Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da maloletnici nadju posao?

[es] :: Vodič za posao :: Kako da maloletnici nadju posao?

[ Pregleda: 6506 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andjela.alimpic

Član broj: 324318
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Kako da maloletnici nadju posao?21.07.2014. u 23:39 - pre 118 meseci
Imam 14 godina i treba mi posao preko letnjeg raspusta.Radila bih bilo sta...Volela bih da cujem misljenje onih koji imaju slicne probleme i onih koji mi mogu pomoci?
Takodje me zanima da li jos uvek postoji branje voca isl. poslovi za maloletnike?

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da maloletnici nadju posao?22.07.2014. u 10:33 - pre 118 meseci
Zaposljavanje maloletnika je relativno komplikovano, tako da u zemlji sa milion nezaposlenih to niko nece da radi. Narocito nece za branje voca, gde ce obavezno ili da te udari suncanica, ili da padnes sa drveta, ili da te ujede pcela... Ja cu ti opisati jedan drugi primer iz licnog iskustva - pre 2-3 godine dve maloletne devojcice su dosle do moje babe koja je tada imala 80 godina i pitale da li joj treba kakva pomoc. Moja baba je pokretna, ali ima po malo problema sa kukovima i ne moze da vuce usisivac, iznosi mokar ves iz masine na susenje, pegla i pentra se po merdevinama kako bi prala prozore. Prilikom prvog susreta joj je bilo neprijatno da im to kaze, ali ih je pozvala unutra na sok i uz pitanja gde zive i ko su im otac i majka ispostavilo se da otac radi u jednoj od onih firmi gde plata kasni godinu dana, a majka uopste ne radi. I tako, ubrzo je svima postalo jasno da bi to mogla postati saradnja na obostrano zadovoljstvo - one dolaze svakoga dana po sat vremena da pomognu sta treba, a moja baba im daje deo svoje penzije. Nikada nisu imale nikakav formalni dogovor koliko ce sta da kosta, ali su zadovoljne onim sto dobiju cim dolaze 2 godine i ne zale se.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako da maloletnici nadju posao?

[ Pregleda: 6506 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.