Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poreska poziva da cinkarite komšije

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59343 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

concorde




Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 19:36 - pre 94 meseci
Citat:
SlobaBgd: .A tek to o cinkarenju komšija je za medalju. Čuj, tamo neki ćata ladi jaja a ja ću da mu prijavljujem komšiju?! More mrš!

S obzirom na naš mentalitet, prijave će pljuštati!
Nije ovo tek tako smišljeno!
Onaj trol (2012) već je potvrdio da će prijaviti a, iskreno, mislim i da će to uraditi i CoyoteKG kao savestan građanin!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 19:43 - pre 94 meseci
Nadam se da ljudi neće krenuti za ovim već da će se voditu unutrašnjim kopasom i da neće prijavljivati komšije ukoliko to nisu zaslužili.

Ja polazim od toga da neki ljudi izdavanjem stana zaradjuju mnogo više od prosečnog primanja u Srbiji. Zašto bi mi ostali morali da plaćamo porez na to što zaradimo, a oni ne?

2012 je Mekedonac ako mu je verovati. Ne zanm kakav je tamo zakon.
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 19:48 - pre 94 meseci
Citat:
dusanboss: Nadam se da ljudi neće krenuti za ovim već da će se voditu unutrašnjim kopasom i da neće prijavljivati komšije ukoliko to nisu zaslužili.

Ja polazim od toga da neki ljudi izdavanjem stana zaradjuju mnogo više od prosečnog primanja u Srbiji. Zašto bi mi ostali morali da plaćamo porez na to što zaradimo, a oni ne?

2012 je Mekedonac ako mu je verovati. :) ne zanam kakav je tamo zakon. :)

I šta sad. Uzimamo zakon u ruke i određujemo ko mora da plati? Vigilante?
Ako je to put, onda da raspustimo državne, parazitske službe.
Zašto da ih plaćamo i još radimo za njih?
Da li si ti ponekad pročitaš tvoje postove?
2012 nije Makedonac!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 19:55 - pre 94 meseci
Ne znam za 2012. Tako se izješnjavao.

Ovo što govoriš je skroz druga tema. Ne možeš raspustiti sve državne službe. Narvno da se nakotilo parazitskih i da se treba boriti protiv njih.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:00 - pre 94 meseci
Znaci poreska uprava prebacuje svoj posao na gradjane da prijavljuju jedni druge, a cim zakasnite za porez kaznice i vas.

Bolje da su sredili drzavne ustanove, tamo i dalje niko nista ne radi.

Ovo je komedija.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:03 - pre 94 meseci
Citat:
dusanboss: Ovo što govoriš je skroz druga tema. Ne možeš raspustiti sve državne službe. Narvno da se nakotilo parazitskih i da se treba boriti protiv njih.

Ne, ovo je upravo tema! Traži se da građani rade umesto državnih službi, što je kod nas normalno.
A znaš zašto su to uradili?
Pa, kao što smo najpametniji u najstručniji u sastavljnju reprezentacije, vođenju politike..... stručni smo i u određivanju toga ko mora da se oporezuje!
Jednom rečju, jajarski menatalitet i autora akcije i onih koji to podržavaju!
Na žalost, jajare nadmašuju broj normalnih i zato je Srbija tu gde jeste, u prevodu, nigde!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:05 - pre 94 meseci
Mene najvise zanima sta o ovome misle sami podstanari, da li ce oni biti zadovoljni kada budu u evidenciji i njihov stanodavac placa za njih (sigurno ce da vadi iz svog dzepa)...

njih niko i ne pita
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

concorde




Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:12 - pre 94 meseci
Citat:
bakara: Mene najvise zanima sta o ovome misle sami podstanari, da li ce oni biti zadovoljni kada budu u evidenciji i njihov stanodavac placa za njih...

njih niko i ne pita ;)

Koga briga šta oni misle!
Kada su prazan i pun stomak imali zajednički jezik? Nikada!
Narod je prilično glup a postaje sve gluplji svakodnevnim mentalnim trovanjem putem raznih rijaliti droga koje im se serviraju i na kraju, kao šlag na tortu, naš super heroj, super Aca!
Ako on kaže da je to za naše dobro, sigurno da je to i tačno. Smanjio je penzije a penzioneri mu dadoše najviše glasova jer su oni najsavesniji birači!
Ma luda zemlja. Čudi me da u opšte postojimo!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:12 - pre 94 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
CoyoteKG:
To nije zavlacenje ruke u tvoj dzep, jednostavno porez mora da se plaća. Tako je valjda svuda u svetu...

I šta ja imam od toga?

na zalost nista... i jedini nacin da se nesto promeni je pobeci iz ove zemlje.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 20:16 - pre 94 meseci
Citat:
concorde :
S obzirom na naš mentalitet, prijave će pljuštati!
Nije ovo tek tako smišljeno!

Vec postoje zakonska resenja sa prijavama gradjana (recimo, neizdavanje fiskalnih racuna), pa se ljudi nesto ne ubise od prijavljivanja.

Citat:
bakara:
Znaci poreska uprava prebacuje svoj posao na gradjane da prijavljuju jedni druge

Pa da.
Pretpostavljam da je zvanicno objasnjenje da bi se tako smanjili troskovi,
a sustinski, stvar je u tome da neradnici u javnom sektoru rade jos manje.

Citat:
Bradzorf012:
a jedina poenta je u tome da neki tamo iz mmf-a ili svetske banke stavi šapu na najmanji trag imovine i vlasništva, kako bi mogao da cedi suvu drenovinu i napaćeni narod još više gurne u bedu.

Cesta zabluda.
MMF se nijednoj drzavi ne namece, vec ga drzave same zove, a sve mere predlazu bas te drzave, a ne MMF
(on samo procenjuje da li su predlozene mere kredibilne ili su lupetanje i kontrolise izvrsenje).

Citat:
concorde:
Želimo da znamo gde ide taj novac!

Za poreze to tesko da ces znati.
Porezi su nedestiniran javni prihod, tako da ne znas za sta konkretno idu.
Druga stvar su, recimo, javni zajmovi i sl.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.



+690 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 23:24 - pre 94 meseci
Da bi imalo smisla plaćati taj porez trebalo bi da se dogodi sledeće:

1) stanodavac i podstanar zaključuju ugovor o zakupu u kom su definisani mesečna renta, kapara (ili kako se to već zove), rok izdavanja, uslovi plaćanja, otkazni rok, imena svih stanara, razlozi za raskid ugovora, uglavnom obaveze i podstanara i stanodavca.
2) istog dana odlaze u MUP i podstanar i svi koji će sa njim stanovati u stanu se prijavljuju na tu adresu (da traje ne duže od 2 sata, do 1 sat idealno)
3) istog ili sledećeg dana obilaze šaltere za struju, infostan, telefon, kablovska gde se za sve te obaveze do daljnjeg zadužuje podstanar (do 30 minuta po šalteru). Sa svim eventualno ne plaćenim dažbinama do raskida ugovora stanodavac nema ništa.
4) kirija se isplaćuje na račun u banci
5) ukoliko dođe do kršenja ugovora stanodavac ili podstanar pokreće postupak za raskid ugovora pred odgovarajućim organom. Postupak ne sme da traje duže od 30 dana, ukoliko se neko ne pojavljuje odluka je na njegovu štetu. Ukoliko podstanar nakon raskida ne želi da napusti stan stanodavac dobija asistenciju policije
6) stanodavac nema pravo da izbaci podstanara bez raskida ugovora...
7) porez koji se naplaćuje se umanjuje za potrebna ulaganja i slično (troškovi održavanja - krečenje, razne popravke, ...)


Cenim da ovako nešto nije komplikovano sprovesti, cenim da je više pitanje dobre volje nego sposobnosti.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije23.07.2016. u 23:52 - pre 94 meseci
^^hehe

od svega toga neko se dosetio samo da porez treba da se naplati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 08:23 - pre 94 meseci
A trebalo bi..
Podstanar i stanodavac potpisu ugovor, a Infostan i ostale usluzno naplatne mrcine same organizuju transfer naplate.
U slucaju da neko od ugovornih strana pokusa da izigra ugovor, da slede visestruke kazne.

I naravno, na svaku usluznu transakciju se placa porez.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 08:47 - pre 94 meseci
Ako ovo zaživi, mislim na naplatu poreza, verujem da će stanarine porasti, tako da će porez platiti podstanari. Onih koji je će prijaviti komšiju će sigurno biti, jer im ionako smeta što u susednom stanu živi više članova nego što je prijavljeno za komunalije koje se naplaćuju po članu domaćinstva...

Poznanica koja radi u paking servisu mi kaže da postoje matorci koji sede na balkonu ili kod prozora i samo čekaju da se neko nepropisno parkira, da odmah zovu pauka. I to insistiraju da se dođe, zovu više puta, opominju, prete. Takvima će ovo prijavljivanje komšija biti nova životna preokupacija.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 09:03 - pre 94 meseci
Prijavljivati bahate vozače koji parkiraju gde ne treba (i najčešće time ugrožavaju bezbednost i pešaka i vozača) je bogougodno delo. I umesto da zaposleni u Parking servisu zovu pauka čim vide nepropisno parkirano vozilo, oni su tu SAMO kada treba naplatiti parkiranje. Parking servis je komunalno preduzeće, i trebalo bi da radi u korist zajednice a ne da puni džepove.
A to pro$eravanje "zli dokoni matorci" je klinački i bezobrazno.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 09:04 - pre 94 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
bachi:
Citat:
CoyoteKG:
To nije zavlacenje ruke u tvoj dzep, jednostavno porez mora da se plaća. Tako je valjda svuda u svetu...

I šta ja imam od toga?

na zalost nista... i jedini nacin da se nesto promeni je pobeci iz ove zemlje.

Pa zašto onda podržavaš da građani cinkare druge građane?

Zašto bih ja radio posao poreske uprave? I šta sad, zakačim se sa komšijom oko cveća i aj' da mu napakostim i da ga prijavim? Mislim...

Od 19 godine radim, redovno uplaćujem poreze i doprinose, plaćam onaj nenormalno veliki godišnji porez na imovinu, plaćam pdv šta god da kupim i? Šta imam od toga?

Takođe, po novom zakonu ko ima imovinu, a ne živi u njoj, plaća porez puta 3!

Valjda se prvo izvrši poreska reforma, popiše imovina države, državnih preduzeća, građana, transparentno troši novac namenski i onda će narod da plaća porez sa osmehom na licu, jer će znati da taj porez ide na nešto pametno.

Zamisli Švajcarsku kakva bi bila kada niko ne bi plaćao porez? Ali eto, oni plaćaju i to ne mali porez, ali za uzvrat imaju uređenu državu. A mi plaćamo porez i to ne tako mali i opet ništa.

I na kraju, iznajmljujem stan, potpišem ugovor sa stanarom, plaćam taj porez i? Kakve ja mehanizme zaštite imam ukoliko taj stanar odluči da mi ne plaća kiriju? Ja državi moram da dam 20% (zašto 20%, zašto ne 5 ili 10?), ali on meni ne mora da plaća kiriju. I šta? Pošto imamo ugovor, ne mogu da ga izbacim ko kera, već da ga vodim na sud? I? Advokat košta toliko i toliko, troškovi procesa još toliko i toliko i da, na kraju ću ja pobediti i dobiti deo troškova, ali će proći min godinu dana, a on je za to vreme nakrcao i račune za struju, vodu, infostan, grejanje, pa me ovi isključe, pa pošalju izvršioce, itd...

Eto, sasvim realna slika. Pu daleko bilo da se napravi kompaktan sistem da kad ja nekom izdam stan i pošaljem ugovor na centralno mesto, da sve te komunalne pijavice sve račune u tom periodu vezuju za podstanara, a ne za mene.

Ali to ne može, jer ovo nije 2016. godina, godina povezanosti svega i svačega, baza podataka i brzih internet linkova, ovde su još uvek sedamdesete po pitanju administracije.

Kakvu ja zaštitu kao stanodavac imam ukoliko potpišem ugovor sa podstanarom i plaćam ne tako mali porez državi? Apsolutno nikakvu. E, pa dok se to ne promeni, masovno će po stanovima biti "rođaci, prijatelji", a državo ti dokaži da ja od tog rođaka ili prijatelja uzimam novac.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 09:47 - pre 94 meseci
Citat:
#bakara

^hehe

od svega toga neko se dosetio samo da porez treba da se naplati.


Citat:
#bachi

I na kraju, iznajmljujem stan, potpišem ugovor sa stanarom, plaćam taj porez i? Kakve ja mehanizme zaštite imam ukoliko taj stanar odluči da mi ne plaća kiriju?



Mislim da je sve to već regulisano.
Treba samo da prijaiš firmu/agenciju za izdavanje stanova
pa ako se ne varam sve je definisano zakonom o uslužnim delatnostima i/ili ZOO.
Tako će onaj koji izdaje stanove imati svu zakonsku zaštitu uključujući
umanjenje poreza po osnovu ostvarenih troškova
pa i izvrštelja
a stanar neće moći da se izvlači da "nije kod kuće".

Moglo bi se reći da "zakon o cinkarenju" ima niz prednosti za stanodavca u smislu da ne mora da registruje firmu osim da plati porez.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 11:16 - pre 94 meseci
Sve je to lepo, porez treba da se placa, ali ne znam kada ce se drzava dosetiti da proveri naprimer vlasnike automobila skupljih od 20.000 evra - kako neko ko nikada nije imao legalan prihod moze da ima takav automobil? Lista takvih se moze relativno lako izvuci iz baze podataka registracija vozila u MUP. Ili, da podjemo od baze koju vodi sama poreska uprava - lista firmi koje posluju sa gubitkom i na pozitivnoj nuli, njihovi vlasnici imaju prijavljenu samo minimalnu zaradu ispod 20k dinara mesecno, a u vlasnistvu luksuzni automobili, jahte, vikendice - odakle? Sve to poreska uprava ima spremno na tacni, ne treba niko da prijavljuje i dojavljuje. Da se razumemo, nisam od onih koji kazu - prvo zakon za jedne, pa tek potom za druge. Ja kazem - zakon za sve odmah! Ali, jasno je svima da poreska uprava odredjeni (bogatiji, bahatiji i kriminalniji) sloj stanovnistva zeli da drzi u zasticenom polozaju, a da udara iskljucivo po srednjem sloju. Takvom politikom drzava gubi poverenje onih koji su potpuno svesni znacaja placanja poreza.
 
Odgovor na temu

concorde

Član broj: 334152
Poruke: 15



+98 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 11:50 - pre 94 meseci
Složićemo se oko jednog, niko nije rekao da se porez ne treba plaćati!
Primedbe se odnose na poreski sistem, način i stopa oporezivanja kao i trošenje para iz budžeta.
Recimo, prošle godine sam, kao jedan od poreskih obveznika, bio šokiran odlukom Vučića da da 5 miliona evra Srebrnici?!
U BiH je mnogo mesta gde su u ogromnom broju stradali i Srbi a tamo nije otišao novac?
Zar ne bi bilo poštenije da je više mesta dobilo po jedan milion ili on sve to politizuje preko grbače poreskih obveznika?
Možda sam naveo loš primer ali ima i gorih!
Recimo, koliko novca iz tog budžeta ide na plate raznih partijskih funkcionera a zdravstvo nam je na najnižoj lestvici u Evropi?
Ako već plaćamo porez, onda treba da znamo gde se i u kolikom obimu on troši!
Zdravstvo, školstvo, vojska i policija.... da. Partijski kadar NE!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije24.07.2016. u 13:03 - pre 94 meseci
Citat:
kaćunčica:
Ako ovo zaživi, mislim na naplatu poreza, verujem da će stanarine porasti, tako da će porez platiti podstanari. Onih koji je će prijaviti komšiju će sigurno biti, jer im ionako smeta što u susednom stanu živi više članova nego što je prijavljeno za komunalije koje se naplaćuju po članu domaćinstva...

Poznanica koja radi u paking servisu mi kaže da postoje matorci koji sede na balkonu ili kod prozora i samo čekaju da se neko nepropisno parkira, da odmah zovu pauka. I to insistiraju da se dođe, zovu više puta, opominju, prete. Takvima će ovo prijavljivanje komšija biti nova životna preokupacija.


Meni se ovo desilo u NS. Rekao mi je čovek da jedan komšija iz zgrade zove čim se neko parkira. Što je najgore nikome tu ne smeta auto čak većina ljudi nije ni svesna da se nepravilno parkira.
Kakav čovek treba da budeš da bi ceo dan prijavljivao nekog za nepropisno parkiranje.

Jasno može da se napravi razlika kada nekog zoveš i činiš opšte dobro i kada može da se kaže da cinkariš.
Ovo za stanove neće biti tako zanimljivo. Ne možeš komšiju da prijaviš 10 puta na dan. U ostalom kako će "sevesni" gradjani znati da neko ne plaća porez na izdavanje stana?



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 24.07.2016. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59343 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.