Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dr. Sladjana Velkov...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381619 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:08 - pre 110 meseci
Izvinjavam se na cestim porukama, jurim nesto pa previdim sta je pisano,
a desi se da uleti neciji odgovor, dok kuckam svoj.

Citat:
cika dacha:
Ako uvedu obavezno vakcinisanje, stvorice kontra efekat i bice jos manje vakcinisanih!

Koliko ja znam, vakcinisanje dece je vec obavezno.

Citat:
cika dacha:
Ako ponovo Torlak pocne da radi i drzava ostane vlasnik, i da se stavi jasno ko je odgovoran ako nesto podje po ..., onda ce sigurno narod vakcinisati djecu.

Sa prvim delom recenice se slazem.
Iako je antivak pokret prisutan sirom sveta, kod nas bi se tak problem lako mogao resiti.
"Pustite vi stranu farmako-mafiju, evo domacih vakcina".
Na taj nacin bi se eliminisao jedan od domacih antivak "argumenata".
E sad, koliko su cije vakcine bolje, to je drugo pitanje...

Citat:
Java Beograd:
neću da mi bilo koji ministar, sumnjive stručnosti (možda je i on kupio diplomu) partijski poslušnik, poltron i ulizica, sa sumnjivim udelom u finansijskim poslovima oko uvoza vakcine naređuje da u moje dete mora da se ubrizga "to-i-to" tj. "nešto" tj. "bilo šta".

Sto se tice diploma, sledeci put na izborima biraj(mo) drugacije.
A sto se tice strucnosti, mislim da ne odreduje ministar, niti bilo koji drugi cinovnik koje su vakcine neophodne, vec medicniska struka.
Ono sto ministar radi je, verovatno, da bira proizvodjaca, a to moze imati veze sa udelom u finansijskim poslovima.
Za resenje toga, pogledati iznad, komentar za diplome.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:09 - pre 110 meseci
Citat:
Shadowed:
Kako ces odrediti cenu umrlog deteta koje se razbolelo jer nije moglo da dobije vakcinu a bolest dobilo od deteta ciji roditelj nije hteo da ga vakcinise?


Mislis visinu kompenzacije i eventualnu krivicnu odgovornost? Na isti nacin na koji se trazi od drzave kada se drzava optuzuje da je neciji zivot uzela nemarom.

Na sud, pa sud proceni stetu uzevsi u obzir okolnosti - olaksavajuce, otezavajuce i ostale.

Isti standardi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:16 - pre 110 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja sam za to da vakcinisanje bude slobodna stvar, pod jednim uslovom: ako izbije neka epidemija zbog nevakcinisane dece, da se lepo troskovi raspodele i razrezu odbijacima pa lepo da plate stetu koju su naneli njihovoj okolini svojim svesnim odlukama.

Hocete prava? No problemo, moze paket prava ali i sa paketom obaveza za ciscenje s*anja koja budete napravili.

Totalno besmisleno i jos gore nego prisila vakcinisanja. I opet ono sto je najgore u ljudima izbija na povrsinu, materijalno pre svega - neprikosnoveno!

Znaci, vakcinisanje stvar slobodnog izbora ali pod uslovom?! Pa KBBSBB onda udri po dzepu. Nije bitno nista drugo nego pojam "neka plate"?! A ko nema kintu uz'i mu sve sto ima pa neka crkne jer se nije povinovao slobodnom izboru ali sa uslovom?!

A kakvo to s*anje moze da bude? Ne priznaje se da neka vakcina moze da izazove nezeljene posledice (jer onda Drzava daje kintu, placa penale...) ali bespogovorno mora da se naplati neka eventualna epidemija koje ne mora da bude ali za svaki slucaj da se to unapred odredi kao cifra?! Kakve su to epidemije izmakle kontroli, epidemije koje su imale pogubno dejstvo..., u zadnje neko vreme? I sada prilican broj ljudi nece ni sebe ni svoju decu da vakcinise na svaki mig Drzave pa gde su te katastrofalne posledice koje su evidentne?

Ma jok, samo i jedino "Njegovo Visocanstvo KINTA" je bitno. Samo se to potvrdjuje, svkodnevno i na svim osnovama i na svim nivoima.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:23 - pre 110 meseci
Sceka,kome bi ti udelio odgovornost onda i kako bi to rešio?

Ja se slažem sa Ivanom..ukoliko zbog ne vakcinisanja deteta dodje do neke epidemije..bla bla šta već može svašta nešto,napričali smo se već..onda odgovornost snosi roditelj,bolje i novčano nego linč..zatvor..bilo bi ideja verujem.

kako bi ti rešio taj problem? onda više država nije kriva jer se unapred ogradila i rekla..to je dobrovoljno..a ako....onda...
Da li bi pripisao odgovornost sebi kao roditelju?
Državi koja nije rekla da je vakcinisanje OBAVEZNO.

kome? :D

I što me još više zanima kako bi "kaznio" odgovorne za izbijanje na primer neke eto mini epidemije gde postoji mogućnost da oboli još mali milion dečice.

Novčano?
Zatvorska kazna?
Socijalno?

Znači situacija,al bukvalno ovu situaciju zamisli bez možda bi..ne bi..samo primer.

Nisi vakcinisao dete..dobije baš tu bolest protiv koje ga nisi vakcinisao..tvoje dete zarazi drugu decu koja možda još nisu stigla da se vakcinišu..i ta deca se porazboljevaju..smrtni ishodi,ludilo i haos.
Ko bi bio odgovoran? ti što nisi vakcinisao dete? Država što je dozvolila dobrovoljnu vakcinaciju? Ko bi ispaštao osim deteta? da li svi roditelji koji nisu vakcinisali decu? sumnjam da bi neko uspeo da dokaže da je epidemija krenula od tvog deteta al ajd :D

Kako bi rešio? :D
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:28 - pre 110 meseci
Citat:
Lacika.1991:Daj bre,nemoj to da gledaš lično,ja sam pričao ono baš baš uopšteno u globalu..realno briga državu i za mene,tebe i našu decu :D
Ne shvatam uopšte lično. Moji su sinovi već momci, i jednom sam već napisao da su vakcinisani sve po propisu. Mislim da ih je žena vodila, ono, regularno, rek'o pedijatar "dovedite decu na vakcinaciju", i žena odvela. Ja bio na poslu, pojma nisam imao, niti me previše tangiralo.

Nisam tad ni razmišljao. Bio sam glup i mlad. Sad razmišljam objektivno.

Znači, na stranu prave vakcine od opasnih bolesti, koje se koriste i primenjuju mnogo desetina godina godina, dobre i proverene. ("di-te-per", neznamnija "polio" i koje već ...)

Ali, šta sa novoizmišljenim, novouvedenim vakcinama od "običnih" bolesti ? Mislim, red je da te pita "oćeš li ili nećeš" A ne da se sprdaju sa celom nacijom.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:35 - pre 110 meseci
E vidiš zanimljivo.
Ja uopšte nisam siguran da li su apsolutno sve moguće vakcine obavezne.
ove vakčinčice za koje kakve gripice mislim da nisu,nisam siguran.

Ali mislim da se protivnici vakcinisanja baš bune protiv ovih vakcina što ti kažeš što su dobre i proverene,osim ove mmr,ta je ludilo :D
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:41 - pre 110 meseci
Citat:
Sceka:Kakve su to epidemije izmakle kontroli, epidemije koje su imale pogubno dejstvo..., u zadnje neko vreme? I sada prilican broj ljudi nece ni sebe ni svoju decu da vakcinise na svaki mig Drzave pa gde su te katastrofalne posledice koje su evidentne?

http://www.forbes.com/sites/st...-measles-epidemic-in-20-years/
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:44 - pre 110 meseci
sad će neko da uleti! šta? kako? to su gluposti? :D

 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:45 - pre 110 meseci
Citat:
Sceka
Ne priznaje se da neka vakcina moze da izazove nezeljene posledice

E jbg Sceko, sad si odvalio.

Citat:
Lacika.1991:
Ja uopšte nisam siguran da li su apsolutno sve moguće vakcine obavezne.
ove vakčinčice za koje kakve gripice mislim da nisu,nisam siguran.

Da, koliko ja znam.
Sve ove za decu su kod nas obavezne, a ove za grip i sl. su preporucene (za rizicne grupe).
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:48 - pre 110 meseci
Hvala na informaciji,zanimljiva mi ova tema skroz :D
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:49 - pre 110 meseci
Citat:
Sceka:
A kakvo to s*anje moze da bude?

Sacekaj koju godinu pa 'š videti. Nece se ovo sa antivakcinasima resiti razumom vec ce morati da dodje do sranja pa ce posle trcati da vakcinisu i decu i sebe i kucice i macice.
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 12:53 - pre 110 meseci
A zamisli te anarhije,redove pred ambulantama,ko na dan penzija :D
spašavaj se ko može,ljudi i deca ulicama šetaju sa maskama..ono niko nikog ne dira,niko ne izlazi iz kuće ako baš ne mora :D
ima neki film na taj fazon :D

al opet kad razmislim..i kada bi došlo do toga..profit ovih farmaceutskih mafija bi desetostruko narastao..da sam neko drugi ja bi rekao još jedna zavera :D
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:02 - pre 110 meseci
TIME: 4 Diseases Making a Comeback Thanks to Anti-Vaxxers
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:05 - pre 110 meseci
eto,od zaraze pod manje više potpunom kontrolom,do porasta obolelih.

za jedno 10 godina ima da bude da udješ u pekaru i kažeš..može burek sa mesom,mali jogurt,i daj mi jednu polio :D
ako se ovako nastavi
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:14 - pre 110 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Sceka,kome bi ti udelio odgovornost onda i kako bi to rešio?
...

I što me još više zanima kako bi "kaznio" odgovorne za izbijanje na primer neke eto mini epidemije gde postoji mogućnost da oboli još mali milion dečice.

A kome je do sada dodeljivana odgovornost za pojavu epidemije? Kako se pojavljuje, kako nastaje epidemija?

Ko ce da plati, koliko i na koji nacin ce da nadoknadi nekome ko je dosao sa strane i nije vakcinisao svoju decu jer nije bio u zemlji tada kad je bila vakcinacija? Ko ce i kako da nadoknadi nekome ko i ne zivi u ovoj zemlji nego je privremeno na bilo kom osnovu i nije mu dete/deca u mogucnosti da prime vakcinu? Sta je sa zarazenim koji su u prolazu pa se zarazili i otisli u neku drugu zemlju na odmor ili se vratili u svoju zemlju sa odmora (ili po ma kom osnovu) iz Srbije pa preneli sve to tamo, pa u toj zemlji izbije epidemija... ko je kriv, koga kazniti?

Pazi, uvek moze da se nadje osnov za kaznjavanje, uvek. Uvek moze da se razradi, svaka stvar!, tako da dobije epske razmere. Uvek ima nesto sto jos nije receno a moze da se desi, sa velikim procentom eventualije da ce tako i biti.

Mislim, samo se uzima u obzir kaznjavanje jer je to najlakse, najlakse je naci razlog za kaznjavanje. Sa druge strane a neki kao ekvivalent... zasto se ne nagradjuje vakcinisanje? Kazna se iz mesta formira u mislima, pa zasto ne moze i nagrada?

Ja nemam resenje jer to nije moj posao ni po kom osnovu. Ja samo komentarisem napisano i nista vise.


Citat:
Shadowed
Sacekaj koju godinu pa 'š videti. Nece se ovo sa antivakcinasima resiti razumom vec ce morati da dodje do sranja pa ce posle trcati da vakcinisu i decu i sebe i kucice i macice.

Naravno da se nece resiti razumom. A sta se kod nas (a ni u svetu nije bolja situacija) resilo razumom. Ali to je, u neku ruku, i prirodno. A kroz istoriju se ipak do sada Priroda nekako borila i regulisala sva veca pitanja, pa su ljudi sve vise pomagali tim procesima kako su se razvijali - i to je ok i to pozdravljam i podrzavam, uvek. Sada nije dovoljno cekati Prirodu, sada je covek sam sebi napravio medvedju uslugu i uslovio da mora da intervenise po mnogim pitanjima. Vakcinacija je samo mali deo toga.

I opet da se razumemo - ja sam za vakcinaciju. Uvek bio. Ali...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:20 - pre 110 meseci
Kontradiktoran si. Kazes da si za vakcinaciju i kazes da si za to da priroda sama izregulise stvari. To su suprotnosti.
Priroda ce izregulisati stvari. Izbice epidemije, izvestan broj, verovatno ne tako mali, ljudi ce pomreti pa ce se opametiti na neko vreme.
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:23 - pre 110 meseci
Ja vakcinaciju vidim i kao najveceg neprijatelja evolucije :)

Inace, donosi se novi zakon: http://www.blic.rs/Vesti/Polit...slozno-o-obaveznoj-vakcinaciji
Vakcinacija ostaje obavezna, a promena je sto vise nece biti potreban pismeni pristanak.
Sto je, po meni, ionako bzvz, jer nema smisla ako je vakcinacija vec obavezna.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:25 - pre 110 meseci
Sceka

eto,pitao sam jednostavno pitanje dobio politički odgovor :D

samo sam želeo da čujem kako bi ti to rešio.

Tebi se sve to ne svidja..ali već unapred šta god bi se radilo po pitanju sankcionisanja ti se takodje ne svidja?.

Znači ne vakcinišite decu..odlično ljudska prava! živeli ludilo...izbije epidemija..nemam ja veze sa tim,ne želim da komentarišem jer se ne razumem,ali sam protiv novčane kazne.

Ja sam za to da se to ne papreno naplati,nego da zviždi..i od toga što se naplati od neodgovornih roditelja..da se investira u smanjenje troškova odgovornih roditelja,mislim na zdravstvenu brigu.

jel ako država nije kriva? ako dobrovoljni ne vakcinatori nisu krivi za izbijanje epidemije i porast zaraženih..pa neko mora dobiti po pčki nekako već,da bi se stvar vratila u normalu.

Naravno sve ovo pišem sa poštovanjem prema vama i vašem mišljenju :)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:33 - pre 110 meseci
Citat:
Shadowed:
Kontradiktoran si. Kazes da si za vakcinaciju i kazes da si za to da priroda sama izregulise stvari. To su suprotnosti.
Priroda ce izregulisati stvari. Izbice epidemije, izvestan broj, verovatno ne tako mali, ljudi ce pomreti pa ce se opametiti na neko vreme.

Nisam kontradiktoran ni malo. Ja jesam za vakcinaciju, ceo svoj zivot sam to podrzavao. Ali sada nisam vise siguran da je to pametno a obzirom na citavo stanje drustva (narocito u svetu!) i pojave upliva finansijskog interesa u zdravstvo a na stetu zdravlja, odnosno - ignorisanja svega osim profita. (kad moram da crtam...)

A priroda, pa i to sam objasnio da sada ne ponavljam (procitaj ceo deo o tome koji sam napisao a ne samo fragmente).

Tako da nema nista od kontradiktornosi u onome sto sam napisao.

Inace, ja nisam protiv vakcinisanja ni sada - ali sam protiv prisile. I samo o tome pisem.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...15.04.2015. u 13:37 - pre 110 meseci
Lacika.1991 - nije politicki nego odgovor u skladu sa pitanjem (SBBKBB...).

A u vezi onoga sto pitas sam vec odgovorio/napisao moje misljenje ranije. Svako naplacivanje van normalne cene je kazna. Svako naplacivanje u stilu kako ti to predlazes je odmazda.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381619 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.