Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9536 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)22.10.2015. u 13:44 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Advokatu je u opisu posla da brani interese klijenta i generalno je tako i u praksi, bar ja nisam sreo drugaciji primer.

Medjutim ima dva velika problema koja komplikuju stvar, a to su:

- nerealna ocekivanja klijenta
- nedovoljno znanje advokata i olako data obecanja



Advokat je tu radi sebe prvenstveno, jer da nije imao bi realnija potrazivanja a ne par stotina evra za 2 stranice podneska..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)22.10.2015. u 14:04 - pre 103 meseci
Vraća se mladi advokat kući sa prvog svog suđenja. Kod kuće ga dočekuje otac,
takođe advokat, i pita sina : Sine, kako je bilo? A sin odgovara : odlično, onu
parnicu oko njive koju si ti nisi mogao da zavšiš deset godina, ja sam zavšio za
sat vremena. A otac će : e moj sine, nećeš ti biti dobar advokat. Da ne bi te njive
ne bih ja mogao da te školujem.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)22.10.2015. u 14:52 - pre 103 meseci
Ljudi uglavnom sa negodovanjem pišu o advokatima i advokatskoj profesiji.

Identično kao i u vezi banaka. Kao, banke pohlepne, naplaćuju kamatu ... Mis'im, brate, sam si došao na vrata banke, zatražio kredit i potpisao ugovor.

Slično i sa advokatima. Mis'im sam si došo na njegova vrata, nije on dolazio na tvoja vrata.

Realno, svako pismen (ili bar polupismen) može da pokrene parnicu, ode u pisarnicu suda i podnese pismenu tužbu. Može i da potraži besplatne usluge opštinskog advokata i td. i td.

Ali, LJUDI su pohlepni, misle, ako nađu skupog advokata, da će on da im pribavi veeeeeliku finansijsku dobit. A onda se, na kraju žale kako je skup i pohlepan advokat.

Svetu ne možeš ugoditi.

(da se razumemo, niti sam ja advokat, nisi neko od mojih bližnjih) (niti bankar)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)22.10.2015. u 19:17 - pre 103 meseci
Da se malo uključim.

Citat:
2012:
... zato se uglavnom i uzima advokat iz mesta/grada gde se vrsi sudjenje. Da bi advokat bio dobar on mora zadovoljiti sva tri uslova ili bar da bude dobar u sva tri uslova.


Kolega nije mogao naći advokata u mestu u kom živi, jer niko nije želeo da ga zastupa. Razlog jednostavan, niko nije hteo da ulazi u bitku protiv lokalnih glavonja. Na slično razmišljanje/primer sam naišao i u nekoj putopisnoj literaturi, konkretno Venecija. Rekao bih da se ovo događa ako je u pitanju neko manje mesto gde se svi poznaju.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)22.10.2015. u 20:00 - pre 103 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ljudi uglavnom sa negodovanjem pišu o advokatima i advokatskoj profesiji.

Identično kao i u vezi banaka. Kao, banke pohlepne, naplaćuju kamatu ... Mis'im, brate, sam si došao na vrata banke, zatražio kredit i potpisao ugovor.

Slično i sa advokatima. Mis'im sam si došo na njegova vrata, nije on dolazio na tvoja vrata.

Realno, svako pismen (ili bar polupismen) može da pokrene parnicu, ode u pisarnicu suda i podnese pismenu tužbu. Može i da potraži besplatne usluge opštinskog advokata i td. i td.

Ali, LJUDI su pohlepni, misle, ako nađu skupog advokata, da će on da im pribavi veeeeeliku finansijsku dobit. A onda se, na kraju žale kako je skup i pohlepan advokat.

Svetu ne možeš ugoditi.

(da se razumemo, niti sam ja advokat, nisi neko od mojih bližnjih) (niti bankar)



Jel mozes da dodas u disclaimer i da nikad nisi imao posla sa advokatom?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)23.10.2015. u 07:45 - pre 103 meseci
Naprotiv. Imao sam posla sa advokatom.

Došao ja na njegova vrata, onda kad piše da radi sa strankama, objasnio kakva mi advokatska usluga treba, i pitao koliko će da košta. Od uradio svoj deo posla, ja platio, rukovali se i doviđenja-doviđenja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)23.10.2015. u 07:54 - pre 103 meseci
Citat:
Java Beograd: Naprotiv. Imao sam posla sa advokatom.

Došao ja na njegova vrata, onda kad piše da radi sa strankama, objasnio kakva mi advokatska usluga treba, i pitao koliko će da košta. Od uradio svoj deo posla, ja platio, rukovali se i
doviđenja-doviđenja.


Hah, al ga pojednostavi - kao da si zena koja se javlja na telefon AK Srbije u Beogradu, da li ste potpisali ugovor o zastupanju u kojem su precizno odredjeno odredjeni termini u vezi zastupanja tvog slucaja, da li si placao po podnesku, rocistu, ili po naknadno presudjenom sporu?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)23.10.2015. u 08:15 - pre 103 meseci
Vidi, verovao ili ne, ja sam u firmama u kojima sam radio sročio, napisao i potpisao mnogo ugovora. A ni ozbiljni tenderi (u pravom smislu reči) mi nisu predstavljali problem. Sve znam. Od uvodnih tačaka "Ovim ugovorom se uređuje ...." do završnih odredbi tipa viša sila i "sporove će stranke pokušati da reše .... " " ... nadležan je sud u Beogradu" Tako, da znam kako bi trebao da izgleda ugovor.

Ali, pravni posao, za koji mi je usled sticaja okolnosti bila potrebna advokatska usluga, nije bio toliko obiman, niti vremenski razvučen. Nego ono - jedan podnesak, jedno ročište - i gotova stvar. (nije bila parnica u pitanju)

E sad, ako ti meni hoćeš da dokažeš da postoje nepošteni advokati koji hoće da te prevare i kad potpišeš neznamnija kakav ugovor - prištedi kucanje po tastaturi. Znam ja to. Takve nepoštene pojedince možeš svugde da sretneš - od prodavaca jabuka na pijaci, preko automehaničara do IT eksperta.

Poenta mog prvog postovanja na temi je da nije dobro blatiti sve pripadnike profesije (a tema je krenula u tom pravcu)

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)23.10.2015. u 08:25 - pre 103 meseci
Citat:
Java Beograd
Poenta mog prvog postovanja na temi je da nije dobro blatiti sve pripadnike profesije (a tema je krenula u tom pravcu)



Naravno da nije, ali IMHO u Srbiji u svakoj mogucoj profesiji imas abnormalno vise kulova, nego li recimo u Zapadnoj Evropi, male plate, sta li..ali to je vec drugi topic :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)23.10.2015. u 22:37 - pre 103 meseci
Citat:
Java Beograd

Ali, pravni posao, za koji mi je usled sticaja okolnosti bila potrebna advokatska usluga, nije bio toliko obiman, niti vremenski razvučen. Nego ono - jedan podnesak, jedno ročište - i gotova stvar. (nije bila parnica u pitanju)



Video sam ja jos u prvom komentaru da ti zracis iskustvom, ali sad vidim da imas dosta velikog iskustva. Nije mala stvar, "jednan podnesak, jedno rociste", a sve znas.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)24.10.2015. u 10:13 - pre 103 meseci
Ja sam imao posla sa jednim pokvarenim advokatom, mada sam i sam kriv, jer sam nasao njega, pa sad savetujem svima da sa advokatom sve sto dogovore mora da bude NAPISANO I POTPISANO. Ja, mi, smo mu platili za usluge po usmenom dogovoru koliko je trazio, do dinara, radi se o dva podneska + dva rocista, zato sto je prvi zahebo, pa sudija nije prihvatio, ali je uredno naplatio i taj prvi, i ja i druga strano smo sve resavali sporazumno, bolje da smo sami pisali nego sto smo trazili advokata, ali kao, advokat, kao neko ko nema nikakve veze sa nama ce biti neutralan, da ne bude posle neko je napisao nesto sto mu ide u korist i slicno.

Kad smo to zavrsili, on nam je trazio jos novca, a lepo smo ga pitali koliko to kosta, dobili smo odgovor toliko i toliko. Posto nismo pristali, on nam je trazio da mu platimo po sudskoj tarifi + neke dodatne troskove. Onda smo morali da primenimo odredjene metode i on je odustao od potrazivanja
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)24.10.2015. u 12:10 - pre 103 meseci
Citat:
botr: Ja sam imao posla sa jednim pokvarenim advokatom, mada sam i sam kriv, jer sam nasao njega, pa sad savetujem svima da sa advokatom sve sto dogovore mora da bude NAPISANO I POTPISANO. Ja, mi, smo mu platili za usluge po usmenom dogovoru koliko je trazio, do dinara, radi se o dva podneska + dva rocista, zato sto je prvi zahebo, pa sudija nije prihvatio, ali je uredno naplatio i taj prvi, i ja i druga strano smo sve resavali sporazumno, bolje da smo sami pisali nego sto smo trazili advokata, ali kao, advokat, kao neko ko nema nikakve veze sa nama ce biti neutralan, da ne bude posle neko je napisao nesto sto mu ide u korist i slicno.

Kad smo to zavrsili, on nam je trazio jos novca, a lepo smo ga pitali koliko to kosta, dobili smo odgovor toliko i toliko. Posto nismo pristali, on nam je trazio da mu platimo po sudskoj tarifi + neke dodatne troskove. Onda smo morali da primenimo odredjene metode i on je odustao od potrazivanja :D


Jbg, nisam batinas :D Moram se drzati onog sto sam potpisao..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Advokatski honorar - da li je ovo u redu :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9536 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.