Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik pomoc!!!

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik pomoc!!!

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Mikrotik pomoc!!!05.02.2015. u 15:37 - pre 111 meseci
Na internetu sam nasao podesavanje prioriteta kod Mikortika, medjutim imam jednu nedoumicu. Pominje se interfejs in i interfejs out pa me zanima kako da znam sta je kod mene IN a sta OUT? Imam Mikrotik RB951-2n koji pozadi ima 5 portova, pa me interesuje kako da znam sta mi je IN a sta OUT. Ispred Mikrotika mi je postavljen jedan ruter-modem koji sam postavio u bridge mode. Na prvi port na RB951-2n sam prikljucio pomenuti modem a na ostalim portovima su prikaceni racunari u mrezi. Sad me interesuje sta treba da podesim da mi bude IN a sta OUT.


Evo kod koji sam nasao na internetu:

/ip firewall mangle
add action=mark-connection chain=prerouting disabled=no in-interface=ether1 new-connection-mark=all-inconn passthrough=yes comment="CONNECTION-IN"
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=all-inconn disabled=no new-packet-mark=all-inpkt passthrough=yes comment="UPLOAD"
add action=mark-connection chain=forward disabled=no in-interface=wlan1 new-connection-mark=all-outconn passthrough=yes comment="CONNECTION-OUT"
add action=mark-packet chain=forward connection-mark=all-outconn disabled=no new-packet-mark=all-outpkt passthrough=yes comment="DOWNLOAD"
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Mikrotik pomoc!!!10.02.2015. u 09:54 - pre 111 meseci
In je sav dolazni saobracaj a out odlazni.

Imas na mt wiki sve detaljno objasnjeno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik pomoc!!!

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.