Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski zid ili ograda za kokoske ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32137 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 15:37 - pre 105 meseci
Citat:
Braksi:
jedan procenat ce uvek ostati. Neka je to 5%. Kad ih prodje 2000 godisnje to je 40 ljudi - nista.


Sta ti je matematika.
 
+3

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 15:39 - pre 105 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Lacika.1991:
Samo nek dolaze u Srbiju...što više to bolje! samo da vidim gde će se sakriti oni što ne misle o posledicama,nego idu u fazonu "pa to su samo ljudi"..jeste..ali kad ti dodje 100 000 takvih siročića pa se pobuni..i napravi mini revoluciju i opustoši sve pred sobom..ko će to zaustavit? :D niko.

Nama ustvari treba zakon da mozemo da zastitimo zivot i imovinu bez posledica, znaci ako ti neko udje u kucu kroz prozor upucas ga i idemo dalje, sasvim je nebitno sta je taj po plemenskom poreklu ili veroispovesti.


Upravu si..a kod nas je zakon..lopov ti udje u dvorište..ti ga nalupaš ko vola u kupusu..i taj isti lopov te tuži i popiješ krivičnu prijavu..najbednija država na svetu majke mi xD
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 15:47 - pre 105 meseci
Evo ga..opšta tuča migranata :D malo se bockaju nožićima..ništa strašno..samo tovari u Srbiju..napadaju sami sebe..tanka je crta do pljačkanja prolaznika i ostalog kriminala...samo trpaj..
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 16:07 - pre 105 meseci
Ja bih uveo nekoliko jednostavnih zakonskih promena.

Recimo, prva promena bi bila da svako ko se "mnogo" zalaze za pravo izbeglica i "mnogo" je zasegnut/a za ove prevarante koji dolaze da im se uvede obaveza da uzmu minimum jednu porodicu na cuvanje i da se staraju o njima.

Druga izmena bi bila da "branioci prevaranata" imaju zakonsku obavezu da solidarno odgovaraju za sve sto emigranti (novopridisli sljam i prevaranti) urade.

Tako cemo dobiti jednu veoma prostu situaciju. Kad tebi emigranti nesto ukradu neces se mnogo zamarati uzalidnim pokusajima ko je od njih to uradi i jos bezuspesnijim pokusajima da naplatis nesto od njih, vec ces lepo tuzbu za naknadu stete uputiti protiv onih koji se zalazu za sakupljanje i cuvanje emigranata. To je i sada u zakonu samo se odnosi na medvede. Kako su medvedi pod zastitom drzave i zabranjen je lov, kad nesto medved ucini i nanese stetu onda se tuzba adresira protiv drzave.
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 16:46 - pre 105 meseci
Dobar predlog g 2012.
Mislim da ste malo previše okrtni bili na zadnje strane. Je devinitino nisam za prihvatanje migranata ali, ipak postoje i ljudi kojima je pomoć stvarno potrebana. Ne zanm zeznuta situacija jako. Živi bili pa videli gde to vodi.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 16:50 - pre 105 meseci
Zeznuta jeste..ali najlakše je sedeti i moralisati bez rešenja...joj jadni ljudi..pa mrdaj dupe od kompljutera pa primi porodicu sebi i pomozi...kada nastane srnje..a nastaće..e onda će ovi što se zalažu za siilnu pomoć da podviju repove i reći će da su to najobičniji divljaci..

žao mi je tih ljudi..treba im pomoći..ali došao si u tudju državu ilegalno..budeš prihvaćen..a ti ideš i razaraš imovinu i praviš incidente? ne ide to baš tako :D

samo par pogleda na Fr i Italiju i eto..šetaju ulicama,prave proteste...šibaju se sa policijom..i nemože im niko apsolutno ništa..jer šta god se uradi..ulete novine sa sličicom neke uplakane klinke..i prozivaju policiju,brutalnost..ustav..zakon..nemože im niko apsolutno ništa.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 17:07 - pre 105 meseci
Citat:
Lacika.1991: Zeznuta jeste..ali najlakše je sedeti i moralisati bez rešenja...joj jadni ljudi..pa mrdaj dupe od kompljutera pa primi porodicu sebi i pomozi...kada nastane srnje..a nastaće..e onda će ovi što se zalažu za siilnu pomoć da podviju repove i reći će da su to najobičniji divljaci..

žao mi je tih ljudi..treba im pomoći..ali došao si u tudju državu ilegalno..budeš prihvaćen..a ti ideš i razaraš imovinu i praviš incidente? ne ide to baš tako :D

samo par pogleda na Fr i Italiju i eto..šetaju ulicama,prave proteste...šibaju se sa policijom..i nemože im niko apsolutno ništa..jer šta god se uradi..ulete novine sa sličicom neke uplakane klinke..i prozivaju policiju,brutalnost..ustav..zakon..nemože im niko apsolutno ništa.


ne moze za sada. Ali sasvim je jasno da je ovo stanje neodrzivo.

Evropa ce se drasticno promeniti ako samo Marin le Pen uspe da pobedi u Francuskoj. Zasto. Pa zato sto je Francuska dovoljno velika i snazna drzava da se ne boji nikog, a to ce izazvati efekat lavine po drugim najpre zapadnim zemljama. Glavni razlog zasto se to jos nije desilo je taj sto je NF u francuskoj vodio dugo njen otac Zan Mari Le Pen neopisiva seljacina koji je znao pred izbore da se upucu u nogu dajuci nepotrebne i skandalozne izjave u vezi nacista, jevreja i sl gluposti.... Marin Le Pen se uozbiljila i upristojila stranku i retoriku. Naravno sve zivo ce se dici na nju da ne pobedi, a videcemo da li ce biti dovoljno.

U Italiji takodje Lega Nord koja je anitimigrantska nije mogla nikad da pobedi jer to je ito tako i separatisticki i regionalna stranka i po prostoj racunici ne moze pobediti jer pola Italije ni ne glasa za njih. Medjutim uz Le Pen u Francuskoj Lega Nord ni nece biti jedina antiimigrantska vec ce recimo to postati Forza Italija i naravno 5 stelle koja je populisticka, ali narod ce hteti kraj imigraciji, pa ce hteti i oni.

Zatim ide Gert Wilders u Nizozemskoj, pa srpska braca FPO u Austriji i Sverige Democrats u Svedskoj i to ce otrpilike biti kraj EU kakvu danas znamo.
 
+2

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 17:20 - pre 105 meseci
Ovaj priliv migranata sigurno će povećati uticaj ekstremne desnice u EU. Ako ne i vlast negde. Kažem teško je prognozirati šta će biti ali stanje je neodrživo.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 18:43 - pre 105 meseci
Citat:
Braksi:
ti mora da se salis !

Prvo da je bilo zakona i reda oni nisu smeli u tolikom broju da udju u Evropu at first place ! Bivajuci dakle jednom nedosledni u postovanju zakona koje smo doneli, indolentni u njegovom sprovodjenju, a bolecivi prema prekrsiocima istog, zasto bi u buducnosti bilo drugacije ?

Braksi, ajd za pocetak da se slozimo oko toga da oni svi ocekuju da svakog meseca inkasiraju neke pare na ime azilantskog dodatka, ili kako se to vec zove. Kad se svi prijave za te pare i milion lokalnih prijava spoji u jednu sto nije veliki problem u danasnje vreme, tada moze da se kaze - ti Abdulah dobijas smestaj u Minhenu, a ti Muhamed u Bogovadji. Ko se udalji od svog kreveta vise od 500 metara gubi pravo na dalja primanja i bice procesuiran na sudu. Sigurno ce se naci neko ko hoce da zivi od dzeparenja tamo gde mu se svidja okruzenje krijuci se od policije i ne mari za drzavnu pomoc, ali cenim da ce 99% da sedi tamo gde se dobijaju pare nizasta.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 18:46 - pre 105 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Upravu si..a kod nas je zakon..lopov ti udje u dvorište..ti ga nalupaš ko vola u kupusu..i taj isti lopov te tuži i popiješ krivičnu prijavu..najbednija država na svetu majke mi xD

Eto, slozismo se da je nas problem u nasem zakonu, a ne u tome sta je lopov po veroispovesti. Ako me neko ugrozava, meni je skroz nebitno da li je taj pravoslavac, ateista, musliman ili jehovin svedok, verujem da je i drugima isto.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 19:04 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss:
Ovaj priliv migranata sigurno će povećati uticaj ekstremne desnice u EU. Ako ne i vlast negde. Kažem teško je prognozirati šta će biti ali stanje je neodrživo.

Pa realno i u Srbiji protivnici migranata mogu da se potrude pa da glasaju za ekstremne desnicare. Ipak... podsetite me da li imamo ijednog nacionalistu u skupstini?! Nesto ne mogu da se setim nijednog. Sa jedne strane hocemo moderne proevropske stranke koje se zalazu za eu integracije, a sa druge bi voleli da kazemo "znate sta eu narode, primite vi ove alilante, jer mi srbi smo primitivni, agresivni i netolerantni, volimo da imamo cistu pravoslavnu drzavu, samo sto nismo poceli da se koljemo sa njima..."
To tako nece da moze, ako ih cela eu prihvata, moracemo i mi najmanje isto toliko, procentualno broju stanovnika ili priznati da evropska shvatanja nisu za nas i po potrebi uzeti pusku u ruke.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 20:04 - pre 105 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Lacika.1991:
Upravu si..a kod nas je zakon..lopov ti udje u dvorište..ti ga nalupaš ko vola u kupusu..i taj isti lopov te tuži i popiješ krivičnu prijavu..najbednija država na svetu majke mi xD

Eto, slozismo se da je nas problem u nasem zakonu, a ne u tome sta je lopov po veroispovesti. Ako me neko ugrozava, meni je skroz nebitno da li je taj pravoslavac, ateista, musliman ili jehovin svedok, verujem da je i drugima isto.


nisi u pravu, kao sto nisi u pravu ni kod onog azilantskog smestaja. To je zato sto ne poznajes kako stvari funkcionisu u imigraciji na terenu.

Svaka zemlja ima problematicnih gradjana, ali ni jedna zemlja ne zeli da ih uvozi. U Italiji npr ako pocinis krivicno delo bice ti oduzeta dozvola boravka. Da, vaistinu i meni je sasvim svejedno hoce li me opljackati Srbin ili Marokanac, ali ukoliko je to Marokanac pokazacemo mu vrata, a ovog naseg cemo tegliti.

Sto se tice azilantskog prava, zar ti zaista mislis da je njima do toga ? I zar mislis da su to sve azilanti ? Njima je cilj da se domognu bogate zapadne Evrope i da se tu trajno nastane, a ne da im neko kaze idi u Bogovadju za azilante i tu cekaj da se zavrsi rat u tvojoj zemlji pa da te vratimo. Haha, kako da ne. Oni se prijavljuju kao azilanti jer je to naziv da zakoraknu u zemlju jer znaju i sami da kad jednom kroce onda ce drzavi trebati jako puno vremena da ih se ratosilja, a oni ce u medjuvremenu vec naci nacina da resgulisu status.

Sto se tice vracanja ilegalaca, ja ne znam u sadasnjem ustrojstvu koja zemlja to moze da izvede. To treba procesuirati, pa isporuciti, pa trista cuda...
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 20:45 - pre 105 meseci
Braksi, neces verovati ali u poslednjih par stranica sam ti dao pluseve. Nisam iznenadjen, samo mislim da bi mogao malo vise ovako da pises, sa smislom... ali nemoj da ti ja kvarim zabavu...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:20 - pre 105 meseci
Upravu je i Braksi i Darko..ja sam nekog razmišljanja..da je na primer pola miliona nezadovoljnih duša = pola miliona potencijalnih kriminalaca koji će se boriti gde god i kako god da prežive i prehrane sebe i familiju...a ako Madjari i ostale granice zagrizu da ih ne puste..baš onako junački :D..onda imaš pola miliona nezadovoljnih imigranata kojima je uskraćen njihov programirani cilj da se dokopaju EU tla..i dobijaš šta? mini haos :D a kada nagrne toliko ljudi odjednom..policija može samo da pobaca svu njihovu opremu i da stane sa strane :D

Kaže Nemačka privremeno će ukinuti šengen???! :D pa ti ljudi ne znaju šta su granice,šta su ljudska prava..šta je zakon,ustav....oni imaju jedan cilj i udri miško...neko ko predje toliko kilometara peške..pa šta ga može zaustaviti? :D eeee..
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:28 - pre 105 meseci
Znas Braksi, podsecas me mnogo na moju baba-tetku koja je devedesetih kad iz Nemacke gde je stekla penziju dodje ovde non stop prosipala neku nacionalisticku pricu o tome kako ja ili neko treba da uzmemo pusku pa branimo Srbiju od neprijatelja, od kojih su jedni upravo ti Nemci za koje je ona ceo zivot rintala. Sa velikom razlikom sto je ona bila baba u poznoj starosti koja i ne moze nista drugo da radi nego da prica, a ti si ako sam dobro razumeo jos mlad i zdrav, pa ne kapiram bas sta imas ti mene da ucis da budem nacionalista - dodji lepo ovde, ozeni se, napravi osmoro dece pa nam sopstvenim primerom pokazi kako se brani Srbija od promene verske i nacionalne strukture. Ja da gledam nekoga kroz nisan na nacionalnoj ili verskoj osnovi necu, kao sto i nikad nisam. Uglavnom uspevam da izradim dobre odnose sa svim "neprijateljima" sa prostora bivse SFRJ, pa se nadam da ce to tako isto moci i sa ovima sa kojima cak i nismo u ratu. Osecam kurcobolju za njihov broj, nek ih dodje i milion ako hoce, ako su posteni gradjani super, ako nisu drzava treba da se bori protiv prestupnika i kriminalaca bez obzira da li su poreklom tu jedna taraba od moje kuce, ili od negde pola planete daleko.

Vidim, cim je Sceka poceo da te razume, sad te ja ne razumem nista, verovatno to dvoje ne ide zajedno. Sta si naprimer hteo da kazes ovim:
Citat:
Svaka zemlja ima problematicnih gradjana, ali ni jedna zemlja ne zeli da ih uvozi.

Da li Nemacka zeli ili ne zeli da uveze 700.000 problema i sta konkretno preduzima radi oblikovanja buducnosti u skladu sa svojim zeljama? Pretpostavljam da azilanti nigde nisu veoma popularni, a ti u principu nigde ne dajes svoj predlog resenja sta bi nemacka i srbija trebalo da urade kako bi ostale etnicki ciste u dovoljnoj meri. Jedino sto vidim po komentarima je da protivnici azilanata svi jednoglasno kazu da njima nekako treba pomoci, ali da to uradi, da ne prilaze na puskomet njihovim gradovima i selima. Mozda sve to moze da izadje i na dobro - primimo milion azilanata, potom zapocnemo neki rat sa njima i mi pravac nemacka a oni nek ostanu ovde da se snalaze sa kriminalom, korupcijom i neefikasnom drzavom
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:34 - pre 105 meseci
Citat:
Lacika.1991: neko ko predje toliko kilometara peške..pa šta ga može zaustaviti? :D eeee..


zaustavice ga ono od cega navodno bezi, zaustavice ga strah. Sad znaju da im ide dobro i zbog toga napreduju, kad se stanje prome i pocne da im bude gore ovde ili na putu jednostavno nece napredovati i problem je resen.

Evo, recimo ovako:

Madjari naprave ogradu i pojacaju kontrolu, to uspori emigrante i oni stanu sa napredovanjem. Medjutim, setimo se zasto je Hitler izgubio na Istocnom frontu. Dolazi jesen, a posle ce i zima.
Bas me zanima kako ce napredovati po kisi ili snegu? Ja bi ih zadrzavao do duboke jeseni, a posle bi video da li nastaviti sa dolascima. Sa druge strane i oni znaju za "jadac", pa sada pokusavaju da sto brze napreduju ka Evropi.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:37 - pre 105 meseci
Jeste 2012..ali ako oni dodju pred Mađarsku..i krenu u probijanje iste..jedino ih može sprečiti što bi rekli "brute force" tako? a onda se to u očima celog sveta već gleda kao kršenje ljudskih prava :D brzo će zima,nisu oni navikli na ovih naših sitnih -20 što je nama sasvim super zimi..
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:37 - pre 105 meseci
Citat:
Vidim, cim je Sceka poceo da te razume, sad te ja ne razumem nista, verovatno to dvoje ne ide zajedno

To je zato sto se ti vezujes (pozitivno ili negativno) za onoga ko napise umesto na napisano pa mislis da tako treba.

Citat:
...pa nam sopstvenim primerom pokazi...

Kome to "nama" da se pokaze? U cije ime to kazes?

Citat:
Ja da gledam nekoga kroz nisan na nacionalnoj ili verskoj osnovi necu, kao sto i nikad nisam. Uglavnom uspevam da izradim dobre odnose sa svim "neprijateljima" sa prostora bivse SFRJ

Tebe licno niko to ni ne tera (kao ni bilo kog drugog uostalom). Ali nije problem sta ti hoces nego ono sto oni donose sa sobom a to je na Verskoj osnovi jer im je to tako usadjeno. Ocigledno je da nisi imao iskustva sa takvima jer pricas generalne stavove koji ne znace nista osim sto kao "ulepsavaju" neki pogled na tebe (lazno i besmisleno).

Dobri odnosi sa neprijateljima je devijantno ponasanje. Dobar odnos sa nekim ko nije neprijatelj (u svakom smislu te reci) ma odakle dolazi je sasvim nesto drugo - to je ok, podrzavam, pozdravljam...


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:40 - pre 105 meseci
Citat:
Vidim, cim je Sceka poceo da te razume, sad te ja ne razumem nista, verovatno to dvoje ne ide zajedno. Sta si naprimer hteo da kazes ovim:


Nije ni cudno sto ga Sceka razume. Scekic je stari demagog, Braksi nije bas svoj i kad im se poklope frekvencije bce caskom dobrog druzenja. Zaboravice i odvajanje Vojvodine, cuvenu Braksijevu trolovku temu.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?23.08.2015. u 21:44 - pre 105 meseci
Citat:
Lacika.1991: Jeste 2012..ali ako oni dodju pred Mađarsku..i krenu u probijanje iste..jedino ih može sprečiti što bi rekli "brute force" tako? a onda se to u očima celog sveta već gleda kao kršenje ljudskih prava :D brzo će zima,nisu oni navikli na ovih naših sitnih -20 što je nama sasvim super zimi..


ljudska prava su relativna kategorija i taj termin podlezi promenama.

Ako se EU slozi da emigrante treba zaustaviti, onda je svaka sila legitimna, a ako je sila legitimna onda nema krsenja ljudskih prava. To je bar prosto, jasno je tebi, samo malo zafrkavas.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Madjarski zid ili ograda za kokoske ?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32137 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.