Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive

elitemadzone.org :: MadZone :: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16286 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 14:56 - pre 118 meseci
Mozda bacam flame,ali moram reci.
Zar nije bolje da vlada jedne zemlje za*ebava stanovnike druge zemlje da bi njeni stanovnici ziveli bolje,od recimo naseg scenarija,da nas nasi politicari *ebu u mozak i zivimo sve losije i losije?

Ja sam vise za prvu varijantu iskreno,koliko god sebicno zvucalo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 14:57 - pre 118 meseci
Hm, onda ne pricamo o "americkoj demokratiji" vec o sistemima u tim drugim drzavama koji su mozda, a mozda i nisu, nametnuti od strane neke trece sile.

IMHO, slaba vajda od toga da li je negde gde zivis sistem "organski razvijen", "nametnut od treceg lica" ili mozda samo "transplantiran" od negde. Prakticno je jedino bitno kakav ti je zivot tu, ostalo su stvari koje mogu da budu zanimljive u nekoj akademskoj raspravi, ali za praktican zivot neke osobe na "terenu" ne znace ama bas nista.

Posto si ti poceo sa trik pitanjima, red je da ja tebe pitam jedno pitanje:

Da li tebe kao stanovnika zemlje XYZa vise pogadja da tvoja drzava tebe i ostale sugradjane drzi u logoru, ili da se bave nekom spoljnom politikom i mesaju u posla zemalja preko okeana?

IMHO, mene bi daleko vise pogadjalo da sam ja neprijatelj sopstvenoj drzavi. Sto se tice "drugih drzava", u medjunarodnim odnosima su "druge drzave" ono sto se kaze "fair game" u medjunarodnoj diplomatiji. Ako imas sposobnosti (ekonomske, vojne, itd..) da im se mesas u njihove poslove, sasvim su visoke sanse da ces to vrlo verovatno i raditi.

Citat:

Zasto bi bilo koja zemlja zelela tu demokratuju ako se ona sastoji samo u haosu i smrti?


Mislim da je to lazan izbor. Ne nude Amerikanci nikakvu demokratiju vec prekrajaju svet kako njima odgovara, zato sto imaju sa cime to da rade.

Nikoga na ovom svetu nije briga za moje ili tvoje dupe osim nas samih.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:04 - pre 118 meseci
@Krkacic
Znaci ti bi da budes siledzija, a ne onaj koga siledzija maltretira?
Pa svako bi ako mora da pravi takav izbor, ali stos je u tome da treba da tezimo da niko nikoga ne maltretira?
Ako vlast maltretira svoje gradjane, oni ce kad tad da se pobune i svrgnu vlast.
Ali zasto USA i njene kurvetine maltretiraju druge? Jasno je, zbog interesa, ali onda neka ne prosipaju sranja o "demokratiji".
Ako nas ebu vojno i ekonomski, ne moraju da nas ebu i u zdrav mozak. Demokratija i bolji svet, nije nego.

Ivane i tebi isti odgovor. Ja i zivim u drzavi koja ebe svoje gradjane i borim se koliko mogu. I uprkos tome, siromastvu, bezakonju .... ne bih zeleo da Srbija napadne neku slabiju zemlju, pobije milione, dovede do haosa i crpe bogatstvo te zemlje, samo da bih ja imao dzabe benzin i "srpski san".

Zadnje recenice koje si napisao su sustina.
USA i zapadna "civilizacija" su najvece siledzije, silovatelji, ubice, probisveti, licemeri na ovoj planeti. I to vekovima unazad.
Kada USA i kompaniju nazovu svetskim policajcem to je uvreda, jer su policajci pozitivni likovi. Ovi su najgori sljam koji postoji.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:18 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii: Zadnje recenice koje si napisao su sustina.
USA i zapadna "civilizacija" su najvece siledzije, silovatelji, ubice, probisveti, licemeri na ovoj planeti. I to vekovima unazad.
Kada USA i kompaniju nazovu svetskim policajcem to je uvreda, jer su policajci pozitivni likovi. Ovi su najgori sljam koji postoji.

Bolje pocisti svoje dvoriste umesto sto gledas u tudje.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:31 - pre 118 meseci
Ja sam dao argumente zbog cega sam tako napisao.

Zapadna civilizacija je:
- pobila milione starosedelaca Amerike
- pobila milione i porobila stotine miliona u kolonijama
- crpla bogatstvo pola porobljene planete - VEKOVIMA, i dalje ih crpe (search neokolonijalizam)
- vodila I svetski rat oko istih kolonija (izmedju ostalog)
- vodila II svetski rat oko kolonija izmedju ostalog
- vodila desetine ratova porobivski desetine zemalja ukljucujuci i najnovije Irak, Avganistan, Libiju ... potpuno ih devastirajuci
- organizovala jos vise lokanih ratova da bi sprovela svoje interese

Ovo samo izglave, na brzinu, imatogaza romane.



Moje dvoriste je cisto a i nema veze sa temom.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:39 - pre 118 meseci
A Džingis Kan?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:46 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii:
Ja sam dao argumente zbog cega sam tako napisao.

Zapadna civilizacija je:
- pobila milione starosedelaca Amerike
- pobila milione i porobila stotine miliona u kolonijama
- crpla bogatstvo pola porobljene planete - VEKOVIMA, i dalje ih crpe (search neokolonijalizam)
- vodila I svetski rat oko istih kolonija (izmedju ostalog)
- vodila II svetski rat oko kolonija izmedju ostalog
- vodila desetine ratova porobivski desetine zemalja ukljucujuci i najnovije Irak, Avganistan, Libiju ... potpuno ih devastirajuci
- organizovala jos vise lokanih ratova da bi sprovela svoje interese


I sta sa tim? Kakve to veze ima sa temom, osim sto se ti lozis na svetsku pravdu i trazis krivca u tudjem dvoristu. To sto je Srbija lose drustvo ili Severna Koreja u izolaciji nema nikakve veze sa tom tvojom listom.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:51 - pre 118 meseci
Naravno da ima veze sa temom, i naravno da moja lista ima veze sa svim sto se trenutno (i vekovima unazad) desava u Severnoj Koreji, kao i bilo gde na planeti.
Severna Koreja je odabrala da nema nista sa tom "civilizacijom".
Neka ljudi zive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za debeljka.
Zapad je zadnji koji treba da im deli lekcije, objasnio sam zasto.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 16:51 - pre 118 meseci
ali fakat je da je pocinila mnogobrojne zlocine i cini ih i dalje !

Ne kazem da sa druge strane imaju velike rezultate, ali ne smeju se negativne stvari precutkivati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:01 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii
Neka ljudi zive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za debeljka.


A sta ako im je dozlogrdilo a ne mogu nista da urade?

Ako neko cini neko zlo delo, potpuno je nebitno da li taj neko to cini nad ljudima iz druge drzave ili na ljudima iz sopstvene drzave.

Nekakav suverenitet ne moze biti izgovor za teror nad sopstvenom populacijom. Svako ko koristi takav argument demonstrira da mu zlocini nisu problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:03 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii:Neka ljudi zive kako im volja

Ti mora da se salis.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:04 - pre 118 meseci
Pritom, kada diktatori zatvaraju svoje ljude u logore, to nema apsolutno nikakve veze sa nekakvom imaginarnom zeljom da "nemaju nista sa civilizacijom" vec se radi o tipicnoj prezentaciji zlostavljanja sopstvenog stanovnistva.

Veze to nema sa bilo cim drugim osim sa najbrutalnijim vidom izivljavanja radi odrzanja apsolutne vlasti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:11 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii: Neka ljudi zive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za debeljka.

Neka i ovi pod američkom dominacijom žive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za ujka Sema.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:29 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sta ako im je dozlogrdilo a ne mogu nista da urade?

Ako neko cini neko zlo delo, potpuno je nebitno da li taj neko to cini nad ljudima iz druge drzave ili na ljudima iz sopstvene drzave.

Nekakav suverenitet ne moze biti izgovor za teror nad sopstvenom populacijom. Svako ko koristi takav argument demonstrira da mu zlocini nisu problem.

A ko kaze da im je dozlogrdilo? USA i zapad, dobrotvori koji su silno zabrinuti za jadni narod? Njima da verujem? I sta im taj zapad nudi? Iz iskustva samo smrt i razaranje.
Ok, barem si priznao da zlodela cini i taj divni zapad. Sada bi mogao da uporedis zlodela o kojima pisemo. Kada bi Severna Koreja istrebila svoje stanovnistvo i onda bi bila mala macaza USA and company.

Citat:
Odin D.: Neka i ovi pod američkom dominacijom žive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za ujka Sema.

Vec pokusavaju i trude se koliko mogu i umeju. Pogledaj koliko su USA "oslobodioci" omiljeni u zemljama koje su "oslobodili":
http://www.antiwar.com/casualties/
http://en.wikipedia.org/wiki/U...ties_in_the_War_in_Afghanistan

Broj zrtava (eventualnih) rezima u Pjongjangu mozemo da saznamo samo iz "nezavisnih" i "objektivnih" zapadnih izvora.
Ja trenutno mogu da povucem neke paralele kao npr. radni logori u S.K. = biolosko oruzje u Iraku (ispostavilo se netacnim) ...

Inace se odjavljujem jer mogu samo da se ponavljam u daljoj raspravi.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:38 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii: Broj zrtava (eventualnih) rezima u Pjongjangu mozemo da saznamo samo iz "nezavisnih" i "objektivnih" zapadnih izvora.

Možeš ti valjda u slobodarsku S. Koreju i lično otići tamo, pa se uvjeriti na licu mjesta u sve što ti je sumnjivo.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:44 - pre 118 meseci
Citat:
mrkii:
Neka ljudi zive kako im volja, a ako im dozlogrdi neka se sami pobrinu za debeljka.

Za debeljka ce se najverovatnije pobrinuti Kinezi

Citat:

Ja trenutno mogu da povucem neke paralele kao npr. radni logori u S.K. = biolosko oruzje u Iraku (ispostavilo se netacnim) ...

Ispostavilo se netacnim i za hemijsko pa je pre nedelju-dve bila vest kako je ISIS zauzeo staru fabriku i skladiste hemijskog oruzja.
To sto je Sadam sakrio ili rasprodao oruzje pre akcije ne znaci da nije bilo.
I policija upadne dilerima na gajbu pa ne nadju gudru posto su je bacili u WC solju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 17:47 - pre 118 meseci
ja mislim da su Kima i smakli iz vojske i doveli ovog mladog imbecila koji im je paravan dok ne vide i ne smisle sta i kako dalje iz anagov.

Karakteristicno je da kako gde rikne komunisticka diktatura vlast preuzimaju bezbednosne strukture i vozi misko.

Tako npr u Rusiji jeste pao komunizam, ali na vlasti je KGB i oni to cak i ne kriju.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 21:26 - pre 118 meseci
meni nije jasno zašto mi Srbi moramo da veličamo neki narod ili osobu?

Kad god se pomene Putin, pun B92 komentara koji ga veličaju kao da je bog, a Rusima cvetaju ruže i miriše cveće svud po Moskvi
dok su Ameri potpuna glupa govanca...
Kad se pomene SK, odmah gomila Srba viče kako su oni strava, super i kako bi voleli da odu da žive tamo...

Svi ti ljudi koji su prvi da veličaju nekog, nikada nisu ni primirisali nekoj od tih veličanih država, to je sigurno, ali zato imaju
rođake i komšije koji rade po trulom zapadu i od kojih se ne libe da pozajme neki Euro kad zatreba.

U stvari, nema veze to. Poenta je da je neverovatno koliko kao narod moramo da veličamo neke nacije i vođe(koje god to one bile)

To nam je baš onako u krvi izgleda. SK i Ruse veličamo, zapad pljujemo a sebe mrzimo.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 21:39 - pre 118 meseci
to si dobro primetio i to je oduvek tako.

Zapad je uvek gledao da izgradi sistem, dok mi na istoku pa i dalje bacamo sve karte na nekog coveka.

To je pomalo i zacarani krug. Posto nemamo institucije i sistem oslanjamo se na coveka, a takvo ponasanje nam i onemogucuje da izgradimo sistem.

Sto se tice velicanja SK ja u tome vidim podrzavanje onoih koji teraju ocin Amerikancima. Kao sto je poznato medju srpskim nacionalistima postoji ogroman odijum prema Amerikancima (ne bez razloga) i podrzace svakog protivnika Amerike, ideologija i sve ostalo potpuno su nebitni.

Po tome su, sto je ironija, upravo i slicni Amerikancima jer i Amerikanci grade potpuno besprincipijelne koalicije ako im je oportuno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive11.08.2014. u 23:07 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi: Po tome su, sto je ironija, upravo i slicni Amerikancima jer i Amerikanci grade potpuno besprincipijelne koalicije ako im je oportuno.

Ako se za princip građenja koalicija kod Amerikanaca uzme oportunizam, onda su prilično principijelni u tome i teško da ima nekih odstupanja.

E sad, to što neke dežurne prćije sa margina civilizacije sami sebi tumače kako Amerikanci sa jednima stupaju u koaliciju zbog ljubavi, sa drugima zbog seksa, sa trećima zbog nafte, sa četvrtima zbog para, sa petima iz inata... to je već u domenu nacional-psihijatrije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Enter Pyongyang - Pyongyang iz neke druge perspektive

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16286 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.