Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterija za tuš kabinu

elitemadzone.org :: TechZone :: Baterija za tuš kabinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8918 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Baterija za tuš kabinu07.08.2014. u 00:17 - pre 117 meseci
Pozdrav svima, nedavno sam potpuno renovirao kupatilo - od nule, menjane cevi, rađena hidroizolacija, izbačena kada i postavljena nova Kolpasan-ova kada sa kabinom . . . Cevi su čini mi se Akvaterm (zelene boje), baterije za lavabo i tuš kabinu Rosan. Imam jedno totalno glupo pitanje ali moram da ga postavim pošto je sve kao u radnji a ja volim da čuvam stvari pogotovo kad su one ovako skupe kao što i jesu kad je kupatilo u pitanju. Naime sinoć sam prvi put nakon renoviranja kupatila i povratka sa odmora ušao u tuš kabinu i krenuo da se tuširam. Pri tome nisam mogao lako da podignem onaj deo koji usmerava protok vode ka crevu za tuš tako da sam pokušao prstima da ga pomerim i na dole i to naravno nije moglo. Nakon toga sam nekako uspeo da ga podignem i voda je normalno izlazila iz tuša.

Zanima me da li sam bilo kako mogao da oštetim bateriju (naročito ovaj deo za preusmeravanje protoka vode ka tušu odnosno slavini), kao i sam unutrašnji navoj na cevima u zidu na koje se postavlja baterija. Koliko sam razumeo vodoinstalatere Akvaterm cevi su veoma jake i čak je jedno parče koje je bilo višak vodoinstalater udarao čekićem iz sve snage da bi me uverio i nije ga ni ogrebao. Da li imam razloga za brigu da sam bilo kako mogao da oštetim bilo koji deo baterije kao i same cevi u zidu, unutrašnji navoj na njima . . . . Pored toga s obzirom da je u pitanju kvadratna kada 80x80 uvek postoji rizik da se baterija zakači nekim delom tela tokom kupanja pa me zanima da li tada može da se napravi neka šteta na bateriji, cevima u zidu (posebno navoj) itd.

Još jednom se izvinjavam ako je pitanje smešno. Čuvam i cenim stvari ali eto uvek se namesti da se nesvesno nešto desi pa se onda sekiram da nešto nisam upropastio.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu07.08.2014. u 00:29 - pre 117 meseci
Sto se te baterije tice, ne znam da li mislimo na istu, ali kontam da da. Jednog leta bio kod drugara, udjem u kadu i povukao taj mali kruzic koji preusmerava za tus, i ostade mi u ruci, dakle pukla osovinica k`o od sale, a nisam bas jako cimao.

Drugar rekao, a inace mu je ta baterija trajala sigurno 10g., da bas treba skroz polako da se podigne, ako tako zaglavi, nista cimanje....Ako mozes postavi sliku te tvoje, da vidim da li pricamo o istoj bateriji.

Ovo za cevi ne kontam. Pa kako mozes da ih ostetis? Jedino da sekiricom lupas po njima, hmm:) Isto tako i navoj. Baterija je usrafljena i ti nemas ni pristup navoju i da hoces da ga ostetis. Opusti se i uzivaj u tus kabini.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
91.238.6.*



Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu07.08.2014. u 11:46 - pre 117 meseci
Nisam jako cimao, samo sam sa tri prsta desne ruke pomerao na gore pa na dole dok nije krenuo na više i usmerio vodu na tuš. Sad mi još veća frka kad kažeš da ti ostalo u ruci. Ako sve mora da se pipa kao da se radi o siru onda nek ide sve u . . . Onako kad je staro bar te nije briga a ovako kao da operišem čoveka kad prebacujem vodu sa slavine na tuš i obrnuto. Ali rekao sam ovo sam sad sređivao i nikad više pa makar se raspalo celo kupatilo u paramparčiće. Dođe mi da odem u neku prodavnicu sa baterijama i nađem onakvu istu i mrdam prebacivač vode gore dole da vidim da li se nešto može desiti. Ako je u krajnjem donjem položaju onda valjda ima neki graničnik koji ne da da ovo za prebacivanje toka vode ide dalje nadole a valjda je to jako da se ne razbuca tek tako ako sam prstima pomerao na dole a bilo je u krajnjem donjem položaju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu09.08.2014. u 22:09 - pre 117 meseci
@boxikg
Slobodno cimaj taj prebacivac, ni pod razno ne bi smeo da ti ostane u ruci...
A ako ne daj boze i ostane eto lepog osnova za reklamaciju.

Na trzistu postoji neverovatan krs slavina, pa cak ne mora biti nikakva garancija ni cena koju si platio, tako da je totalno jasna situacija koju je gilopile opisao, a bolje je da ako ce da otpada to otpadne odmah ili nikad.

Sto se tice ostecenja cevi i sl. svojim telom prilikom tusiranja, to je bukvalno nemoguce prilikom normalnog (pa i nenormalnog) koriscenja.

Tusiraj se i ne misli o tome
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu17.05.2021. u 19:46 - pre 34 meseci
Ne znam da li će ova tema živnuti ali najsličnije je onome što mi je problem.
Ugrađujem bateriju za tuš u novo kupatilo i, naravno, cevi iz zida ne gledaju paralelno ni po vertikali ni pohorizontali.
Izbušio sam oko cevi i oslobodio ih da mogu da se pomeraju ali nedovoljno (plastične zelene cevi su).
Drugar mi danas kaže da postoje neki plivajući ekscentar koji kao može da se podešava po obe ose.
Zna li neko nešto o tome i gde to može da se kupi?
Guglao sam pola sata i nisam naišao na ništa slično.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu17.05.2021. u 20:08 - pre 34 meseci
Ekscentar za bateriju ima da se kupi u svakoj prodavnici vodovodnog materijala, a cesto dolaze uz samu bateriju.
Ovako izgleda, ali on samo malo popravlja problem ako cevi nisu paralelne a obicno nisu.

Ali vest majstor to lako namontira.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu17.05.2021. u 20:14 - pre 34 meseci
Naletim i na ovaj interesantan video klip, gde rus menja ekscentar mozda ce ti koristiti ruska skola...
Ali kako je kupatilo izvedeno, plocice, namontirane cevi, i sama slavina izvedena da ne verujete


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu17.05.2021. u 21:21 - pre 34 meseci
Da li je ovo to što tražiš?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu17.05.2021. u 22:07 - pre 34 meseci
Eeee da. Tako to znači izgleda. Još samo da nađem gde ima da se kupi. Potražiću sutra.
Vešt majstor? Na raspolaganju imam samo amatera koji je za*ebo od prvog vagona jer nije ostavio paralelne cevi.
A lepo su mi rekli "uzmeš staru bateriju, ugradiš je i pustiš majstore da maleterišu". Ja ostavio samo čepove odoka.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 02:48 - pre 34 meseci
Citat:
tihi2:
Eeee da. Tako to znači izgleda. Još samo da nađem gde ima da se kupi. Potražiću sutra.
Vešt majstor? Na raspolaganju imam samo amatera koji je za*ebo od prvog vagona jer nije ostavio paralelne cevi.

A lepo su mi rekli "uzmeš staru bateriju, ugradiš je i pustiš majstore da maleterišu". Ja ostavio samo čepove odoka.


Eto rekli ti ljudi. Imaš to u svakoj prodavnici vodoinstalaterske opreme. Kad uzimaš ubavezno uzmi i duboke kape za njih kako bi ih sakrio i kako bi to ličilo na nešto.

Takodje vodi računa kad montireaš ovaj deo što ide u zid da što bolje iznivelišeš ovaj drugi deo na koji će ići slavina. Vrlo je poželjno da koristiš uz kudelju ili teflon traku takodje odgovarajuće sredstvo za zaptivanje. Jer ćeš teško bez toga moći da ga stegneš dovoljno, a pritom izravnaš kako treba.


Ne znam šta bi sa pokretačom teme? Dal je izčupo slavinu i cevi?






[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 18.05.2021. u 04:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 06:37 - pre 34 meseci
Krećem u potragu danas. Baš me zanima šta ima u ponudi.
Ovaj ekscentar sa promenom uglova nisam nikad video uživo a i dva profavca koja sam pitao nisu ga ni spominjali. Mada, danas su prodavci ...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 07:02 - pre 34 meseci
Ja sam ovaj ugaoni ekscentar samo na Ali expresu vidjao, odma da znaš.
Da li moze nekako kod nas da se pribavi, to ne znam.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 09:04 - pre 34 meseci
Ne-paralelenost se lako ispravi, posebno kod plastičnih cevi.

Dakle, središ raspon, već pokazanim ekscentrima, malo napneš levo desno, samo da uhvati navoj, i ušrafiš.
Cev u zidu se će se blago pomeriti, levo, desno, gore, dole, kako već treba.

Zategneš do kraja i gotova priča.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 10:19 - pre 34 meseci
Gde će da se pomere u zidu kad je sve zamalterisano, može samo da mu napukne malter ili da napuknu i pločice, ili čak da pokida cev (ok, znam da garantuju za čvrstinu tih cevi, ali da se ta plastika isteže tek tako nisam nešto siguran).

Nego, staru bateriju si mogao da staviš tako što bi okrenuo samo par krugova one prstenove, koliko da drže cevi, ne da je učvršćuješ kao da će da se koristi.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 10:32 - pre 34 meseci
Citat:
mjanjic: Gde će da se pomere u zidu kad je sve zamalterisano, može samo da mu napukne malter ili da napuknu i pločice, ili čak da pokida cev ...

Vidi, moj post se odnosi na milimetarska odstupanja. Ako su odstupanja santimetarska - džaba smo krečili.

Jeste, malter će da napukne (možda) ali to je OK. Možda je i bolje da se malo razlupa malter, neposredno oko cevi nekim jačim šrafcigerom. Rozetna to sve prekrije.
Pločice bi trebalo da imaju odgovarajuće veliku rupu oko cevi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 10:36 - pre 34 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Da li je ovo to što tražiš?

ja ovo nikad u zivotu nisam video.
Drugim recima, ne verujem da ima da se kupi kod nas.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 15:30 - pre 34 meseci
Aaa... tak sad vidim šta tebi treba. Dal je moguće da su uspeli tako da je iskrive?

Ne znam da li možda može da se cev zagreje i iskrivi (ispravi)?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu18.05.2021. u 22:55 - pre 34 meseci
Hvala momci, stvar rešena.
Kupio sam danas u prvoj većoj prodavnici vodoopreme "navrtka 3/4 ekscentrična za bateriju", izgleda ovako
http://www.wasserweg.rs/sr/pro...ka-34-ekscentricna-za-bateriju
Inače proizvođač je Rosan i košta 350din komad (uzeo sam dve). Hromirana je, samo su dodata ta dva prstena na ekscentar. Baterja je dalja od zida sada oko 2cm ali to ne smeta, lepo izgleda kao celina. Ko se ne zagleda neće ni primetiti da je stavljen dodatak.
Inače svaka navrtka može da se podešava oko 15 stepeni po obe ose.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu19.05.2021. u 10:16 - pre 34 meseci
Čekaj malo. Ne može tako "stvar rešena"
Jer, ovim dodatkom ne može da se reši ne-paralelnost cevi, o kojoj se pričalo kao glavnom problemu. Može samo da se sredi raspon.

Kako si dakle rešio ne-paralelnost?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu19.05.2021. u 13:12 - pre 34 meseci
I raspon i ne paralenost se ovim rešavaju.
Raspon oko 2cm može da se koriguje ovim (mnogo više onim klasičnim ekscentrom) a paralenost oko 15-20 stepeni po obe ose svaki. Tako da je sprava stvarno ok za ovakve probleme.
Veza nije čvrta kao što izgleda već kad se odvrne dva diska mogu da imaju međusobni ugao dosta velik.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Baterija za tuš kabinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8918 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.