Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li pusite kod nepusaca?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li pusite kod nepusaca?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35749 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko nedeljkovic

Član broj: 327105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 22:43 - pre 112 meseci
Ovo je sigurno tema ,gde nije moguce izbeci pristrasnost. Dozvolite mi da kazem sta imam na dusi.

Pusac sam sigurno nekih petnaestak godina.Ne razmatramo da li je dobro pusiti ili ne.Posedujem,a mogao bih sada vec reci i da sam posedovao solidnu dozu tolerancije prema nepusacima.Kako su nepusaci meni relativno bliski skoro netolerantni,moja tolerancija je znacajno opala.Pod relativno bliskim recimo da podrazumevam neki krug ljudi od 20-50 coveka,sa kojima sam u kontaktu.Problem je odlazak i kucu nepusaca i njihova reakcija,tj skoro netolerantnost.

Pojasnimo moju toleranciju.Sve se ovo odnosi na odlazak u kucu ili stan ili mesto prebivalista nepusaca.Ne pusiti cigaretu za cigaretom;to ne radim i kod okorelih pusaca.Ne pusiti kod ljudi koji imaju problema sa disajnim sistemom ili boluju od astme.Ne pusiti kod ljudi ,koji imaju novorodjencad i zive u 10 kvadrata.Veoma kontrolisano pusenje kod ljudi ,koji moraju spavati u sobi gde se pusi.Ne pusiti kod osoba ,koje izuzetno postujem i starijeg doba.Ne pusiti kod osoba,gde nikad cigareta nije zapaljena.

Moja tolerancija mozda nije nebeska,ali je bar solidna ,kako je ja subjektivno vidim.U vec navedenim slucajevima,nemam nikakvih problema.Zavisno od situacije ,mogu izaci napolje ,na terasu u hodnik ili ne moram pusiti i nije nikakav problem.

Napomenucu par situacija ,koje su izuzetno pocele da mi idu na zivce;toliko da sam prestao ici kod ljudi sa kojima sam blizak ili relativno blizak.Najsmesnije mi je ,kad me pitaju,sto me nema,gde sam,nema me godinu dana skoro.

1.Odem kod pusaca(ovo malo odstupa od pravila :)) ,koji inace ne pusi u svojoj kuci da mu se ne bi udimile zavese ili pozuteli zidovi i ocuvao nedotaknut namestaj.I mi tako lepo izadjemo napolje i pusimo ,kad moramo i na -10 i leti nebitno.A taj isti kad dodje kod mene ispusi celu paklu za 5 sata.I imam utisak da bi jos pusio al je negde iz malog mozga izvadio da i ja imam zavese :).

2.Odlazak kod drugara ,koji je vario 2 pakle do pre bukvalno mesec dana i koji zivi sam,sad odjednom ne dozvoljava da se pusi kod njega u sobi.

3.Drugar,kod koga idem 2 puta godisnje,pretpostavljate zasto :),ne moze da istolerise ta dva puta godisnje,a da me ne istera na terasu ,i leti kad su vrata sirom otvorena i luftira se bez ikakvih problema,ne da ispusim paklu nego dve cigare ko covek ,a ne ko pacov.

4.Slave kod nepusaca su mi najzanimljivije.Bili bi mi pusaci isterani i tada,al ipak to nekako nije sasvim u redu :).A kod tih nepusaca na slavi pretpostavljate da ima 90 posto nepusaca i nas dvojica trojica crnih ovaca,kako oni misle.Kad pitam da zapalim,a nazalost tom prilikom im je neprijatno da nas posalju da se mrznemo na terasi,onda nas svi onako pogledaju kao da smo im ubili nekoga,pa uskoro pocnu da se nakasljavaju ,pa se non-stop otvaraju vrata i komentarise :otvori ima dima,zatvori hladno je.

5.Kada odem u kucu ili stan gde je dozvoljeno pusenje ,a tamo su gosti koji su apsolutno netolerantni i pocnu da se guse da kukaju i da mole gazdu da se vise ne pusi jer ce da umru ubrzo.Inace takvi gosti nemaju problema ako se ide u neki lokal gde ne mogu muvu videti ,ako im odgovara muzika ,klopa i sl....

Ima jos niz situacija,ali smatram da je ovo sasvim dovoljno.

Voleo bih cuti iskustva pusaca i kako se nosite sa slicnim situacijama. Takodje bih voleo cuti i misljenja nepusaca ali ne savete da je najbolje ostaviti pusenje,vec na konto onoga sto sam napisao ,moje tolerancije i njihove tolerancije.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 22:54 - pre 112 meseci
Ja imam običaj da pitam da li se puši i da li nekome smeta..retko kada naidjem na neka teška negiranja,čak i kod ljudi za koje znam da nisu nikada ni okusili duvan,dozvoljavaju da zapalim bez neke frke i otvaranja prozora i divljanja,naravno 1 cigara uz kafu,2 maximalno,ipak ni ja ne želim da nekome zavese smrde na dim od cigareta..dok na primer kod sebe u kući ne pušim unutra,žao mi je majke da pere zavese nedeljno 3 puta :D ali isto tako kada neko dodje u goste,nije zabranjeno :)
A što se ostalih prijatelja tiče,to su više pušnice nego stanovi,s obzirom da puše neki slabiji duvan koji dosta brzo gori i onda ide bar 3 cigare jedna za drugom.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:02 - pre 112 meseci
Citam tvoj post i muka me uhvati. Potouno te razumem. I ja sam pusac, pa sigurno vec 30 godin, poceo da varim maltene u vrticu :) Salim se, ali bas intezivo pusim negde od 6 ili 7. razreda O.S. Pusio sam paklu-dve sve vreme i nema izuzetaka, a bogami ni pauza. Upravo palim cigaretu dok ovo pisem.

Iskreno, i meni je muka kada treba da idem kod nekog frenda/poznanika, a znam da tamo nema pusenja. Totalno me uhvati BAD i ne ide mi se uopste, jer znam da cu morati da kriziram tamo, a totalno mi je glup trip da izlazim na terasu i sl.

Naravno, i ja i ne pusim tamo gde to nije priereno; u blizini dece, gde ima bolesnih ljudi, kod nepusaca...da ne nabrajam....

Ista prica i kod mene...Imao frenda koji je kod mene, kad bi dosao u goste, vario cigarete jednu za drugom i boleo ga stojko, a ja kod njega ne mogu ni jednu da ispusim uz kafu ili neko pice, ma idi bre begaj u persun. Jednostavno, oteras u PM i dovidjenja.

Niko valjda nece da crkne ako udahne malo dima, pobogu. Znam da ce da me napice sada zbog ovoga...ali ja tako smatram. Ako se kod mene ne izuvas kad udjes u kucu, valjda necu ja ni kod tebe, pa sve da imas perzijski tepih od par soma eura - tako ja to gledam. Kod mene je i kurta i murta obrisao noge, a kod istih tih kad udjem, izricito mi se kaze da moram da se izujem. Naravno, nisam gazio po gownima i nije bilo kise i sl. napolju pa da su bas zaprljane cipele. Ja se jakolose osecam kad se izujem, ne znam zasto. Imam osecaj kao da sam go.

Cela prica se svodi na to da mi uposte nije drago da odem i bolje da izbegnem poziv kod nekoga gde nema pusenja :D Naravno, mislim na neke sedeljke, druzenja i sl. Na 5 min mi nije problem da odem, pa cim zalupim vrata, automatski cigareta u usta... , hehehe
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:05 - pre 112 meseci
Da kod mene u stanu zapališ cigaretu bukvalno bi te izbacio kroz prozor i tebe i tvoja 'pravila'. Ako mi dolaziš u goste na 1-2-3 sata i za to vreme ne možeš da se suzdržiš da zapališ cigaretu ili da mi se posereš posred tepiha u dnevnoj sobi, onda nisi ni dobrodošao kod mene u kuću.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:06 - pre 112 meseci
@marko nedeljkovic

Pribavi jednu elektronsku, onaj tompus što ima taster za pumpanje dima. Pa kad odeš negde kod tvojih dragih što znaju da "pište" kad osete dim, iznenadi ih sa uljanom parom. Inače, ti električni tompusi uopšte nisu za potcenjivanje, koliko sam mogao da primetim, hoće bez punjača i po 2 do 3 dana, oko 800 i kusur dimova sa jednim punjenjem. Jačina pare može da zakašlje koga god hoćeš. Čak i one što sprže paklu i kusur na dan. Ono što jeste najzanimljivije kod tih elektronaca, možeš i u porodilištu da praviš uljanu paru, niko ne može ništa da ti kaže, jer je 100% bezbedno za okolinu.
about:networking
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:12 - pre 112 meseci
I sad jedno pitanje na sve to. Vidiš da si u manjini i nije ti čudno što se od tebe traži "tolerancija".

Meni se penju na Q pušači.
Uglavnom sam rasterao to, i smanjio druženje sa njima na minimum.

Ostao je još jedan par, koji su mi baš dobri prijatelji i koje istrpim nekako. Jedino što su najgori pušači od svih.
Ali ne mogu da razumem kako oni ne razumeju da živim u garsonjeri, gde i jedem i spavam.
Napomenuli smo par puta u šali da supruga posle njih pored zavesa, ponovo opere i pola garderobera čiste i opeglane garderobe, jer je u istoj prostoriji gde već rekoh i spavamo i kuvamo.
I ne mogu da se načudim da ih to ne potrese ni malo.
I posle toga 5 dana u jastucima i dušeku osećam miris cigare.

Ne mogu da se načudim kako vi pušači ne shvatate koliko to g*vno smrdi? Da li vam je to zalepljeno u nosu pa ne osećate? Kod mene u stanu, jedna cigara kad se zapali, smrdi sve do beskraja. Čini mi se da manje smrdi nego kad odem kod njih u dnevnu sobu...

Ili još gore, odem sa nekim drugim prijateljima na pecanje.
Priroda, sve lepo miriše, uživam, i onda tras cigara. Ogadi mi život i ne mogu da shvatim kako ne uživa u tom mirisu prirode.
Ali, naravno da ne smatram nenormalnim da puši u prirodi.

Gluplju temu nisam odavno video. Jedan pušač se čudi što zamisli, nepušači nemaju toleranciju O_o O_o O_o O_o
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:19 - pre 112 meseci
^^

Pa i cigareta je deo prirode.. duvan je biljka, priroda dakle, 'el tako?

Ti CoyoteKG verovatno imaš drugare koji puše "kartone" sa kiosa. Kupuju pakle.
Ne moraš da znaš koja je razlika u mirisu kada ručno namotaš (u tanku rizlu) kvalitetan duvan.

Ne da nema neprijatnog mirisa, nego ga nema - IČ što bi rekli. Ja kao duvandžija.. znam šta pričam, inače ne mogu da smislim cigarete iz paklice sa onim papirom od 5 milimetara debljine koji gori kao sumanut i pravi baš taj miris koji je gnusan (uz enormne količine dima).

A što se teme tiče, ne bih rekao da je glupa. Kontam da vi histerični, dezinfikovani "čistunci", nepušači (nervirate se kao žene) treba malo da labnete..
Još malo pa će ispasti da mi koji eto, duvanimo, ne znamo ni da se umijemo, spavamo u štrokavom, smrdimo još malo pa na g**** ..
about:networking
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:21 - pre 112 meseci
pa pazi slučajnost, jedan od ovo dvoje je jedno vreme donosio neki duvan iz crne gore.
I stvarno nije puno smrdelo, ali svejedno jeste. Možda jer koristi onu debelu rizlu
Ali jbg, žena je pušila tu krdžu sa kioska. i sa celom paklom za 3h nadomestila njegov deo. :)
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:21 - pre 112 meseci
Upravo što ti Coyote spominješ..sa cigarama ti je isto kao i sa poslom..kada radiš neki smrdljiv posao svaki dan..oguglaš na taj miris..tipa kao što automehaničari oguglali na miris benzina i ulja..tako i pušači jer stalno uvlačiš to sr.nje u sebe..ali ipak treba obraćati pažnju na to..ja kada idem kod nekoga za koga znam da je protivnik žešći..onda i kada zapalim napolju,kada udjem..to je ritual pranja ruku jer jednostavno ti se uvuče pod kožu..zavisnost kao i svaka druga.jbg
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:22 - pre 112 meseci
Ja gotovo da ne poznajem nekoga ko puši.

Ali dešavalo mi se da mi dođe neki gost/komšija/poznanik/majstor/ko god i da pita može li da izađe na terasu da puši.

Ali nikada mi se nije desilo da me neko pita da zapali cigaretu u sobi.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:22 - pre 112 meseci
Upravo što ti Coyote spominješ..sa cigarama ti je isto kao i sa poslom..kada radiš neki smrdljiv posao svaki dan..oguglaš na taj miris..tipa kao što automehaničari oguglali na miris benzina i ulja..tako i pušači jer stalno uvlačiš to sr.nje u sebe..ali ipak treba obraćati pažnju na to..ja kada idem kod nekoga za koga znam da je protivnik žešći..onda i kada zapalim napolju,kada udjem..to je ritual pranja ruku jer jednostavno ti se uvuče pod kožu..zavisnost kao i svaka druga.jbg
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:23 - pre 112 meseci
Recimo ja nikada nemam običaj da palim kod nekoga u sobi..u najgorem slučaju ako je napolju baš ciča zima..onda to bude neka kuhinja gde ima aspirator ili nešto u tom fazonu..da baš ne bude magla :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?07.01.2015. u 23:49 - pre 112 meseci
Citat:
marko nedeljkovic: Takodje bih voleo cuti i misljenja nepusaca ali ne savete da je najbolje ostaviti pusenje,vec na konto onoga sto sam napisao ,moje tolerancije i njihove tolerancije.


E jesi genije...kako si ga srocio

Znaci tebi u stvari nije jasno kako to da ti mozes da tolerises pusace sto ne puse kod tebe, a tebe oni ne tolerisu kad pusis kod njih?
Ti njima znaci uopste ne branis da nepuse?

Stvarno neobicna situacija...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 00:11 - pre 112 meseci
Ne pušim, doduše ne pušim nikako
 
Odgovor na temu

marko nedeljkovic

Član broj: 327105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 00:32 - pre 112 meseci
Citat:
ventura:
Da kod mene u stanu zapališ cigaretu bukvalno bi te izbacio kroz prozor i tebe i tvoja 'pravila'. Ako mi dolaziš u goste na 1-2-3 sata i za to vreme ne možeš da se suzdržiš da zapališ cigaretu ili da mi se posereš posred tepiha u dnevnoj sobi, onda nisi ni dobrodošao kod mene u kuću.


Upravo takvi stavovi sa ociglednim netolerantnim tonom,pokusavajuci da budu saljivog tipa zarad impresije ,proizvode dodatni problem samim nepusacima,pomazucu im da se 'guse' u dodatnim kolicinama dima,kojih ne bi bilo da postoji bar iole tolerancije od strane nepusaca.
Tvoje je pravo da ne dozvolis pusenje u svom stanu.Ocigledno da kod tebe ne dolaze pusaci.Zanimljivo bi bilo cuti ,koji je profil pusaca,koji ulazi u tvoj stan i ne pusi tri sata i vise.Pretpostavljam da i kad slavis slavu(nije obavezno),da zoves iskljucivo ljude,koji ne puse ili ih mozda teras da izadju na terasu ili te tako strahopostuju ,da im ni jednog delica sekunda misao o cigari ne pada na pamet.Da li kada izadjes u neki lokal trazis da ostali prestanu da puse ili posecujes samo nepusacke zone?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 00:48 - pre 112 meseci
Marko, koji je tvoj nick na ES-u?
 
Odgovor na temu

bin.sus

Član broj: 326911
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 00:55 - pre 112 meseci
Citat:
Da li kada izadjes u neki lokal trazis da ostali prestanu da puse ili posecujes samo nepusacke zone?


Velika je razlika između stana i lokala. Pravila koja važe u lokalu nisu ista kao ona koja važe u stanu. Isto tako u štali važe neka sasvim druga pravila, ali to ne znači da ja neću nikad da uđem u štalu zbog toga. To što mogu da boravim neko vreme u štali ne znači da ću od svog stana da napravim štalu.
 
Odgovor na temu

marko nedeljkovic

Član broj: 327105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 01:14 - pre 112 meseci
Citat:
CoyoteKG:
I sad jedno pitanje na sve to. Vidiš da si u manjini i nije ti čudno što se od tebe traži "tolerancija".

Meni se penju na Q pušači.
Uglavnom sam rasterao to, i smanjio druženje sa njima na minimum.

Ostao je još jedan par, koji su mi baš dobri prijatelji i koje istrpim nekako. Jedino što su najgori pušači od svih.
Ali ne mogu da razumem kako oni ne razumeju da živim u garsonjeri, gde i jedem i spavam.
Napomenuli smo par puta u šali da supruga posle njih pored zavesa, ponovo opere i pola garderobera čiste i opeglane garderobe, jer je u istoj prostoriji gde već rekoh i spavamo i kuvamo.
I ne mogu da se načudim da ih to ne potrese ni malo.
I posle toga 5 dana u jastucima i dušeku osećam miris cigare.

Ne mogu da se načudim kako vi pušači ne shvatate koliko to g*vno smrdi? Da li vam je to zalepljeno u nosu pa ne osećate? Kod mene u stanu, jedna cigara kad se zapali, smrdi sve do beskraja. Čini mi se da manje smrdi nego kad odem kod njih u dnevnu sobu...

Ili još gore, odem sa nekim drugim prijateljima na pecanje.
Priroda, sve lepo miriše, uživam, i onda tras cigara. Ogadi mi život i ne mogu da shvatim kako ne uživa u tom mirisu prirode.
Ali, naravno da ne smatram nenormalnim da puši u prirodi.

Gluplju temu nisam odavno video. Jedan pušač se čudi što zamisli, nepušači nemaju toleranciju O_o O_o O_o O_o


Tema svakako nije glupa obzirom da ima u Srbiji otprilike 30 posto pusaca.Sto se mene licno tice,kao sto sam vec napomenuo,absolutno imam tolerancije prema ljudima,koji nemaju preveliki broj kvadrata .I sam ne volim spavati u zadimljenoj sobi.Ja licno ne bih zapalio ni jednu cigaretu u malom prostoru gde ljudi spavaju.Ako mi se pusi mrznucu se napolju.To jeste tolerancija.Sve sto si naveo kao posledica dolaska okorelih pusaca u odredjenoj situaciji ,jesu cinjenice.Ja to ne sporim.Smatram problemom ljude ,koji imaju trosoban stan i kazi ga sobu za docek gostiju,gde nije relativno problem pusiti,a oni iz kaprica kazu ne ,iako sutra nece udisati ni 0.1 posto bilo kakvog dima ili nus-proizvoda.Opet se sve svodi na individualnost i niz faktora..
 
Odgovor na temu

bin.sus

Član broj: 326911
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 01:22 - pre 112 meseci
Razumem te, jer i ja imam sličan problem sa lepkom. Mislim, kome još smeta miris sintelana!?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Da li pusite kod nepusaca?08.01.2015. u 01:27 - pre 112 meseci
Ništa nam ne preostaje nego da se nadamo da će država prekinuti snabdevanje duvanom na pijačnim tezgama i da će najjeftinije cigarete koštati bar 2000 dinara kako bi se smanjila akciza na alkohol i naftne derivate i ne bismo li vas prepolovili sa 30% na 15% Ovo bi bila najbolja odluka bilo koje vlade, u cilju povećanja zdravlja većine, i poboljšanja standarda nepušača. Naravno totalna zabrana pušenja na ulici, javnim mestima, otvorenim površinama, hodnicima, parkovima se podrazumeva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li pusite kod nepusaca?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35749 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.