Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SYBase DataArchitect

[es] :: Baze podataka :: SYBase DataArchitect

[ Pregleda: 4494 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burner
Dragiša Rakić
BG

Član broj: 898
Poruke: 150
*.208.EUnet.yu



+1 Profil

icon SYBase DataArchitect26.12.2001. u 15:40 - pre 271 meseci
Je l' imao ovde neko iskustva sa Sybase Data Architectom? Kako se iz njega generiše baza zasnovana na paradox tabelama, a da bude očuvan referencijalni integritet (table look-up)? Gde ima da se skine ODBC drajver za Paradox 7 format, a da nije u okviru celog BDE'a?
 
Odgovor na temu

bm101
Vanja Tesin
Yu/Zr

Član broj: 1961
Poruke: 44
194.106.191.*



Profil

icon Re: SYBase DataArchitect29.01.2002. u 21:16 - pre 270 meseci
Citat:
burner:
Je l' imao ovde neko iskustva sa Sybase Data Architectom? Kako se iz njega generiše baza zasnovana na paradox tabelama, a da bude očuvan referencijalni integritet (table look-up)? Gde ima da se skine ODBC drajver za Paradox 7 format, a da nije u okviru celog BDE'a?


Ja sam dosad radio sa verzijom 6, ali nisam radio sa paradox tabelama mada ne vidim zasto bi bio problem da se generise bilo koji format zapisa (pod uslovom da imas ODBC drajvere). Izaberes (u verziji koju sam pomenuo) Tools->Generate Database (ako se dobro secam) i odaberes drajver i podesis eventualne specificnosti i kliknes Generate :)

Sto se tice referencijalnog integriteta tu sam imao problema sa shesticom i Access formatom. Iako sam lepo sve podesavao za ocuvanje ref. int. on nije nista od toga generisao, pa sam morao RUCNO da podesavam u Accesu :(

Sad radim sa 7.5 verzijom :)

 
Odgovor na temu

burner
Dragiša Rakić
BG

Član broj: 898
Poruke: 150
*.21.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: SYBase DataArchitect06.02.2002. u 20:50 - pre 270 meseci
Nabavio sam 8.0. Radi kao san. Probao sam takođe i ErWin 4.0, i on je super, a nije toliko formalizovan kao DataArchitect. I jedan i drugi prave bazu za InterBase i Acess (ovo sam probao) kojoj ne treba kasnije nikakva dorada. Preporuka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: SYBase DataArchitect

[ Pregleda: 4494 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.