Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Branje voca u EU (agencije,fimre)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Branje voca u EU (agencije,fimre)

[ Pregleda: 3782 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaoCR7

Član broj: 318540
Poruke: 39
37.19.108.*



+4 Profil

icon Branje voca u EU (agencije,fimre)25.07.2014. u 13:16 - pre 117 meseci
Zainteresovan sam za ovakvu vrstu sezonskog posla.Samo bih otisao preko ovlascene agencije ili legalne firme(nikako preko posrednika zbog sigurnosti).Pregledao sam sajtove svih ovlascenih agencija koje su navedene na sajtu NSZZ i nista nisam nasao.
Zna li neko neku firmu ili agenciju koja nudi ovakve sezonske poslove.Ima li neko iskustva sa nekom od firmi(mislim na domace jer mi je komplikovano aplicirati kod firme u stranoj zemlji) ili agencija.
Znaci pre svega zanimaju me agencije.
Hvala.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Branje voca u EU (agencije,fimre)26.07.2014. u 12:47 - pre 117 meseci
Prosle godine se reklamirala jedna agencija za koju iz aviona vidis da je nepostena - cenu rada koja vazi za gajbicu jagoda od 5kg su objasnili tako da deluje kao da je za 1kg i precutali su da se placa smestaj 6 EUR dnevno, kao i prevoz od smestaja do plantaze i da se odbija cela gajbica ako te uhvate da si pojeo makar jednu jagodu... Ti se ugovorom obavezes da pristajes da ako napustis pre kraja sezone dobijas samo pola novca i da prvih 1000 EUR idu agenciji. na kraju od ocekivanih 5.000 EUR mesecno, ostaje ti 2 meseca po 1.000 od kojih prvu hiljadarku das agenciji a drugu za avionske karte, prevoz do plantaze, 'lebac i pastetu.
Do sezonskih poslova se tesko dolazi, a tu je podjednako tesko za tebe kao pojedinca i agenciju. Kreni od novembra da prikupljas kontakte, u decembru se prijavi na 50-ak plantaza, u januaru ce te valjda izabrati za jednu i u februar imas sve definisano - kada ides, od kad do kad, gde i za koliko novca.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

krcko01

Član broj: 185845
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Branje voca u EU (agencije,fimre)05.08.2014. u 13:06 - pre 117 meseci
pctel vidim da pricas bas o branju jagoda u finskoj ima li negde opsirnija iskustva o ovim poslovima?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Branje voca u EU (agencije,fimre)05.08.2014. u 13:50 - pre 117 meseci
Ima vidjao sam, pun je internet i to na na srpskom, potrazi malo, nije da to cuvam u bookmark-u pa da mogu sad da ti nabrojim linkove. Treba da imas u vidu cinjenicu da na svako sezonsk radno mesto postoji po 100 ljudi iz nerazvijenih drzava Evrope i Azije koji bi tu da dodju i rade. Znaci, ako hoces da imas ikakve sanse da tebe izaberu, moras posvetiti mnogo sati pretrazivanju i slanju prijava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

krcko01

Član broj: 185845
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Branje voca u EU (agencije,fimre)06.08.2014. u 07:26 - pre 117 meseci
da naravno vec sam svasta procitala nisam ni ocekivala linkove za prijavu ...
mislila sam licna iskustva sem one jedne devojke koja pise opsirno sve
ali ok hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Branje voca u EU (agencije,fimre)

[ Pregleda: 3782 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.