Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak

[es] :: Video karte i monitori :: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+16 Profil

icon Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak12.08.2014. u 21:43 - pre 117 meseci
Slika na monitoru je bila sarena,pa sumnjam da je potrebna zamena termalne paste na GPU.
Sve bi bilo u redu da kartica ima normalne srafove na zavrtanje-odvrtanje,medjutim
hladnjak na ovoj drze dva plasticna srafa koje ne znam kako da skinem.
Sa gornje strane su opruga ,a na vrhu bela kapica koja ne da opruzi nigde,dok je sa zadnje strane kartice,na donjoj strani taj plasticni sraf kao klizna zabica ,prodje kroz rupu,ali ne moze da izadje natrag.....
Ne znam na koju foru da odvojim hladnjak od kartice,a da nesto ne polomim,da bi obnovio termalnu pastu na GPU,a potom sve vratio kako je i bilo...
 
Odgovor na temu

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+16 Profil

icon Re: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak16.08.2014. u 09:39 - pre 117 meseci
Najzad sam resio deo problema.
Donji deo tog plasticnog srafica klincica sam stegao dobro i gurnuo natrag kroz rupicu i to je to.Skinuo sam oba srafica i oslobodio pristup GPU...
Sad mi je problem sto ne mogu sa alkoholom da mu skinem staru pastu...,pa cak ni sa hladnjaka.
Izgleda kao lepak zuckaste boje,skinuo sam samo 10 deo,ostalo nema sanse...
Ne znam cime da ga skinem.
Probao sam da ga prevarim,namazao titan pastim vratio,i opet kockice na slici,
opet rasklopio ,titan pastu veoma lako sklonio za par sekundi,ali ono zuto nikakko bre,ko da je super lepak!
Cime da ga skinem?
[img][/img]
[img][/img]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak16.08.2014. u 09:50 - pre 117 meseci
Ne mora da se mucis, te kockice sto dobijas uzrok je najverovatnije hladan lem na Mem chipovima ili GPU.

Mora da ide alkoholom. Mozes upotrebiti i neko drvce da istruzes ostatke, tj. da vrh tog chipa bude bez trunke paste, a to okolo ne moras. Te ostatke paste sa hladnjaka ces najlakse skinuti tako sto ces osmirglati sa nesto grubljom smirglom, a posle sa vodobrusnim poravnas na staklu do sjaja. Tako ce bolje naleci na chip i ne treba ti mnogo termalne paste, dovoljna je kap na GPU chip. Tvornicka zavrsna obrada tog hladnjaka je katastrofa, sto se i vidi iz prilozenog, zato stavljaju tu `zvaku` umesto klasicne termalne paste.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
212.62.39.*



+536 Profil

icon Re: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak16.08.2014. u 15:40 - pre 117 meseci
Menjati pastu kad se pojave artifekti je efikasno kao pranje zuba kad počne da boli.


 
Odgovor na temu

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+16 Profil

icon Re: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak18.08.2014. u 14:31 - pre 117 meseci
Hvala na sugestijama.
Onu "zvaku" sam uspeo da skinem prvo grubljom,a potom i finom smirglicom i na gpu i na hladnjaku.potom presao alkoholom reda radi,osusio 5 minuta,sve po PS,
Namazao titanovom pastom (isto kao i cpu),sklopio i simptomi kvadratica i dalje isti....
Izgleda da je do nekog elektrolita,lema ili sta vec znam,ali sto rece neko nisu je dobro odradili...,bila je vec otpisana pa sam probao da je osposobim za drugi komp,ali nista od toga,kapitulirao sam i prodajem je kao neispravnu.
Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Gigabyte GV-NX85T256HP problem hladnjak

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.