Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poreska poziva da cinkarite komšije

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59029 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 13:42 - pre 94 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Plus, cela ta ideja pociva na premisi da poslodavac vec ima infrastrukturu za racunovodstvo koja moze da se primeni i da se cela stvar uradi efikasnije.

Cak i ovde u Srbadiji su prepoznali ovo, tako da firme placaju porez na zakup nekretnine, dok fizicka lica ne placaju, tj. placa rentijer.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 13:48 - pre 94 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
dusanboss:Taman posla. Zašto bih? Samo želim da vlasnici stana plate porez ovoj napaćenoj državi kao svi ostali. I ne samo stanodavci već svako ko ostvaruje prihod sem specijalnih kategorija koje su definisane zakonom. (ne mislim na biznismene i političare :))


Ja izdajem stan, a ti grešiš u osnovi. Ne treba ja da plaćam porez. Treba da ga plaća zakupac, a da ja ta usredstva uplatim državi. Dakle, ono šta bih ja trebao to je da napišem novi ugovor sa stanarem u kome piše da je stanarina toliko-i-toliko plus porez (ne znam koliko %) što je ukupno toliko-i-toliko. I onda ja uplatim porez državi. Sve u svemu, moj prihod bi ostao isti, a stanar bi trebao da plaća više.

Isto kao kad kupiš nešto u dućanu, ti platiš i cenu robe i porez, a trgovac onda uplati porez državi. Pa kad se promeni stopa PDV, trgovac to odmah ukalkuliše u maloprodajnu cenu, i naravno, krajnji kupac / korisnik plati veću cenu.


Ali to nije sve. Ako ja uplaćujem državi porez od izdavanja stana, onda bih ja, prema osnovnim principima Poreza na Dodatu Vrednost, morao da imam ukalkulisane poreske olakšice kad kupujem opremu za stan, nameštaj, ilikad krečim stan koji izdajem, menjam podne obloge i slično.

Ali jok, haračlije o tome nisu mislilii. Samo dižu frku.


Na karju će zakupac plaćati porez u svakom slučaju. Kada se izdaje stan izneće se cena puls porez kao dodatna stavka. Kako to ide kod nas.

Da li još uvek ima slučajeva da na rafovima stoje cena pez PDVa? Do skoro je bilo.

Poredjenje izdavanja stana sa prodajom robe široke protošnje nije na mestu. Prodavac ostvaruje uglavnom jednocivrenu dobit u procentima. Ako bi ona plaćao pdv bio bi u minusu.

Što se tiče ulaganja u održavanje stana ja za četiiri godine stanovanja nisam video de je uložena jedna cela kirija. U stvari kad bolje razislim ne mogu da se setim da je jedan dinar uložen. Sijalice smo mi menjali, ukoliko bi se nešto pokvarilo od prastarog nameštaja mi bi snosili cenu popraveke tako da ne znam koja su to tako velika ulaganja stanodavaca?
Možda krečenje jednom u 5 godina.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 15:22 - pre 94 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Pa ti si pobrkao sta hoces da kazes - ti hoces da kazes da se ne moze prikazati neto, pa potom traziti i porez, a svuda u svetu se prikazuje bruto.

Da, ali za rentu stana a ne sve ostale stvari koje spominjes. U slucaju rente, podstanara apsolutno nema veze sa placanjem poreza niti treba da ima. Vlasnik stana ima duznost da se bavi sa tim. Moze on da napise da je renta 100 a porez 20, ali to ne znaci i dalje da podstanar treba da plati taj porez.

Citat:
Ti sad mozes da lobiras u stranci da se izglasa neki zakon kojim se to zabranjuje i primoravaju se svi da iskazuju bruto cene u ugovorima i ja bih te podrzao, ali ne znam sta imas od toga da probas da ubedis mene kako je takav zakon vec na snazi, jer nije.

Bas bi voleo da vidim primer tog ugovora o iznajmljivanju stana gde se navodi porez kao duznost podstanara da plati. Evo mozes da me razuveris.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 19:25 - pre 94 meseci
[quote]Da, ali za rentu stana a ne sve ostale stvari koje spominjes.[/qipte]
Nema bas nikakve razlike izmedju poreza na prenos apsolutnih prava i poreza na prihode od nepokretnosti, nije mi jasno zasto mislis drugacije.

Citat:
Bas bi voleo da vidim primer tog ugovora o iznajmljivanju stana gde se navodi porez kao duznost podstanara da plati. Evo mozes da me razuveris.

To pod pretpostavkom da ja radim na overi ugovora u opstini, pa sad imam ispred sebe gomilu ugovora, a posto znas da ne radim, pa nemam nikakve ugovore, onda eto dokaza da si ti u pravu, je li tako pametnjakovicu? Nego, daj da mi to resimo na nacin koji je moguc i pravedan - otvoris oglase, ubodes prstom slucajan bez gledanja, pozoves i kazes da ti treba ugovor sa placanjem poreza jer neko treba da ti refundira pare i pitas da li je porez uracunat u cenu, ili ce ici na tvoj trosak. Ako ti zakupodavci kazu da je to njihova oabveza a ti placas samo ono sto pise u oglasu, onda super znaci da si u pravu, a ako ti kazu da se na navedenu cenu dodaje porez onda znaci da nisi, lako ces sam proveriti ne treba ja da te razuveravam, nemam ja nikakav problem sto se to sto napisem negira, ti imas problem lose informisanosti, dakle ti treba da radis na tome, a ne ja.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 20:30 - pre 94 meseci
U Srbiji ako se izdaje poslovni prostor (tj. stan kao poslovni prostor), firma, tj. pravno lice koje ga uzima u najam, placa porez svakog meseca... dobiju cak i formular sa svim podacima i moraju da plate.
Ako se izdaje stan fizickom licu, e onda taj porez treba da uplati stanodavac. Oratiti paznju na rec >uplati<, posto, u 99.998% slucajeva u ugovoru o izdavanju nekretnine, lepo pishe da zakupac dodatno mora da da novac u visini tog iznosa za porez. Znaci, zakupac daje pare (kirija+porez) svakog meseca, a stanodavac to uplacuje (u slucaju fizickog lica, dok za pravno lice, placa firma koja je uzela prostor u zakup - direktno). Naravno, to sve, ako je stanodavac prijavio iznajmljivanje.

U oglasima se daje cena koja je bez poreza, po pravilu, a stanodavac i zakupac se dogovaraju kako ce... tj. da li ce da se prijavljuju ili ne... da li ce da potpisuju 2 ugovora, jedan "pravi", a "drugi" za poresko, sa fiktivnom cenom, vishestruko nizom.... itd. Koji deo ce da ide preko racuna, a koji u keshu na ruke... itd. itd.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 29.07.2016. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.105.187

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 21:40 - pre 94 meseci
Citat:
RoRa:
- prema vlastitoj i jedinoj državi koju imamo vrlo često se ponašamo kao prema krvavom dušmaninu.


Ja ću ti reći nešto iz perspektive ovog društva gdje živimi: za stranačko-vjersko-prijateljko-rođačku državu ne dam ništa!!!

Živa bića imaju pravo na postojanje, a ne kulture, države, nacije i radničke klase.

Nije mi žao nikoga!!! Možda onaj uglednik prima platu od 1000 KM za možda 8 sati radnog vremena mjesečno, (a ja ne mogu da ovdje navedem ime i poziciju, jer mi mogu naškoditi), ali tu ni radnik koji protestuje nije ništa bolji.

Samo on nije u poziciji da uzme nezasluženih 1000 KM, on će drpnuti pola kante boje ili šaku spajalica iz ureda.

Da parafraziram Edu Maajku:

[...]
Imali smo sve!!!
Televizore
Veš-mašine, linije

Dok su drugi čuvali linije, ratovali
U rovovima se smrzavali
Mi smo drpisali, krali, hapali
Heroje i patriote izigravali
Jedni drugima dodjeljivali ordenje i činove
Na ugledne pozicije uvaljivali sinove
I profuknjače njihove
[...]

 
Odgovor na temu

Radgosta.5

Član broj: 334267



Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije29.07.2016. u 22:16 - pre 94 meseci
@R A V E N

Na zalost drzava ima instrumente da te primora da platis. Nesto kao ultimativni reketas iznad zakona(barem na Balkanu). Tako da ta vrsta bunta na kraju dana moze samo tebi da skodi.



 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.105.187

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 04:49 - pre 94 meseci
Kako oporezovati profit od 7 kpf (konvertibilna feninga)?



Takođe i Robert Nozick's Political Philosophy @ Stanford Encyclopedia of Philosophy
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 10:15 - pre 94 meseci
Loše se piše državama koje za najveće i najljuće naprijatelje imaju vlastite građane. Zapitajte se šta bi Kurdi, većinom muslimani, dali da imaju svoju državu Kurdistan. Kurdi su do sada dali verovatno stotine hiljada glava za još uvek daleki cilj. Za bolju državu se razumni građani bore svojim glasovima, protestima ( organizovanim ili neorganizovanim) itd. A ono da neću da plaćam porez lošoj državi je kukavičko prikrivanje najcrnjeg sebičluka.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 12:02 - pre 94 meseci
Mislim da se ovde radi o pasivno-agresivnom buntu protiv nenamenskog trosenja budzeta. Mi nemamo nikakve vece proteste, strajkove pa cak i oruzane pobune kao sto je bio slucaj u SAD kao oblik aktivnog suprotstavljanja trenutnom sistemu.

U Srbiji je drzava, oprastanjem dugova za RTS pretplatu, napravila vrlo opasan presedan, praveci sve savesne gradjane ovcama. Tako da sve manje ljudi zeli da plati porez.

@R A V E N

Na zalost, anarhija moze funkcionaisati samo u malim zajednicama velicine sela. Kako naselje/drzava/sistem postaju veci tako se povecava kompleksnost ali i efikasnost inace se urusava sam u sebe.

https://theconversation.com/wa...at-cities-and-efficiency-54517

[Ovu poruku je menjao Radgosta.6 dana 30.07.2016. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 13:22 - pre 94 meseci
Mislim da većina ne shvata da ovde uopšte nije reč o "našoj" državi, već da instrukcije šta i kako treba da se radi dolaze iz tzv. MMF-a, i Brisela/Vašingtona, samo zato što se oni ugrađuju u sve poreze i sve troškove koji se tovare našem stanovništvu na vrat.

To sam napisao još pre par godina, to je očigledno svakome ko može da poveže sva dešavanja. Oni se jednostavno sistemski ugrađuju u život u Srbiji, i što se više poreza bude plaćalo ovde to će bolje oni da žive.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 15:50 - pre 94 meseci
@pisac
Da se zadržaim samo na MMF-u. Prvi i osnovni zadatak MMF-a je održavanje relativne stabilnosti valuta raznih država. U tu svrhu MMF koristi šargarepu (povoljne kredite) i štap ( brine na različite načine da dužnici vrate kredite). Niko ne tera neku državu da uzme bilo kakav kredit ali kada ga uzme mora ga vratiti pa i po cenu ceđenja suve drenovine.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 16:08 - pre 94 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Darko Nedeljković:Pa ti si pobrkao sta hoces da kazes - ti hoces da kazes da se ne moze prikazati neto, pa potom traziti i porez, a svuda u svetu se prikazuje bruto.

Da, ali za rentu stana a ne sve ostale stvari koje spominjes. U slucaju rente, podstanara apsolutno nema veze sa placanjem poreza niti treba da ima. Vlasnik stana ima duznost da se bavi sa tim. Moze on da napise da je renta 100 a porez 20, ali to ne znaci i dalje da podstanar treba da plati taj porez.

Porez uvek plati krajnji korisnik...
Vec je vise puta objasnjeno, ali da ponovim opet:
ni svoju platu ne dobijes bruto, vec ti se odbiju porezi pa ono sto ostane zovemo "plata"

Ne mozes naci takav primer ugovora, jer teret placanja poreza po zakonu pada na zakupodavca, tako da ako se pravi ugovor cena mora biti uvecana za visinu poreza koji ce platiti zakupodavac.

Mozda je najplasticniji primer prodaja vozila.
Porez pada na prodavca, ali ga uvek kupac placa, i to sve lepo stoji u ugovoru, a kupac ode u banku i u ime prodavca placa taj porez, ista stvar je i sa kupoprodajom nekretnina.

Ili recimo ti prodas nekom kupcu auto od 10k eura, sigurno ti nece biti svejedno da posle toga poreskoj upravi das 2k jer si planirao da za auto dobijes 10k a ne 8k. (porez je 2.5%, ali eto radi primera)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 16:47 - pre 94 meseci
Citat:
RoRa:Niko ne tera neku državu da uzme bilo kakav kredit ali kada ga uzme mora ga vratiti pa i po cenu ceđenja suve drenovine.


Isto kao što niko "ne tera" ni države da uđu u NATO pa one nekako "same" ulaze, na isti način i "same" uzimaju kredite. I SFRJ se "sama" raspala a zatim su se fabrike i rudnici "sami" prodali strancima, niko ništa nikoga nije terao. Valjda i za elektroprivredu, vodoprivredu, i telekom isto niko nikoga ne tera, već će se sve to "samo" prodati strancima.

Ne bih dalje nabrajao šta se sve samo od sebe dešava, sasvim spontano...
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 16:51 - pre 94 meseci
Porodična srebrenina se prodaje kada za život, kakavgod, ne ostane ništa drugo za prodaju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 18:20 - pre 93 meseci
Citat:
RoRa:
U tu svrhu MMF koristi šargarepu (povoljne kredite) i štap ( brine na različite načine da dužnici vrate kredite). Niko ne tera neku državu da uzme bilo kakav kredit ali kada ga uzme mora ga vratiti pa i po cenu ceđenja suve drenovine.

Sve isto kao i bilo koji drugi zelenas - niko ne tera ljude da se zaduzuju kod zelenasa, ali kada se zaduze moraju to i vratiti po cenu cedjenja suve drenovine. Sama cinjenica da je godisnja kamata veca od godisnjeg privrednog rasta govori o tome da ti nema mogucnosti napretka, vec malo tapkas u mestu, malo tones u zivo blato. Matematika je prosta - privredni rast Srbije je 0,5% godisnje, a kamata koju placa je 6% godisnje, znaci ono sto se za 12 godina napreduje, to se za jednu godinu izgubi na kamatama.

Sve sto nije jasno na primeru drzave, mozete videti na nivou pojednca - ja i kolega smo racunali kako je moguce da ja uvek imam na raspolaganju vise novca, kad dobijamo identicnu platu, odgovor lezi u tome da se on nekada u proslosti jedno kratko vreme malo vise bahatio od mene, pa sada na ime kamata placa iznos koji ja potrosim na letovanje, a on uopste ne ide na letovanje. Naprimer, uzmimo da je meni i njemu plata 50.000 dinara. Ja svoju platu ravnomerno trosim celog meseca, a on je potrosi momentom primanja, za pokrivanje dozvoljenog i nedozvoljenog minusa, a do kraja meseca zivi tako sto ide u dozvoljeni i nedozvoljeni minus. Do kraja meseca on ima na raspolaganju naprimer 47.500 dinara, a sa kamatama mu od sledece plate uzmu 50.000, dok ja uvek imam na raspolaganju 50.000, sto na godisnjem nivou izadje 30.000 dinara razlike u moju korist. I taj proces nema kraj, on ce do penzije trositi 47.500 dinara mesecno, a ja 50.000 mesecno.

Kod drzave je jos drasticnije, tu dug nije fiksiran, vec se svake godine uvecava, pa se povecava i trosak kamate. U trci kornjace i zeca, zec na zalost nece da zaspi kao u decijoj prici. To bi trebalo da je jasno svima i da se oko toga slazemo, ali moyda se necemo sloziti oko jednog kraceg dela koji si prethodno pomenuo:
Citat:
Niko ne tera državu da uzme bilo kakav kredit...

Gadafi je došao na nišan jer je zaobilazio MMF i još gore - planirao da susede organizuje na takav način. Putin je eliminisao MMF i mnogi raymisljaju da li sa njim da pocnu pravi rat, ili da probaju da ga uniste ekonomski. Ima jos par aktuelnih primera, zivi bili pa videli sta ce biti sa njima.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 18:59 - pre 93 meseci
Neće biti tako lako sa Rusima i Kinezim. Pratite samo kako se situcaja razvija u Južnokineskom moru.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 20:44 - pre 93 meseci
Citat:
RoRa:
@pisac
Da se zadržaim samo na MMF-u. Prvi i osnovni zadatak MMF-a je održavanje relativne stabilnosti valuta raznih država. U tu svrhu MMF koristi šargarepu (povoljne kredite) i štap ( brine na različite načine da dužnici vrate kredite). Niko ne tera neku državu da uzme bilo kakav kredit ali kada ga uzme mora ga vratiti pa i po cenu ceđenja suve drenovine.


Koliko te plaćaju?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 22:33 - pre 93 meseci
Citat:
Bradzorf012: Koliko te plaćaju?


Ne treba uvek polaziti od sebe i svog ponašanja . Na tvom primeru da objasnim - ako tebe plaćaju da piskaraš po forumima pod više imena nisu i ostali takvi . Neko piše ono što zna da je istina i misli svojom glavom .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije30.07.2016. u 22:38 - pre 93 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Koliko te plaćaju?


Citat:
Bradzorf012:
Za koji tim lepiš plakate?



ajd smisli još neki argument u raspravi. Ovako si malo dosadan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59029 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.