Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojvodjani istina je, Beograd se gradi

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99588 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
212.178.241.*



+67 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 15:15 - pre 106 meseci
da, da bi se dodatno isparcao narod.

kako to da nikad nismo culi pojam Hrvatijanac (koji zivi u Hrvatskoj) i Hrvat (koji zivi u Hercegovini)?
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 15:20 - pre 106 meseci
tacno sam rodjen u Betaniji.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 15:50 - pre 106 meseci
Mmm,isto je bilo sa bosancima i hercegovcima,pa je takva retorika prethodila ratu u bosni.Ti bi da odvojis vojvodinu,verovatno.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 16:10 - pre 106 meseci
mmm ja bih da odvojim Nastasju Kinsky
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 16:49 - pre 106 meseci
Citat:
Vole Domu:
kako to da nikad nismo culi pojam Hrvatijanac (koji zivi u Hrvatskoj) i Hrvat (koji zivi u Hercegovini)?

Nepravda pa to ti je.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
+1

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
212.178.241.*



+67 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 17:22 - pre 106 meseci
nije nepravda, nego mi srbi imamo genetski ugradjenu potrebu da se razgranicavamo i delimo.
stvarno, ne samo u srpskom jeziku i na Balkanu, nego nigde ne poznajem slican termin. germans and germanians ili kako god bilo?
ne znam da li smo to smislili mi ili "komsije" iz bivsih jugoslovenskih republika, ali mi je neverovatno da neki od nas prihvataju taj izraz kao nesto normalno, i jos mi koji se bunimo ispadosmo nakaradni...

evo dva slucaja iz prve ruke: panduri u stanici na zvanicnom izvestaju za moj automobil pisu "automobil SRBIJANSKIH tablica", znaci to nisu srpske table, vec srbijanske, tako da i neki bosnjo iz sandzaka moze da kaze da vozi auto srbijanskih tabli, dok bi mu valjda "srpskih tabli" bilo uvredljivo? isti takav bosnjo iz hrvatske nema nikakav problem da vozi auto hrvatskih tablica iako nije hrvat, dakle auto nije hrvatijatskih tablica ili slicno...

onda mi jedna bosnjakinja objasnjava kako srbi iz republike srpske nisu srbi vec bosanci pravoslavne veroispovesti, i tako se korak po korak radi na otkidanju jos jednog komada nacionalnog korpusa srba.

 
+3

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 17:27 - pre 106 meseci
Citat:
pctel:Ja nisam bas siguran da je ilegalno biti separatista, naravno ako ne zagovaras tu promenu uz pomoc puske i "oslobodilacke vojske", vec samo lobiras za ustavne promene. Ja naprimer mogu da imam ideju da bi bilo do jaja da se Srbija podeli na 16 manjih drzavica i da mirno i kulturno skupljam potpise za promenu ustava u smeru te moje ideje u preambuli i ne znam gde je tu ista ilegalno, inicijative za promenu ustava su sasvim legalne, bilo ih je u proslosti i bice ih u buducnosti.

Ako zagovaraš autonomiju i veća ovlašćenja unutar nje, nisi separatista i ne kršiš ustav i zakon ove države.

Ako zagovaraš "Vojvodina republika", onda jesi separatista i kršiš ustav i zakon ove države i u najmanju ruku te treba pozvati na informativni razgovor i nalupati par šamara.

Ako zagovaraš "Vojvodina republika" i nasilno želiš da ispuniš taj cilj, onda si terorista, i kršiš ustav i zakon ove države i u najmanju ruku te treba osuditi na 20 godina zatvora, a realno te eliminisati kao da nikada nisi ni postojao (ono, poginuo u saobraćajnoj nesreći pod neobičnim okolnostima).

Ako *većina* zagovara "Vojvodina republika", omogućiti im referendum i ako na referendumu kažu DA, onda se lepo razići na miran načim (nešto što je SFRJ trebala da uradi, gde bi nam sada bio kraj) i uspostaviti normalne diplomatske i "narodne" odnose sa tom novom državom.

Ako na referendumu bude NE, onda STFU.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+4

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 17:34 - pre 106 meseci
Vole Domu, jbt stavrno ste vi Bosanci tvrdoglavi !

sta si se sad ukacio i sta ti smeta sto postoji termin Srbijanac kad on postoji preko 100 godina jos od kneza Mihajla kome su Vojvodjani pevali

kneze primi naske
u redove Srbijanske


To je posledica istorijskih dogadjaja jer je nekad srpski narod bio samo delimicno slobodan i nezavisan pa se neko dosetio da ljude iz nezavisne Srbije pozove Srbijancima.

Srbijanske tablice, srbijanska vlada i slicna lupetanja koja su potekla iz HRT-a, a zatim presla i kod nekih u Bosni su totalno nepravilna.

 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 17:47 - pre 106 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
pctel:Ja nisam bas siguran da je ilegalno biti separatista, naravno ako ne zagovaras tu promenu uz pomoc puske i "oslobodilacke vojske", vec samo lobiras za ustavne promene. Ja naprimer mogu da imam ideju da bi bilo do jaja da se Srbija podeli na 16 manjih drzavica i da mirno i kulturno skupljam potpise za promenu ustava u smeru te moje ideje u preambuli i ne znam gde je tu ista ilegalno, inicijative za promenu ustava su sasvim legalne, bilo ih je u proslosti i bice ih u buducnosti.

Ako zagovaraš autonomiju i veća ovlašćenja unutar nje, nisi separatista i ne kršiš ustav i zakon ove države.

Ako zagovaraš "Vojvodina republika", onda jesi separatista i kršiš ustav i zakon ove države i u najmanju ruku te treba pozvati na informativni razgovor i nalupati par šamara.

Ako zagovaraš "Vojvodina republika" i nasilno želiš da ispuniš taj cilj, onda si terorista, i kršiš ustav i zakon ove države i u najmanju ruku te treba osuditi na 20 godina zatvora, a realno te eliminisati kao da nikada nisi ni postojao (ono, poginuo u saobraćajnoj nesreći pod neobičnim okolnostima).

Ako *većina* zagovara "Vojvodina republika", omogućiti im referendum i ako na referendumu kažu DA, onda se lepo razići na miran načim (nešto što je SFRJ trebala da uradi, gde bi nam sada bio kraj) i uspostaviti normalne diplomatske i "narodne" odnose sa tom novom državom.

Ako na referendumu bude NE, onda STFU.


lol !

koliko samo kontradiktornosti. Ako je separatista treba ga uhapsiti, ubiti, nasamarati a ako je vecina omoguciti referendum, pa ako referendum ne prodje da ucute.

Ja jos nisam cuo da vecina trazi referendum, pa onda referendum ne prodje.

haha !

sto se tice ustava i zakona drzave, eh reci mi koji ustav i zakon drzave, kada celokupna nasa vlast pravi od Kosova nezavisnu drzavu i ukida nasu drzavu tamo ? Ali ostavimo Kosovo znamo i sami kakav je haos u drzavi Srbiji. pravosudje ? Pogledaj samo koliko je tema bilo o apsurdnim presudama. Korupcija ocigledna nikad procesuirana....

saberi se malo bachi i slozi svoje misli pre nego sto nesto napises.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 19:24 - pre 106 meseci
Vojvodina je autonomna pokrajina, tvorevina komunizma, u okvirima Srbije...i nikakva republika nije bila..nikada..

Postojale su zupanije, ali je problem vracati se u pretkomunisticka vremena...

Lagano poredjenje sa Kosovom je samopremaustavu iz 1972..struktura stanovnistva, manjine, odnos maticne drzave(decenijama pogresan prema Kosovu i Metohiji) nikakve veze Vojvodina nema sa Kosovom i Metohijom..

Elem, Zagovarati "vecu" autonomiju sam pojasnio, identicna je "zelj" iskljucivo lokal birokratije, i zagrizenih navijaca doticne. Nikakve koristi za vojvodinu nema od doticne raspojasane i namnozene birokratije, samo steta...

Drzavno pitanje Vojvodine, u formi "di su nasi novci" je politicka floskula, Vojvodina nema kapaciteta ni resursa da bude "drzava", izmisljene akademije, lokalpatriotska udruzenja, komunisticka proglasavanjaovecih varosica za gradove...to nema punoveze ni sa mozgomni sa istorijom..

Bolje bi bilo ukinuti raskalasnu autonomiju, i uvesti regije, sa lokalnom upravom manjih kapaciteta i manje alavu na "drzavnicke" funkcije, pa da regije funkcionisu domacinski, bez "vlada", vojski i birokratija, oslobodjene tereta "drzavnih" troskova...


Jednostavno, da nije Beograda, ne bi se gradili klinicki centri, ne bi bilo "akademija", univerziteta, premali su resursi, potrebno je previse novca za formiranje takvih institucija, ali odrzavljeni autonomasi, ili pritajeni separatisti se nisu gadili novca Srbije, koji je ulivan za doticna glumatanja drzave i pokrajinskih "organa" uprave..

To Braksi(bez janac) prosto, najprostackije KOSTA, suvih i zivih parica, koje "zitnica" sa kuruzom i kupusom NE MOZE da ostvari...kao ni "trazenje nafte", stokiranje gasa.....itd...

Kod ozbiljnih i kompaktnih drzava, poljoprivreda je ispod 10% drustvenogproizvoda, cesce je i ispod 5%...
Kako semisli da se funkcioniseu godinama suse...da poverioci zaborave na finansiranje, ili se misli da se EUropi moze samonajaviti "veca cena" kuruza...jar Vojevodjanima treba novaca


Praviti paorsku drzavu u 21-om veku ...to je tragikomicno smesno, i samo u glavama preambicioznih i pritupih birokrata, naviklih na lagodan politicki zivot...

Da nema novaca iz Beograda...slabo bi se snase veselile u soping centrima Indije(gde zive indjijanci...valjda)
 
+3

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 19:47 - pre 106 meseci
Citat:
Vojvodina nema kapaciteta ni resursa da bude "drzava",

Nema,ali novi birokratski debeloguzani (ala canak) bi vrlo przo smakli granicu sa onim ugarima,pardon,madjarima.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 19:52 - pre 106 meseci
vladd, vidim da se posprdno odnosis prema Vojvodini kao zitnici.

To je i dobro jer ljudi moraju konacno da shvate da je tvoje razmisljanje samo razmisljanje jednog prosecnog Beogradzana. Ti si samo dovoljno lud da ga kazes naglas i ja sam ti zato zahvalan.

Dok Beograd nije vladao Vojvodinom u Vojvodinu se behu doseljavali Nemci iz Svabije, to ti je kod Stutgarta ili narodski tamo gde se pravi Mercedes. Da, da. Kraj koji se recimo oslanja na CH kantone Basel Cirih i Sankt Gallen. Da ne govorim o Slovacima ili Rusinima iz zakarapatja, a bilo je i Bugara, Grka, Jermena i Jevreja...

Ja mislim da ti je jasno da propadanje Vojvodine nece moci da traje u nedogled. Jednostavno narod to nece dozvoliti. Make no mistake about that !
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 20:03 - pre 106 meseci
Slaba ti ta nacionalisticka sranjja.A niko te nije terao da ides u pecalbu,a sada te udarila neka nostalgija.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 20:04 - pre 106 meseci
Snimace se neki novi "Salas u malom ritu".

Nece biti "Ko je zapalio zito ?!", vec ko je zapalio kukuruz.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 20:08 - pre 106 meseci
ja ovo govorim za dobro Srbije.

 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 20:13 - pre 106 meseci
Vidi braksi,moras priznati da javno u skorije vreme nije niko napisao nacionalisticki stav kao ti.Jeste Vasastajic nesto isto oko vojvodine ali je trajno banovan.

Steta za forum poljoprivreda.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 21:28 - pre 106 meseci
Vidi, najlakse je, ali ne znam koliko je pametno ucutkati, banovati, hapsiti, samarati politicke neistomisljenike. Zar nas nasa ne tako davna istorija od pre samo cetvrt veka ne uci da smo tako gurali sve probleme pod tepih i onda jednog lepog dana KAAA-BUUUM ! I vozdra sto bi rekli u NS.

Daleko pametnije i teze je voditi otvoren dijalog o svim problemima pogotovo kad se radi o nasem najvecem problemu, a to je neuspela drzava Srbija. Drzava to smo svi mi, nije to nikakav apstraktan pojam.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 21:37 - pre 106 meseci
Citat:
tako gurali sve probleme pod tepih

Koji problemi?Ja sa poznanicima u vojvodini nemam problema.Hoces reci hostapleri nisu zadovoljni pa ce gradjanima da to objasne.

Meni je dosta haosa i onih koji brinu za tudje sutra.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 21:40 - pre 106 meseci
da jbt, kako se samo usudjujem da brinem za Srbiju. Sigurno je da to cinim iz ciste pakosti.

Autobanovi sa tri trake, sinkansen vozovi po Srbiji, nezaposlenost 4%, a pro capita $36,000, a ja nasao da vam tu nesto k. Sigurno sam ljubomoran...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi02.08.2015. u 21:45 - pre 106 meseci
Braksi,da li kapiras da si po kapitalu i zivljenju ovde za neke ljude smesan.

A ovo sto si napisao ( citirano ) sa ovim zadnjim nema veze.Inace ako nisi primetio,vi ste sledeci za neki scenario bankrota,kao grci.

Citat:
Dok Beograd nije vladao Vojvodinom u Vojvodinu se behu doseljavali Nemci iz Svabije, to ti je kod Stutgarta ili narodski tamo gde se pravi Mercedes. Da, da. Kraj koji se recimo oslanja na CH kantone Basel Cirih i Sankt Gallen. Da ne govorim o Slovacima ili Rusinima iz zakarapatja, a bilo je i Bugara, Grka, Jermena i Jevreja.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99588 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.