Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojvodjani istina je, Beograd se gradi

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100777 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi06.08.2015. u 23:48 - pre 107 meseci
Ko to nece jos dugo tako?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.static.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 00:58 - pre 107 meseci
Citat:
Ja, na primer, nemam ama bas nista protiv Samostalne Vojvodine. Zato i pitam kako da se to ostvari, planovi, nacrti, zamisli... kao i ono dalje sto ide - ime novostvorene... sta dalje...

Ja bih voleo da znam na sta konkretno ciljas. Ne znam da li je neka od ostalih balkanskih novonastalih drzava imala sve planove razradjene pre pojave ideje otcepljenja, ali sigurno si primetio da je to islo nekako svojim tokom, nijedna nije rekla "e, zjb ovu nezavisnost, ne umemo mi to, ajd da se vratimo u sastaf sfrj". Mozda ciljas na problem sa imenom drzave koji ima makedonija, ali to se nije pokazalo kao problem zbog koga ce reci isto sto sam u prethodnoj recenici citirao. Osim toga, ja ne znam da vojvodina ima takav problem, pa ako ti znas vise, red je da objasnis. Ovako, deluje malo blentavo da pitas kako ce da se ostvari nezavisnost, a imao si prilike uzivo to da gledas 6 puta iz neposredne blizine. Ukratko, raspise se referendum na teritoriji vojvodine, u slucaju pozitivnog rezultata donese se deklaracija o nezavisnosti i tada ostaje da se pribave priznanja te nezavisnosti od USA i Nemacke, a druge drzave ce vec po inerciji da prekopiraju sta su te dve uradile. Naravno, Srbija ako joj to nesto znaci bi zadrzala pravo da ne prizna nezavisnost Vojvodine, ali bi morala da povuce vojsku i policiju, postavi granicne prelaze i uspostavi dobrosusedske odnose. Sklon sam misljenju da uz obostranu saglasnost to moze da se izbegne, tako sto se napravi ugovor po kom policija i vojska obe drzave moze da se krece po teritoriji obe od njih i da je prelaz ljudi i robe slobodan, bez granicnog prelaza, isto kao izmedju rusije i belorusije, ili izmedju drzava EU. Cenim da bi to sve islo dosta brzo, jer se sa Kosovom videlo sta moze a sta ne moze, pa se na ono sto ne moze ne bi gubilo vreme, a i nema te nacionalne netrpeljivosti izmedju srbije i vojvodine.
Naravno, uvek ostaje opcija da nezavisnost ima samo manjinsku podrsku pa da sa jedne strane imamo frustrirane forumase vojvodjane bi hteli da budu u nezavisnoj drzavi ali to nikako ne moze, a sa druge strane frustrirane beogradske forumase, kojima je jasno da parazitski beograd bankrotira u vrlo kratkom roku u slucaju izlaska produktivnijih delova iz zajednicke drzave. Bilo kako bilo, bice onako kako ekipi iz Vasingtona i Berlina bude odgovaralo. A za sada nemaju nikakvog interesa da Vojvodinu izdvajaju, kada na teritoriji Srbije imaju marionetsku vlast. Ako jednog dana dobijemo vladu koja ce raditi u interesu Srbije, onda ce i Vojvodina postati nezavisna.
 
+1

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 01:10 - pre 107 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ako jednog dana dobijemo vladu koja ce raditi u interesu Srbije, onda ce i Vojvodina postati nezavisna.


Dakle, vlada Srbije koja radi u interesu Srbije je ona koja razbija državu Srbiju. Kako je ovo lepo rečeno, predivno.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 02:32 - pre 107 meseci
LOL,

po Sceki zahtev sa planom treba da pregleda i odobri Beges.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 07:23 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ja, na primer, nemam ama bas nista protiv Samostalne Vojvodine. Zato i pitam kako da se to ostvari, planovi, nacrti, zamisli... kao i ono dalje sto ide - ime novostvorene... sta dalje...

Ja bih voleo da znam na sta konkretno ciljas. Ne znam da li je neka od ostalih balkanskih novonastalih drzava imala sve planove razradjene pre pojave ideje otcepljenja, ali sigurno si primetio da je to islo nekako svojim tokom, nijedna nije rekla "e, zjb ovu nezavisnost, ne umemo mi to, ajd da se vratimo u sastaf sfrj". Mozda ciljas na problem sa imenom drzave koji ima makedonija, ali to se nije pokazalo kao problem zbog koga ce reci isto sto sam u prethodnoj recenici citirao. Osim toga, ja ne znam da vojvodina ima takav problem, pa ako ti znas vise, red je da objasnis. Ovako, deluje malo blentavo da pitas kako ce da se ostvari nezavisnost, a imao si prilike uzivo to da gledas 6 puta iz neposredne blizine. Ukratko, raspise se referendum na teritoriji vojvodine, u slucaju pozitivnog rezultata donese se deklaracija o nezavisnosti i tada ostaje da se pribave priznanja te nezavisnosti od USA i Nemacke, a druge drzave ce vec po inerciji da prekopiraju sta su te dve uradile. Naravno, Srbija ako joj to nesto znaci bi zadrzala pravo da ne prizna nezavisnost Vojvodine, ali bi morala da povuce vojsku i policiju, postavi granicne prelaze i uspostavi dobrosusedske odnose. Sklon sam misljenju da uz obostranu saglasnost to moze da se izbegne, tako sto se napravi ugovor po kom policija i vojska obe drzave moze da se krece po teritoriji obe od njih i da je prelaz ljudi i robe slobodan, bez granicnog prelaza, isto kao izmedju rusije i belorusije, ili izmedju drzava EU. Cenim da bi to sve islo dosta brzo, jer se sa Kosovom videlo sta moze a sta ne moze, pa se na ono sto ne moze ne bi gubilo vreme, a i nema te nacionalne netrpeljivosti izmedju srbije i vojvodine.
Naravno, uvek ostaje opcija da nezavisnost ima samo manjinsku podrsku pa da sa jedne strane imamo frustrirane forumase vojvodjane bi hteli da budu u nezavisnoj drzavi ali to nikako ne moze, a sa druge strane frustrirane beogradske forumase, kojima je jasno da parazitski beograd bankrotira u vrlo kratkom roku u slucaju izlaska produktivnijih delova iz zajednicke drzave. Bilo kako bilo, bice onako kako ekipi iz Vasingtona i Berlina bude odgovaralo. A za sada nemaju nikakvog interesa da Vojvodinu izdvajaju, kada na teritoriji Srbije imaju marionetsku vlast. Ako jednog dana dobijemo vladu koja ce raditi u interesu Srbije, onda ce i Vojvodina postati nezavisna.


Ti znas kako su tih skoro 6 drzava dobile nezavisnost? Ili si se rodio juce? Prijatelju, summa summarum cele je price jesi li spreman zajedno sa Braksijem iz Italije da ides u akciju kad sneg okopni i gora olista? Znas kako to na Balkanu ide? Drugo, Zapad mora biti svestan da totalno razbijanje Srbije i svodjenje nase nacije na Palestince, moze samo doneti velike probleme, jer nacija koja nema sta vise da izgubi postaje dosta zajebana. Za kraj, citiracu bivseg americkog predsednika Thomasa Jeffersona: "I have seen enough of one war never to wish to see another."

Citat:
A za sada nemaju nikakvog interesa da Vojvodinu izdvajaju, kada na teritoriji Srbije imaju marionetsku vlast. Ako jednog dana dobijemo vladu koja ce raditi u interesu Srbije, onda ce i Vojvodina postati nezavisna.


Odavno veceg BS nisam procitao.



[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 07.08.2015. u 08:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 07.08.2015. u 08:51 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+1

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 07:59 - pre 106 meseci
Ovo prizivaju brakcijevci i slični ostali a možda i bude



Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 08:01 - pre 106 meseci
ja mislim da je Nedeljkkvic hteo da kaze ako jednog dana Srbija dobije normalnu vladu (popunjenu Vojvodjanima), onda se ni Vojvodina nece otcepljivati.

Da, Sukovicu, nazalost mi smo Balkan. Nekada smo bili centralna Evropa, a sada sve vise Balkan. Ja znam da se srbijanski ideolozi naljute kad neki Srbin i pomisli da je centralnoevropljanin ali sto bi mene bolelo uvo za cim se oni ljute ? Jel ?

Da, znamo kako se stvari resavaju na Balkanu, ali dragi moj to je bilo pre 25 godina, a nesto smo vec naucili. Niko vise nece nigde da ratuje i nikakvog rata nece biti. Naprimer

Da li cemo postati Palestinci ? Zasto da ne. To je bas kool. Novi pocetak, rastereceni nekih velikih briga, svi ce nas simpatisati i pomagati.... Ja licno mislim da smo mi Srbi vec isuvise dugo optereceni nekim kompleksom kao ocinstva gde mi treba da se brinemo i mislimo o celom Balkanu. Treba konacno da se oslobodimo toga...
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 08:05 - pre 106 meseci
Citat:
[url=/p3596645]Ti znas kako su tih skoro 6 drzava dobile nezavisnost?

Da, Slovenija, Makedonija i Crna Gora tacno tako kako sam napisao, u Bosni, Hrvatskoj i Kosovu smo malo glumili ludilo pa onda tako kako sam napisao.

Citat:
Prijatelju, summa summarum cele je price jesi li spreman zajedno sa Braksijem iz Italije da ides u akciju kad sneg okopni i gora olista? Znas kako to na Balkanu ide? Drugo, Zapad mora biti svestan da totalno razbijanje Srbije i svodjenje nase nacije na Palestince, moze samo doneti velike probleme, jer nacija koja nema sta vise da izgubi postaje dosta zajebana.

Ma daj, koja nacija, u parlamentu nemas nijednog nacionalistu poslanika a pricas o nacionalizmu, probudi se decace, zaspao si negde u devedesetim. Svako ce da gleda svoje doope, ja ne poznajem nikoga ko je imao ikakve sanse da na osnovu cukundede postane Hrvat/Madjar/Bugarin po drzavljanstvu da to nije i uradio. U slucaju ozbiljnije mogucnosti nezavisnosti Vojvodine, cenim da bi barem polovina ljutih Beogradjana momentalno prijavila prebivaliste u Vojvodini, kako bi sto pre dobili EU pasos pa pravac Nemacka/Italija/Svedska... Ono sto bi za nezavisnu vojvodinu bilo kao kec na desetku je da se pojavi neko ko ce da lupa samare secesionistima ili jos bolje neki novi Arkan koji ce da zapali par kuca i pokrade namestaj. To bi polarisalo javno mnjenje i umanjilo broj onih koji uopste ne bi izasli na referendum o nezavisnosti jer im je svejedno kako se drzava zove. Ali, na zalost Vojvodjana zeljnih nezavisnosti, nista od toga, niko nece da ih dira.

Citat:
Citiracu bivseg americkog predsednika Thomasa Jeffersona: "I have seen enough of one war never to wish to see another.

Pa zar ovaj citat ne govori upravo suprotno od toga sto ti tvrdis da su potrebne nekakve "akcije"? Sad je 21. vek, nezavisnost se ostvaruje bez kojekakvih paintball utakmica, Balkanci su probali drugacije par puta pa su izvukli neku pouku, ili su se barem samo umorili od samoubilackog ponasanja. Znas sta bi se desilo posle prvog ispucanog sarzera - i Srbijanci i Vojvodjani bi svi kompletno dosli na Madjarsku granicu i pridruzili se ovim Sirijcima u zahtevima za azil. Moglo bi se desiti da se potuku oko toga ko je pre koga stao u red
Ja sam vec mnogo puta rekao da je jedina uspesna opcija za buducnost Srbije da se mi svi kolektivno odselimo a dovedemo ovde nekoliko miliona Kineza koji ce prvo vratiti sve nase dugove a potom od Srbije napraviti modernu uspesnu drzavu kosookih ljudi

Citat:
Ovo prizivaju brakcijevci i slični ostali a možda i bude

Ma jok, naprotiv, prizivaju to da od Zemuna do Helsinkija nigde nemas granicni prelaz i ne pokazujes pasos i imas sva ostala prava kao da je to sve jedna drzava, a osecaju kurcobolju prema tome gde je na nekom parcetu papira ucrtano da tuda prolazi granica.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 07.08.2015. u 09:20 GMT+1]
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 08:28 - pre 106 meseci
Citat:
Pa zar ovaj citat ne govori upravo suprotno od toga sto ti tvrdis da su potrebne nekakve "akcije"? Sad je 21. vek, nezavisnost se ostvaruje bez kojekakvih paintball utakmica, Balkanci su probali drugacije par puta pa su izvukli neku pouku, ili su se barem samo umorili od samoubilackog ponasanja. Znas sta bi se desilo posle prvog ispucanog sarzera - i Srbijanci i Vojvodjani bi svi kompletno dosli na Madjarsku granicu i pridruzili se ovim Sirijcima u zahtevima za azil. Moglo bi se desiti da se potuku oko toga ko je pre koga stao u red


Citat:

Ja ti samo kazem da ako zelis nezavisnu Vojvodinu, jedino ces tako da uspes da ostvaris svoj "plan". Zemlje u kojima nije bilo pucnjave nakon raspada SFRJ su samo one koje nisu imale znacajni udeo Srba. Znas onu Lenjinovu: "Mozda vi nista zainteresovani za rat, ali rat je zainteresovan za vas". Pa ti sad vidi, hoces ko ovi nesrecnici na benzinskoj pumpi kod granicnog prelaza GR/MKD da cekas sumrak da skocis u nepoznato, ili da ostanes u svojoj kuci? Citirao sam Thomasa Jeffersona jer smatram da je svako resenje bolje nego besmisleni rat.






Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
Prikačeni fajlovi
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.static.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:08 - pre 106 meseci
Citat:
Zemlje u kojima nije bilo pucnjave nakon raspada SFRJ su samo one koje nisu imale znacajni udeo Srba.

Neoprostivo nepoznavanje najosnovnijih istorijskih cinjenica - procenat Srba u Bosni je bio isti kao i procenat Srba u Crnoj Gori, a veci nego na Kosovu i u Hrvatskoj. U Bosni se klali nevidjeno, a u Crnoj Gori niko drugome ni samar da opali. Teorija ti ne pije vodu, ako hoces da diskutujes nadji neke argumente koji imaju makar malo logike.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:18 - pre 106 meseci
Neki ne zele da shvate da "vojvodjani" prakticno ne postoje. Postoje Srbi, Hvati, Madjari, Romi, Rusini Rumuni..i jos neki da in ne nabrajam i neka ne zamere, koji zive na terenu koji se administrativn o zove autonomna pokrajina Vojvodina...

Pa sta se sada izmislja, neka "normalna" vlada u kojoj bi sedeli neki "vojvodjani".....a zasto ne bi u toj "normalnoj" vladi sedeli i Beogradjani, po istoj logici..i imali bi solidnu vecinu
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:23 - pre 106 meseci
Vojvodjan je (u potencijalnoj drzavi Vojvodini) drzavljanstvo a ne nacionalnost.
Tendencija ka samostalnosti Vojvodine nije nacionalnog karaktera.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:28 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Zemlje u kojima nije bilo pucnjave nakon raspada SFRJ su samo one koje nisu imale znacajni udeo Srba.

Neoprostivo nepoznavanje najosnovnijih istorijskih cinjenica - procenat Srba u Bosni je bio isti kao i procenat Srba u Crnoj Gori, a veci nego na Kosovu i u Hrvatskoj. U Bosni se klali nevidjeno, a u Crnoj Gori niko drugome ni samar da opali. Teorija ti ne pije vodu, ako hoces da diskutujes nadji neke argumente koji imaju makar malo logike.


To bas i nije tacno.

Mislim da je postojao plan da se izazove sukob u CG. Pocetak je trebao da oznaci onaj incident na aerodromu.
To je bilo 99te na 2000. Vec tada je CG postala "neposlusna"
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:28 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Zemlje u kojima nije bilo pucnjave nakon raspada SFRJ su samo one koje nisu imale znacajni udeo Srba.

Neoprostivo nepoznavanje najosnovnijih istorijskih cinjenica - procenat Srba u Bosni je bio isti kao i procenat Srba u Crnoj Gori, a veci nego na Kosovu i u Hrvatskoj. U Bosni se klali nevidjeno, a u Crnoj Gori niko drugome ni samar da opali. Teorija ti ne pije vodu, ako hoces da diskutujes nadji neke argumente koji imaju makar malo logike.



U MNE su skoro svi Crnogorci, a oni koji se izjasnjavaju kao Srbi su to najcesce u Beogradu radi sinekura i licne koristi (ili legalne ili drugacijeg tipa), cim predju Kokin Brod opet su Crnogorci. Najboji primer ti je Radoman Bozovic. Tvoje teorije ne piju vode.

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:35 - pre 106 meseci
vojvodina sluzbeni jezici: srbski i madjarski
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.static.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 10:55 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Tvoje teorije ne piju vode.

Ja i nisam objavljivao teorije o uzrocno-posledicnoj vezi procenta srpskog stanovnistva sa ratnim/mirnim razlazom.

Citat:
U MNE su skoro svi Crnogorci...

Postoje zvanicni rezultati popisa iz 2001. i 2011. godine, po kojima se ok 30% stanvnistva izjasnjava ka Srbi. Nije bas najjasnije sta hoces da kazes ovom recenicm - da su rezultati lazirani i da tamo nema Srba?!
 
+1

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 11:38 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Postoje zvanicni rezultati popisa iz 2001. i 2011. godine, po kojima se ok 30% stanvnistva izjasnjava ka Srbi. Nije bas najjasnije sta hoces da kazes ovom recenicm - da su rezultati lazirani i da tamo nema Srba?!


Ne, nisu lazirani nego Crnogorci rotiraju po potrebi :) Cak i najzagrizenijim "Srbima" kad je DPS ponudio neku dobru poziciju postajali su iznenada opet Crnogorci ;)

Citat:

Više od 20 odsto građana Crne Gore prestalo je da govori srpski jezik, a broj Srba u ovoj državi u odnosu na 2003. godinu smanjio se za više od tri odsto, što je čak 20.000 ljudi, pokazuju podaci najnovijeg popisa.


http://www.nspm.rs/hronika/pop...i-po-opstinama.html?alphabet=l



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.static.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 11:42 - pre 106 meseci
Citat:
Ne, nisu lazirani nego Crnogorci rotiraju po potrebi :) Cak i najzagrizenijim "Srbima" kad je DPS ponudio neku dobru poziciju postajali su iznenada opet Crnogorci ;)

Sto ima neke veze sa temom, ili bas nikakve? Dvadeset hiljada ljudi gore-dole to je skroz nebitno, jos uvek je procenat Srba isti kao u Bosni pre rata. Ako sam dobr pratio tvoje pomalo haoticne misli, ti zastupas misljenje da u Crnoj Gori nema vise od par procenata Srba, a ostalih 25% stanovnistva Crne Gore su nasli neki licni interes da se izjasne tako na popisu, jer DPS za takve ima 200.000 nekakvih "pozicija"?! Ja ne vidim sta je tu toliko lose da lepo kazes kako teorija koju si prvobitno zastupao ne pije vodu, nego da se toliko upinjes da nekako sakrijes 150.000 ljudi.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 12:43 - pre 106 meseci
a koga liboracku za CG na temi o Vojvodini, a ?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi07.08.2015. u 12:59 - pre 106 meseci
Odlicno receno (za razliku od vecine postova u temi), pa da prokomentarisem.

Citat:
Shadowed:
Vojvodjan je (u potencijalnoj drzavi Vojvodini) drzavljanstvo a ne nacionalnost.

Tacno, apsolutno.
Citat:
Tendencija ka samostalnosti Vojvodine nije nacionalnog karaktera.

Nego kog karaktera?




Citat:
@vladd
Neki ne zele da shvate da "vojvodjani" prakticno ne postoje. Postoje Srbi, Hvati, Madjari, Romi, Rusini Rumuni..i jos neki da in ne nabrajam i neka ne zamere, koji zive na terenu koji se administrativn o zove autonomna pokrajina Vojvodina...

Pa sta se sada izmislja, neka "normalna" vlada u kojoj bi sedeli neki "vojvodjani".....a zasto ne bi u toj "normalnoj" vladi sedeli i Beogradjani, po istoj logici..i imali bi solidnu vecinu

Ako Braksi kaze da postoje onda postoje! I sve sto uz to ide. Em sto postoje em su superiorni u odnosu na Beogradjane, Sumadince... i ostale nize...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100777 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.