Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li izaci na izbore?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77839 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?12.02.2016. u 23:32 - pre 99 meseci
Citat:
2012:
Ako pojedinac ima interes da nesto menja onda ide na izbore i pokusava da sojim glasom neto i promeni, ako se stvori solidno velika grupa jedinki sa slicnim intersima onda ce doci do promene vlasti. To je opsti postulat.


Hoces reci da na izborima svako moze da kaze tacno sta zeli, pa nastane neka fuzija tih dobrih zelja koje se rasporede kandidatima i onda to u buducnosti bude tako? HAHAHH....e, decko, mnogo si naivan.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?12.02.2016. u 23:37 - pre 99 meseci
Ima jedan interesantan fenomen kod najvecih zagovaraca radikalnih promena i krvavih revolucija, a to je da oni nemaju ideju kako bi trebalo da izgleda to novo drustvo / poredak / sistem i nemaju ideju kako to stvoriti i odrzati u jednom pravcu odrzivog razvoja.
Druga konstanta kod svih najvecih zagovaraca radikalnih promena i revolucija je sto su ubedjeni da po zavrsetku postupka promene da ce njihova ideja postati a priori prihvacena i da drugi nemaju pravo da na isti nacin pokusaju da njih svrgnu sa vlasti.

Ovo su glavni razlozi zasto nagli preokreti i krvave revolicije nemaju dugacak vek trajanja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?12.02.2016. u 23:41 - pre 99 meseci
Citat:
3way:
Citat:
2012:
Ako pojedinac ima interes da nesto menja onda ide na izbore i pokusava da sojim glasom neto i promeni, ako se stvori solidno velika grupa jedinki sa slicnim intersima onda ce doci do promene vlasti. To je opsti postulat.


Hoces reci da na izborima svako moze da kaze tacno sta zeli, pa nastane neka fuzija tih dobrih zelja koje se rasporede kandidatima i onda to u buducnosti bude tako? HAHAHH....e, decko, mnogo si naivan.


Ne, ne zelim to reci, vec zelim reci da se kod odabira onoga za koga ce pojedinac glasati polazi od toga sta je realno ostvarljivo i od toga u cijoj prici se prepoznaje vlastiti interes, bez znacaja da li je to vladajuca partije ili neka partije iz opozicije.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?12.02.2016. u 23:50 - pre 99 meseci
Citat:
Bradzorf: Jesi li mislio na Oktobarsku ili Francusku revoluciju?


Pocni od 5 Oktobarske pa idi redom, medjutim kad stignes do Frnacuske napravices izuzetak jer tu revoluciju su dizali burzuju, a ne gologuzani, zato je kod nje ispalo kako valja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 00:03 - pre 99 meseci
Citat:
2012:
...polazi od toga sta je realno ostvarljivo...


E vidis, upravo tu nastaje problem.

Ne polazi se od toga sta je realno ostvarljivo, nego POJEDINAC polazi od toga....Ali, kao sto znamo, pojedinac je srecan, nesrecan, glup, izmanipulisan, svestan, nesvestan, itd...

Ne postoji nikakav objektivni kriterijum po kom mozes da utvrdis da li je nesto ostvarljivo ili ne, vec samo iskustveni....E, bas zbog toga, oni koji pamte malo duze od godinu dana ne izlaze na izbore.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 00:14 - pre 99 meseci
Citat:
3way: E vidis, upravo tu nastaje problem.

Ne polazi se od toga sta je realno ostvarljivo, nego POJEDINAC polazi od toga....Ali, kao sto znamo, pojedinac je srecan, nesrecan, glup, izmanipulisan, svestan, nesvestan, itd...

Ne postoji nikakav objektivni kriterijum po kom mozes da utvrdis da li je nesto ostvarljivo ili ne, vec samo iskustveni....E, bas zbog toga, oni koji pamte malo duze od godinu dana ne izlaze na izbore.


Moj stav je da ko ne placa porez da mu treba zabraniti glasanje za pocetak. Vodjen tim svojim stavom ja ne idem na glasanje u drzavi cije dravljanstvo imam.

Naravno da postoji kriterijum sta je realno ostvarivo, a sta nije, medjutim postoje i ljudi koji nisu sposobni da sagledaju sta je realno, a sta nerealno.

Citat:
Ne polazi se od toga sta je realno ostvarljivo, nego POJEDINAC polazi od toga....Ali, kao sto znamo, pojedinac je srecan, nesrecan, glup, izmanipulisan, svestan, nesvestan, itd...


Ja samm i rekao da pojedinac polazi od toga ili da svako polazi od svog interesa i od svoje sposobnosti realnog sagledavanja.

Kad se iz izbora povuku oni koji pamte malo duze od godinu dana, onda oni drugi ostanu dominantni i uspostave sistem koji njima odgovara.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 00:19 - pre 99 meseci
Citat:

Moj stav je da ko ne placa porez da mu treba zabraniti glasanje za pocetak.


Dodao bih i da glasanje treba zabraniti onima sa odredjenim IQ.

Citat:

medjutim postoje i ljudi koji nisu sposobni da sagledaju sta je realno, a sta nerealno.


Pa to i kazem....a upravo ti ljudi su oni koji glasaju i ti ljudi su vecina. Mislim, vecina ljudi inace nije u stanju da sagleda sta je realno, sta nije, sta je dobro, a sta nije i takve potvrde traze od televizije, interneta, foruma itd....
Dakle, gomila zombija koji misle da rade nesto ispravno....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 00:25 - pre 99 meseci
Citat:
Pa to i kazem....a upravo ti ljudi su oni koji glasaju i ti ljudi su vecina. Mislim, vecina ljudi inace nije u stanju da sagleda sta je realno, sta nije, sta je dobro, a sta nije i takve potvrde traze od televizije, interneta, foruma itd....
Dakle, gomila zombija koji misle da rade nesto ispravno....


Tako je.

To su u USA mnogo dobro resili, na izbore ide srednja klasa. Bogati kontrolisu vanjsku politiku, a srednja klasa unutrasnju. Sirotinji suptilnim metodama uskratis glasanje i to je to. Napredak je neminovan.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 02:38 - pre 99 meseci
Btw. Biciklista nije govorio o 5 Oktobru, vec o Oktobarskoj revoluciji (jedan od bitnijih datuma u istoriji).
https://en.wikipedia.org/wiki/October_Revolution




 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 02:48 - pre 99 meseci
Citat:
Otto23: Btw. Biciklista nije govorio o 5 Oktobru, vec o Oktobarskoj revoluciji (jedan od bitnijih datuma u istoriji).
https://en.wikipedia.org/wiki/October_Revolution


Kakve veze ima o cemu je govorio Biciklista?

Ja sam ga samo uputio da ne ne mora ici toliko daleko do Oktobarske revolucije, moze poceti iz svoje okoline i od 5 Oktobra (takodje bitan datum u istoriji)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 06:40 - pre 99 meseci
Citat:
Otto23:
Cisto onako, da li se secas momenta kad je Srbija jednostrano primenjivala sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju? Tj. kad je ova "drzava" jednostrano ukinula carine na EU robu, a to isto nije uradjeno od strane iste te Evropske unije...


Nisi u pravu. Ne plaća se carina u Evropi na robu iz Srbije - ako imaš Eur 1.
A on dokazuje da je proizvod napravljen pretežno od robe iz Evrope.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 06:52 - pre 99 meseci
Citat:
bachi:

Nadajmo se boljitku.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 08:05 - pre 99 meseci
Citat:
Ali, kao sto znamo, pojedinac je srecan, nesrecan, glup, izmanipulisan, svestan, nesvestan, itd...


A kao sto znamo, 90% funkcionalno nepismenih, 60% apsolutno nepismenih, 95% alavih i skolonih laganju zarad licne koristi...

Kada se to ubaci u racun, nema sanse da bude bolje. Dok ne dostignemo nivo morala, drustvene svesti, recimo kao maleni Island, tada izbori nece bitivazni.Akosegreskom, marketingom ili prevarom i pojavi na vlasti neki olos,smenitiga bez cekanja kraja mandata.

I izabrati postene intelektualce(ne floskula iz titovih vremena), ljude od integriteta,da upravljaju drzavom, do raspisivanja izbora, kada ce se neki politicar baviti drzavom i politikom(uz takav nadzor gradjana), a doticni intelektualci nastaviti sa svojim predjasnjim poslom.

Elem, to je nemoguca opcija na balkanu, trenutno, medju udbinim ulizicama ili saradnicima, mozda Y generacija odradi nesto u blizoj buducnosti, a mi jedino sto mozemo da uradimo je da obezbedimo smenu lose vlasti losom vlasti, da ne obahate previse na visokim funkcijama.
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 08:11 - pre 99 meseci
samo vi nemojte izlaziti na izbore. Tako se i 90tih pricalo, mladi nece na izbore, a penzosi sloboseseljevci nacrtaju se u 6 ispred birackog mesta.

i turali su se u komisije, pa mene je 96 zayebala jedna baba, ja bio ispred Zajedno a ona za Zlobu i svo vreme se pravila da smo bili frendovi. Kad je bio brojanje kaze ona: ti sine broj ja cu da pisem. Kao ja brojim, ona mi veruje. Ali ona pise ! Haha...

2000 se najedvite jade digo svaki gospodicni jer bese stvarno dogorelo i opet je jedva pala Sotona, pa vi vidite....
 
Odgovor na temu

principal

Član broj: 329860
Poruke: 7



+8 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 09:13 - pre 99 meseci
@CoyoteKG

Odgovor na pitanje je jednostavan: ako ti je dobro i zadovoljan si nacinom na koji se upravlja drzavom izadjes i glasas za trenutnu vlast. Ako si nezadovoljan stanjem u drzavi izadjes i glasas za kredibilnu opciju koja nudi najveci stepen promena SISTEMA (bez kredibiliteta obecanja nemaju smisla). Ta opcija nece biti savrsena, ali ne treba biti emotivan vec racionalan pri izboru. Najlakse je simplifikovati i reci da su svi isti, probaj da ulozis jos malo vremena u analizu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 10:36 - pre 99 meseci
Make Srbija GREAT AGAIN!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 11:21 - pre 99 meseci
Coyote i ja sebi postavljam isto pitanje.

Pokušavam da analiziram šta dobijam izlaskom, a šta ne izlaskom. Nikako mi ne ide.

Reče ovde neki član da su ljudi koji ne izlaz na izbore ili šaraju listiće glupi. Nije dao nikakvo objašnjenj ba ga molim da to uradi. vidim gomilie ovih "pametnih" koji se lepo ubuku na taj dan. Zeljno isčekuju da ih poprskjaju po prstu. Sednu iza onog pulta i onako bitno zaokružuju izabranike svog srca misleć da stvarno utiču na nešto.

Pa ne znam, možda sno Kojote ti i ja glupi a oni pametni. Možda oni znaju nešto što mi ne znamo. Ti si lepo zatražio da ti ljudi pojasne zašto da gubiš sat vremena svog života, ali niko ti nije dao odgovor.

Evo kako ću ja.

Ako mi bude do šetnje tog dana možda izdjem. Čisto da vidim kako farsa izgleda ovog puta. Šta zaokružujem mi je totalno ne bitno. Mozda ću čak i ići eci-peci-pec metodom.

Ponavljam možda sam ja glup i ne upućen pa ne sgledavam stvar ojektivno. Zato smo ovde pa neka mi neko pojasni zašto će to zaukruživanje tamo nekakg listića imati bilo kakakv uticaj na moj život.

Iskreno mislim da će sat vremena vežbanja programiranja imati neuporedivo veći uticaj na moju budućnost.

Ako te izlazak na izbore zabavlja i opušta onda vredi izaći. Gledaj na to kao na vid rekreacije. Ja ako počnem to da uzimam za ozbiljnio počinjem jako da se nerviram.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 11:45 - pre 99 meseci
^ U prethodnim poruma imas odgovore na sva pitanja.
 
Odgovor na temu

Siler

Član broj: 330932
Poruke: 16



+16 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 11:47 - pre 99 meseci
tesko je promeniti vlast u srbiji, zbog inercije.
Citat:
Homer J. Simpson:
I beli listici se rasporedjuju ...

naravno, ja sam napisao da se beli listici rasporedjuju parlamentarnim partijama. ako procitas bolje.
ALI
svi se hvataju tih belih listica kao institucije, niko ne prica o luzerskim listicima, oni koji ne predju cenzus, koji imaju veci politicki uticaj nego druga najjaca partija u srbiji.

20% luzerskih listica je druga najjaca snaga u srpskoj demokratiji.

mislim da je svima jasno da svaka vlast podrzava te sitne derivate jer im takve stranke donose glasove presle ili nepresle cenzus. uglavnom ne predju, ali im se opet preliju. prosli izbori su bili izbori luzera. mnoge parlamentarne partije su otisle ispod cenzusa i u stalnoj su silaznoj putanji.
finansiranje tih partija moze da se isplati samo i iskljucivo onome ko je na vlasti.

to je prvi razlog inercije, svi luzeri igraju za vlast, svesno ili nesvesno. srbija ima na desetine luzerskih partija koje su zajedno druga najjaca politicka opcija u srbiji, koja sa svojim glasacima povecava inerciju najjace partije.

drugi razlog inercije je oko jedan milion osoba koje placa drzava, direktno radeci za drzavu, indirektno preko agencija, honorara, ugovora, itd.
to je oko 3 miliona ljudi koji zavise od drzave. sa takvom konstalacijom promena vlasti je prakticno nemoguca, sem kada vlast sama ne pukne iznutra ili bude izgurana spoljnim faktorom.

inercija tri su mladi kojima je normalno da bez clanstva u partiji na vlasti ne mogu naci posao.

eksplicitan primer je ds, ogrezao u raspad i korupciju osvojio je glasova toliko da je opet mogao biti vlast.
na sledecim izborima koji su usledili brzo nakon tih, ali bez mogucnosti da koriste inerciju 1 i 2, osvajaju 4-5x manje glasova i jedva prelaze cenzus.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 12:01 - pre 99 meseci
nego sta nego treba da se izadje na izbore. to je nasa duznost i pravo.

e sad ko ce kako da glasa zna se 60% vučić, a 40% ostala boranija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77839 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.