Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto mediji lazu o temperaturi

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto mediji lazu o temperaturi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17054 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi01.01.2015. u 23:27 - pre 113 meseci
O cemu vi raspravljate... ko da termometar kosta sto dukata pa ne mozete sami izmeriti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi01.01.2015. u 23:42 - pre 113 meseci
Uz svo dužno poštovanje prema svima..ali postoje ljudi koji u svakoj božijoj mogućoj situaciji vide neku od teorija zavere,laži i šta ja znam čega već..po mom mišljenju ovo bi bila jedna od tih tema :D
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 08:49 - pre 113 meseci
Ja sam jedan od bolesnika za tačna merenja. Morao sam među prvima da nabavim DCF radio sat još pre više od 20 godina i platim ga dobrih 150 maraka. Danas to Kinezi prave za neku beznačajnu lovu. Da ne pričam o tačnom merenju frekvencije itd... Sve u svemu uvek imam termometar na prozoru kupatila koji je okrenut prema dvorištu i zaklonjen od vetrova i jakog sunca. On mi je uvek bio početna tačka za oblačenje ujutru kada sam kretao na posao. Uvek sam poredio taj podatak sa objavljenim. Danas više koristim podatke sa interneta, a za Linux postoji jedan program koji meri temperaturu u Mirijevu, a kako sam ja na Zvezdari to mu dođe gotovo isto. Zapravo merna stanica je na nekih možda 500 metara od moje kuće tako da su se ti podaci poklapali sa mojim merenjima. Ovo sve pišem kako bih istakao da je jako važno gde se merenja vrše. Podatak koji vidimo na tv i mnogim radio stanicama je zvanični podatak HMZ koji koliko znam još uvek objavljuju podatak iz Karađorđevog parka. Kako je moja nadmorska visina preko 200 m i osetno iznad te merne tačke podaci se ne poklapaju, obično je kod mene 1-2 stepena manje. Još kada odem na sam vrh Zvezdarske šume temperatura je još kojih 2 stepena niža tako da u odnosu na zvanični podatak je to i po 4 stepena niže. Najzad, nema dobrih termometara po radnjama. Ja sam tražio prošle godine onoliko i obišao dosta radnji. Na sajtovima postoji koješta, ali u praksi nema toga. Poslednji dobar koji sam imao je bio onaj veliki okrugli ruski koji sam nažalost razbio. Svuda ima nekih kineskih za 100 dinara, ali koliko koštaju toliko i vrede - znači ništa! Prema tome najtačniji podatak dobijam sa imterneta kada odaberem najbližu mernu tačku svojoj kući.

Sve u svemu nikakva nauka i nema teorije zavere!

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 08:50 - pre 113 meseci
Postoje ljudi sa manijama gonjenja, i to je jasno.

Medjutim, nekada zaista iritiraju zastarela merenja i uopstene, a netacne prognoze.

I zarad mistifikacije celog posla, nesto malo krece da curi u javnost, kako su prognoze za nekoliko dana u stvari poprilicno nesigurne.

Umesto da lepo ispricaju BITNE detalje, kolika je gde temperatura, sta treba JOS posmatrati uz tu temperaturu, gde mogu gradajni da se informisu o TRENUTNOJ temperaturi(u "vestima" podatak moze da bude star i par sati), i kako da razumeju "prognozu"..ako kazu kisa, sta je USLOV za kisu i sta odredjuje verovatnoc..

Ako NEMA vetra, NEMA ni promene vremena..

Ako se susrecu dva ili tri fronta, , prevladavanje jednog fronta zavisi od PRAVCA vetra...pa ce prostom pogledom na pravac vetra biti jasnije KOJI od tri fronta ce definisati vreme..

Sto se tice termometara, kucni su malo nezgodni posto najcesce nemaji sild, koji ih stiti od direktnog zracenja i uticaja vetra.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 09:45 - pre 113 meseci
Citat:
Sava:

Sa dužnim poštovanjem, Savo , ispisniče, meni su pri oblačenju
uvek bile polazne tačke noge da bih obukao gaće i pantalone.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 13:59 - pre 113 meseci
Ali opet meni nije jasno čemu "medijske laži" što se temperature tiče?
Pa i da je tolerancija +- 5 stepeni..verujem da će se svako obući manje više isto na -10 i na -15 :D u čemu je fora? Zalaziti u neku duboku filozofiju a prosečnom čoveku to ne znači baš ništa..ja ujutro izadjem napolje u duxu,zapalim cigaru..pa ako bridi po ušima i mrznu prstu :D onda znam kako da se obučem i ne treba mi ni internet ni ona dva termometra što mi na zidu stoje :D
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 15:02 - pre 113 meseci
Žele da prikriju posledice globalnog zagrevanja. Zimi prijavljuju više temperature, a leti niže kako ne bi stvarali paniku. Inače, mi smo na pragu novog ledenog doba, to je još davno predvideo Milutin Milanković, ali to se ne može nigde čuti zbog medjiske blokade koja vlada u sferi meterologije.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 15:51 - pre 113 meseci
Po meni lično to su čiste gluposti..jel ja duboko verujem da naši mediji nisu sposobni da lupetaju gluposti o globalnom zagrevanju koje traje već silnim godinama..i nikoga više nije briga za globalno zagrevanje,pored toliko gladnih usta,ne zaposlenosti i frustracije u narodu..samo bi dokoni ljudi zamarali glavu sa takvim budalaštinama :D
I može da prijavljuje bog otac šta god hoće kada svaka šuša kod kineza kupi sebi termometar,a da ne pričam o malim stanicama za oko 300e :D
Još jedna teorija zavere u nečijim dokonim glavama :D moje mišljenje,možda pogrešno ali šta da se radi :D
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi02.01.2015. u 21:13 - pre 113 meseci
Sto je lepo kad je neko lud pa cita ono sto ne pise ...
Voleo bih da sam i ja takav.

A ako mediji znaju kakve gace je obukla i sta je doruckovala neka kurava , onda valjda mogu i da objave tacnu temperaturu.
A ne 'hiljade ljudi na trgu u BGD/NS docekalo Novu godinu na -20/-18' (pa onda negde preprave tekst na -12 a negde ostave provalu) ili 'trenutno je -10 u x delu grada' a ono -6 itd.
Sve budale i dramaturzi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 08:28 - pre 113 meseci
GAce starleta su bitna drustvena cinjenica i dokaz da su mediji prisutni na ekskluzivnim mestima.

Temperatura je svakome dostupna, poprilicno razlicita po mikroklimama, meri se za potrebe meteorologije, a ne za potrebe gradjana...i menja se izsata u sat, da ne kazem iz minuta u minut...

 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 08:52 - pre 113 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
A ako mediji znaju kakve gace je obukla i sta je doruckovala neka kurava , onda valjda mogu i da objave tacnu temperaturu.


Kako znaš da je informacija o gaćama tačna? Možda lažu isto kao i za temperaturu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 09:21 - pre 113 meseci
Beograd se proteže od Šumadije do Srema i Banata. Šta misliš, da li se temperatura razlikuje od jednog dela grada do drugog. Čak i "uži" Beograd. Jedna je temperatura na Banovom brdu, druga je ne Dorćolu.

Koliko podataka o "tačnoj temperaturi" treba objaviti ? Za svaku ulicu, svaki deo ulice. Nije isto Gandijeva kod Save i Gandijeva kod Bežanije. Onda bi trebalo da čitav dnevni list bude jedna velika tabela: ulica, deo ulice (mikrolokacija) i "tačna tamperatura". E onda će neki biti zadovoljni.

A onda će 99.9999% drugih da kažu: šta se mene tiče kolika je termapratura u Rakovici, Zemun polju i Kaluđerici.


Dokle ćemo bre da trpimo nebulozne teme o temperaturnim teorijama zavere kako nas eto, neko laže ?! Čak, posteje likovi koji tu teoriju zavere sprovode leti, a evo, ispostavilo se da ima i zimiskh slučajeva. Stvarno bre ima pacijenata na ovom forumu.

Jedan običan, prosečan termometar dovoljno tačan za merenje spoljne temperature košta oko 2 €. Kupi brate, pa meri, koliko ti volja !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 09:51 - pre 113 meseci
Lako bi bilo da je samo termometar u pitanju. Mi kao poreski obveznici plaćamo RHMZ-u i RTS-u za tu vremensku prognozu i nećemo da nas lažu za naš novac! Zahtevamo da se najzad čuje istina o vremenu ili ćemo izaći pred Skupštinu, samo sada nećemo da blokiramo ulice traktorima, već ćemo poneti termometre i to one TOKSIČNE sa ŽIVOM!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 10:58 - pre 113 meseci
binsis

Kako te ne mrzi
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 11:29 - pre 113 meseci
Voli, ali nije u pravu.
RHMZ prakticno nije namenjen za "licnu upotrebu" gradjana, pa je odatle verovatno izvor nelagodnosti. Gradjani kroz brojke dobijaju nerafinisane podatke.
Za licnu upotrebu se moraju zaracunavati neki drugi parametri i osobine mikroklime.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 12:34 - pre 113 meseci
Zašto onda plaćamo RHMZ ako nije namenjen nama građanima i kome je namenjen? Problem je u tome što se namerno obmanjuje narod, a sve u interesu konfekcijske mafije, organizatora uličnih proslava i naravno CIA-e! Homer J. Simpo je u pravu!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 12:36 - pre 113 meseci
Auuuu, kad ste Javu uspeli ovoliko da izbacite iz takta... A on je možda i najtolerantniji ovde
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 12:36 - pre 113 meseci
Iznervirah se.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 12:53 - pre 113 meseci
Još jedna veoma bitna stvar. Primetio sam da senzor u automobilu prikazuje nekoliko stepeni nižu temperaturu kada je auto u pokretu. Ne znam usled čega se javlja ovaj fenomen, ali sam siguran da tu nisu čista posla. Verovatno je i automobilska industrija umešana u zaveru.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Zasto mediji lazu o temperaturi03.01.2015. u 16:14 - pre 113 meseci
Da li je moguće da je vlažnost vazduha danas u 16:06 bila 65%?

Vremenska prognoza Begorad
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto mediji lazu o temperaturi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17054 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.