Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemoj opet lebati da se dopinguju

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemoj opet lebati da se dopinguju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24430 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:05 - pre 94 meseci
Interesantna tvrdnja, odlučili da dopinguju celu reprezentaciju?!
Imaš li ti neki dokaz za tu tvrdnju?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:05 - pre 94 meseci
@vjeciti student - buduci direktor
A ti si to licno video, ah ne... sorry... to je doslo iz Americke kuhinje... tako da, po pravilu je istinito.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:10 - pre 94 meseci
Citat:
concorde :
Interesantna tvrdnja, odlučili da dopinguju celu reprezentaciju?!
Imaš li ti neki dokaz za tu tvrdnju?


Nije tvrdnja, no je to dokazano i zbog toga im uslijedila zabrana. Dodajmo tome izjavu ruskog trenera ili ljekara koji je to potvrdio pred sudom.
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:14 - pre 94 meseci
Daj link, dokaz da je Rusija to radila!
Pričaš o prebeglom rusu?!
Pa taj će reći sve za rad para i ličnih interesa.
Gde je to Rusija izjavila da je dopingovala svoje sportiste?

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:16 - pre 94 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
concorde : nemojopetlebati 2012, ta tabela može govoriti i o tome da ameri i dalje koriste doping ali za njih ne važe pravila kao za ostale sportiste.
Ako za njih ne važi međunarodno pravo, zašto bi važila i antidamping kontrola?
Pa na početku teme, u prvom postu dao sam ti linkove koji pišu o tome.
Ti si osvedočeni rusofob i tvoje pisanje nema nikakve vrednosti jer je krajnje tendeciozno!


Glupljeg komentara nnijesam pročitao. Ako za Amerikance ne važe ista pravila kako su onda uhvatili onog biciklistu ili kako je diskvalifikovan Ben Džonson? Normalno je da važe ista pravila no nije normalno da se cijela reprezentacija organizoano dopinguje, a upravo to se desilo u slučaju ruske reprezentacije.


Pre nego što kreneš u merenje indeksa gluposti onoga što pročitaš, mogao bi to isto da uradiš za ono što napišeš. Dakle, kao što rekoste već, sami Rusi ne negiraju da tu nisu čista posla, ali, uvek ima ali. U celoj toj priči u i oko profesionalnog sporta nema nevinih, čisto sumnjam da postoji sportista koji je malo dalje dogurao, a da na ovaj ili onaj način ne koristi nedozvoljena sredstva. Slično važi i za državni nivo, što veća i moćnija zemlja, više će ulagati u sport, pa makar i u ovakve stvari. E sad, pošto je neko tamo negde odlučio da bi trebalo kazniti Rusiju, povući će jedan ovakav potez, bez obzira što je reč o čisto ideološko - političkoj pozadini. Dakle, svi rade to nešto što je nedozvoljeno, neko manje neko više, svi su saglasni(prećutno) da se mnogo toga toleriše, a da povremeno poneko zaglavi na testu, čisto da se pokaže kako je sve bajno i sjajno i da se malo trenira strogoća. Ako uperiš prstom u nekog, taj neko, u ovom slučaju Rusija, ne može da kaže "nisam" ako jeste, a s druge strane ne može ni da kaže ni "i oni su pa šta", jer ih to ne oslobađa odgovornosti.
Ne znam koje su tačno procedure, ali me zanima samo jedno. Kako mogu unapred da nekome zabrane učešće na sportskom takmičenju, u ovom slučaju celoj reprezentaciji(olimpijskom timu)? Primeri koje navodiš(Armstrong i Džonson) su uzeli učešće na takmičenju. Traženo je da se podvrgnu testiranju i tu su pali, oduzete su im medalje. Ovde se unapred kaže "vi se dopingujete, ne može na takmičenje". Čekaj malo, pusti ga na takmičenje, pa ako sumnjaš, traži test, dokaži i oduzmi medalju. Naravno, kao što sam rekao, u pozadini su političke igre, pa se zato ide kontrasmerom, a neki nam ovde objašnjavaju kako su eto i "drugi kažnjavani".

P.S. O profesionalnom sportu i sportistima uopšte, nemam ni malo lepo mišljenje, niti me isti interesuje osim kao društvena pojava, kao način za držanje u pokornosti širokih slojeva stanovništva vezivanjem za najniže porive i najjeftinije oblike zabave.
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 11:19 - pre 94 meseci
@Otto23,

na forumu si više od četiri godine tako da imaš bolji uvid u članstvo foruma.
Ne čini li te se da je ovaj "student" stari i poznati trol forumaš sa juga?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 12:06 - pre 94 meseci
@concorde
Duze sam od 12-13 godina sigurno... al' sam menjao nick... nekad sam isao sa punim imenom i prezimenom (sada u ovoj slobodi, i demokratiji, smatram to glupim rizikom, posebno ako zelim da kazem ono sto mislim). Sto se tice ovog lika, pojma nemam... tj. cini mi se da se folira sa "crnogorskim", al' mozda je tako "nastimovan" :). Bilo je tu par likova koji se stalno vracaju. Konislav tj. aka 2012, nemojopetlebati, tj. Zoran Vidic... je najupecatljiviji, za ove ostale je malo teze.

E da, kad smo vec kod toga, bilo bi dobro da admini razmisle da li da brishu korisnike... jer je to mnogo glupo, kad neko za 20sec otvori novi nalog, samo pravi pometnju...


...
Sto se tice teme, vecina dopinga moze da se detektuje samo u odredjenom vremenskom rasponu. Tj. od par dana od uzimanja, pa do vishe godina unazad (za neke od steroida). Zato se rade iznenadne i obavezujuce kontrole non-stop. E sad, cinjenica da neko moze da procisti krv i izbaci to iz sistema do takmicenja, ne menja cinjenicu da je krajnje glupo i nasilno citavom timu neke zemlje dati zabranu -> to je ono sto je uzas, i to je politicka odluka. Slicno kao, poznata "pesmica" iz istih tih "zapadnih" krajeva, o (svim) zlocestim Srbima (kolektivno, bez izuzetka):

Citat:
„Mi bismo trebali da Srbiju osudimo na karantin, sve dok se virus koji ona nosi ne izbriše” – David Gompert, stariji direktor za Evropu u Savetu za nacionalnu bezbednost u vreme Bušove administracije, Časopis „Forin afers”, jul-avgust 1994.godine.

Citat:
„Srbe treba baciti na kolena” bila je izjava Klausa Kinkela, nemačkog ministra inostranih poslova, data 27. maja 1992.godine.

Citat:
„Srbi nisu naročito pametni… „Srpska deca se više neće smejati” bila je to zlokobna pretnja Lorensa Inglbergera bivšeg državnog sekretara SAD-a.


Ista matrica se sada koristi prema Rusiji.

Citat:
„Vodićemo protiv Srba rat – diplomatski, ekonomski, politički, propagandni i psihološki” – Džejms Bejker, državni sekretar SAD-a na američkoj TV, jun 1992.

Samo zameniti Srbe sa Rusima, ili nekim trecim, u zavisnosti od potrebe i interesa... i sve je jasno.
Poblem je samo sto Rusija nije Srbija, tj. ima zube... pa moraju malo opreznije da idu.




[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 23.07.2016. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 12:37 - pre 94 meseci
Ivana Španović se usudila da uzme zlatnu medalju i da bude u vrhu svetske
atletike. I šta se dešava posle zlata :
Aktuelna evropska šampiona u skoku u dalj je na svom Twitteru napisala da
je za prethodna 24 časa testirana čak tri puta!
http://mondo.rs/a923477/Sport/...ng-test-3-puta-za-24-sata.html
A za zadnjih godinu dana su je testirali 15 puta! Da li je to zato što je iz Srbije
ili se svi toliko testiraju. Ako se svi tako testiraju kako je moguće da neko na
Olimpijadi bude dopingovan. Nikako! Znači, umesto testiranja takmičara na
takmičenjima niko ne može ni da se takmiči. Odlučio je tako Veliki Demokrata.
Mada mi nije jasno kako je Lens Armstrong uspeo da odvoza celu sportsku
karijeru ako su kontrole tako rigorozne. Ili je možda razlog što je njega ustvari
kontrolisara Američka antidoping ustanova.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 13:51 - pre 94 meseci
Komentar Ivane Španović na učestale antidoping kontrole:
"Ja se borim za ravnopravnost i fer takmičenja. Svesna svojih mogućnosti, ali i bolesno velike ambicije da svakodnevno prevazilazim sopstvene mogućnosti i budem najbolja na svetu, postoji ipak nešto što je iznad svih rezultata i medalja. To je samopoštovanje. Čist obraz pred samim sobom. To nema cenu i dokle god sam u sportu, moje prvo dobro jutro sa osmehom biće upućeno doping kontrolorima."
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.bchsia.telus.net.



+41 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 18:03 - pre 94 meseci
Zasto je Rusija banovana - zbog velicine i organizovanosti dopinga.

Sportista mora da da uzorke najmanje na 12 i 6 meseci pre ucestovanju na internacionalnim takmicenjima.

Problem je u tome sto NADO (nacionalna antidoping organizacija), organizacija odgovrana za testiranje, RUSAD je aktivno radio obrnuto, pomagali sportistima da se dopinguju.

Normalno se kaznjavaju pojedinci. Kako kazniti sada organizaciju?

Pojedinci mogu da ucestvuju ako mogu da dokazu da su cisti, ali kao neutralni - to je kazna organizacije.

Da se spomenu 2015 RUSAD je pronadjen da nije na nivou i treba im 18-24 meseci da postanu opet akreditovani; Spanska, Kenijska i Poljska AD organizacije su pronadjene ove godine da ne ispunjavaju standarde.

---

Da li i drugi rade, to mi neznamo, spekulisemo.

IOC i IAAF pokusavaju da ostanu cisti barem na papiru, pa moraju da kaznjavaju kada je veoma vidljivo. Dok u ostalim slucajevima to ostaje na nivou pojedinaca, trenera i sl.

Mogu samo da tvrdim da nema stvarne zelje da se doping iskoreni, i da sistemi testiranja nisu na nivou.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 18:09 - pre 94 meseci
MOK: Dopingovano 23 osvajača medalja iz Pekinga i Londona
Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio je danas da je, nakon ponovnih testiranja najnovijim naučnim metodama, utvrđeno da je još 45 sportista, od čega 23 osvajača medalja, bilo pozitivno na antidoping testu na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. i Londonu 2012. godine.

Kako se navodi u saopštenju, sa ovih 45, broj dopingovanih se povećao na 98. Od ove brojke, 30 njih „palo“ je u Pekingu, a 15 u Londonu.

MOK je dosad ponovo testirao ukupno 1.243 uzorka.
http://olympics.cbc.ca/news/ar...s-from-2008-2012-olympics.html

Na žalost, nigde ne mogu da nađem imena tih sportista i iz kojih su zemalaj?
Da li to znači da će po istom aršinu biti tretirani kao i ruski atletičari?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 18:50 - pre 94 meseci
Problem ovde je što je Rusija uhvaćena u oragnizovanom doping bre! Aj pustite bratstvo i razmislite čistom glavom. Omogućili su svojim sportistima da budu dopingovani na domaćem terenu.
Kazna nije pravedna, ali neka kolektivna odgovornost mora da postoji. Rekao sam već da se ovo neće završiti ovde i nadam se da će klupče da se odmota što je više moguće.

Ako se ovo zavriši sa kaznjavanjem Rusije onda imete pravo da negodujete.
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 19:24 - pre 94 meseci
Citat:
dusanboss: Problem ovde je što je Rusija uhvaćena u oragnizovanom doping bre! :)

Aj ti, bre, navedi kada je to i gde uhvaćena u organizovanom dopingu! Naravno, očekujem relevantne dokaze sa spiskom imena sportista kojima su oduzete medalje zbog toga!

 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 19:31 - pre 94 meseci
Odgovor Kine SAD: A vi ste čisti?

Šef kineske antidoping agencije Đijang Žišue rekao je da nije u redu da se se neko ispituje samo posle odličnog rezultata, nego da to treba stalno raditi.
Sve je započeo čuveni plivački trener, Amerikanac Džon Leonard, kada je rekao da je pobeda mlade plivačice neverovatna, ali i sumnjiva. Da napomenemo, za one koje možda ne znaju, američki sportisti nisu podležni antidoping kontroli zato što američka vlada garantuje za njih.
http://www.b92.net/sport/london2012/komentari.php?nav_id=631063
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 19:37 - pre 94 meseci
Citat:
Aj ti, bre, navedi kada je to i gde uhvaćena u organizovanom dopingu!


Pa napisao je tahuti šta je radjeno. Ne znam koliko je to tačno, nisam video svojim očima. Nemam je ništa lično protiv Rusije. Doping je veliki problem u profesionalnom sportu i treba se sve uraditi barem da ge smanje na prihvatljiv nivo.
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 19:43 - pre 94 meseci
To što tahuti piše nije dokaz!
Evo, ja sam naveo članak iz 2012 i boldovao tvrdnju da se ameri ne proveravaju, sve na časnu reč?!
I šta sada da radimo?
Neki su uhvaćeni i kažnjeni, što je ok. Isto tako treba i sa ruskim sportistima ali?!
E za Rusiju to ne važi. Njih ne puštamo jer sigurno imaju neko sredstvo koje u Riju ne mogu otkriti pa je najbolje unapred sve suspendovati jer su to zli Rusi!
Da nije ogavno i podlački, bilo mi smešno šta se radi sa sportom od strane moćnika!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 19:51 - pre 94 meseci
Napisao sam već da ne mislim da je kazna adekvatna i da je veoma moguće da ovo ima političku pozadinu. Ipak rekao bih da optužbe nisu lažne.
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.bchsia.telus.net.



+41 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 21:02 - pre 94 meseci
Pa pitaj ove Ruse

Grigory Rodchenkov
Yuliya and Vitaly Stepanov

od njih je pocelo.

Grigory je upozorio WADA na nepravilnost i to je pocelo pre 6 godina, i Athletski kod je menjan 2013 i 2015 jer do tada WADA nije mogla da se istrazuje nacionalne organizacije.

-----

Ceo smisao AD je da imaju cista lica i prljave ruke. Na Zapadu napravili su ako se cine greske, pojedinci ih cine, a ne sistem. Dok su Rusi napravili usku vezu izmedju sportiste i AD sistema, ovo je vise prakticno.
Sto se tice kontrole, na Olimpijadi svi pobenici dobijaju pratnju, koja mora da vide licno uzorak, znaci gleda kako atleta urinira.

https://wada-main-prod.s3.amaz...s/wada-2014-adrv-report-en.pdf

lista suspenzija i zabrana za pojedince https://wada-main-prod.s3.amaz...s/files/asp_list_july_2016.pdf

Kineska laboratorija je bila pod suspenzijom od Aprila 2016.
Brazilska laboratorija je suspendovana Juna 2016

-----

Postoji 3 nivoa na kojima se dopinzi desavaju, individualnom, organizacijskom i drzavnom nivou.

WADA donosi sankcije pojedincima.

Dok u ovom slucaju IAAF (medjnarodna atletska federacija) je napravila sankcije ARAF (ruska atletska federacija), posto je ARAF duzan da vrsi kontrolu nad RUSAD.

--

I opet cu da kazem moj stav za anti-dopping da je to smejurija, neodgovarajuca metodologija, jer niko nema zelju da stvarno iskoreni problem.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 22:10 - pre 94 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A sto bi neko sprecavao Ruse da se dopinguju? Ocigledno su ih pustili da sami sebi iskopaju jamu.


Meni su najinteresantniji ljudi kao ti koji tvrde da su Rusi kaznjeni zato sto se dopinguju, a ostali "nisu uhvaceni" na delu :), pa je ok da se takmice :)

Elem, svako kome nije jasno da je ovo iskljucivo politicka odluka treba ponovo da ide na kurs naivnosti ili da ode po diplomu za trolovanje/
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Nemoj opet lebati da se dopinguju23.07.2016. u 22:54 - pre 94 meseci
Meni je još interesantnije da ruski predstavnici u anti-doping komisijama tako lako pokleknu pred "vladarima iz senke"
i počnu da daju "besmislene" izjave o umešanosti ruske države u doping skandal.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemoj opet lebati da se dopinguju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24430 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.