Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

internet prevare

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: internet prevare

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10882 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: internet prevare20.11.2014. u 07:52 - pre 114 meseci
Citat:
Flo33:
Dok sam živeo u Nigeriji bila je na TV jedno vreme "predstava za javnost" kako hapse te 419 (član zakona koji se odnosi na prevaru) aktiviste. Morate znati da su velika većina tih pošiljalaca obični narod koji je čuo za foru i spamuje random e-adrese. Ima i organizovanih, tada je bila priča da su neke našli u džungli sa kontenjerima opremljenim satelitskim linkom, sve full organizovano. Većina interneta tamo je preko mobilnih mreža, tako da niko živ ne može ući u trag spamerima, a uzeti u obzir da NG ima bezmalo 200 miliona duša, od kojih 199 miliona nema neke moralne dileme ni za 100$ šta da uradi, a ne za veće pare dođemo do spam države.

Tako da ništa čudno da neki Goodluck Jonathan može biti i policajac, carinik, ministar, whatever, pa peca po www. U principu, teorija velikih brojeva kaže da što više pošalješ, veća šansa je da se neko zezne.

Mada moram ovo ispričati.

Devojci sa kojom sam tada bio u vezi, stigne 419 mejl. Sve ok, banka nigerije ima neke pare, treba da pošalje, bla bla. Pita ona mene, da nisam šta ja slao slučajno, ili šta, naravno ne. Kad, ne lezi vraže, nju ladno zove čovek na mobilni, i pita da li je dobila mejl, i da čim pre reaguje!! Pitao sam je da li je gde se registrovala sa mejlom i brojem telefona, kaže da nije.

Ko sme u 100 marke da je neki baja u MTN (najveći afrički operater) skinuo moje listinge i slao?

Iz zahebancije pozovem ja taj broj, da ga ložim malo, kad je odmah skontao da sam mu "sused" se izvinjava, pogrešno je poslao i tako to :)

Carevi su, nema dalje.

Eeeeee, tako se radi!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: internet prevare

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10882 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.