Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvadeset godina posle

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvadeset godina posle
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31744 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fukile

Član broj: 329060
Poruke: 2



+6 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 18:46 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
secam se tih dana kao da je juce bilo.

Oluja je pocela u Petak a vec sledece nedelje izbeglice su pocele da prisitizu u Novi Sad. Ja sam tada video dosta ljudi kod SPENSA. Neopisiv uzas toplo, sunce upeklo, a oni sede po betonu, pogledi prazni. Novosadjani su sponatno poceli da im donose pice, hranu, neke odevne predmete....

Ali nije proslo dugo vremena, a evo ti njih po preduzecima. Neki se zaposlili i na rukovodece polozaje.

Kako ih samo nije sramota, zamisli zaposlili se da rade, a neki postali rukovodioci, umesto da su ostali da sede na betonu kod spensa jadni i bedni. Pa kad prodjes pored njih dronjavih i oprljenih od vatre rata, da se osecas kao bolji i uspesniji, das neki dinar kao milostinju.
Bezobraznici uskratili su te za to zadovoljstvo !
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 18:59 - pre 106 meseci
Mnoge edukovane i kvalitetne ljude zadesi neka situacija na koju ne mogu da utiču..na primer rat.. to što je neko druge boje kože..druge nacije..dobrim ljudima kojima treba kvalitetan stručni kadar ne znači apsolutno ništa..
Baš sam ovih dana nešto lutao po internetu,zanimao se oko ove situacije sa imigrantima..medju njima ima advokata..doktora..inženjera koji govore tečno po više jezika..ne vidim zašto bi nekome bio problem da zaposli takve ljude? nisu oni ništa skrivili..nije pojedinac kriv za srnje u državi..oni zatucani tamo ostanu..pa ratuju,ubijaju se..ali ljudi koji pobegnu iz svoje države..sigurno ne beže jer im je super i jer imaju želju da upropaste tudju državu..
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:12 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
dobro ce mi doci boravak na azurnoj obali. Ipak znas kako, citav dan sam u kanalizaciji a uvece pravim pice da bih preziveo.

Vala na iskrenosti treba ti pozavideti.Mada,izjava da imas zenu i dete,mm tesko sa tom pameti.
 
0

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:26 - pre 106 meseci
Citat:
Lacika.1991:
..medju njima ima advokata..doktora..inženjera koji govore tečno po više jezika..ne vidim zašto bi nekome bio problem da zaposli takve ljude?

Pa u tome je problem...sto Braksi nije nista od toga...pa mora da cisti Italijanska g***a, a skolovaniji od njega rade po boljim firmama...zbog takvih je jadan i morao da pobegne za Italiju...
 
+2

fukile

Član broj: 329060
Poruke: 2



+6 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:26 - pre 106 meseci
E, moj Lacika, tek kad su izbeglice dosle, video sam skim zivim. Kaze od mog kuma majka, kako ga nije sramota koliku je ambulantu otvorio, a nasi ljudi nemaju posla. Ja se ugrizo za jezik da ne odgovorim. Ju ju ju greha, dosao verinar i niodcega jadnik napravi kucu, kadio ko konj, pa zapati farmu, pa ambulantu, ali kako ga nije sramota da ima vise od nasih, ej. A zna da se pohvali kako su njeni sa Aresnijem Vojvodinu pohodili. Da je pameti da vide da su ti ljudi sa svojom bedom i nesrecom doneli poslednje pare i upumpali ovde, u beznadju radili najgore poslove. Posle kako je ko iz Hrvatske izvukao neku crkavizu te pare doneo i potrosio ovde.
Sramota me reci nama je u selu fizikalisao na septickoj jami elektroiznenjer, zena mu radila fizikaliju, a bila docent na zagrebackom univerzitetu. Otisli u Kanadu.
Ovi bez skole, odmah zapoceli neke zanatske radnje... Ma idi sramota me u njihovo ime sto su radili umesto da kukaju.
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:34 - pre 106 meseci
Ali ja tim ljudima zavidim..došao si iz neke vukojbine..bez ičega..samo sa znanjem..izborio se za sebe..napravio biznis,finansijski se stabilizovao..to je ljudi moja umetnost! :D
to je taj duh koji pojedini nemaju..borba i želja..najlakše je kukati i pljuvati..

ja nemam neki običaj da pljujem druge..zbog životne situacije..siromaštva..bogatstva..bilo čega..jer nikada se ne zna..a šta ako ja sutra budem u isto takvoj situaciji? opet kad se malo bolje razmisli..a ko mi garantuje da neću? :D
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:41 - pre 106 meseci
Citat:
pajapop:
Citat:
Lacika.1991:
..medju njima ima advokata..doktora..inženjera koji govore tečno po više jezika..ne vidim zašto bi nekome bio problem da zaposli takve ljude?

Pa u tome je problem...sto Braksi nije nista od toga...pa mora da cisti Italijanska g***a, a skolovaniji od njega rade po boljim firmama...zbog takvih je jadan i morao da pobegne za Italiju...


ja uopste nisam pobegao u Italiju vec sam otisao. Vec prve godine imao sam 5 puta vecu platu nego bilo ko u NS (osim biznismena), ziveo u Evropi u civilizaciji svakako ne onaniji zvanoj Srbija.

znaci bio sam zadovoljniji i materijalno i duhovno da ne govorim...

Svaki posao je posten i na zapadu se ceni. To jedino vi u Srbiji skarabudzite fakultet pa smrdite citav zivot za 300 evra i onda vam kriv neko ko radi fizicki posao...



 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:47 - pre 106 meseci
Sa Braksijem se slažem..što se finansijskog dela tiče..pošto svim snagama težim istom cilju..
Ali..malo mi je neshavtljivo..koliko god ogorčen bio na državu..na ponašanje ljudi na sve što mi može pasti napamet u nekim trenutcima..da pljujem po državi u kojoj sam odrastao :D to mi je malo bezveze.

jel..pojedinac ne predstavlja državu..ako je meni loše..ne znači da je svima loše..
ako je jedan ima 2000e platu u Srbiji..ne znači da svi imaju :D
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 19:49 - pre 106 meseci
Citat:
Svaki posao je posten i na zapadu se ceni. To jedino vi u Srbiji skarabudzite fakultet pa smrdite citav zivot za 300 evra i onda vam kriv neko ko radi fizicki posao..

Znaci ti si fizikalac ?Mislim italijanski na tromedji.Imas mogucnosti fizike i u ch.Brate u kom selu si u italiji'
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 20:04 - pre 106 meseci
da znas da i razmisljam o CH. Jbg tamp mogu da ostavim kicmu za duple pare... ummm, mnjam
 
0

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 20:33 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi: da znas da i razmisljam o CH. Jbg tamp mogu da ostavim kicmu za duple pare... ummm, mnjam

Pa kad neko navikne da menja...ko "sponzoruse"...Braksi, kako te nije sramota da zemlju koja te iznedrila nazivas "onanijom". Ja shvatam da si ljut zbog drzavnog uredjenja, socijalne politike,... ali drzavu cine pre svega ljudi...to je tvoj narod, tvoja genetika...tvoja istorija koja se proucava i na vojnim akademijama...Kad sam mogao da odem u inostranstvo, nisam otisao jer nisam mogao da ostavim oca, majku, rodjake, prijatelje, kolege sposla...jer su moji...zar ja da punim slepo crevo, a oni da se pate...i osecao sam duznost prema domovini, da se odazovem mobilizaciji, da budem dobrovoljac...Nisam se ja obazirao na to sto ja idem na ratiste, a neko sa tog prostora dolazi i ovde "prosperira"...mene su vukle secanja na knjige "Ovako je bilo", "Magnum Crimen"...tekovine cerske i kolubarske bitke, mackovog kamena...kajmakcalana...Ali, jbga, to zavisi pre svega od porodicnog vaspitanja...Kad sam sa 9 godina, prvi put procitao o odbrani Beograda i govoru majora Dragutina Gavrilovica upucenom vojnicima 2. bataljona 10. kadrovskog puka 6. 10.1915. ja sam se ubio od plakanja sto se ranije nisam rodio da i ja sa njim budem tamo...Ja i mnogi drugi nismo posprdne seronje kao ti da samo mislis o svome dupetu...
 
+3

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 20:59 - pre 106 meseci
Jes da ti elektrika slaba strana ali sam morao da te lajkujem za ovaj post.:).
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 21:01 - pre 106 meseci



Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 21:16 - pre 106 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Jes da ti elektrika slaba strana ali sam morao da te lajkujem za ovaj post.:).

Ako mili...i tebe volim, i ti si moj...i tebe cu ovako sa bangavim kukom da branim ako treba...:)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 21:20 - pre 106 meseci
I ovde @Braksi uspeva da blati Srbiju na sva usta. Beskrupulozno. Bahato.

Sta je to nego hejt, govor mrznje?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 21:54 - pre 106 meseci
Vredi procitati http://www.intermagazin.rs/hrv...ve-do-lakata-od-ubijanja-srba/

Sa linka, mali deo...
Citat:
Oni su nas kao „oslobodili“, a žele mi uskratiti slobodu da kažem što mislim o tom njihovom „oslobođenju“, o toj njihovoj pobjedi. Ako vi imate pravo slaviti, imam vam pravo i moralnu obvezu reći – za mene ta vaša pobjeda, za mene Oluja, i proslava te vaše „pobjede“ i rata nije ništa drugo nego proslava ratnih zločina i ratnog profiterstva. I ništa više. Želite nam zabraniti da i nakon dvadeset godina stvari nazovemo pravim imenom. Zločine zločinima! Pljačku pljačkom! Želite nas kolektivno, prisilom na šutnju, u ovim dvadeset godina pretvoriti u svoje suučesnike u tom ratnom zločinu, pljački, kriminalu i ratnom profiterstvu.


Da jos ovo dodam, pa ako neko hoce neka klikne na link
Citat:
A dok slavimo ratove, o kakvom to miru govorimo? Dok su nam zločini državni praznici, a zločinci nacionalni junaci, o kakvom mi pomirenju i s kim govorimo? Protjerali ste organizirano oko 380 tisuća građana ove zemlje i to nazivate pobjedom? I nisu li te militantne proslave vaših pobjeda upravo jasna poruka onima koje ste protjerali da im slučajno ne padne na pamet vraćati se, da za njih ovdje više nema mjesta, da ovo nije njihova zemlja? Jer tko bi se normalan vratio u zemlju u kojoj je dan tog etničkog čišćenja državni praznik?

A tko ste vi, bijedo, da govorite i određujete što je čija zemlja, i što je kome domovina? Fuj!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 22:08 - pre 106 meseci
Ja bi dodao slicno.
Citat:
HRVATSKI ISTORIČAR, HRVOJE KLASIĆ: Hoćemo li učiti decu da smo ubijali srpske civile i decu?

Citat:
Tito, Tuđman, II. Svetski rat, Domovinski rat, partizani, ustaše, četnici – samo izaberite temu pa će vam šatoraši, političari, ražalovani špijuni, sudije i slični „stručnjaci“ sve objasniti. Oni pišu „novu istoriju“, nude vlastite verzije događaja i „neupitne istine“ o svemu navedenom. U isto vreme, malo se koji stručnjak – naime, istoričar – upušta u javni prostor da kaže pokoju reč. Kad do toga i dođe, takav obično na reveru nosi hrvatsku zastavicu, kao svojevrsni brend njegovog stručnog polazišta. Hrvoje Klasić, profesor istorije na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, nije jedan od njih. Svojim čitateljima nudimo opsežan, razgovor s istoričarom o društvenim temama od istorijskog značaja.


http://www.intermagazin.rs/hrv...-ubijali-srpske-civile-i-decu/
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 22:15 - pre 106 meseci
Najgore je to sto Hrvati vec dvadeset godina slave "pobedu" i sve svoje zlocine zataskavaju pod plastom "oslobodjenja" dok se kod nas za istih tih dvadeset godina bije bitka u sprecavanju svake price o tome sta su i koliko zla Hrvati ucinili!

Kao "nemojte, mi smo iznad toga..." pa sve do gluposti nad glupostima tipa "i mi smo pravili zlocine"!!!

I sad se neko setio da se obelezava... kasno Marko..., jako kasno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 22:25 - pre 106 meseci
mani se sceko politike i hrvata slabo tebi to ide.

a i mator si za to. Jbg izvini realno je tako. Vecinu zivota si salutirao marsalu koji ovo sve i umesio (bio i the hrvat)

i sta sad ? Sad bi da otpevas labudovu pesmu i budis stare duhove.

mani se covece pusti mlade da zive...
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dvadeset godina posle04.08.2015. u 22:27 - pre 106 meseci
Ti se, kanda, ne slazes sa onim sto napisah? Nego se slazes sa Hrvatima?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvadeset godina posle
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31744 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.