Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 48615 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 17:11 - pre 97 meseci
Citat:
DaliborP:Mora biti jako bedno kad si ljubomoran na ljude kojima je sruzen zivot i sve sto su imali pa im sad neko tamo pruza smestaj i hranu.


U jednom postu kažeš da im je sve srušeno, a u drugom da su uspešni i imaju para?

Nikako da kažeš:
1) Ko im je razrušio zemlju?
2) Ko im je dao pare i organizovao put?
3) Ko im namešta Merkelovu i pritiska druge lokalne robove da otvaraju granice i puštaju džihad u svoju državu?

Prvo nauči da povezuješ stvari, pa onda napadaj druge ljude.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 18:40 - pre 97 meseci
Citat:
pisac: U jednom postu kažeš da im je sve srušeno, a u drugom da su uspešni i imaju para?

Tako je. Ili mislis da neko ko je pobegao od rata ne sme da ima ustedjevinu, telefone, ambicije?

Jel to neka nova definicija izbeglice?

Kao da u Siriji nije bilo uspesnih ljudi, doktora, inzenjera, ili iole dobrostojecih, Sirija je bila normalna drzava pre rata. Samo mali broj je otisao u Evropu, i to su upravo oni koji su imali neku ustedjevinu ili pomoc familije. Onih preostalih nekoliko miliona koji su izgubili bukvalno sve i dalje zive po kampovima u Jordanu i Libanu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 18:56 - pre 97 meseci
Grešiš Dalibore. Moji postovi su se odnosili na ljude sa odredjenim shvatanjimi, ubodjenjima pa i inteligencijom koja se bitno razlikuje od mojih. Ti si sam ubacio u to, drugu grupu ljudi medju kojom sigurno ima i ovih iz prve, ali nikako to ne znači da ja smatram da su svi oni takvi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 19:24 - pre 97 meseci
Ti si okarakterisao ogromnu populaciju ljudi koja je tek izbegla od rata kao zadrte ljude na nivou srednjeg veka, apsolutno bez ikakvog dokaza i saznanja o njima, verovatno citajuci sta pisu budale po internetu i medijima. To je stvarno neosnovano, ali i dalje si "ubedjen" da je tako.

A ustvari si samo ljubomoran sto su snalazljiviji i uspesniji od tebe. Kao da tebi neko brani da odes u Nemacku.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 21:30 - pre 97 meseci
Generalno niko nema pojma ko su ti ljudi, posto putuju prakticno bez ili sa papirima sumnjivog porekla. Plus gde su im zene ?
Neko ko je bio inzenjer, dok', profersor.. itd. znaci pripadnik srednje klase, koliko znam hvatao je avion iz Turske i pravac u EU, USA, Kanadu i to prvo zena i deca ili svi djuture.

Sto se drugog dela populacije tice, sirotinja, video sam ih jos '11-te ili '12-te po Grckoj. Obicno je to neki grcki pickup star 30+ godina kupljen za 100$, a pod ciradom zena i buljuk dece na 40+ stepeni. Sirotinja bato kakva je nama (takodje relativnoj sirotinji) nezamisliva. Preplaseni pogledi, sakrivanje od ljudi itd... Znam jer sam im prilikom jedne pish pauze, ubacio six-pack vode.

E'sad ako se secate shiptara od pre par godina, desetine, mozda i sto hiljada njih se setilo u isto vreme selo u bus i via Nemacka, takodje bez papira ili sa onim tkz. kosovarskim. Ubrzo posle toga je i krenuo ovaj action o kojm pricamo.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 23:25 - pre 97 meseci
Citat:
DaliborP:
Ti si okarakterisao ogromnu populaciju ljudi koja je tek izbegla od rata kao zadrte ljude na nivou srednjeg veka, apsolutno bez ikakvog dokaza i saznanja o njima, verovatno citajuci sta pisu budale po internetu i medijima. To je stvarno neosnovano, ali i dalje si "ubedjen" da je tako.


Ne! To si ti oradio u svojoj glavi. Ja sam tačno napisao na koje se ljude to odnosi. Nikoga ja ne karakterišem samo na osnovu porekla, vere ili kulture iz koje dolazi. Medjutim ako nekome vera i običaju nalažu da se ne pojavljuje u javnosti bez fantomke na glavi.
(Da se razumemo. Ideja iza toga nije tako loša. Žena (kao i muškarac) treba da donekle da čuva svoju čistotu. Problem je što neki ljudi tekstove kurana (ili neke druge knjige) shvataju bukvalno i dovodi do ekstrema. Zapad je ovoj segment odveo u drugu krjanost, gde je u nekim mestima sasvim normalno da devojčiice idu u školu obučene kao prostitutke. Ni jedan od ova dva ekstrema nije dobar po mojim shvatanjima.)

Bukvalno tumačenje knjige pisane pre 1000 ili više godina i uredjivanje života po takvim načelima je po meni itekako na nivou srednjeg veka. Zvala se ona kuran, biblija, tora itd.

Citiraj gde sam ja to usmerio svoje kritke ka Srijcima ili nekoj odredjenoj grupi ljudi.

A ako će mo o njima. I tu nisam baš rad da nekog pustim u svoju zemllju ko se zalago za razaranje sopstvene. Šta će takvog čoveka naterati da poštuje neku tamo tudju zemlju sa drugačijom raligijom, običajima i kulturom.

Ovo je mnogo generalizovano. Niko od nas ne zna šta se tačno dešava u Siriji pa čak ni Sirijci. Odredjeni ljudi su možda morali da se priklone nekoj frakciji. Drugi su to uradili sa osmehom na licu, a sad koriste razne izgovore ne bi li otišili iz svoje zemlje u kojoj su jedno vreme tripovali da su Rambo.

Ja znam da je nemoguće apsolutno sprečiti loše ljudi i ljude koji nisu žrtve rata da se švercuju uz ove koji su legitimne izbeglice, ali barem neka kntrola mora da se uvede. Pa nije državna granica zamišljena linija po kojoj mokri ko stigne. Ja živim blizu rumunske granice. Kao deca imali smo običaj da pridjemo blizu, ali mislim da nikada nismo prešli na drugu stranu iako je nekima 200 m od kuće. Vojska nas je ranije zaustavljala ukoliko bi bili makar blizu granice. Na neke ljude su čak repetirali puške. Kasnije to preuzima pogranična policija. Ljudi koji obradjuju njuvu blizu granice moraju da imaju specijalnu dozvolu.

Ne znam. možda sam ja zaostao, a ti ljudi za koje granice ne važe progresivni.

Citat:
A ustvari si samo ljubomoran sto su snalazljiviji i uspesniji od tebe. Kao da tebi neko brani da odes u Nemacku.


Jesam. Ljubomoran sam što neko može tek tako da ode, dobije državljanstvo (ili neku dozvolu za rad), a ja ne mogu. I ne mislim da su uspešniji, pamentniji ili sposbniji od mene već su beskrupulozni i jednostavno zloupotrebljavaju priliku koja je nastala ne znam iz kojih razloga.
Ujedno i želim te ljudi (barem ovaj deo koji samo želi bolji život) jer kada pritisak u loncu predje granicu, neće biti dobro.

Danas gledam na RT kako lik krvnički udara ženu samo zato što nosi maramu. Barem se to vidi na snimuku da li ima neke pozadine ne znam, verovatno nema. Žena onesvešćena pada na zemlju, a pritom je nosila običnu maramu, a ne ove fantomke sa kojima se totalno ne slaže. Naravno ni u tom slučaju ovakav postpak ne bi bio opravdam već se zaknom treba regulisati inače će mo imati sve više ovakvih primera.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 23:32 - pre 97 meseci
Trebalo bi da naucis da napises pristojan post na forumu, ja iskreno nemam pojma sta si ti tacno hteo da kazea, a cisto sumnjam da i ti znas.

Pobijas sam sebe u svakoj drugoj recenici. Da bi diskutovao sa nekim, moras bar da znas da se izrazis tako da te neko razume.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu11.04.2016. u 23:35 - pre 97 meseci
Šta ti nije jasno? Pitaj slobodno. Rado ću ti objasniti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 00:24 - pre 97 meseci
Ja tebi pokusavam da objasnim, ali nazalost ti samo iznova pises neke gluposti.

Ti smatras i ubedjen si da velika vecina tih ljudi nisu ugrozeni, to si ponovio vise puta, dakle okarakterisao si ogromnu grupu ljudi kao takve. To jednostavno nije tacno, niti imas bilo kakve dokaze da dokazes suprotno, vec samo nagadjas na osnovu neceg sto si procitao po internetu. Prepun si stereotipa i predrasuda a prodajes se kao tolerantan, totalno kontradiktorno.

Biti ljubomoran na te ljude znaci samo da ti uopste nemas predstavu u kakvom je stanju njihov zivot i ono sto su prosli. Ali nisi usamljen, puna je Srbija takvih.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 01:57 - pre 97 meseci
Citat:
Ti smatras i ubedjen si da velika vecina tih ljudi nisu ugrozeni, to si ponovio vise puta, dakle okarakterisao si ogromnu grupu ljudi kao takve. To jednostavno nije tacno, niti imas bilo kakve dokaze da dokazes suprotno.


A ti možeš da dokažeš svoje tvrdnje da svi ti ljudi ustvari samo beže od rata glavom obez obzira? Daj mi jedan razlog zašto bih verova takvoj tvrdnji. Ja kažem da barem polavina njih koji su prošli balkanskom rutom ne beži od rata već su čisti ekonomski migranti. Polovina. To su optimstičke prognoze u tvoju korist. Mnogi mislie da je broj pravih izbeglica daleko manji.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 07:50 - pre 97 meseci
Ne bavim se ja prognozama nego cinjenicama, niti sta ide ovde "u moju korist". Mozes slobodno da naucis koja je definicija izbeglice danas i onda da jos jednom proveris koliko ima raseljenih ljudi na teritoriji Sirije i kako se krecu.

Dok ti ne postanes neki uticaj da mozes da promenis definiciju izbeglice u odnosu na ono sta ceo civilizovani svet smatra, mozes samo da lupetas po forumima zajedno sa ostalom gologuzijom i da "mislis", "smatras" i budes "ubedjen".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 17:53 - pre 97 meseci
Ja vrlo dobro znam defniciju reči izbeglica. Ako je ona u tvom rečniku poprimila neko novo značenje po kome se njome definše mnogo širi krug ljudi nego zvanično, onda te razmem.

Citat:
koliko ima raseljenih ljudi na teritoriji Sirije


E ovo si doro rekao. Na teritoriji Sirije. dodao bih i Tursku. Koliko migranata koji su ušli i još uvek ulaze u Evropu ima status izbeglice je diskutabilno. Veoma diskutabilno.

Ali nemoj da preotvorimo temu u lično prepucavanje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 17:54 - pre 97 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
pisac: U jednom postu kažeš da im je sve srušeno, a u drugom da su uspešni i imaju para?

Tako je. Ili mislis da neko ko je pobegao od rata ne sme da ima ustedjevinu, telefone, ambicije?

Jel to neka nova definicija izbeglice?

Kao da u Siriji nije bilo uspesnih ljudi, doktora, inzenjera, ili iole dobrostojecih, Sirija je bila normalna drzava pre rata. Samo mali broj je otisao u Evropu, i to su upravo oni koji su imali neku ustedjevinu ili pomoc familije. Onih preostalih nekoliko miliona koji su izgubili bukvalno sve i dalje zive po kampovima u Jordanu i Libanu.


Pa odluči se, da li su izgubili sve pa im neko pruža smeštaj i hranu dok hrle ka Evropi ili su uspešni i imaju telefone i pare pa žele da nastave karijeru u Evropi?
Jesu li uspešni u rušenju granica i kamenovanju onih koji neće da ih puste u svoju zemlju, i uspešni u krađama i silovanjima kada najzad uđu silom u tu zemlju, ili su uspešni u nekom drugom pogledu?

Veći deo ovih "izbeglica" koje ti pominješ su obični probisveti (to im se vidi i na licu, čim ih ugledaš, a potvrda je stigla i iz nemačke tokom nove godine) koji čak većim delom i nisu iz Sirije.

Izbeglice nemaju nikakve potrebe da putuju čak do Nemačke, Švedske, Engleske, Norveške... da bi "spasili goli život" od rata, dovoljno im je da stignu to Turske ili eventualno maksimalno do Grčke. Svako ko nastavi dalje nije nikakva izbeglica nego ekonomski emigrant, ili terorista u sadašnjem ili budućem vremenu.

Stvar je vrlo jasna, ali ne može svako (osobe koje imaju slabije sposobnosti povezivanja činjenica) da dođe do tog jasnog zaključka jer se preko TV-a previše ispira mozak nekakvim srceparajućim pričama o jadnim izbeglicama. Onaj koji plaća novinare da prosipaju te srceparajuće priče, to je onaj isti koji je i razrušio Libiju, Irak, i Siriju i napravio milione izbeglica (i pri tome plaćao novinare da NE objavljuju srceparajuće priče o poginuloj deci i celim prodicama), i to je onaj isti koji sada "čuva Srbe na Kosovu" koje je prethodno sam odvojio od Srbije, i to je onaj isti koji će i nas da "štiti od terorizma" koji je sam napravio i sam upravo širi na svim prostorima koje namerava u budućnosti da "štiti" od "tog zla".

To je: Amerika, odnosno onaj psihopatski vrh koji trenutno upravlja Amerikom. To je najveći terorista na planeti o čijim masovnim zločinima (gle čuda) ne možeš čuti mnogo na medijima.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 18:12 - pre 97 meseci
pisac imas sasvim dovoljno veliku publiku koja se lozi na tvoju pricu, mene mozes slobodno da zaobidjes.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 18:17 - pre 97 meseci
Citat:
dusanboss:
Ja vrlo dobro znam defniciju reči izbeglica. Ako je ona u tvom rečniku poprimila neko novo značenje po kome se njome definše mnogo širi krug ljudi nego zvanično, onda te razmem.

Nije to moja definicija iz mog recnima vec civilizovanog sveta. Procitaj konvenciju UN-a ako te zanima detaljnije.
Citat:
E ovo si doro rekao. Na teritoriji Sirije. dodao bih i Tursku. Koliko migranata koji su ušli i još uvek ulaze u Evropu ima status izbeglice je diskutabilno. Veoma diskutabilno

Cuj njega, "veoma diskutabilno". Ajde, expert za izbeglicku krizu dusanboss procenio.

Ne znam da li samo pises jel ti dosadno, mozda, ali ako ne onda ti apsolutno nemas pojma o situaciju u Siriji, niti broju raseljenih ljudi tamo, ni koliko ih ima van Sirije. Moraces malo da se sluzis argumentima i cinjenicama da bi te neko shvatio ozbiljno i diskutovao sa tobom.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 19:37 - pre 97 meseci
Pa jesu li emigranti ili izbeglice ili raseljena lica? Ti o kojima se raspravlja u temi. Jer se sva tri pojma navode, sto je najinteresantnije ne samo u temi ili jednom istom postu nego u istoj recenici. (?!)

O kome se u stvari raspravlja?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu12.04.2016. u 20:12 - pre 97 meseci
Citat:
DaliborP:pisac imas sasvim dovoljno veliku publiku koja se lozi na tvoju pricu, mene mozes slobodno da zaobidjes.


Ma ja ću da te zaobiđem, ali neće da te zaobiđe džihad koji će u susednom stanu da ti instalira tvoje padanje na srceparajuće medijske spinove, ali ne brinem ja za tebe zato što će da ti se pojavi veliki NATO brat kao spasilac koji ti spašava goli život totalitarnom kontrolom i diktaturom koju otprilike možemo na naslutimo po trenutnim dešavanjima u FR a i B.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu13.04.2016. u 18:30 - pre 97 meseci
Zabići će ga i džihad. Te koji ih oberučke primaju u Evrupu. Ove ekstremiste koji maltretiraju muslimane po ulici. Ove što su se obagatili na njihovom dolasku. Sve će njih da zaobidje, a naeba će nedužni ljudi koji bi samo da žive svoj život. Obično tako biva. Takodje će eventualna odmazda da zaobidje džihadiste, a nadrlja će muslimani koji nisu ekstremni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 48615 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.