Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde investirati 20.000 eura?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde investirati 20.000 eura?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 55978 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?22.06.2015. u 08:50 - pre 107 meseci
Citat:
Toliko proracuna, a na kraju nista. Ako je cena 1300 evra/m2, a omladinac ima 20 000...

Pa eto, ja sam licno ovo vise dozivljavao kao nase konsultacije i offtopic, vise nego savete omladincu.
Onaj link koji je prethodno dat se odnosi na drugu oblast, gde su nekretnine jeftinije, ali i teze za rentiranje, a ja sam bio tamo gde se lakse postize popunjenost kapaciteta. Sve zbog ideje da je period otplate otprilike neka konstanta - ako kupis jeftinije onda se zlopatis sa nalazenjem onih koji bi platili zakup i rentiras po nizoj ceni, ako platis skuplje onda ide malo lakse, sve u svemu svodi se na isto.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?22.06.2015. u 15:53 - pre 107 meseci
Steta sto ne odabraste nesto za 3000 evra po kvadratu

Elem, cak i u 24 casa daju vesst o nekoj "beogradjanki"(ime nebitno) koja je kupila super stan na 100m od mora u Nea Kalikratiji, po 1000 evra kvadrat(50 kvadrata za 50k evra)...obracunato sa SVIM troskovima, takse, porezi, provizije...

Takoda, gospodo "trplovi u pokusaju", i kada se isporuci najbolji savet, trenutno na planeti, vi cete da smisljate a zasto bas to nije super idealno, pa bezbedno, pa da se parice dupliraju preko noci.....mlja mlja..nismo probali pa nismo bas sigurni...a nije ni komsija muta to kupio..pa nemamo poverenja..

Pa ima primera ovih ii onih..pa eto, nadje se, ima neki stan nepovoljan...

Procitajte dotici tekst, casopis "24 casa", od petka 29-og(znatno kasnije nego sto je sledio savet ovde, da me ne optuzite za plagijat), pa vidite kakve su situacije i prilike, sa lica mesta...
A postoje i slike doticnog sredjenog stana, koji mislim da je tip top i da nema zamerki...

I kupovina neke nekretnine od 20-25 kvadrata, tipa apartmana, i to super sredjenog(nesredjene nekretnine su ispod 300 evra za kvadrat), na doticnim lokacijama, Halkidiki ili Kalikratija je svakako, trenutno, najbolji legalan savet za investiciju para "u komadu"...

Pa vi razmislite zasto

P.S.
Da se ne mucite
http://www.24sata.rs/bagatela-...eftiniji-nego-u-beogradu/13402
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 00:19 - pre 107 meseci
Iskustva nasih ljudi koji su skoro kupili stan na moru u Grckoj. Dosta dobrih i korisnih informacija.
http://www.grckainfo.com/utisa...om-stana-na-moru-u-grckoj.html

[Ovu poruku je menjao mima_cool dana 24.06.2015. u 14:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 11:56 - pre 107 meseci
Citat:
mima_cool: Iskustva nasih ljudi koji su skoro kupili stan na moru u Grckoj. Dosta dobrih i korisnh informacija.
http://www.grckainfo.com/utisa...om-stana-na-moru-u-grckoj.html


Nema imena i prezimena "nasih ljudi koji su skoro kupili stan", a tekst je napisan na veb strani grcka.info koji nije forum ili blog ili nesto slicno vec komercijalan sajt koji se bavi iznajmljivanjem (verovatno i prodajom) nekretnina u Grckoj. Tako da mi ovaj tekst vise lici na reklamu (sofisticirani oblik reklama kakav se masovno koristi), a skoro uopste mi ne lici na nekakvo "iskustvo nasih ljudi"
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 12:19 - pre 107 meseci
@2012
Citat:
Nema imena i prezimena "nasih ljudi koji su skoro kupili stan", a tekst je napisan na veb strani grcka.info koji nije forum ili blog ili nesto slicno vec komercijalan sajt koji se bavi iznajmljivanjem (verovatno i prodajom) nekretnina u Grckoj. Tako da mi ovaj tekst vise lici na reklamu (sofisticirani oblik reklama kakav se masovno koristi), a skoro uopste mi ne lici na nekakvo "iskustvo nasih ljudi"

Nisi u pravu.
Autorka ovog teksta je aktivna na vise domacih foruma, na kojima je hronoloski poslednjih meseci izlagala iskustva. U ovom tekstu je to samo sažela, pretpostavljam da je bila zamoljena od vlasnika sajta.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 12:33 - pre 107 meseci
Citat:
dlalic: @2012

Nisi u pravu.
Autorka ovog teksta je aktivna na vise domacih foruma, na kojima je hronoloski poslednjih meseci izlagala iskustva. U ovom tekstu je to samo sažela, pretpostavljam da je bila zamoljena od vlasnika sajta.


Nema autora u potpisu teksta, a ako nema autora onda je to tekst samog sajta ili njegovih vlasnika/administracije. Nisam video kako se postavljaju tekstovi na navedenom sajtu.
Ako mozes da mi pokazes ko je autor teksta, gde se mogu videti ostali tekstovi, a jos ako mi pomognes kako da ja objavim tekst na navedenom sajtu (grcka info) bicu ti veoma zahvalan.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 12:50 - pre 107 meseci
Trolujes.
Ako zelis nesto da osporis iz samog teksta - izvoli. Opisi svoje iskustvo.
Citat:
Ako mozes da mi pokazes ko je autor teksta, gde se mogu videti ostali tekstovi, a jos ako mi pomognes kako da ja objavim tekst na navedenom sajtu (grcka info) bicu ti veoma zahvalan.

Besmislica...


 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 13:07 - pre 107 meseci
Citat:
2012:
Citat:
mima_cool: Iskustva nasih ljudi koji su skoro kupili stan na moru u Grckoj. Dosta dobrih i korisnh informacija.
http://www.grckainfo.com/utisa...om-stana-na-moru-u-grckoj.html


Nema imena i prezimena "nasih ljudi koji su skoro kupili stan", a tekst je napisan na veb strani grcka.info koji nije forum ili blog ili nesto slicno vec komercijalan sajt koji se bavi iznajmljivanjem (verovatno i prodajom) nekretnina u Grckoj. Tako da mi ovaj tekst vise lici na reklamu (sofisticirani oblik reklama kakav se masovno koristi), a skoro uopste mi ne lici na nekakvo "iskustvo nasih ljudi"


Naravno da nema imena, prezimena, adrese i telefona i konfekcijskog broja odece :). Ne znam sta ti nije jasno u tekstu i odakle trip da bi se tako nesto izmisljalo. I sa kojim razlogom bi se izmisljalo?

Rekao ti je Dlalic, ti ljudi su pisali na vise foruma, izguglaj malo, ovo je samo sazeto iskustvo na jednom mestu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 13:49 - pre 107 meseci
Citat:
dlalic:
Trolujes.
Ako zelis nesto da osporis iz samog teksta - izvoli. Opisi svoje iskustvo.
Citat:
Ako mozes da mi pokazes ko je autor teksta, gde se mogu videti ostali tekstovi, a jos ako mi pomognes kako da ja objavim tekst na navedenom sajtu (grcka info) bicu ti veoma zahvalan.

Besmislica...




Ne trolujem, ali zato ti spamujes (svesno ili nesveno) reklamirajuci turisticku agenciju.

Sta ce ne strani turisticke agencije tekst u vezi kupovine nekretnine u Grckoj osim kao mamac za privlacenje citaoca koji ce kasnije malo pogledati i sadrzaj ponuda. Zbog toga mislim da je ovo tekst koji je namesnki pisan, koji ne odslikava realno iskustvo nekoga ko je istinski kupio nekretninu u Grckoj. Na samoj strani nije moguce ostaviti komentar (bar meni nije uspelo). Tekst jeste logican, to ne sporim, ali ima nekoliko detalja koja ne funcionisu bas tako u grckoj i fali/nedostaje glavna informacija, a to je kako je napravljen transfer novca iz Srbije u Grcku. Tu informaciju i samu proceduru moze znati samo neko ko je proceduru prosao, u tekstu nema ni reci o tome. Takodje samo neko ko nije bio da kupuje nekretninu u Grckoj misli i moze verovati da Grci imaju sredjen katastar i da provera funcionise kako je opisano.

Ako tvrdis da je autor teksta vec pisao u vezi kupovine na drugim diskusijama ili blogovima, to znaci da si ti video ili procitao to sto je napisano, tako da ne vidim razlog zasto ne postavis link koji bi isao u prilog tome. Nemam ja potrebu da trazim po internetu, ti kazes da ima tekstova na drugom mestu, ti daj link ka tim sajtovima.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 13:52 - pre 107 meseci
Citat:
mima_cool: Naravno da nema imena, prezimena, adrese i telefona i konfekcijskog broja odece :). Ne znam sta ti nije jasno u tekstu i odakle trip da bi se tako nesto izmisljalo. I sa kojim razlogom bi se izmisljalo?

Rekao ti je Dlalic, ti ljudi su pisali na vise foruma, izguglaj malo, ovo je samo sazeto iskustvo na jednom mestu.


Odgovor koji sam dao Dlalicu odnosi se i na tebe.

Spamujete reklamirajuci turisticku agenciju grckainfo, a tekst je napisan da namami citaoce koji ce usput pogledati i ponudu agencije.

Kako je u tvom profili link ka strani agencije koja "objavljuje neciju istinitu pricu" samo idiotu ne moze biti jasno da se radi o klasicnom spamovanju ili reklamiranju.
To samo po sebi i nije nista lose, reklamiram i ja svoj posao i svoju veb stranu, ali ne prodajem "istinite price" i ispovesti nekih anonimnih autora.
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 14:22 - pre 107 meseci
Citat:
2012: Odgovor koji sam dao Dlalicu odnosi se i na tebe.

Spamujete reklamirajuci turisticku agenciju grckainfo, a tekst je napisan da namami citaoce koji ce usput pogledati i ponudu agencije.

Kako je u tvom profili link ka strani agencije koja "objavljuje neciju istinitu pricu" samo idiotu ne moze biti jasno da se radi o klasicnom spamovanju ili reklamiranju.
To samo po sebi i nije nista lose, reklamiram i ja svoj posao i svoju veb stranu, ali ne prodajem "istinite price" i ispovesti nekih anonimnih autora.


GrckaInfo nije turisticka agencija, malo je vise od toga :)
Komentar mozes ostaviti ispod teksta, vec postoji dosta komentara u dnu te stranice. Pogledaj malo bolje.

Posto te mrzi da trazis evo pomoci cu ti :) Citaj od pocetka su ljudi pisali, vise njih, na koji nacin su kupili stan u Grckoj.

http://forum.b92.net/topic/74092-kupovina-stana-na-moru-u-grckoj/

http://www.putovanja.info/foru...2-nekretnine-u-grckoj/?page=22

http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=190941.0


Medjutim na stranu sad i linkovi i ostalo. Mene interesuje sta tebe konkretno buni u to tekstu? Sto nisu napisali kako su izvrsili transfer novca? Sta mislis o mogucnosti da mozda to nisu hteli da objave javno iz nekog njima znanog razloga?

Reci cu ti ja: transfer novca moze da se izvrsi iz Srbije kao i iz bilo koje druge zemlje. A moze i tako da posadis cetvoro ljudi u auto, svakom po 10.000 evra i gotova prica.
Na forumu ciji link imas pisano je i o transferu novca.

I da... grci imaju VRLO sredjen katastar i prevare su pa... skoro pa nemoguce.
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 14:27 - pre 107 meseci
Nisam citala sve, ali vidim na prethodnim stranicama da ostavljas neke netacne informacije ovde o dozvolama iz Ministarstva, sta notar moze i sta ne moze itd... Na osnovu toga vidim da si slabo upucen u temu, jer su to neke stvari koje su vazile do pre nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 14:55 - pre 107 meseci
Citat:
mima_cool:
Citat:
2012: Odgovor koji sam dao Dlalicu odnosi se i na tebe.

Spamujete reklamirajuci turisticku agenciju grckainfo, a tekst je napisan da namami citaoce koji ce usput pogledati i ponudu agencije.

Kako je u tvom profili link ka strani agencije koja "objavljuje neciju istinitu pricu" samo idiotu ne moze biti jasno da se radi o klasicnom spamovanju ili reklamiranju.
To samo po sebi i nije nista lose, reklamiram i ja svoj posao i svoju veb stranu, ali ne prodajem "istinite price" i ispovesti nekih anonimnih autora.


GrckaInfo nije turisticka agencija, malo je vise od toga :)
Komentar mozes ostaviti ispod teksta, vec postoji dosta komentara u dnu te stranice. Pogledaj malo bolje.

Posto te mrzi da trazis evo pomoci cu ti :) Citaj od pocetka su ljudi pisali, vise njih, na koji nacin su kupili stan u Grckoj.

http://forum.b92.net/topic/74092-kupovina-stana-na-moru-u-grckoj/

http://www.putovanja.info/foru...2-nekretnine-u-grckoj/?page=22

http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=190941.0


Medjutim na stranu sad i linkovi i ostalo. Mene interesuje sta tebe konkretno buni u to tekstu? Sto nisu napisali kako su izvrsili transfer novca? Sta mislis o mogucnosti da mozda to nisu hteli da objave javno iz nekog njima znanog razloga?

Reci cu ti ja: transfer novca moze da se izvrsi iz Srbije kao i iz bilo koje druge zemlje. A moze i tako da posadis cetvoro ljudi u auto, svakom po 10.000 evra i gotova prica.
Na forumu ciji link imas pisano je i o transferu novca.

I da... grci imaju VRLO sredjen katastar i prevare su pa... skoro pa nemoguce.


Ljudi su pisali, ali to su razni ljudi na raznim forumima, to nije pisao autor teksta koji se nalazi na strani grckainfo.com, vi ste pokupili razne komentare, sastavili jedan tekst i objavili ga na vasoj strani u cilju reklame ili privlacenja potencijalnih musterija.
Time sto si navela linkove ka raznim tekstovima nisi pokazala da je ovaj tekst objavljen na vise mesta, vec si dokazala da ovo nije autorski tekst kupca nekretnine u Grckoj, vec ste vi to pisali u cilju reklame.
Ja sam to prepoznao od pocetka i tvrdim da to nije autorski tekst kupca nekretnine vec je tekst izmisljen i sastavljen. Nije to nista nlegalno, samo nemoj da prodajes pricu kako je to istinita prica kupca nekretnine u Grckoj.

U vezi mogucnosti da neko nije hteo da objavi kako je izvrsio transfer novca iz njemu znanog razloga mislim da je tvoja izmisljotina da se izvuces iz situacije. Jednostavno ste napravili previd i zaboravili ste da dovrsite pricu, nista vise. Ja sam vas ulovio i sad se ti (kao predstavnik agencije) izvlacis iz neprijatne situacije pokusavajuci da budes duhovita. Nista vise.

Ne treba meni informacija kako prebaciti novac, ja ne zivim u Srbiji i nemam srpski pasos tako da za mene ova "zajjebancija" oko kuca u Grckoj ne znaci nista. Usput mozes potraziti koliko Engleza ima nekretnine na Krfu, recimo. Engleske novine su pisale u vezi ovoga jos pre vise godina i nemoj meni da otvaras vidike.

Dalje, imas li ti dokaz da Srbi mogu kupiti nekretnine u pogranicnom podrucju, kad vec navodis da ja nisam dobro upucen sta je notaru potrebno da bi skljucio ugovor. Potvrda koju ne-EU gradjani trebaju izvaditi od Ministarstva odbrane zna da oduzme i do godinu dana, a moze i vise od toga i po pravilu bez "posebnog motiva' nece je ni dobiti.

Nemoj da se salis da u Grckoj nisu moguce mucke sa nekretninama, pa oni su rekorderi u EU. Od cuvene mucke (navlakuse) sa prodajom nekretnina pod zastitiom drzave, pa redom kako sledi.




 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 15:33 - pre 107 meseci
Citat:

Ljudi su pisali, ali to su razni ljudi na raznim forumima, to nije pisao autor teksta koji se nalazi na strani grckainfo.com, vi ste pokupili razne komentare, sastavili jedan tekst i objavili ga na vasoj strani u cilju reklame ili privlacenja potencijalnih musterija.
Time sto si navela linkove ka raznim tekstovima nisi pokazala da je ovaj tekst objavljen na vise mesta, vec si dokazala da ovo nije autorski tekst kupca nekretnine u Grckoj, vec ste vi to pisali u cilju reklame.
Ja sam to prepoznao od pocetka i tvrdim da to nije autorski tekst kupca nekretnine vec je tekst izmisljen i sastavljen. Nije to nista nlegalno, samo nemoj da prodajes pricu kako je to istinita prica kupca nekretnine u Grckoj.

Jesi procitao bar poslednju, pretposlednju stranicu? Bacio pogled?
Trolujes.
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 15:58 - pre 107 meseci
Ok, da ti se oprostiti posto shvatam da je paranoja uzela maha kod tebe i to poprilicno. Sa bezobrazlukom se lako moze boriti, ali sa tudjom paranojom i teorijama zavere tesko.

Idi na neki od foruma i pitaj licno te ljude da li su oni postavili svoje iskustvo na sajtu. Da li vidis uopste u komentarima ispod teksta da je zena licno i odgovarala ljudima na pitanja?

Covek gore ti lepo kaze da su pisali po forumima vec ranije, ja ti dala i linkove... dizem ruke definitivno.

Samo nemoj vise ovde ostavljati dezinformacije o necemu u sta se ne razumes, a ocigledno se ne razumes ili si citao neke naslove u par novina i tako stvorio neku svoju nerealnu sliku da se razumes u ono sto pises. Na Halkidikiju, Solunskoj regiji, Olimpskoj regiji itd...itd... gde nasi ljudi najvise kupuju, NE TREBA nikakva dozvola Ministarstva. Nasi ljudi kupuju bez ikakvog ogranicenja. Trebaju ti pare, advokat, obavezan racun u Grckoj banci i dobra volja.

Svaka kupoprodaja prolazi rigoroznu kontrolu u katastru i proverava se i zemljiste i zgrada u kojoj je stan od prvog do poslednjeg vlasnika! Ako je u proslosti bilo vise vlasnika, proverava se svaka njihova transakcija u proslosti posebno. Ukoliko je zemljiste na kojoj je nekretnina prvi put prodato pre 60 godina, kontrola krece od tada.

Mahinacija moze biti uvek, ali su u Grckoj zaista svedene na minimum.

[Ovu poruku je menjao mima_cool dana 24.06.2015. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 20:26 - pre 107 meseci
Citat:
Ok, da ti se oprostiti posto shvatam da je paranoja uzela maha kod tebe i to poprilicno. Sa bezobrazlukom se lako moze boriti, ali sa tudjom paranojom i teorijama zavere tesko.


Odakle tebi ideja da ja imam problema sa paranojom, ja nemam problema sa kupovinom nekretnine u Grskoj, a kada budem resio da to uradim sigurno cu to uraditi na neki od nacina kako to rade ostali kupci iz Engleske kojih nije mali broj u Grckoj. Sigurno necu koristiti usluge turisticke agencije iz Srbije da mi posreduje u kopovini. Informacije u vezi stanja u Grckoj prikupljam odlaskom u Grcku ili iz novina u Engleskoj.

Citat:
Idi na neki od foruma i pitaj licno te ljude da li su oni postavili svoje iskustvo na sajtu. Da li vidis uopste u komentarima ispod teksta da je zena licno i odgovarala ljudima na pitanja?


Ja ne sporim da su ljudi na forumima iznosili svoja licna iskustva, vec osporavam da je tekst na sajtu grckainfo.com napisao neko ko je kupio nekretninu u Grckoj, tacnije osporavam tvoju tvrdnju da je to istinita prica, vec tvrdim da je taj tekst napisan u reklamne svrhe da bi se ljudi skrenuli na sajt grckainfo.com. Ne vidim da ispod teksta odgovara zena koja je kupila nekretninu u Grckoj, vidim da neko odgovara, ali to mozes biti i ti ili bilo ko drugi ko radi za vasu agenciju.

Citat:
Covek gore ti lepo kaze da su pisali po forumima vec ranije, ja ti dala i linkove... dizem ruke definitivno.


Ko je pisao na forumima? Neko je nesto pisao na forumima, ali neki koji su pisali na forumima nisu isti oni koji su napisali tekst na sajtu grckainfo. Ti pokusavas da me ubedis da je isti autor komentara na forumima i autor teksta na grckainfo, ali i sama znas da to nije tacno.

Citat:
Samo nemoj vise ovde ostavljati dezinformacije o necemu u sta se ne razumes, a ocigledno se ne razumes ili si citao neke naslove u par novina i tako stvorio neku svoju nerealnu sliku da se razumes u ono sto pises. Na Halkidikiju, Solunskoj regiji, Olimpskoj regiji itd...itd... gde nasi ljudi najvise kupuju, NE TREBA nikakva dozvola Ministarstva. Nasi ljudi kupuju bez ikakvog ogranicenja. Trebaju ti pare, advokat, obavezan racun u Grckoj banci i dobra volja.


Ne ostavljam ja nikakve dezinformacije. Mozda na Halkidikiju ili Solunskoj regiji moze neko iz Srbije da kupi nekretninu, ja to ne osporavam, ja samo navodim da u pogranicnom podrucju treba dozvola, a ti moze da izvrces stvari koliko hoces. Ajde ti meni reci da li neko sa srpskim drzavljanstvom moze kupiti kucu na Krfu bez dozvole ministarstva odbrane. Nisu svi zainteresovani za kupovinu kuce u Paraliji. Mene i moje prijatelje interesuje kupovina kuce na Krfu, negde na potezu izmedju Kerkire i Dasije, tu ljudi iz Srbije ne mogu kupiti nekretnine bez dozvole.

Citat:
Svaka kupoprodaja prolazi rigoroznu kontrolu u katastru i proverava se i zemljiste i zgrada u kojoj je stan od prvog do poslednjeg vlasnika! Ako je u proslosti bilo vise vlasnika, proverava se svaka njihova transakcija u proslosti posebno. Ukoliko je zemljiste na kojoj je nekretnina prvi put prodato pre 60 godina, kontrola krece od tada.


Grcki katastar nije dobro sredjen i oni i nemaju katastar u pravom smislu reci kako je katastar uredjen u Evropi, to pricaj nekom drugom. Moguce je da neki advokat vrsi detaljnu proveru "istoriju kretanja vlasnistva" tako se strucno zove to sto ti nudis, ali Grcki katastar ne garantuje nista, za razliku od uredjenih katastara u EU.
Da ti nesto objasnim. U normalnim drzavama EU, katastar je sredjen tako da oni po sluzbenoj duznosti utvrdjuju kretanje vlasnistva i kada objave ko je vlasnik, a to je javno dostupna informacija i kad katastar izda imovinski list, od tog momenta drzava odgovara da je imovina cista. Tako je u smesnoj Makedoniji, tako je u Hrvatskoj, ali nije tako u Grckoj. Grci jos uvek rade sa takozvanom 'intabularnom knjigom". zbog toga neko mora da placa advokata da mu proverava vlasnike unazad 50 godina.

Citat:
Mahinacija moze biti uvek, ali su u Grckoj zaista svedene na minimum.


Ovo moze da vazi za Englesku, moze i za Hrvatsku, moze cak i za Makedoniju ili Bugarsku, ali ne i za Grcku.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 21:28 - pre 107 meseci
Ma nemoj, sada bi da se neguju iskljucivo trolovski obicaji i sumnje.

Konkretno znam dve porodice koje su kupile stanove, manje kvadrature, za oko 900 evra po kvadratu, potpuno namesteni i sredjeni. Bez trunke problema sa administracijom.

I stoga ne uzgajam nikakav odnos prema blogovima ili tekstovima, niti izmisljam sumnju, posto praksa pokazuje veliku dozu tacnih podataka, i da napisani tekstovi poprilicno odgovaraju realnom stanju. Jedino je malo preterivanje oko koriscenja specijalnog advokata umesto agencijske usluge, kao da neki advokati rade dzabe, a neki naplacuju...
Sitna razlika u ceni je nebitna usteda a veliko zamajavanje u "potrazi" za nekim specijalno jeftinim advokatom.

BTW, ako bi se usmeravali prema sredjenosti katastra...mila majko, ne bi ni ziveli u Srbiji...nema nesredjenijeg katastra i drzavne uprave na planeti.

Tako da "bacanje visprenosti" i imaginarne sumnje na tekstove i blogove nema podizanje entropije, vec vezbanje prostodusne sumnjicavosti.

Sa nultim efektom..sa toliko sumnjicavosti ne treba izlaziti na ulicu, posto statistike kazu da troje dnevno gine..

TAkodje i imena nisu bitna, osim ako se radi za neku sluzbu, pa sve mora da se notira i prati, mozda i poneko uceni..
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 22:01 - pre 107 meseci
@vladd

Sto si se uznemirio covece, sta ti je?

Nije problem da li su tekstovi u blogovima tacni, to ja ne osporavam. Ja samo kazem da je tekst na sajtu grckainfo reklaman tekst da bi se privukli potencijalni kupci i da to nije kako je navedeno "istinita prica/iskustvo ljudi koji su kupili nekretninu u Grckoj", to je predmet rasprave.

Nisi citao sta sam napisao, ali si uleteo pomalo mamuran da mi objasnis kako ti poznajes cak de porodice koje su kupile nekretnine bez problema. U redu!

Slazem se da je tako, kupice jos 200 porodica i to ne osporavam.

Kako sam vec napisao ne dobija se drzavljanstvo, a kasnije su svi to prihvatili iako je masovna histerija da se dobija drzavljanstvo.
Napisao sam da treba imati na umu da je podrucje gde se mogu kupiti nekretnine ograniceno i da drzavljani iz ne EU drzava imaju ogranicenja kod kupovine.
Napisao sam da je Katastar u Grckoj los i da ne funcionise kako funcionisu katastri u EU, tako da se treba voditi racuna sta se kupuje i kako se kupuje.

U normalnim drzavama (cak i u Makedoniji) katastar po sluzbenoj duznosti utvrdjuje legalnost objekta i kada u sistemu stoji vladd, inace je to javno dostupan podatak, onda drzava garantuje da je ta imovina cista i da je tvoje vlasnistvo. Ako je prodavac ozenjen/udata moraju doci oboje da se potpisu da su za prodaju imovine ili ako je imovina vlasnistvo samo jednog partnera, onda mora obezbediti dokaz da je imovinu stekao pre braka ili da je imovinu dobio na poklon. Takvo nesto u Grckoj ne postoji. Grcka kao drzava ne garantuje da je imovina cista i da nema eventualnih problema aiko je imovina upisana u knjigama. Zbog toga je potreban advokat koji ce istrazivati i utvrdjivati poreklo imovine. U normalnim drzavama ti taj advokat i takva procedura ne trebaju.
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 22:31 - pre 107 meseci
Pocinjes mnogo da iritiras sa tvojim teorijama zavere! Ok... sta je ovo???
http://www.putovanja.info/foru...2-nekretnine-u-grckoj/?page=21 Skroluj stranicu dole.

Da li zena pise 3. juna: "Za one koji hoce da procitaju celu pricu iz jednog dela, celu proceduru sam postavila ovde http://www.grckainfo.com/utisa...om-stana-na-moru-u-grckoj.html " ???

Ajmo dalje, jer ovo ti verovatno nije dovoljno.
http://www.ana.rs/forum/index....190941.msg10843863#msg10843863
Da li zena pise 5. juna: "a one koji hoce da procitaju celu pricu iz jednog dela, celu proceduru sam postavila ovde......" ???

Imas li mozda jos neku nedoumicu da te razuverim? Pises ovde kojekakve nebuloze i siris samo dezinformacije.

Odakle ti uopste ideja da se ovaj sajt bavi prodajom nekretnina kad nema veze sa nekretninama?
Pa cak i da se bavi u krajnjem slucaju odakle ti ideja da bi tekst bio lazan, izmisljen itd...?

Zasto lupetas da su ti ljudi kupili preko turisticke agencije kad lepo kazu da nisu koristili usluge nijedne agencije?

I na kraju... zasto si tako paranoican?! :O




 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Gde investirati 20.000 eura?24.06.2015. u 22:37 - pre 107 meseci
Link sam ostavila iskljucivo onima koje interesuje ceo proces kako tece iz prve ruke, na osnovu price ljudi koji su kupili. Jer sam u par postova ovde videla da se mnoge stvari nagadjuju i interpretiraju netacno.

Koga zanima neka cita, koga ne taj ce da preskoci i to je to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde investirati 20.000 eura?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 55978 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.