Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanovanje van grada a posao u gradu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 412092 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 10:43 - pre 88 meseci
A šta si ti u Italiji kupio ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 11:22 - pre 88 meseci
Citat:
Java Beograd:
Jbg, penzosi iz Norveške i Švedske kupuju kuće na osunčanim oblama Španije ili Meksika.
Penzosima iz Srbije preostaje Krčedin i Kosmaj.


Ma dobro, samo sam hteo da kazem da su dobar deo onih koji se sele - penzosi, a njima pola price iz ove teme vise nije relevantno - posto ne moraju da idu 5-6 dana nedeljno na posao, a ni decu da cimaju u skolu :)

Inace drugari su napravili pre 7-8g "vikendicu" (opet kucerina od 150+ m2) na Rajcu, mogu ti reci da ces tesko takvu prirodu naci u NL, bar ovaj deo NL koji sam ja video.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 12:07 - pre 88 meseci
Dobar deo posetilaca ovog foruma ne ide na posao, vec radi odatle gde mu je zadnjica.
A ne kontam bas kakva je razlika izmedju cimanja dece u seosku ili gradsku skolu?
Izgleda da se saobracaj u Beogradu prilicno normalizovao izgradnjom onih mostova, ali ja vrlo dobro pamtim vreme kad do ETF brze stignes iz Barande nego iz Zarkova.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
178.148.130.*

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 13:29 - pre 88 meseci
Citat:
Braxi: haha, popusio si ti decko kao admin )))

tako nekako bese...

av av av

Jok. Popusili smo svi mi od kako je @Shadowed dao ostavku na mesto administratora. Ne secas se, sam je sebe skinuo sa tog mesta.




Ti iz Norveske i Svedske idu u osuncanu Spaniju i Mexico da bi bar neku godinu zivota proveli bez smrzavanja, jedino to je ralog.

Kod nas je malo problematicno to sto se penzioneri nerado odlucuju, jos uvek, da odu van Beograda za nastak zivota jer se javlja problem/potreba medicinske prirode a sigurno je lakse kad je na deset minuta od hitne pomoci/lekara/bolnice... nego u mestu gde ima samo jedna ambulanta...

Ja licno sam u svakom slucaju za to da se mesto zivljenja izmesti iz uzeg centra bilo kog veceg grada, narocito Beograda.

Kao klinac, osnovna skola, sam bio bukvalno frustriran preseljenjem sa Dorcola na Banovo Brdo u kucu koji ima terase sa svake strane a glavna terasa sa ulice gleda direktno na kukuruze (sada je to Diplomatsko naselje). Pravi sok, depresija, trauma, razocarenje u roditelje, u zivot... Da bih samo u roku od nekoliko godina cvrsto zakljucio da se nikada vise ne bih vratio ne samo na voljeni Dorcol nego nigde blize - Sajam je granica. To, taj zakljucak me drzi i dan danas, cak sam se pre oko desetak godina preselio u stan koji je tri autobuske stanice dalje a sada bih da prodam taj/ovaj stan i kupim manji ali u istom kraju, ni za zivu glavu ne ni u mislima u centar makar najsiri centar bio.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 13:43 - pre 88 meseci
Pa Darko - sve je stvar licne situacije i kompromisa. Ako imas dobru osnovnu i srednju skolu (i vrtic) u komsiluku - super. Ako nemas - na NBGD-u ces morati da ides jedno 500m do sledeceg bloka, iz Berande ces morati da ides malo dalje... Fakultet je u Bgd-u i uglavnom je daleko dostupniji gradjanima Bgd-a, nego ekipi iz prigradskih naselja, a i studentski zivot u gradu (druzenja, izlasci, klubovi, kafici, pozorista, bioskopi, drustveni zivot mladih...) je svakako nesto sto nije bas isto tako dostupno nekom tko putuje iz Berande ili Lazarevca i nekom ko zivi u Bgd-u.

Isto je za posao, ako radis od kuce, taj aspekt ti nije bitan - dok ne odlucis da promenis posao ili struku i treba da dodjes do kanc. Vece su sanse da ce ta kanc biti negde na NBGD-u nego u Berandi itd itd...

Opet kazem, ja da moram da biram izmedju minijaturnog stancica u Bgd-u i kuce negde u prigradskim naseljima, ne bih trepnuo, vec bi zalivao cvece u dvoristu :). Ali sad govoriti da ne postoje prednosti zivota u gradu je pomalo blesavo :)

Kad ne bi morao da pravis kompromise po bilo kom parametru, siguran sam da bi i ti izabrao kucu na Dedinju ili bar na Vracaru ili nekom lepsem delu Zvezdare - pre nego u Berandi :)


EDIT: @Sceka - slicna prica je za sve ostalo, ako ti treba dom zdravlja, uglavnom svako od tih naselja ima ±nesto, ako je na ok nivou - strava, ako nije, ima da putujes 20km do sledece ispostave. Sve vise od toga je u Bgd-u. Sto se hitne tice, pre ces doci peske iz Berande, nego sa NBGD-a sa hitnom do klinickog centra - pricam iz sopstvenog iskustva :D
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 13:46 - pre 88 meseci
Nije Beranda već Baranda.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 13:51 - pre 88 meseci
Citat:
dusans: Nije Beranda već Baranda.


Izvinjavam se :)
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 15:21 - pre 88 meseci
mnoge ljude namami prostor i menjaju lokaciju za komociju. Ali malo ljudi misli npr o likvidnosti te nekretnine.

mali ili srednji stan na NBG, NS prodaces brzo, ali sta ces sa kucerinom u nekom Pickovcu ? Jos pomoz Bog ako je obicna kuca medjutim kako se covek napali pa umisli da je Karington pa je opremi i s31.4cka jedno surnaest kredita u nju i onda kad cuje da ona vredi realno 30,000 jer lokacija je ubi on kaze - ma ti si lud ne bi je dao ni za 70,000.

Ahaha vazi.

Ja imam malu vikendicu tu u Sremu i uvek kad sam u Srbiji odem tamo. Malo se opruzim, udahnem vazduh, popijem pivce, nadisem se i uzivam. Sve sto sam ulagao je prosle godine krecenje i pod koji je propao od vlage i to sam stavio 300 evra. Komsija do mene je napravio vilu Mariju medjutim pre pet godina pao mu otac sa sljive i slomio kicmu i sad hoce da je prodaju. Ja znam da moja kucica vredi 15000 i ajd jos 5000 zbog prikljucaka. Njegovu sam cenio na 30,000 ali on nece ni da cuje. kaze ja ovo ne bi dao ispod 50,000. OK.

mislim razumem ga opremili su je 2x vise para su skrkali i stvarno je fest samo sto to nikoga ne interesuje da toliko plati. Pretpostavljam da ce je prodavati tako i narednih 10 godina dok ne pocne polako da propada, kao i svaka kuca u kojoj se ne zivi, da bi onda skontao da treba da spusti cenu...
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 17:25 - pre 88 meseci
Ja i zena smo odrasli u centralnom centru Novog Sada. Na 3-5min peske fakulteti, pozorista, bisoskopi, banke, osnovna skola 2min gimnazije 5min, SPENS 5min ona u stanu od 140 kvadrata ja u stanu od 105 kvadrata.

'99 smo se camcem preselili u Kamenicu i uzivamo. Kuca je 135 kvadrata, radionica od 30 kvadrata, tavan koji sluzi kao ostava 65 kvadrata, dvoriste 150 kvadrata (dovoljno, sve preko toga zahteva puno vremena za odrzavanje).

Kazem uzivamo. Narocito sto nema budala iz ulaza (svaka zgrada ima minimum jednu).
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 19:03 - pre 88 meseci
Citat:
milened: Ja i zena smo odrasli u centralnom centru Novog Sada. Na 3-5min peske fakulteti, pozorista, bisoskopi, banke, osnovna skola 2min gimnazije 5min, SPENS 5min ona u stanu od 140 kvadrata ja u stanu od 105 kvadrata.

'99 smo se camcem preselili u Kamenicu i uzivamo. Kuca je 135 kvadrata, radionica od 30 kvadrata, tavan koji sluzi kao ostava 65 kvadrata, dvoriste 150 kvadrata (dovoljno, sve preko toga zahteva puno vremena za odrzavanje).

Kazem uzivamo. Narocito sto nema budala iz ulaza (svaka zgrada ima minimum jednu).


Kamenica je deo grada i to jedan od ekskluzivnijih pogotovo taj deo ispod Trandzamenta.

Kad se odselis u Futog ili Kac onda reci da si se odselio iz grada !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
178.148.130.*

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 19:09 - pre 88 meseci
E to, ta poslednja recenica.

To sam slusao vise od 35 godina i nisam kapirao sta je to tako problem da se prica o tome. A sada znam, sada i ja pricam o tome.

Kad si u kuci nema toga, a pokazalo mi se prilicno bitnim. Nista strasno ali povremeno zna da bude vrlo iritantno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 19:47 - pre 88 meseci
Citat:
Ja znam da moja kucica vredi 15000 i ajd jos 5000 zbog prikljucaka.

Lepo si ti to iskonstruisao,ali bi komsiji za njegovu dao malo vise od svoje,bez obzira sto i sam znas koliko vredi.Svoju si

nekako tacno procenio !? Sta ti je ljubomora.Verovatno cekas da jos neko polomi kicmu pa da to uzmes,dzabe.

E proevropski Srbi,iskvari vas Jevropa..
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu23.12.2016. u 19:59 - pre 88 meseci
ne cekam da neko polomi kicmu nemoj sve da meris svojim iskvarenim arsinom.

Covek je pao povredio kicmu bio par dana u bolnici i umro. I sad se njegovima gadi da idu na vikendicu i zato hoce da je se rese.

ONI su ti koji hoce da prodaju vikendicu, a ne ja.
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu24.12.2016. u 11:33 - pre 88 meseci
Citat:
Braxi: Kamenica je deo grada i to jedan od ekskluzivnijih pogotovo taj deo ispod Trandzamenta.


Tamo gde sam ja Kamenica je pravo selo, sa malim kucama. Ima i zivine i zeceva.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu26.01.2017. u 11:40 - pre 87 meseci
Kamenica se zadnjih godina opasno prosirila, u onoj nekadasnjoj Kamenici cifre za kuce su, bas zbog tih stvari, postale poprilicne.
A onaj drugi deo Kamenice, gde su bili vinogradi, njive i pasnjaci, pretvoreno je u gradjevinsku zonu a i pre toga, ljudi su poceli graditi kuce. Gradio je ko je kako stigao, i urbanisticki plan u tom delu Kamenice okaci macku o rep.

Ono sto sam ja primetio na sta ljudi kukaju selo vs grad jesu deca i decije aktivnosti. Kad klinac/klinceza krene na sport ili neku falkutativnu nastavu, u selu ga nemas gde odvesti (bazen, klizanje, ) pa se onda vozi u grad 2 ili 3 puta nedeljno, dogovaraj se sa drugim roditeljima ko će voziti ove nedelje...
Drugo: domovi zdravlja koji su u selima katastrofa a osim par tableta nista drugo ne znaju osim da ti daju uput i ti klaj, klaj do grada (apsurd, recimo, Maradik je 20 minuta voznje od Novog Sada ali pripada opstini Sremska Mitrovica pa kad dobijes uput od doktora ti moras u Sremsku Mitrovicu u bolnicu)

Sve ostalo je plus, snabdevanje, hrana, opušteniji život, zdravije odrastanje dece ... ali nešto mora da trpi..
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu26.01.2017. u 12:05 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic:
Radim od kuce pa ne bih isao vise od jednom nedeljno do NS


Ono sto moze biti problem u selima je dosta cesto ogranicenje za brzinu Interneta jer si osudjen samo na Telekom i njihovu insfrastrukturu (stara, losa, duzina linija od centrale do kuce itd) i nema druge opcije a da je zemaljska.
 
Odgovor na temu

najdraza1969
domaćica i poštanska službenica
Beograd, Avala

Član broj: 230453
Poruke: 31
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu01.03.2017. u 11:13 - pre 86 meseci
Na ovu temu mogu da vam dam iscrpan odgovor, jer sam odrasla na betonu Novog Beograda (blok 45) i znam šta je život u gradu, a otišla da živim u podavalsko naselje Beli Potok pre 20 godina.

Tada nije bilo fiksnih telefona, voda je bila mislena imenica u letnjim mesecima, 402 seljobus je išao na sat vremena,...

Dok su deca mala i ne idu u školu sve je super, ali kada krenu, potrebno im je 2-3km do nje, sad peške (jedan deo seljobusom) ili kolima- na vama je da odlučite u odnosu na vremenske uslove i finansije.

Ako dete hoće u muzičku školu ili na neki sport, sve vam je daleko bar 10km u jednom smeru, pa računajte.
Moja deca su išla u muzičku u Rakovici (Davorin Jenko), svaki dan po 20km.
Posle sport u Resniku, Banjici, ...

Od početka aprila do kraja oktobra je idila, zelenilo, uživancija u odnosu na grad. Sad je rešen problem snabdevanja vodom, imamo dva seljobusa 402 i 406, idu na 15-ak minuta, milina u odnosu na ranije. Kablovska je super- Kopernikus, 2500din za KTV+NET. Fiksni telefoni rade super, dok se ne zagreje kontejner-centrala u letnjim mesecima... tada molite Boga da se ohladi noću što više da bi ujutru proradila...

Narkomana i kliminala nema ništa manje nego u gradu, moje mišljenje, možda grešim.
Ovih dana smo bili pod opsadom Marica i drage nam Policije, da l' su tražili dilere ili kog vraga, ne znam, znam da su otišli ili su se kamuflirali

Sve u svemu, ako imate dobra kola, dizel ako može, super ste prošli, ovde su vam neophodna. Pogon 4x4 zimi dobro dođe.
Ako nekoga još nešto konkretno interesuje, nek pita.
Pozz
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu01.03.2017. u 11:47 - pre 86 meseci
nekako mi se cini da bi vrlo rado zamenila Potok (sa sve kavlovskom i internetom) za beton iz bloka? :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu01.03.2017. u 12:06 - pre 86 meseci
Blokovi rulez



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 01.03.2017. u 14:22 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu01.03.2017. u 13:55 - pre 86 meseci
apsurdno je uopste u zemlji kao sto je Srbija razmisljati o odlasku na selo kad kod nas ni gradovi ne funkcionisu kako treba.

Pored toga selo nam konstanto propada narocito u Vojvodini...

sto se tice dece, danas je svejedno gde zivis kad svakako moras voditi dete svugde. Ja kad sam imao 7 godina isao sam autobusom sam jer takvo je vreme bilo. Danas je to nemoguce...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 412092 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.