Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskrina mala brusilica rotor crko

[es] :: Elektrotehnika :: Iskrina mala brusilica rotor crko

[ Pregleda: 6727 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Iskrina mala brusilica rotor crko28.02.2015. u 19:21 - pre 111 meseci
Crkla mi brusilica posle xx godina,tacnije do prosle godine nikad nije otvarana samo sam promenio cetkice i koliko su trajale pa sve do pre neki dan kao sto na slici vidite raspao se prsten gde nalezu cetkice a cetkice su skoro istrosene jako malo je uradjeno s njom,sad me zanima dali je moguce da se ovo desilo zbog tih kineskih cetkica ili zbog njenih godina ?

Drugo pitanje je ima taj prsten negde da se kupi ili mora komplet rotor i ako ima gde kupiti ?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
109.121.52.*



+311 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko28.02.2015. u 20:46 - pre 111 meseci
Nosi to kod vikler a, sve ce da ti kaze.
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko28.02.2015. u 21:07 - pre 111 meseci
I da mu ostavim 50 evra ;)
Druze razumem se ja u ovo samo sto nikad nisam servisiro busilicu,brusilicu.
Servisiro sam alnaser i jos mnogo mnogo raznih uredjaja mogao bi citavu stranu da ispunim nabrajajuci,napisao sam za pomoc ko je vec servisirao i ima iskustva za delove itd...
Ja znam da ima sigurno da se kupi rotor a li za prsten na rotoru ne znam jer nisam u tim vodama,a verujem da na sajtu ima viklera koji ce da odgovori na moje pitanje
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko28.02.2015. u 22:02 - pre 111 meseci
Citat:
Slave82I da mu ostavim 50 evra ;)
Druze razumem se ja u ovo samo sto nikad nisam servisiro busilicu,brusilicu.

Inace cijena bi bila negdje oko 20 eur...
Ako se razumijes toliko, da li razumijes da taj rotor mora da se premota? Ako se razumijes kako rece, uzmi fino spali lak, kupi novu zicu, kupi novi rotor ili pravi drugi posto se razumijes imas vjerovatno i tokarski stroj... prebroji namotaje, motaj ponovo i srecno :)

Citat:
Slave82:
Servisiro sam alnaser i jos mnogo mnogo raznih uredjaja mogao bi citavu stranu da ispunim nabrajajuci,napisao sam za pomoc ko je vec servisirao i ima iskustva za delove itd...
Ja znam da ima sigurno da se kupi rotor a li za prsten na rotoru ne znam jer nisam u tim vodama,a verujem da na sajtu ima viklera koji ce da odgovori na moje pitanje


Pa vjerovatno nema da se kupi takav identican rotor "na izvol'te", eventualno ako neko ima identicnu masinu, pa da probas preko oglasa...
btw: krajevi namotaja su ugljenisani ne znam sta hoces da postignes sa "prstenom" koji se inace zove komutator...
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
31.223.159.192



+334 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko28.02.2015. u 22:25 - pre 111 meseci
Citat:
bojanst: Pa vjerovatno nema da se kupi takav identican rotor "na izvol'te", eventualno ako neko ima identicnu masinu, pa da probas preko oglasa...
btw: krajevi namotaja su ugljenisani ne znam sta hoces da postignes sa "prstenom" koji se inace zove komutator...

I koji se rijetko raspadne sam od sebe.
Obicnoprvo pregori namotaj(i) na rotoru, pa se lamele od temperature odlijepe.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko01.03.2015. u 08:42 - pre 111 meseci
Metabo, profi brusilica te veličine košta nova oko 55 €. Plavi Bosch (dakle profi linija) nešto manje. Ima naravno, i još tušta i tma proizvoda nižeg kvaliteta, čak i ispod 20€.

Da li zaista želiš da popravljaš taj rotor ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko01.03.2015. u 08:59 - pre 111 meseci
Bojanst nisam mislio da premotavam znam da trebaju masine,nego sam kontao da ima da se kupi taj prsten da ga nabacim i zalemim izvode jer iskreno neverujem da su crkli brusilica je bukvalno odjednom stala pa mislim da nije crko rotor.
Ali kao sto kazes ako se krece ovo 20 eu necu se sigurno njakati oko toga ja sam mislio da je ok 50 eu.
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko01.03.2015. u 13:00 - pre 111 meseci
Citat:
Java Beograd:
Metabo, profi brusilica te veličine košta nova oko 55 €. Plavi Bosch (dakle profi linija) nešto manje. Ima naravno, i još tušta i tma proizvoda nižeg kvaliteta, čak i ispod 20€.

Da li zaista želiš da popravljaš taj rotor ?


Nisam vikler... tako da ne ispadne da vucem vodu na svoj mlin.

Prvo, ja nisam vidio u radnjama plavi Bosch, Makitu ili Metabo za 55 eur, nisu ispod 100eur bar od tih proizvodjaca.
Drugo, da li vjerujes u kvalitet tih masina? Koje imaju 2 godine garancije... i nakon toga prvo sto crkne to su zupcanici u glavi i ostali mehanicki dijelovi.
Ja imam plavu malu brusilicu i zelenu malu busilicu od Bosch-a, koje su starije od mene, naslijedio sam od oca i mislim da nikad ni cetkice nisu zamjenjene.
Uz pravilno koristenje i odrzavanje mogu jos ovoliko da guraju. Danas sutra da plane rotor ili stator, premotao bi bez razmisljanja taman da nova kosta duplo manje nego rotor/stator.
Nazovi me sentimentalnim ili kako god, ali da li je to sentimentalnost ili nesto drugo...

Sta je pisac htio reci? Pa poenta je da to nije vise onaj Bosch od prije 20 godina ili vise, licno sam se uvjerio.
Premotavanje rotora nije vise od 15-25 eur.
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko01.03.2015. u 21:16 - pre 111 meseci
Cene sam na brzinu pokupio sa sajta Woby House. Pogledaj i sam.

Iskrina brusilica je svakako kvalitetan alat. Znam jer sam i ja koristio crvene Iskra bor mašine. Ako možeš da središ rotor za 15-20 €, to je svakako bolje nego kupiti novu za te pare. Ali ako treba da platiš oko 50€, ja mislim da je onda bolje kupiti nov alat za te pare.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Iskrina mala brusilica rotor crko01.03.2015. u 22:27 - pre 111 meseci
Ma ok,samo sam hteo da vidim nabrzinu ima li kakve sanse za opravak ono sto je bilo u mojoj glavi sto sam hteo a nisam odma napisao,mogao sam i proguglati za jedno dva sata bi skontao da nema nista od moe zaebancije al reko da postavim nabrzinu temu da vidim kakvi su komentari.
Snasao sam se,nasao sam majstora koji je vec imao na lageru moj rotor cena 3000 i isplativije je nego da kupim te od 50-70eu kaze da traju malo duze od garancije i ispuste beli dim :) a ove od 20 evra znam koji su se zae.ali svega par dana traje i to da ti traje moras lagano snjom kao sa zenom :) jer nema ni upola snage koja pise na njoj malo ju pritisnes odma se zaustavi i naravno par puta tako i eto ti ubrzo belog dimcica.Poz svima tema lock.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Iskrina mala brusilica rotor crko

[ Pregleda: 6727 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.