Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatski lozac

elitemadzone.org :: TechZone :: automatski lozac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrucass
nema
nema

Član broj: 331730
Poruke: 6
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: automatski lozac02.01.2016. u 20:08 - pre 100 meseci
@bakara,izvinjenje prihvaceno :)
Elem,posto vidim da ce ovo biti tesko ostvarljivo mislim da je jedini logocni izbor gorionik na pelet. Naravno uzecu u razmatranje upotrebu uglja u istom,makar ga i mleo pre upotrebe ;)
E sada,koji gorionik na pelet? Koliko cujem postoje neki gorionici koji zahteveju cist pelet,tj od cistog recimo bukovog drveta,bez primesa ostalih materijala,plastike,mekog drveta,lepka,biomase cega vec... I oni kotlovi koji gutaju sav drugi da kazem prljavi pelet. To je vec druga prica... Ali idem u tom pravcu definitivno...
Trenutna potrosnja,lozenje u 16 h,u 22 h,i u 02 posle ponoc idanju se ne lozi, je oko 0,2 metra drva,i oko 70 kg uglja dunavac i oko 40 kg ruskog uglja dnevno. Plus kotao na gas je u pripravnosti ako temperatura vode padne ispod 50 stepeni celzijusa...
Moram izgleda uzeti u obzir pelet definitivno...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: automatski lozac02.01.2016. u 23:04 - pre 100 meseci
Citat:
Mitrucass
Elem,posto vidim da ce ovo biti tesko ostvarljivo mislim da je jedini logocni izbor gorionik na pelet.

Naprotiv, ja bas mislim da ces gledajuci na tu stranu naci najjednostavnije kvalitetno resenje.

Kotao je nov i prema njemu sve treba prilagoditi.
Koliko sam pratio gorionike na pelet, korisnici su vec isprobavali da sagorevaju i druge stvari osim peleta (kostice od voca, ljuske, sitan ugalj i sl.) ali mislim da ce ti biti najteze naci coveka koji ce se posvetiti tvom slucaju i pravilno te posavetovati, jer ti sto prodaju uglavnom pojma nemaju, a opet ovi sto instaliraju isto pojma nemaju.
Znaci moraces sam da trazis i istrazujes.

Na kraju, najjednostavnije je da se proba i sa pravim peletom pa da se izvede kalkulacija i vidi realna potrosnja.
Tebi je zapravo najbitnija stvar da se resis obaveze lozenja i da napravis automatizovan proces za to, cena treba da bude u drugom planu, jer tvoje vreme nema cenu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: automatski lozac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.