Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 52223 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.13.*



+20 Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana25.04.2016. u 09:06 - pre 96 meseci
Zna se desiti da ako Vam je neispravan sigurnosni ventil iscuri voda iz bojlera (kada nestane vode na vodovodnoj mreži). Pošto vode nema u bojleru a bojler je uključen grijač crkne. Možda je to bio razlog kod Vas
 
Odgovor na temu

006

Član broj: 337423
Poruke: 47



Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana09.07.2018. u 14:13 - pre 69 meseci
Sta je bolje za prohromski kazan, kako bi poredjali (po kvalitetu) sledece:

1. prohromska flansna i niklovan/hromiran grejac
2. niklovana/hromirana i flansna i grejac
3. pocinkovana i flansna i grejac
4. pocinkovana flansna i niklovan/hromiran grejac
5. prohromska flansna i grejac presvucen kalajem

Cene su od 850 do 2000 a prodavci ubedjuju da se pocinkovane flansne "pojedu". Od grejaca ima IEG, Srecko i Jovanovic...

I gde staviti anodu ako nema mesta na flansni?


EDIT: Stavio novu anodu i niklovani (takav je i bio) grejac na postojecu prohrom flansnu.


[Ovu poruku je menjao 006 dana 09.07.2018. u 19:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana29.09.2018. u 01:32 - pre 66 meseci
Ja imam na inox kazanu starom skoro 40 godina flanšna je inox a grejač bakarni. Traju po 10 godina bez problema svaki. Zadnji koji sam ubacio je bakarni hromirani i evo radi okruglo 10 godina još je živ. Sledeći je inox definitivno.

Moja zapažanja: Nemam anodu ali imam gvozdene cevi u zidu :) Da imam pvc pitanje je koliko bi to kraće trajalo što se tiče grejača? Uzemljenje imam francusko hehe.

Kamenac čistim iz bojlera jednom u 10 godina kada rikne grejač, izvučem 2 lopate.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ceca777
Nis

Član broj: 325516
Poruke: 11
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana08.10.2019. u 16:43 - pre 54 meseci
Javljam se nakon 5 godina. Problem o kom sam pisala da grejaci crkavaju nakon mesec dana je resen. Mozda uspem nekom i da pomognem. Meni niko nije. Da li ja nisam uspela dobro da objasnim,ili niko nije znao sta se desava i zasto grejac crkava na mesec dana. Naime,dobila sam dobrog majstora i resila problem. Jedini problem je bio ventil koji je proklizao i nije dobro propustao vodu,bilo je i nekog peska. Znaci pritisak za vodu je bio slab.tako da je bojler bio polu prazan. Promenila sam ventil na zidu i problem sam resila. Bojler vec godinu dana dana radi super a i grejaci koji sam tada postavila jos uvek traje. Nadam se da cu nekom uspeti da pomognem. Znaci,neophodan je dobar pritisak vode sa ventila iz zida da bi bojler mogao da se napuni do kraja.

Znaci Termoradov prohromski bojler je odlican a i grejaci nisu losi,samo je potrebno dobro znanje i dobar majstor. Pozdrav svima!!!

-
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana08.10.2019. u 19:22 - pre 54 meseci
Bojler ne moze da bude poluprazan jer je kraj (ili pocetak) izlazne cevi smesten u samom vrhu kazana.
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana17.11.2019. u 10:21 - pre 53 meseci

Imam inox bojler iz "99g. koji mi je pravio Dragan iz Užica(radi i sada). Bojler je oko 250L,sa inox grejačem od 6kw, povezan u" zvezdu" preko sklopke, proizvođač elektrotermija Užice,Bela Zemlja .Potrebna mi je ta snaga zbog velikog broja potrošača(3 kuhinje, 5 kupatila, 10 osoba). Termostat je uvek na pola(kamenac se stvara na 67°), i nikada ne Isključujem bojler. Ima eksp.posudu od 10 bari i sigurnosni od 6 bari, ublaživač pritiska na 4,5 bara samo za bojler, a od 6 bari na glavnoj liniji(kod mene je pritisak vode i do 8-9 bari).Radi već 20-a god.sve bez problema.
Kod kćerke kupljen bojler inox 80L,i crkao grejač posle 1g.Serviser došao i ustanovio da nije ispravno povezan. Zamenio, povezao kako treba i radi sve već 3g(inox bio i inox ugradio).Termostat je sada na malo više od pola.
Možda nekom pomogne 😄.
Pozdrav svima
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejaci za bojler koji crkavaju na svakih mesec do deset dana

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 52223 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.