Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje.net Redesign

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Programiranje.net Redesign

[ Pregleda: 4432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SupaDucta
Boris Senker
Zagreb

Član broj: 20922
Poruke: 95
*.net.htnet.hr



Profil

icon Programiranje.net Redesign31.03.2004. u 10:38 - pre 244 meseci
Napravljen je redesign sajta

Programiranje.net

pa bih volio malo čuti komentare.
'When the going gets tough, the tough order in.'
 
Odgovor na temu

Aristotel

Član broj: 16013
Poruke: 47
195.252.107.*



Profil

icon Re: Programiranje.net Redesign31.03.2004. u 21:18 - pre 244 meseci
Ovako, da krenem redom:

- POMERI SVE U LEVO I UOZBILJI IZGLED - Vec na prvi pogled uocava se neka velika zbrka. Preko logo-a i ovih dzidza bidza na levoj strani sto svetlucaju ne moze se preci. Boja oko teksta u logo-u bi trebalo ili da potpuno izdvoji sam logo ili da ga na adekvatan nacin uklopi u pozadinu celokupne stranice, a ovde ga niti odvaja niti stapa (naravno, u smislu da se ne remeti sklad sa glavnim delom stranice). Prostor na levoj strani koji si popunio ovim cirkuskim svetiljkama bi mogao pametnije da iskoristis, u smislu da pomeris vodice u levo i dobijes vise prostora na desnoj strani za dodatnu navigaciju. Istrazivanja su pokazala da svi, ili bar vecina surfera, celokupnu stranu gleda u smeru od leva na desno, a kada vide prvo svetiljke koje, uzgred, ne sluze nicemu, ne verujem da ce biti odusevljeni!

- ISTAKNI BITNO OD MANJE BITNOG - Da je bitno (bitnije) istaknuto od nebitnog (manje bitnog), bilo bi mnogo preglednije i lepse, i naravno ne bi ostavljalo utisak da je sve malcice neuredno i razbacano. Cela strana se prakticno sastoji od dve celine, leve u koju spadaju header i glavni tekstovi, i desne u koju je smestena ova desna navigacija. To ne bi trebalo da bude tako, vec da se razlikuju 3 jasno odvojene celine, zato kada sve pomeris u levo, odradi header preko celokupne duzine strane a desnu navigaciju i pretragu spusti na nize (pretragu mozes 'ladno da upacis i u header). Neka ti svetla bela pozadina bude upotrebljena za vodice, a tamniju boju stavi desnoj strani, sve to jasno odvoji i od headera i jedno od drugog.

- POSEBNO NAGLASI GLAVNU NAVIGACIJU - Povecaj font, udari mu neki bold, ucini ga upadljivijim od svega ostalog tako sto ces pojacati boju (kontrast), ili nadji bilo koji drugi nacin da ti glavna navigacija odmah upadne u oci cim vidis stranicu. Zar mislis da je bitno naglasiti samo naslove vodica a primarnu navigaciju ostaviti u istom rangu kao i sasvim obican tekst ?

- DOVEDI U RED DESNU STRANU - Meni se na prvi pogled ucinilo da su svi ovi novi vodici u stvari jedan vodic jer su pozadine susednih celija slicnih boja, dodaj im neki 'bottom line' koji ce ih malo razdvojiti (+++ imaces poprilicno vise mesta za njih ako pretpostavimo da si pomerio sve u levo ..).

Imam jos neke manje zamerke ali one nisu bitne, ono sto je po meni bio glavni problem, vec sam izneo u svemu gore navedenom.

Inace, svaka cast za tekstove koje objavljujete (pisete), ima mnogo korisnih i veoma dobrih stvari, pa kada i dizajn dovedete na isti nivo kao i sadrzaj bice sve 'cakum pakum'. Pozdrav od mene.
Mutare quod non possis, ut natum est, feras.
Sto ne mozes promeniti, prihvati ga onakvo kakvo je.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Programiranje.net Redesign13.04.2004. u 17:32 - pre 243 meseci
Boje su ti skoro iste pa je sajt monoton... Takodje mi se meni ne dopada, vrlo je lose sredjen. Mogao bi malo da rasiris sajt, jer si ga suvise skupio i nekako sve deluje previse nabijeno.

Takodje, deo gde su vesti je lose uradjen. Trebao si malo drugacije da istaknes ISCRPNIJE (valjda je pravilnije reci CITAJ DALJE) i KOMENTIRAJ OVU NOVOST. Mislim da ces morati na tome dosta da poradis, inace ti ceo projekat nece valjati.

Sajtova na tu foru ima milion, pogledaj druga resenja ako si bez ideja. Za sada, ocena 6.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Programiranje.net Redesign

[ Pregleda: 4432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.