Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokle ćemo da trpimo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle ćemo da trpimo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31165 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 13:46 - pre 87 meseci
@DusanSukovic - masis poentu. Nije problem da neko po nekom kljucu dobije od drzave ili bilo kog bilo sta (bio to ja ili neko treci). Recimo stanovi za mlade akademike, ili stanovi za najugrozenije porodice, ili pomoc izbeglicama itd.

Problem je sto su ti stanovi deljeni po principu po kom je sve 90-tih deljeno, nebitno da li se radi o izbeglicama ili ne. Radi se (opet - cast izuzetcima) o veoma uskom sloju privilegovanih koji su tad dobili stanove po politicko-rodbinskim vezama a ne nekim zaslugama koje je definisalo drustvo, kom su ti stanovi tehnicki pripadali.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 13:58 - pre 87 meseci
Citat:
bananaphone: @DusanSukovic - masis poentu. Nije problem da neko po nekom kljucu dobije od drzave ili bilo kog bilo sta (bio to ja ili neko treci). Recimo stanovi za mlade akademike, ili stanovi za najugrozenije porodice, ili pomoc izbeglicama itd.

Problem je sto su ti stanovi deljeni po principu po kom je sve 90-tih deljeno, nebitno da li se radi o izbeglicama ili ne. Radi se (opet - cast izuzetcima) o veoma uskom sloju privilegovanih koji su tad dobili stanove po politicko-rodbinskim vezama a ne nekim zaslugama koje je definisalo drustvo, kom su ti stanovi tehnicki pripadali.



Onda se izvinjavam, ali ako mogu da primetim, ta praksa iz 90tih se nastavlja punom parom...
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 14:29 - pre 87 meseci
Pa nastavlja se, kako da ne - i ovo je primer - izbacuju ove ljude zbog toga da bi neko drugi maznuo te stanove i/ili pare od prodaje, opet po rodbinsko/kumovskim/politickim osnovama...

Ali ja opet ne mogu da se suzivim sa njihovim problemom, posto su i oni deo tog problema od pocetka, ako me razumes...

Sa druge strane sa svojom licemernom kuknjavom o "jadnom izbeglickom zivotu" u diplomatskim stanovima, jos vise iritiraju nazovi-domace stanovnistvo - prema izbeglicama kao celini, od kojih vecina nije dobila ni vrecu brasna od drzave Srbije, kamoli neke vece beneficije...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 14:53 - pre 87 meseci
Citat:
bananaphone: Pa nastavlja se, kako da ne - i ovo je primer - izbacuju ove ljude zbog toga da bi neko drugi maznuo te stanove i/ili pare od prodaje, opet po rodbinsko/kumovskim/politickim osnovama...

Ali ja opet ne mogu da se suzivim sa njihovim problemom, posto su i oni deo tog problema od pocetka, ako me razumes...

Sa druge strane sa svojom licemernom kuknjavom o "jadnom izbeglickom zivotu" u diplomatskim stanovima, jos vise iritiraju nazovi-domace stanovnistvo - prema izbeglicama kao celini, od kojih vecina nije dobila ni vrecu brasna od drzave Srbije, kamoli neke vece beneficije...


Nije mi jasno zasto im nije dato pravo da i oni regularno otkupe, mislim da i za njih vazi Zakon o Stanovanju, nego ih tako teraju na finjaka?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 15:02 - pre 87 meseci
Pa zato sto je vreme za neke nove pulene trenutne vlasti da dobiju te stanove (ili pare ili sta god) - na foru. A pre toga treba izbaciti trenutne stanare - isto na foru :D

Rekao sam vec - uopste ne govorim da je ovo sto se desava posteno ili da tako treba, ili da ce se jedna nepravda ispraviti drugom...
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 15:52 - pre 87 meseci
Citat:
DusanSukovic: Ima? Zasto ne bi "izbeglice" otkupile stan za 100 DEM ako su tvoji na primer otkupili ?

Gubis iz vida vaznu cinjenicu - stanove po toj ceni mogli su da otkupe samo nosioci stanarskog prava koji su tokom Titove ere dobijali stanove od firme ili kao socijalna kategorija.
Izbeglice su imale svoje stanove u republikama iz kojih su izbegle a stanovi su im kasnije konfiskovani od vlasti novonastalih drzava.
Nosioci stanarskog prava u Srbiji iskoristili su hiperinflaciju i pokupovali stanove po toj ceni, ali cene su bile izrazene u dinarima. Znam ljude koji su platili dvosobni stan nekih 25DM u tadasnjoj dinarskoj protivvrednosti.

Mislim da je ovo dovoljno kao odgovor na tvoje pitanje.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 16:54 - pre 87 meseci
Citat:
Sarastro: Gubis iz vida vaznu cinjenicu - stanove po toj ceni mogli su da otkupe samo nosioci stanarskog prava koji su tokom Titove ere dobijali stanove od firme ili kao socijalna kategorija.
Izbeglice su imale svoje stanove u republikama iz kojih su izbegle a stanovi su im kasnije konfiskovani od vlasti novonastalih drzava.
Nosioci stanarskog prava u Srbiji iskoristili su hiperinflaciju i pokupovali stanove po toj ceni, ali cene su bile izrazene u dinarima. Znam ljude koji su platili dvosobni stan nekih 25DM u tadasnjoj dinarskoj protivvrednosti.

Mislim da je ovo dovoljno kao odgovor na tvoje pitanje.




Cekaj hoces reci da oni nisu bili u tom stanu nosioci stanarskog prava?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 17:21 - pre 87 meseci
Citat:
DusanSukovic: Cekaj hoces reci da oni nisu bili u tom stanu nosioci stanarskog prava?


jedno je stanarsko pravo a drugo vlasnistvo nad stanom. Ja znam da su to bili drustveni stanovi i bio je onaj cuveni stos opisan u seriji Vruc Vetar da u jednom momentu neko se doseti i udje u nov stan i onda ga izbacuju 5 godina itd...

a isto tako znam da se tu placao neki zakup kirija sta li. Nije to bas bilo daju ti stan onako za dz.

Ja konkretno znam porodicu koja je u zagrebu na tresnjevci ostavila trosoban stan i pobegla 1991. Taj stan nije bio njihov vec drustveni i posle bnisu imali nikakva prava vec je to dopalo nekog srecnika bliskog vlastima itd itd....

Bilo je tu tumbanja raznih jbga rusila se drzava i pravila ne vaze. Sto se tice otkupa neki su pozurili pa otkupili cak za par hiljada bojeci se da se drzava ne predomisli a neki su pak imali herca pa cekali da inflacija obezvredi....
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 18:24 - pre 87 meseci
Citat:
Tajmija:
Pre svega mislio sam na ljude koji su došli u Srbiju proterani sa svojih ognjišta. S obzirom je Srbija nažalost najveći krivac za rat uopšte, a pritom ga je 'izgubila' i nije uspela da zaštiti svoje građane malo dalje od Beograda, najmanje što je mogla je to da im iznajmi stan...


Srbija je najveći krivac, naravno. Krivac za sve one koji bi da sopstvenu odgovornost i krivicu prevale na druge, kada im je teško da prihvate sopstvene promašaje i greške najlakše je okriviti Srbiju, a opet kada treba pomoći, onda Srbijo gde si, Srbija je maćeha. Neće da može. Primera ima milion, a svi bi samo da uzmu, da štrpnu bar malo, bar mrvicu, ako već ne može lopatom, od domaćih preko izbeglica, od sirotinje do tajkuna, dok masa poštenih i vrednih ljudi radi na svom boljitku i ne žali se.

Citat:
Tajmija:
Što se emigracije van Srbije tiče, to je volja pojedinca..


Pa znaš kako, neće da može. Kada treba da pomogne, onda je Srbija odgovorna, država "duradi nešto", a ako ja mogu da sebi pomognem, makar na račun društva, zajednice, na račun te iste Srbije, onda je to stvar mog izbora. Nije nego, mnogo dobar račun. Dakle, ako je već Srbija krivac za sva zla ovog sveta, onda budi pošten, pa joj plati tržišnu cenu školovanja, zdravstvene zaštite i svega onoga što si dobio baš zahvaljujući istoj, pa se onda ku**i svojom slobodom i voljom.

Jedan komšija, koji četiri decenije živi u Švajcarskoj pre oko godinu dve otišao u sud da reguliše nasledstvo i prevede imovinu na svoje ime. Žali se kako su aljkavi, kako se stvar otegla, kako u Švajcarskoj to ne bi moglo tako. Rekoh mu onako nezainteresovano, možda mu je mala plata(službeniku u sudu), na šta sam dobio odgovor kao iz topa, ako mu je mala plata neka da otkaz. Nisam mu rekao, a mogao sam: "ne, nego ako je to tebi loša usluga idi tamo gde ima bolje". Upravo u tome je i kvaka 22 i uzrok naše propasti. Otišao si odavde između ostalog i zbog takvih stvari, ok tvoj izbor, snašao si se, svaka čast, ali nemoj soliti pamet nama ostalima kako bi to moglo ovako ili onako. Imao si izbor, mogao si da ostaneš i menjaš stvari na bolje, ti si izabrao nešto drugo, što je sasvim legitimno, ali nemoj se onda praviti pametan.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 18:54 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012: Pa znaš kako, neće da može. Kada treba da pomogne, onda je Srbija odgovorna, država "duradi nešto", a ako ja mogu da sebi pomognem, makar na račun društva, zajednice, na račun te iste Srbije, onda je to stvar mog izbora. Nije nego, mnogo dobar račun. Dakle, ako je već Srbija krivac za sva zla ovog sveta, onda budi pošten, pa joj plati tržišnu cenu školovanja, zdravstvene zaštite i svega onoga što si dobio baš zahvaljujući istoj, pa se onda ku**i svojom slobodom i voljom.

Jedan komšija, koji četiri decenije živi u Švajcarskoj pre oko godinu dve otišao u sud da reguliše nasledstvo i prevede imovinu na svoje ime. Žali se kako su aljkavi, kako se stvar otegla, kako u Švajcarskoj to ne bi moglo tako. Rekoh mu onako nezainteresovano, možda mu je mala plata(službeniku u sudu), na šta sam dobio odgovor kao iz topa, ako mu je mala plata neka da otkaz. Nisam mu rekao, a mogao sam: "ne, nego ako je to tebi loša usluga idi tamo gde ima bolje". Upravo u tome je i kvaka 22 i uzrok naše propasti. Otišao si odavde između ostalog i zbog takvih stvari, ok tvoj izbor, snašao si se, svaka čast, ali nemoj soliti pamet nama ostalima kako bi to moglo ovako ili onako. Imao si izbor, mogao si da ostaneš i menjaš stvari na bolje, ti si izabrao nešto drugo, što je sasvim legitimno, ali nemoj se onda praviti pametan.


analiza ti je malo jednostrana.

Tacno je da drzava ulaze u pojednica, ali valda su njegovi roditelji to gradili pa sto njihovo dete ne bi uzivalo ? Ili sta ako neko zavrsi besplatno fakultet, a ne moze da se zaposli ili bar ne u struci ?

Kako bi ti to resio ? Da mu se oduzme pasos ?!

Ili mozda da vrati skolarinu drzavi ako resi da imigrira ? To bi bilo posteno, ali ajde izvoli ti nateraj da se to desi. Mislim, ti si ostao u drzavi pa uradi ti nesto.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 19:12 - pre 87 meseci
Citat:
DusanSukovic:

Cekaj hoces reci da oni nisu bili u tom stanu nosioci stanarskog prava?

Ko oni u kom stanu, budi malo jasniji.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 19:14 - pre 87 meseci
Vidi ovaj, ima ona narodna koja kaže "poljubi i ostavi". A može i drugačije, opet narodna, nemoj da pljuješ, pa onda da ližeš.

Što se tiče toga da su roditelji nešto gradili, a njihovo dete uživa, da ne zalazimo u sitna crevca, ima mnogo onih čiji su roditelji takođe ulagali pa nisu studirali ili koristili sve blagodeti tog društva. Takođe, ko ti kaže da sam ja nezadovoljan? Možda sam baš zadovoljan i ništa ne bih menjao i šta ćemo sad?

Poenta mog prethodnog posta je bila sledeća. Preuzmi odgovornost za sebe, najpre kao pojedinac, a zatim i kao društvo. Ne, ovde bi neki da se grebu, a da im ne uđe. Čovek uvek ima izbor, dobar, manje dobar ili možda loš. Kada govorimo o ovim stvarima to ne bi trebalo gubiti iz vida, tako da uvek možeš reći: 1. ne dopada mi se, ćutim trpim, šta da se radi. 2. ne valja, ali ću dati sve od sebe da to promenim. 3. ne dopada mi se, idem ja odavde, nije mi tu mesto.

Da se sad vratim na ono da je Srbija krivac. Srbija je najmanji krivac, jer je jedina želela da se sačuva tadašnja SFRJ i jedina radila na tome. Kada su je dugi razbucali, onda su toj istoj Srbiji ispostavili račun: platite. Bedno.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 19:21 - pre 87 meseci
Citat:
Braxi:
Ja konkretno znam porodicu koja je u zagrebu na tresnjevci ostavila trosoban stan i pobegla 1991. Taj stan nije bio njihov vec drustveni i posle bnisu imali nikakva prava vec je to dopalo nekog srecnika bliskog vlastima itd itd....

Nisu samo stanovi u drustvenoj svojini oduzimani, bilo je slucajeva falsifikovane preprodaje vlasnickih stanova kroz uredno katastarsko knjizenje, a kasnije pokretane sudske parnicame ostale su bez epiloga.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 19:34 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Vidi ovaj, ima ona narodna koja kaže "poljubi i ostavi". A može i drugačije, opet narodna, nemoj da pljuješ, pa onda da ližeš.

Što se tiče toga da su roditelji nešto gradili, a njihovo dete uživa, da ne zalazimo u sitna crevca, ima mnogo onih čiji su roditelji takođe ulagali pa nisu studirali ili koristili sve blagodeti tog društva. Takođe, ko ti kaže da sam ja nezadovoljan? Možda sam baš zadovoljan i ništa ne bih menjao i šta ćemo sad?

Poenta mog prethodnog posta je bila sledeća. Preuzmi odgovornost za sebe, najpre kao pojedinac, a zatim i kao društvo. Ne, ovde bi neki da se grebu, a da im ne uđe. Čovek uvek ima izbor, dobar, manje dobar ili možda loš. Kada govorimo o ovim stvarima to ne bi trebalo gubiti iz vida, tako da uvek možeš reći: 1. ne dopada mi se, ćutim trpim, šta da se radi. 2. ne valja, ali ću dati sve od sebe da to promenim. 3. ne dopada mi se, idem ja odavde, nije mi tu mesto.

Da se sad vratim na ono da je Srbija krivac. Srbija je najmanji krivac, jer je jedina želela da se sačuva tadašnja SFRJ i jedina radila na tome. Kada su je dugi razbucali, onda su toj istoj Srbiji ispostavili račun: platite. Bedno.


o tome ti ja i govorim da smo glup narod. Prvo i prvo da smo bili pametni ne bi ni zavrsili u Jugoslaviji vec bi ziveli normalno u Srbiji ! Sta mi na prvom mestu uopste ima koga da oslobadjamo ?!? Ali ajde da kazemo i nama su drugi veci od nas pomogli da se oslobodimo pa sto ne bi i mi manjima, ali u redu je nekome pomoci a ne na ustrb svojih interesa. Da sad ne ulazim to je jako duga prica....

Sto se tice ko sta duguje Srbiji pojedinacno.

Evo ja sam npr zavrsio fax u Srbiji na budzetu kao punoletan i posle toga otisao iz zemlje. Ja sam spreman da cak i ako se donese zakon da i retroaktivno vratim u budzet taj novac. Cujem da je sad na tom faksu skolarina 100000 puta 4 evo ja bih da vratim Srbiji u budzet 400,000 dinara. Medjutim sa druge strane ja sam sluzio vojni rok 12 za DZ. Svo to vreme naravno bilo mi je uskraceno pravo da radim. pa ako cemo da se raskusuramo ja trazim da mi drzava isplati najmanje 12 plata prosecnih u opstini iz koje sam otisao u vojsku a to bi bilo isto oko 400,000. Tako mislim da smo kvit ja i drzava !
 
Odgovor na temu

Tajmija

Član broj: 328773
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+57 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 19:57 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012:Srbija je najveći krivac, naravno. Krivac za sve one koji bi da sopstvenu odgovornost i krivicu prevale na druge, kada im je teško da prihvate sopstvene promašaje i greške najlakše je okriviti Srbiju, a opet kada treba pomoći, onda Srbijo gde si, Srbija je maćeha. Neće da može. Primera ima milion, a svi bi samo da uzmu, da štrpnu bar malo, bar mrvicu, ako već ne može lopatom, od domaćih preko izbeglica, od sirotinje do tajkuna, dok masa poštenih i vrednih ljudi radi na svom boljitku i ne žali se.



Ja ne odlučujem o budućnosti zemlje, pa isto tako ne mogu da budem kriv za njene neuspehe. A za svoje neuspehe svakako mogu da krivim državu jer nije racionalno trošila novce koji su bili namenjeni za unapređenje kvaliteta života svojih građana.

Tako imamo vesele devedesete kada je sve što je funkcionisalo bilo urušeno, a ljudi se imali samo jedan cilj, da se prehrane(to je bio najveći uspeh) u državi ratova, bezakonja, uličnih gangstera, šverca, bede, sankcija... da li sam ja kriv što je neki megaloman i fašista krenuo u krstaške ratove i unazadio državu i društvo za 20god ?

da li sam ja to mogao da sprečim ? jedino rešenje je bilo da se spakujem i odem kao sav normalan svet, s obzirom da je bilo brdo 'pametnog' sveta podržavalo ideju ubijanja i razaranja zarad .... zarad nečega što ni oni ne znaju ni dan danas...

Šuplje glave pune mržnje...


Da li sam ja kriv što zdrav i prav nisam imao gde da radim ? i ako sam imao pare što nisam imao šta da kupim? što država nije funkcionisala, i što nije bila u stanju da me zaštiti od ulične mafije koje je bilo na svakom ćošku?


Danas je stvar mnogo bolja, ali idalje daleko od dobrog kada svaki dan vidiš kako ti neko uništava državu zbog svoje bahatosti, neznanja i lične koristi iznad društvene, a ti si nemoćan da išta promeniš.

Mogao bi da navedem i danas milion problema zbog kojih njeni građani imaju male šanse da uspeju, ali možda nekom drugom prilikom....




Citat:
 Pa znaš kako, neće da može. Kada treba da pomogne, onda je Srbija odgovorna, država "duradi nešto", a ako ja mogu da sebi pomognem, makar na račun društva, zajednice, na račun te iste Srbije, onda je to stvar mog izbora. Nije nego, mnogo dobar račun. Dakle, ako je već Srbija krivac za sva zla ovog sveta, onda budi pošten, pa joj plati tržišnu cenu školovanja, zdravstvene zaštite i svega onoga što si dobio baš zahvaljujući istoj, pa se onda ku**i svojom slobodom i voljom.




Znaš vrlo dobro da 'nema besplatnog ručka' tako i nema besplatnog školstva, z.zaštite i ostalog. To što ti misliš da je besplatno ustvari nije, nego ne daješ direktno novac pa ti deluje kao da jeste.

Tržišnu cenu za koje školovanje ? Neću biti nezahvalan i reći ću hvala Srbiji, ali isto tako imam milion zamerki na samo skolovanje i zdravstvo. Plus koliko je izmišljenih troškova u toku samog školovanja da ne govorimo. školski čas, ove one novine, obavezni izleti do Avale koštaju ko da se ide na Taru, itd..



Citat:

Jedan komšija, koji četiri decenije živi u Švajcarskoj pre oko godinu dve otišao u sud da reguliše nasledstvo i prevede imovinu na svoje ime. Žali se kako su aljkavi, kako se stvar otegla, kako u Švajcarskoj to ne bi moglo tako. Rekoh mu onako nezainteresovano, možda mu je mala plata(službeniku u sudu), na šta sam dobio odgovor kao iz topa, ako mu je mala plata neka da otkaz. Nisam mu rekao, a mogao sam: "ne, nego ako je to tebi loša usluga idi tamo gde ima bolje". Upravo u tome je i kvaka 22 i uzrok naše propasti. Otišao si odavde između ostalog i zbog takvih stvari, ok tvoj izbor, snašao si se, svaka čast, ali nemoj soliti pamet nama ostalima kako bi to moglo ovako ili onako. Imao si izbor, mogao si da ostaneš i menjaš stvari na bolje, ti si izabrao nešto drugo, što je sasvim legitimno, ali nemoj se onda praviti pametan.



Razlika je što je čovek za 40 godina naišao na jedan problemćić, da je živeo ovde 4 decenije, imao bi 1001 problem.

Sigurno neće napustiti jednu od najbogatijih zemalja zbog malog prolongiranja u sudu. Čovek se samo požalio i iznenadio jer je to verovatno redak slučaj. Kod nas se probijanje rokova u sudu ne pominje, šta više, pominje se kada se neki slučaj reši na vreme jer je to retkost , pa je ono wow.


Mogao si da vidiš da sam ja mišljenja da se ovde stvari mogu popraviti, i da sam pre za to nego za odlazak iz zemlje, ali sam isto tako svestan da je to praktično nemoguće osim možda velike građanske akcije koji građani treba da sprovedu.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 20:02 - pre 87 meseci
Tajmija,

ipak Srbija se menja. Nije sve sjajno ali menja se. Mozda tebi to u Srbiji ne izgleda tako, ali ja odlazim povremeno u skokovima od par meseci i vidim promene.

Najvaznije je da zemlja ide ka EU, ne zbog sam EU koja se mozda cak i raspadne vec zbog usvajanja normalnih i civilizovanih pravila.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 21:11 - pre 87 meseci
@Tajmija

Ne bi bilo loše da shvatiš, kako ja ovde ne donosim vrednosne sudove, tipa ovo je bilo dobro, a ono loše. Govorim o odgovornosti, kako ličnoj tako i kolektivnoj. U svemu tome mnogi se pogube i ne znaju gde udaraju. O tome pričam sve vreme. Verovao ili ne, slažem se ja sa tobom po mnogim stvarima, ali se ne slažem u pristupu. E sad, idemo redom.

Citat:

Ja ne odlučujem o budućnosti zemlje, pa isto tako ne mogu da budem kriv za njene neuspehe. A za svoje neuspehe svakako mogu da krivim državu jer nije racionalno trošila novce koji su bili namenjeni za unapređenje kvaliteta života svojih građana.

Prvo, pa muško. Odlučuješ, samo tako. Odricanje od odgovornosti te ne čini manje odgovornim. Jesi li ti odrasla, zdrava, svesna osoba koja ima poslovnu sposobnost? Jesi. Onda moraš da poneseš deo odgovornosti za ono što se događa u društvu, tvojoj porodici, sredini u kojoj živiš. Taj koncept koji kaže da su uvek neki drugi krivi je za decu, ne za odrasle ljude. Ako država nije racionalno trošila novac, uvek postoji metod i način da se to spreči. Političko organizovanje, protesti, obrazovanje, sopstveni primer, izaberi nešto.
Citat:

Tako imamo vesele devedesete kada je sve što je funkcionisalo bilo urušeno, a ljudi se imali samo jedan cilj, da se prehrane(to je bio najveći uspeh) u državi ratova, bezakonja, uličnih gangstera, šverca, bede, sankcija... da li sam ja kriv što je neki megaloman i fašista krenuo u krstaške ratove i unazadio državu i društvo za 20god ?

Meni se čini da taj Milošević nije pao s Marsa, nego je imao dvotrećinsku većinu, a u pojedinim trenucima i jaču podršku u srpskom biračkom telu. To što mu ti lično nisi dao podršku ne čini te manje odgovornim, jer sva tvoja činjenja ili nečinjenja na kraju sa ostalih sedam miliona građana daju neki rezultat. Dakle, krivica je na onima koji su neposredno donosili odluke, ali je odgovornost svih nas. Dakle, odgovoran si i ti.
Citat:

da li sam ja to mogao da sprečim ?

Kao pojedinac, svakako da nisi mogao. Sad, zato i postoje društvene grupe, pokreti i političke partije da artikulišu volju građana. Očigledno da je volja građana u datom trenutku bila takva kakva je bila.
Citat:

jedino rešenje je bilo da se spakujem i odem kao sav normalan svet, s obzirom da je bilo brdo 'pametnog' sveta podržavalo ideju ubijanja i razaranja zarad .... zarad nečega što ni oni ne znaju ni dan danas...

Šta si uradio da to sprečiš? Tvoja snaga i želja da to sprečiš nije prevagnula, događa se. Imao si izbor, da nastaviš da se boriš ili da se zarad ličnog komfora opredeliš za nešto drugo i ti si se opredelio za to drugo. Ne pada mi na pamet da ovde bilo kome držim predavanja ili kako se to kaže "solim pamet". Tvoje je neprikosnoveno pravo da odlučiš o sopstvenom životu na način na koji si to uradio i ja lično protiv toga nemam ama baš ništa. Imam samo protiv toga, da kada jednom napraviš izbor, onda se stalno osvrćeš i daješ rešenja šta i kako. Nema više nazad, odlučio si se i to je to. Hajde da malo pojednostavim stvari. Ne dopada ti se kako funkcioniše firma u kojoj radiš, uslovi rada, upravljanje, raspodela dohodka/dobiti, bilo šta. Odeš kod šefa i kažeš, meni se ovo ne dopada, dajem otkaz, odlazim. Posle izvesnog vremena, dođeš kod tog istog šefa i kažeš, moglo bi ovo ovako, a ono onako. Pa neće moći, jer kada si bio deo sistema nisi hteo da se zameraš/mučiš, nisi hteo/mogao da ga menjaš iznutra, pa si rešio da odeš. Nema više nazad, pa ako ponovo pokucaš na ta vrata vrlo je verovatno da će te izbaciti naglavačke. Jedino je Srbija ta firma koju je moguće potkradati, čerupati i po njoj sve vreme pljuvati, tražiti od nje kao da ti je domovina, a obrušavati se na nju kao da ti je najgori neprijatelj.
Citat:

Šuplje glave pune mržnje...


Da li sam ja kriv što zdrav i prav nisam imao gde da radim ? i ako sam imao pare što nisam imao šta da kupim? što država nije funkcionisala, i što nije bila u stanju da me zaštiti od ulične mafije koje je bilo na svakom ćošku?

Kao što rekoh, ispade da niko nije kriv, svi smo mi nevinašca, je li tako? Pa neće biti baš tako, a nisi jedini koji nije imao gde da radi. Svi smo mi glasali, davali ili uskraćivli podršku nekom, ne govorim ovde samo o izborima, nego uopšte o stavu, odnosu prema životu. Dakle, tu policiju ili pravosuđe koji bi trebalo da čuvaju javni red i mir ili štite život i imovinu građana, nisu nam ih postavili Japanci, to smo uradili mi. Opet, naša odgovornost.
Citat:

Znaš vrlo dobro da 'nema besplatnog ručka' tako i nema besplatnog školstva, z.zaštite i ostalog. To što ti misliš da je besplatno ustvari nije, nego ne daješ direktno novac pa ti deluje kao da jeste.

Tržišnu cenu za koje školovanje ? Neću biti nezahvalan i reći ću hvala Srbiji, ali isto tako imam milion zamerki na samo skolovanje i zdravstvo. Plus koliko je izmišljenih troškova u toku samog školovanja da ne govorimo. školski čas, ove one novine, obavezni izleti do Avale koštaju ko da se ide na Taru, itd..

Prvo, ja nigde nisam rekao da je bilo besplatno, zato sam i imao pravo da kažem, "plati pa klati". Drugo, ko je pokupio kajmak sa tih "izmišljenih troškova"? Nisi ti, ne kažem da jesi, ali to su neki ljudi tu oko nas, nisu nikakvi gremlini.
Citat:

Razlika je što je čovek za 40 godina naišao na jedan problemćić, da je živeo ovde 4 decenije, imao bi 1001 problem.

Sigurno neće napustiti jednu od najbogatijih zemalja zbog malog prolongiranja u sudu. Čovek se samo požalio i iznenadio jer je to verovatno redak slučaj. Kod nas se probijanje rokova u sudu ne pominje, šta više, pominje se kada se neki slučaj reši na vreme jer je to retkost , pa je ono wow.

Ne, nije se on "samo požalio". Neće on da čeka, on hoće da mu bude sve kao u Švajcarskoj, nije on više kao mi seljaci što to moramo da trpimo, on će nama da kaže kako bi trebalo/moglo da se radi. Pa što onda nisi faco ostao u toj Srbiji da te stvari promeniš, pa ne bi čekao, što si odlazio u Švajcarsku?
Citat:

Mogao si da vidiš da sam ja mišljenja da se ovde stvari mogu popraviti, i da sam pre za to nego za odlazak iz zemlje, ali sam isto tako svestan da je to praktično nemoguće osim možda velike građanske akcije koji građani treba da sprovedu.

To je na sasvim drugom kraju štapa i neka sasvim druga/petnaesta tema.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 08.01.2017. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?09.01.2017. u 00:08 - pre 87 meseci
Treba uvesti limit za duzinu postova na nekih 2-3000 karaktera.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?09.01.2017. u 10:05 - pre 87 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
DusanSukovic:

Cekaj hoces reci da oni nisu bili u tom stanu nosioci stanarskog prava?

Ko oni u kom stanu, budi malo jasniji.


Ovi sto ih teraju?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?09.01.2017. u 10:07 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012:

Meni se čini da taj Milošević nije pao s Marsa, nego je imao dvotrećinsku većinu, a u pojedinim trenucima i jaču podršku u srpskom biračkom telu. To što mu ti lično nisi dao podršku ne čini te manje odgovornim, jer sva tvoja činjenja ili nečinjenja na kraju sa ostalih sedam miliona građana daju neki rezultat. Dakle, krivica je na onima koji su neposredno donosili odluke, ali je odgovornost svih nas. Dakle, odgovoran si i ti.


Vozhd, AkA "Lipar" je bio popularan u Srbiji 1989,1990 posle vise nikad, mislim da je regularno dobio samo jedne izbore, ostalo je bila kradja i diktatura njega i njegove zene.

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 09.01.2017. u 11:18 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle ćemo da trpimo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31165 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.