Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator

[es] :: Elektrotehnika :: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator06.12.2016. u 23:18 - pre 88 meseci
Potreban mi je mali savet.
Posedujem Gude Co2 aparat za varenje i on nema ugradjen termoprekidac pa bih ja hteo naknadno da dodam sa spoljne strane transformatora.
Koja bi trebala biti temperatura tog termoprekidaca za maksimalnu dozvoljenu radnu temperaturu transformatora.

 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.160.*



+356 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator07.12.2016. u 08:14 - pre 88 meseci
Moze li slika transformatora?-Da se vidi sta treba stititi-jezgro ili namotaje ili oboje.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator07.12.2016. u 16:19 - pre 88 meseci
Fabricki namotaj na transformatoru je izgoreo pa smo ga vec jednom nosili na vinklovanje.
I taj nov namotaj je vec jednom zasmrdeo al smo na vreme primetili pa smo ga ostavili da se ohladi.
Za to drugo pregrevanje su krivi elektrolitski kondenzatori tako da sam ih sad izbacio.
Sad smo mu prosirili kutiju zbog boljeg hladjenja, dodacemo jos neki ventilator zbog cirkulacije.
Pa sam mislio dodati i termoprekidac radi bolje sigurnosti ali ne znam koju temperaturnu vrednost da nabavim.
Evo slike transformatora i prigusnice.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.160.*



+356 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator07.12.2016. u 18:48 - pre 88 meseci
Taj trafo je tijesno dimenzionisan i nije za neke velike i obimne radove. Koja je maksimalna struja zavarivanja?
Lak na zici moze svasta izdrzati ali trafo je "zatvoren" za hladjenje i toplota se akumulira. Trebalo je kod premotavanja implementirati termoprekidac
medju namotaje i majstor koji je to radio ce znati koja temperatura bi bila adekvatna.-
Nesto iznad 100*C ali koliko?-treba ugraditi resetabilni termoprekidac tijesno vezan za namotaje.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator07.12.2016. u 22:45 - pre 88 meseci
To je moj otac nosio kod majstora pre nekoliko godina na vinklovanje kaze da je ceo trafo menjan i da mu je receno da ima 240 ampera.
Kako mogu da mu jos poboljsam hladjenje ili to je sto je.
Ja se u to nisam toliko razumevao kad je nosen na vinklovanje inace bi insistirali da se ugradi u namotaj al sta je tu je.
Onda 80 mozda i 90 stepeni bi bilo u redu da se spolja postavi.
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.160.*



+356 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator08.12.2016. u 08:00 - pre 88 meseci
Na ma kojoj temperaturi prekidao, termoprekidac mora biti u tijesnom kontaktu sa namotajima a dobro zasticen od opstrujavanja zraka iz
ventilatora, Ako se moze smjestiti izmedju jezgra i namotaja i to mjesto dovoljno mehanicki zastiti od strujanja.
Pored sto mora biti izabran za adekvatnu temperaturu mora biti u stanju prekidati potrebnu snagu.
Kako se na tom aparatu komanduje ukljucenjem trafoa prako tastera?-najbolje ga postaviti u seriju sa tasterom.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator08.12.2016. u 17:51 - pre 88 meseci
Trafo se ukljucuje preko tastera pa posle preko releja od 24v.
Termoprekidac bi palio i gasio industrijski relej na ubadanje i on bi prekidao kolo struje glavnom releju isto ukljucivao malu kontrolnu crvenu sijalicu kad je trafo pregrejan.
Izmedju jezgra i namotaja nalazi se neki karton i krajevi su dosta duzi pa cu njih da iskoristim za prekrivanje termoprekidaca.

Hvala na pomoci emiSAr sad mi je sve jasno.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator10.12.2016. u 09:53 - pre 88 meseci
Citat:
Ivan 89: Termoprekidac bi palio i gasio industrijski relej

Odakle si "Sinko", iz kojega grada ?

..da Ti cika posalje Termo-Prekidac, na kucna vrata...

a dok se ne javis...
https://www.youtube.com/watch?v=dyz1UAy_uns
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator16.12.2016. u 20:24 - pre 88 meseci
Nema potrebe sve upakovano, sredjeno i provereno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Postavljanje termoprekidaca na co2 transformator

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.