Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu

[ Pregleda: 3795 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
188.117.232.*



+1365 Profil

icon EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu22.05.2015. u 20:49 - pre 107 meseci
http://www.theguardian.com/env...ure-over-ttip-documents-reveal

Ukratko, EU je pod pritiskom raznih free market lobi grupa iz USA povukla nekoliko zakona koji bi zabranili pesticide iz USA a koji su povezani sa izazivanjem tumora i neplodnosti kod muškaraca.

Nevjerovatno koliko je EU totalno submisivna prema USA i koliko su spremni da se sagnu.
Koliko je ovo pametno na duge staze?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu22.05.2015. u 20:58 - pre 107 meseci
ja pročitah negde danas da će EU da napravi neke zakone koji zabranjuju proizvodnju hrane za lične potrebe...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu22.05.2015. u 22:05 - pre 107 meseci
ako je ovo tacno, svakako je vest za osudu... mada me to ne cudi, EU popusta i na telefonsku sugestiju, a kamoli na kesiranje...

ono oko cega bih ja bio obazriv nije ovo sto sam napisao, vec tendencija pripisivanja stetnih dejstava kako se stigne... na isti nacin kako se lobira, tako se mogu iskesirati mediji i institucije da prepisu stetna dejstva bilo kom hemijskom proizvodu, po istom sistemu ubijanja konkurencije negativnom kampanjom... nema tog hemijskog prizvoda (izuzev mozda aspartama ) kome se nakon dovoljno duge analize ne mogu naci neka negativna svojstva, koja pak mogu da se izboksuju kao ovoliko ili onoliko nepozeljna... i DDT je decenijama bio spas za poljoprivredu, a kada je postao veoma jeftin za proizvodnju, i kada je svako mogao da ga proizvede, setili su se da mu nadju stetna svojstva i izbace ga iz upotrebe... sa pravom naravno, ali sistemom koji nije krenuo od brige za zdravlje, vec od brige za profitom... slicno se desilo i metamizolu, hloramfenikolu itd... poenta moje price je da nismo dovoljno obavesteni da treba da urlicemo 'spalite vesticu'... u mnogim slucajevima se ne radi o zdravlju, vec o igrama oko profita...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu23.05.2015. u 08:21 - pre 107 meseci
Sa takve tacke gledista je i opravdana zabrana proizvodnje hrane za licnu upotebu.

Koja hrana, koje seme, koje sorte, koje agrotehnicke merebi bile primenjene, koliko bi se pojedinac drzao "industrijskih" i proizvodnih standarda, i kakvog bi mutanta ili poljoprivrednu bolest proizveo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU u novoj epizodi povlađivanja USA na svoju štetu

[ Pregleda: 3795 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.