Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upomoc!curi instalacija centralnog grejanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: upomoc!curi instalacija centralnog grejanja

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovanradicevic
Jovan Radicevic
frizer,r line
Vitkovo

Član broj: 283549
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon upomoc!curi instalacija centralnog grejanja23.11.2015. u 07:45 - pre 101 meseci
pozdav za sve,

Imam ogroman problem!Centralno grejanje gubi pritisak za 1 atmosferu za jednu noc!Problem je u tome sto su cevi pokrivene ibercugom.Instalacija je prilicno velika,2 kuce od po 150 metara kvadratna.
Nocas sam probao zatvoriti ventile za jednu kucu,da bih urvdio koja je u pitanju,sto se curenja tice,ali izgleda da ventili ne drze 100% pa je pritisak opao opet u obe kuce isto.Ostavim ga na 1.5 bar-a,ujutro je 0,3
Cak sam i probao kopati na nekim mestima gde sam sumnjao,uzalud,nisam nista nasao.
Ukoliko neko ima neki predlog kako bih mogao naci mesto curenja,bio bih duboko zahvalan.
Jovan
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 274



+62 Profil

icon Re: upomoc!curi instalacija centralnog grejanja23.11.2015. u 08:17 - pre 101 meseci
Postoje uredjaji za zvucnu detekciju curenja instalacije. Ako znas kuda prolaze cevi (otprilike), mozes da probas na taj nacin.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: upomoc!curi instalacija centralnog grejanja30.11.2015. u 16:21 - pre 101 meseci
Pa možda je to normalana promena pritiska prilikom grejanja i hlađenja.Ako nigde nema curenja onda to ništa nije problematično.Bitno je da su svi radijatori topli kada se greje a za pritisak se jedino prati da ne bude veliki.
Ako se sumnja na curenje u sistemu onda se testira kao vodovodne instalacije sa ručnom pumpom i manometrom.
Ali mislim da onda mora ekspanziona posuda da se odkači.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: upomoc!curi instalacija centralnog grejanja

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.