Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64448 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?15.05.2015. u 22:37 - pre 108 meseci
Baš me zanima da li verujete u mogućnost telepatije, da li intuicija može da se poveže sa telepatijom ili je obrnuto, šta je uopšte intuicija a šta telepatija, i tako to...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?15.05.2015. u 22:46 - pre 108 meseci
Telepatija zasigurno ne postoji.

Sto se tice intuicije, trenutno nisam u dovoljno filozofskom raspolozenju da bih mogao da kazem nesto jako pametno, pa cu reci da se vecina stvari "e bas sam o tome razmisljao" tipa, moze objasniti uslovima koji vladaju i tim trenucima. Svi mi vodimo slicne zivote, slusamo iste ili slicne vesti, citamo knjige, gledamo filmove itd, pa nije neobicno da se ljudima u istom trenutku, javi ista misao u glavi...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?15.05.2015. u 22:58 - pre 108 meseci
Citat:
pisac:
Baš me zanima da li verujete u mogućnost telepatije, da li intuicija može da se poveže sa telepatijom ili je obrnuto, šta je uopšte intuicija a šta telepatija, i tako to...


Telepatiju imaš u stripovima i filmovima i to je to uglavnom. Intuicija bi bila pretpostavka (obično) zasnovana na prethodnom znanju i iskustvu.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+67 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?15.05.2015. u 23:49 - pre 108 meseci
šta su sve ljudi verovali da ne postoji, pa se ispostavilo da postoji...
to što mi trenutno nismo u stanju da dokažemo/pokažemo ne znači da ne postoji. ne bih bio tako siguran...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?15.05.2015. u 23:51 - pre 108 meseci
Kada je u pitanju telepatija, postoje vrlo prosti nacini da se dokaze da li postoji ili ne postoji.
Svi do jednog su pokazali da ne postoji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nj_13

Član broj: 327354
*.customer.blic.net.



+26 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:28 - pre 107 meseci
Citat:
Vole Domu:
šta su sve ljudi verovali da ne postoji, pa se ispostavilo da postoji...

Daleko više imaš primjera gdje su ljudi vjerovali da nešto postoji, pa se ispostavilo da ne postoji...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:29 - pre 107 meseci
Možda telepatija ne radi na taj način na koji su oni tražili potvrdu postojanja?

Nego, da li je ovo telepatija ili intuicija ili nešto treće:

Voziš auto, treba iz sporedne ulice da uđeš u glavnu ali je parkiran autobus sa leve strane pa ne vidiš ulicu. Gledaš neko vreme iza autobusa u mali deo ulice koji vidiš i zaključiš da nema vozila koja nailaze, kreneš i ... onda od vozača koji nailazi u daljini sa desne strane (i koji vidi celu ulicu) osetiš paniku i uznemirenost a zatim četvrt sekunde posle toga pored autobusa proleće motorciklista koga u kočenju zakačiš samo po nozi.

Šta je to?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:40 - pre 107 meseci
Saobraćajna nesreća u kojoj si ti izgleda krivac.

Ali, zadržao bih se na onih "četvrt sekunde".
Za tih "četvrt sekunde" mozak je obradio neke informacije koje još nisu stigle do praga svesti.
U takvim situacijama čoveku se pričinjava da predvidja ili tako nešto.
A radi se samo o kašnjenju signala. U to se možeš uveriti pažljivim posmatranjem okolnih dogadjaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:46 - pre 107 meseci
Da zanemarimo simpatične doskočice, zanima me tumačenje onog detalja da se nečija uznemirenost/panika oseti na 30m daljine čitavih 0.25 sekundi pre nego što se vidi razlog te panike?

Dakle, za ove što ne veruju u telepatiju, šta je to?

Ok, vidim, "kašnjenje signala". Zašto to kašnjenje signala nije doživljeno kao da potiče od prolaznika na trotoaru koji nisu videli motorciklistu, zašto je to "kašnjenje signala" doživljeno da potiče baš od vozača koji je video motorciklistu i pretpostavio da će doći do sudara?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:51 - pre 107 meseci
Ma kažem ti, nisi ti osetio tudju paniku na 30 metara daljine.
Već signal putuje kroz telo nekoliko desetinki sekundi.
Oko je nešto uočilo, poslalo signal mozgu, mozak obradjuje i šalje do centra svesti. To je proces koji traje tako oko 0.25 sekundi.

Probaj pažljivo da prisloniš prst na šporet. I prati kako se obradjuje informacioja "prst je opečen".
Videćeš kao tu funkcioniše "telepatija" i koliko treba vremena.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:55 - pre 107 meseci
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:55 - pre 107 meseci
Možda si pretpostavljao?
A stres nakon saznanja pojačava utisak.
Šta više, može doći do "obrtanja" redosleda dogadjaja. Ili do nastajanja dogadjaja "bez uzroka".
Mozak treba neko vreme da obradi informaciju i da je zatim sačuva.
Ako je mozak preopterećen dolazi do poremećaja u pamćenju i tada može mnogo toda da se percepira na pogrešan način (pre svega redosled dogdjaja).
Takodje ne treba zanemariti i činjenicu da mozak ima mnoge mehanizme za odbranu od stresa a jedan je i zaboravljanje neprijatnih dogadjaja (na primer ne pamti se saopštavanje neprijatne vesti već se vest percepira kao već poznata).
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 00:58 - pre 107 meseci
ne, nikad tako nešto pre toga nisam pretpostavljao...
pre javljanja na telefonski poziv sam i prokomentarisao nešto što je čula moja žena...
tako da nije obrtanje redosleda
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 02:15 - pre 107 meseci
Upravo... telepatija nije tamo gde je traže, zato što ne znaju šta i kako da traže.

Nego, u šta spadaju ovakvi slučajevi:

Razgovaraš sa nekim telefonom, razgovor ide sasvim normalno (ne čitaš tuđe misli) do jednog trenutka u kome osetiš da je nešto što se desilo tamo na drugom kraju linije, u prostoriji ili na TV-u, bitno uznemirilo osobu sa kojom pričaš. A to osetiš pre nego što ta osoba bilo šta progovori, odnosno i dok ti pričaš a osoba na drugom kraju ćuti kao i do tada.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 08:35 - pre 107 meseci
Citat:
pisac:
Da zanemarimo simpatične doskočice, zanima me tumačenje onog detalja da se nečija uznemirenost/panika oseti na 30m daljine čitavih 0.25 sekundi pre nego što se vidi razlog te panike?

Dakle, za ove što ne veruju u telepatiju, šta je to?



Empatija?
Obojica ste vozaci, a vozaci bi uvek trebalo da predvide sta ce onaj drugi da uradi.
Tvoj mozak je obradio raznorazne situacije i shvatio si da u takvoj situaciji moze da se desi svasta. U neku ruku poistovetio si se sa vozacem drugog ( u prvom trenutku imaginarnog ) vozila.



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 08:37 - pre 107 meseci
Citat:
CoyoteKG:
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km


Pravo pitanje je koliko puta si se osetio isto i rekao pre bilo kog drugog telefonskog poziva.
Verovatno mnogo, ali nijedan nisi zapamtio jer je to bio neki od uobicajenih razgovora.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+67 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 09:16 - pre 107 meseci
meni se kad vozim stalno dešava da vozim iza automobila koji vozi iza kamiona, i dajem migavac, krećem u obilazak, i tačno ZNAM da će lik da krene i on u obilazak u poslednji čas. nikad mi se nije desilo obrnuto, da to pomislim, a da on ne krene...

šta je sa pričama sa blizancima? jednom se desi nešto loše, ovaj drugi hoće da crkne od nervoze i krene da ga traži baš tad?


sećam se i onog eksperimenta, neko mi je prepričavao, možda znate da su to gluposti, ali navodno:

uzmu grupu majmuna sa jednog ostrva, pola njih odvedu na drugo ostrvo 100km odatle i krenu da ih ubijaju jednog po jednog, a ovi na prvom ostrvu kojima se ne dešava ništa odlepe potpuno i naprave nikad veću paniku?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 09:58 - pre 107 meseci
Mozak je cudna stvar i radi mnogo vise nego sto smo mi svesni. Kroz citav zivot sticemo razlicita iskustva, dobra i losa i kao takva ih pamtimo. Neka pamtimo svesno a neka podsvesno. Kada god letimo avionom, vecina ljudi pomisli kako bi mogao da padne zbog nekog kvara ali nece valjda bas ovaj moj. Isto je i kada neko nas leti. Kada sleti sve se zaboravlja i zivot ide dalje a ako se nesto desi onda kazes, jbt znao sam, citav taj dan sam razmisljao o tome.

Vracas se kuci, dolazis pred kapiju, parkiras automobil i shvatas da te hvata nekakava iracionalna nervoza. Ne znas zbog cega ali si svestan da nesto nije uredu. Kasnije npr zateknes provalnika u kuci. Ne, nisi ti nista predvideo, nego je mozak podsvesno obradjivao svet oko sebe, i zakljucio da nesto nije uredu. Jos nisi dosao do onog svesnog dela ali mozak zna da nesto nije onako kako bi trebalo biti. To je intuicija. Na osnovu celokupnog tvog zivotnog iskustva, ti vec znas kada sta mozes da ocekujes. I mozak te priprema na to. U tonu druge osobe, mimici i sl. mozes da zakljucis da li je uznemirena, uplasena, tuzna, stagod i mozes znati da li ti zeli dobro ili lose. Vidis na ulici nekog ko se cudno ponasa. Ne znas tacno sta je to cudno ali mozak zna na osnovu 100000 ljudi koje si do tada video, da ovaj nije sav svoj. Mozda se taj preznojava jer ceka da nekog nesrecnika koga ce izbosti na ulici pa ga hvata nervoza kad te vidi da prilazis, jer se sprema da bas tebe nabode, razmislja da li to sada da uradi i na koji nacin da ti pridje i ti primecujes te male suptilne znake cudnog ponasanja na osnovu koga ces mozda reci, bolje da predjem na drugu stranu puta.

Ti si krenuo da pretices onaj autobus ali si na osnovu svega sto si proziveo shvatio da je to sto radis veoma opasno (verovano si isao vecom brzinom od logicne u toj situaciji) i mozak ti je ubacio crva sumnje da li ces se mozda pokajati zbog toga. Kako si se priblizavao NEPREGLEDNOJ raskrsnici mozak ti je poslao poruku straha jer zaista radis nesto opasno, ti si se uplasio i prikocio, ovaj je izleteo i samo si ga okrznuo. Eto, super, ti si moj idol, daj mi neke brojeve za Loto, velicacu te celog zivota. Us*o si se covece, nisi imao petlju da stisnes gas pa si prikocio. Tacka.

Intuicija je i kada si u ljubavnoj vezi a partner te vara. Ti si zaljubljen do usiju i svestan si da vec neko vreme nije sve kako bi trebalo biti, da se partner udaljava od tebe. I verovatno imas 1000 sumnji u njega na osnovu svih postupaka koje radi ali zbog ljubavi potiskujes svesnim delom. Da se to desava nekom tvom drugu, i da ti isprica sve dogadjaje ti bi iz prve rekao "daj bre covece vidis da te vara." Naprosto sve govori da te vara (intuicija, tj zivotno iskustvo ti govori da se tako ne ponasa osoba koja te voli), ali ti si zaljubljen i to naprosto neces da vidis svesnim delom vec trazis opravdanje za ponasanje patnera.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 10:23 - pre 107 meseci
Citat:
3way:
Citat:
CoyoteKG:
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km


Pravo pitanje je koliko puta si se osetio isto i rekao pre bilo kog drugog telefonskog poziva.
Verovatno mnogo, ali nijedan nisi zapamtio jer je to bio neki od uobicajenih razgovora.


Otprilike. Kao što neki npr. veruju u "baksuzni" petak 13, i ako im se jednom nešto loše dogodilo to će dobro zapamtiti i ponavljati, a što im se xy puta nije ništa dogodilo, to se zaboravi, ostaje onaj jedan.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 10:39 - pre 107 meseci
:)
Nije bilo razloga da osećam to isto i pre bilo kog drugog telefonskog poziva, tako da nije bilo potrebe ni da se zaboravlja. Ovo je prvi i jedini put.
Nisam sujeveran, u petak 13 ne verujem, nisam u tom fazonu...

Svakako da vas ne mogu ubediti da telepatija postoji i da sam to jednom doživeo, kao što ni vi mene ne možete da ubedite da je ova situacija bila slučajnost.

Imam još jedan primer koji bi mogao da se pripiše telepatiji, ali ćete vi to nazvati super čulima, a i ja donekle mogu da verujem da su super čula...
kad je bio u Kraljevu onaj jak zemljotres, spavao sam, supruga je gledala TV i ležala pored mene.
Jedno 10 sekundi pre zemljotresa sam podigao glavu onako bunovan i osluškivao, tada je počelo sve da se trese.

1. Mene teško može bilo šta da probudi
2. Nije bila baš tišina, i nisam bio sam u krevetu pa da osetim te supervibracije pre samog zemljotresa
3. Živimo u prizemlju, tako da ako ih je bilo, neverovatno je od mene ako sam uspeo da ih osetim.
4. Ne plašim se zemljotresa, odnosno nikada se nisam uplašio. I ovaj put iako je dugo trajao samo sam osluškivao, spustio glavu i nastavio da spavam. Posle su me tek iz kreveta digle uspaničene komšije koje sam čuo u ulazu.

Ali ajd... "naučno objanjeno" verovatno sam svojim ultramegagigasupersoničnim čulima osetio početak zemljotresa, koji je posle 10 sekundi bio toliko jak da je srušio pola Kraljeva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64448 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.