojeni "mil-std"..od komercijalnog tresa..

Davno nisam video proizvod u EU sa svim onim slatkim i lepim znakicima standarda...samo "Made in PRC"..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tehnicka ispravnost vozila na srpskim putevima. Previd, ili kriterijum?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7539 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.