Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevara preko Kupujemprodajem sajta

elitemadzone.org :: MadZone :: Prevara preko Kupujemprodajem sajta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28085 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta30.03.2017. u 09:28 - pre 85 meseci
Aha, da mimo sudskih organa traži podatke o LK, adresi, IP adresi odakle se logovao na KP (što bi ti kao sistem administrator trebalo da znaš da bez ostalih podataka nije dovoljno za identifikaciju), pa da sa pandurom iz Bora ode čoveku na vrata bez dokaza, bez odluke tužioca ili suda. I da pozove kurira da prepozna građanina, k'o da kuriri sede i čekaju da ih neko angažuje tako volonterski.

Ne da zvuči glupavo nego u svoj toj glupavosti možda i uspe.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta30.03.2017. u 09:44 - pre 85 meseci
Zato sam i rekao da sve ovo glupo zvuci, ali to funkcionise u malim sredinama.
Koliko puta je dolazio policajac kod mene u firmu da trazi snimak sa kamera bez icega (cak i pisanog zahteva za dostavljanje materijala). I ja sam na slican nacin nasao zenu koja mi je zakacila auto na parkingu i pobegla. Cak nisu ni pisali prijavu protiv NN lica nego su je prvo pronasli pa tek onda reagovali. Po broju tablica sam nasao lika koji mi je cesto parkirao auto ispred garaze, od tada vise ne.
Tako da... sve je moguce
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta30.03.2017. u 10:21 - pre 85 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne znam bas - u Beogradu ima bese 30.000 ludi koje su izradili za stan? Je li i to za zadovoljenje socijalnih potreba? Ja sam sklon dijametralno suprotnom misljenju - sto je covek bogatiji, to je veca verovatnoca da se bavi kriminalnim radnjama.


Jeste, a čak i da nije, kriminala ipak ima manje u bogatim društvima. Ljudi imaju veće šanse, više mogućnosti. Mi smo ovde imali slučaj, ne tako davno, da su ljudi izbacivani na ulicu iz preduzeća koja su loše ili nikako poslovala. Kada nisu imali gde, okrenuli su se sitnom švercu i preprodaji na raznim buvljacima. Vrli ministar je hteo i to da stavi u okvire zakona, a pre svega ga je zanimalo da im uvede fiskalne kase i naplati porez. Međutim, kada ni to objektivno nisu u stanju da plaćaju, jedina opcija im je kriminal. Država te tera da delaš izvan okvira zakona.
E sad, meni je iz navedenih razloga malo smešno kada vidim pozive da se "ispravlja kriva Drina". Nema od toga ništa, u utakmici pojedinac protiv sistema je jasno unapred ko gubi, a ko dobija. To ti je kao da imaš nevino osuđenog na doživotnu robiju, mnogo takvih, svi su toga svesni i svi ćute, ali se neki žale na hranu i uslove smeštaja. Šta se koji moj žališ na gluposti, nije ti tu mesto. Lične i građanske inicijative imaju smisla u zdravim društvima koja dobro funkcionišu, ne u bananama kao Srbija. Ovo kod nas je bolesno, ali dobro funkcioniše. Zato kao što rekoh pojedinac nema nikakve šanse, prilagodi se ili umri, vegetiraj. Oni koji mogu, pokupe svoje krpice i sreću potraže na nekom drugom mestu, svet možda jeste mali, ali ne toliko da je Srbija jedino mesto na planeti u kom žive ljudi.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 30.03.2017. u 11:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.210.*



+101 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta30.03.2017. u 22:10 - pre 85 meseci
Meni, kada su predlagali neku razmenu preko Kup/Prod, i ako bi pristao,
(a to su bile male sume od par hiljada), obavezno bi insistirao, da i ja i on stavimo otkup.
(U tom slučaju najgore što može da mi se desi, da ne podigne paket, i da ja platim 2x poštarinu.)

Pa kako drugačije?
Izvinjavam se,ali, koliko treba da si nepromišljen, da nekome, koga lično ne poznaješ
šalješ bez otkupa?

Kada bi neko hteo da mi uzme robu, a da kasnije plati, ja bi mu ovako odgovorio:
Ima jedna izreka:"U Boga verujem, ostali plaćaju kešom"
E vidiš ja sam ateista!

Amin :)


Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

nikolla_car
nikola popovic
fotograf
Trstenik

Član broj: 237038
Poruke: 1



+1 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta30.03.2017. u 23:33 - pre 85 meseci
Ljudi, koliko ja vidim ovde uglavno govorimo o istoj semi i resenjima(neresenjima).
Pocelo se od onog: otpisi ti to nema vajde, nema ko to da radi(nasi pajkani nisu obrazovani a ni voljni) da to rade, cast izuzecima.
Koliko se secam onda je na red dosla tema o moralnoj obavezi, koja je od drustva sa foruma uzgred i od mene podrzana 1000% Jer kako sam, kao i vecina vas rekla i obrazlozila. Jedinke su ipak bitne a zmuranje i odustajanje su odlike slabih.

Ja cu sutrado suda i supa. Za sud sam spremio tuzbu protiv NN lica a isto to cu predociti i supu.
Ponecu i podnecu sva dokumenta vezana za slucaj. Ima tu fine zanimacije. Eto ja bi licno voleo da dobijem ovlascenje za rad na tom slucaju, nasao bi ga 99%.
Znam da su profi ali i najbolji grese.

Imamo IP adrese, vreme i mesto koriscenja istih. Poruke putem sajta, putem tel, culi smo se i licno.
Rejon na kome deluje nije veliki i bla bla.

Za sada samo tuzba, to je jedina pocetna a i kompletna stvar koju ja moram da uradim.

Bili je puno vs ovde koji ste podelili ovo moje neprijatno iskustvo i hvala vam. Sta god da uradim javicu Vam se.

Tenx

Uzgred kada pricasmo o onome "kako brate bre da te prevari" .... Pazi nebuloze:
Photoshop radim zmureci, Vlasniksqm bio 4god servisa za popravku kompjutera i laptopova, rad sa mrezama i instaliranjem video nadzora.Radio sa ljudima ceo zivot i nikada lose procenio iste.

Ali eto, dodje mac na vratanca, zaradivah se telefonu za suprugu, bla bla kada ce meni(deca mi slomila) itt. I bas zato se natakoh. Cuj pameti, seo sam u kola i krenuo da ga zovnem da mu kazem da dolaim do njega, jebes 2000din. Bar bi bili svi ok. Al odustah, krizaljudi kriza.

Javim se za nadalje.
Hvala svima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 06:21 - pre 85 meseci
@vujo032 - slazem se, ja sam uglavnom kupac - i to knjiga na aukcijskim sajtovima, i znas koliko puta mi se desilo da prodavac posalje knjigu ili komplet knjiga od par hiljada dinara, bez otkupa i bez da sam unapred platio.

Valjda ljudi jos ne kradu knjige...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.65.*



+2282 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 08:43 - pre 85 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Jeste, a čak i da nije, kriminala ipak ima manje u bogatim društvima.

Ja naravno ne raspolazem nikakvim podacima na osnovu bih mogao nesto da tvrdim, ali generalno javnost ima utisak da je u SFRJ bilo daleko manje kriminala nego u bogatijim drzavama. Mislim da to uveliko zavisi od odnosa javnosti prema kriminalu. Dok ce svaki Nemac da pozove policiju ako te vidi da si podigao haubu na automobilu i sam sebi dolivas ulje u motor, u isto vreme ce svaki Srbin koji vidi nekog da upucava nekog, gledati da se sto pre udalji sa lica mesta kako ga ne bi zakacio neki metak, a za bezbednost drugih i borbu protiv kriminala ga zabole (malo karikiran primer, ali pogadja sustinu). Mi ovde raspravljamo da li treba preduzeti neophodne korake da policija zavede krivicna dela u sistem, ili ne treba tome posvetiti pola sata? Sledeci put nek te neko siluje na ulici, pa razmisljaj istom logikom - kita je vec bila u bulji, to se sad ne moze promeniti, sta imam da ga prijavljujem...
Nego, udaljih se od sustine odgovora - po mojim zapazanjima do ekspanzije tog "socijalnog" kriminala doslo je kada je Srbija pocela sa uvodjenjem zakonodavstva koje stiti ljudska prava prestupnika i kriminalaca i kada je uvela limit do kog je dozvoljeno da se krade. Ako u pricu uvedemo korupciju i privredni kriminal, ja ne mogu da te demantujem, jer zaista je to u nekoj korelaciji sa bogatstvom drzave, ali je sad tesko odgovoriti da je sasvim proporcionalno i tu ni sam ne znam da li mogu da se slozim da je razlog tome sto ljudi imaju manje sanse i manje mogucnosti za legalno poslovanje...

Citat:
E sad, meni je iz navedenih razloga malo smešno kada vidim pozive da se "ispravlja kriva Drina". Nema od toga ništa, u utakmici pojedinac protiv sistema je jasno unapred ko gubi, a ko dobija. To ti je kao da imaš nevino osuđenog na doživotnu robiju, mnogo takvih, svi su toga svesni i svi ćute, ali se neki žale na hranu i uslove smeštaja. Šta se koji moj žališ na gluposti, nije ti tu mesto. Lične i građanske inicijative imaju smisla u zdravim društvima koja dobro funkcionišu, ne u bananama kao Srbija.

Dakle, sudeci po ovome, put ka ozdravljenju ne postoji - drzava je formirala stanje kakvo joj odgovara, a nekoliko miliona pojedinaca tu nista ne mogu da izmene, nego je logicno da se svi prilagodimo - registruejmo po nalog na kp i svi probamo da dodjemo do besplatnog laptopa. Po menni je daleko logicniji algoritam da se izvrsi pritisak na drzavu tako sto je zatrpamo milionima prijava, pa da vidimo sta ce biti - mozda se ispostavi da si u pravu pa da drzava pokaze totalnu kurcobolju prema svemu tome, a mozda neko nekog pritisne da se stanje popravi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.65.*



+2282 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 08:45 - pre 85 meseci
Citat:
član:
inace, bas ce taj lik iz okoline Bora da dolazi 250km na Bubanj potok da proda jedan laptop!

Obicno doteraju pun kombi kojecega i kazu da su upravo stigli iz Nemacke.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 09:18 - pre 85 meseci
Mnogo se ti nešto razumeš oko toga :D.

Vrati čoveku laptop!
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 17:19 - pre 85 meseci
Tužba protiv NN lica nije prihvatljiva za sud iz razumljivih razloga. Sud samo presuđuje za ono za šta tužilac tuži, građanina sa imenom prezimenom i adresom stanovanja. Istragom se bavi tužilaštvo u saradnji sa policijom. Prema tome, policiji podnesite pisanu krivičnu prijavu protiv NN lica i priložite sve dokaze o počinjenom krivičnom delu prevare. Kada i ako policija otkrije počinioca tužilaštvo će po službenoj dužnosti podići optužnicu ( zbog počinjenog krivičnog dela) a vas će sud uputiti da pokrenete parnicu ( protiv sada poznatog i osuđenog izvršioca krivičnog dela) radi naknade štete.

Jedna ispravka.
Brojni kupci stanova ( Filmski grad u Beogradu) nisu bili kupci u pravom i pravnom smislu te reči već su bili suinvestitori. Od suda su svi bežali kao đavo od krsta.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 18:01 - pre 85 meseci
Upravo. Ne znam da li tužba protiv NN lica uopšte postoji. Postoji krivična prijava.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta31.03.2017. u 22:08 - pre 85 meseci
@Darko

Uh, u pravu si, ali samo delom. Čim sam to napisao, prihvatio sam da postoje izuzeci, da korelacija nije nešto velika, ali ipak i dalje smatram da postoji. Ako govorimo o Ex SFRJ mislim da grešiš, ta država je bila primer uređenosti za ove otpatke koje imamo danas, kaskakla je za razvijenim svetom, ali ne toliko. Još jedan ključni argument, socijalna nejednakost je bila neuporedivo manja(to je socijalizam). Što se tiče ovog drugog dela, izvini, ali meni je to totalno bezveze, jer kao što rekoh, tamo gde postoje manje greške u sistemu, lična inicijativa ima neki smisao. Ako je sistem propao, onda je to jednostavno uzaludno trošenje vremena i nerava. To ti je kao i auto, ako je nov sipaš i voziš, ako je malo stariji povremeno mora neka popravka i ulaganje, a ako je kanta, onda je jeftinije da je baciš. O preporuci da građani postanu špijuni i potkazivači ne bih, meni lično je to odvratno.

E sad, šta je problem po meni, kada govoriš o zakonskim rešenjima. Jedan pametan čovek, Žozef de Mestr je rekao da ne možeš sunčani sat koji dobro radi u Milanu preneti u Rim i očekivati da radi isto tako dobro, jednostavno, druga geografska širina i dužina. Nešto slično važi i za zakonska rešenja. Ne mogu zakoni koji važe u anglosaksonskoj(protestantskoj) sredini i tamo dobro funkcionišu da se prosto prepišu kod nas, u jednu sredinu koja je kulturološki poprilično drugačija, koja ima potpuno drugačije istorijsko nasleđe. Još jedan ograničavajući faktor je i ekonomska situacija. Sitan kriminal je proizvod socijalne nesigurnosti i ekonomskog kraha, to su mu glavni, a možda i jedini uzročnici. Zamisli da je u ovoj i ovakvoj Srbiji prosečna plata hiljadu ajvara, a pemzija petstotina, da je nezaposlenost do 5%, na ove troškove života. Siguran sam da takvih pojava ne bi bilo ni približno kao danas.
Put ka ozdravljenu postoji, mada bi se iz onoga što sam napisao dalo zaključiti da smo u situaciji psa koji juri sopstveni rep. Mi smo već na tom putu, tj. postajemo polako deo zapadnog sveta, ali smo sada u fazi u kojoj su oni bili pre recimo stotinak godina, pa je cena koju plaćamo strahovita.

Opet dolazimo na istu priču, da se sve vrti u krug i da rešenja nema, a meni se ipak čini da je rešenje tu i da funkcioniše odlično. Zašto to kažem? Pa evo, javio se postavljač topika, javili se još neki ljudi sa sličnim iskustvima(među kojima sam i sam). Pa čekaj, gde su ovi što se bave tim sitnim prevarama, krađama i sličnim radnjama? Ok, niko od njih se neće javiti na forum da se hvali svojim podvizima, ali ako govoriš o kompletnom funkcionisanju sistema, od obrazovanja, zdravstva, vojske policije, saobaćaja, telekomunikacija, privrede, bankarstva,... meni se čini da imamo sasvim solidna, ako ne i veoma dobra zakonska rešenja. Zašto se onda ljudi žale? Pa zato što je kompletan sistem odraz u ogledalu svih nas, naše stručnosti, radne etike, etičkih principa kojima se rukovodimo, jednom rečju nas samih. Policijac, lekar u ordinaciji, nastavnik, prodavačica u supermarketu koji su neprofesionalni, nestručni, neljubazni, korumpirani, to su naše komšije, rođaci, prijatelji, sve smo to mi. Zato država ne može da pokaže veću brigu, jer ona upravo to i radi, mi smo sve te ljude birali, na ovaj ili onaj način. Ovo uopšte nije teško shvatiti, mada je možda malo teže prihvatiti, ali je činjenica.
 
Odgovor na temu

nikolla_car
nikola popovic
fotograf
Trstenik

Član broj: 237038
Poruke: 1



+1 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta01.04.2017. u 00:16 - pre 85 meseci
Citat:
RoRa:
Tužba protiv NN lica nije prihvatljiva za sud iz razumljivih razloga. Sud samo presuđuje za ono za šta tužilac tuži, građanina sa imenom prezimenom i adresom stanovanja. Istragom se bavi tužilaštvo u saradnji sa policijom. Prema tome, policiji podnesite pisanu krivičnu prijavu protiv NN lica i priložite sve dokaze o počinjenom krivičnom delu prevare. Kada i ako policija otkrije počinioca tužilaštvo će po službenoj dužnosti podići optužnicu ( zbog počinjenog krivičnog dela) a vas će sud uputiti da pokrenete parnicu ( protiv sada poznatog i osuđenog izvršioca krivičnog dela) radi naknade štete.

Jedna ispravka.
Brojni kupci stanova ( Filmski grad u Beogradu) nisu bili kupci u pravom i pravnom smislu te reči već su bili suinvestitori. Od suda su svi bežali kao đavo od krsta.


Da, to je sve ok sto si napisao. Tako je.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta01.04.2017. u 00:36 - pre 85 meseci
Citat:
Policijac, lekar u ordinaciji, nastavnik, prodavačica u supermarketu koji su neprofesionalni, nestručni, neljubazni, korumpirani, to su naše komšije, rođaci, prijatelji, sve smo to mi. Zato država ne može da pokaže veću brigu, jer ona upravo to i radi, mi smo sve te ljude birali, na ovaj ili onaj način. Ovo uopšte nije teško shvatiti, mada je možda malo teže prihvatiti, ali je činjenica.


Najveci problem ove drzave, IMHO, je upravo to sto se negativne tendencije ne sankcionishu kako treba - dok se pozitivne ignorisu, tj. ne stimulishu.

Ovde imamo situaciju da su najveci lopovi i kriminalci -> cuveni kontroverzni biznismeni... a oni sto imaju mozga i sto su posteni, zele da rade i zive od svog znanja -> budale koje se nisu snasle, i zato zele da emigriraju... jer im to znanje, na kraju krajeva, nista ne znaci - ovde je bitna tkz. "zivotna skola", "znanje sa asfalta", "koga znas" i "iz koje si partije"...

Primer da drzava moze ako hoce, je recimo slucaj rata (kao drastican primer). U ratu civilni zakoni prestaju da vaze, i pocinje da vazi preki sud, gde od slobodne procene jednog coveka, mozes ekspresno da dobijes metak pred streljackim vodom. Dakle, za kradju (hrane, goriva itd.) mozes i dobijas, metak u glavu, kao primer drugima... jer drzava u tim momentima nema vremena, niti resursa, da se bavi kriminalcima, koji razjedaju ono malo sto ima, a sto je kljucno za vodjenje rata. Zato je uvedena delotvorna kazna, koja ce odvratiti 99% lopova od ideje da im se to isplati.

E sad, fast forward u sadasnjost -> ovde likovi setaju slobodno sa 100 krivicnih prijava... ubice izlaze za nekoliko godina, ako se "dobro vladaju"... ko ima psihijatrijski karton, a recimo je siledzija, pa taj je na konju - jer ne mora da brine oko zatvora... on ce ici na "lecenje", odredjivace mu se "terapija", razgovori sa strucnim licem itd. (u prevodu: trla baba lan... pa sve ispocetka). Najvecim lopovima zastarevaju slucajevi, ili se jednostavno "dogovore", vrate deo para, i onda reda radi, odsede neko vreme u svojoj vili sa nanogicom...

Dakle, drzava i te kako moze da uradi nesto - tako sto ce jasno staviti do znanja sta se isplati, a sta ne (metodama potrebnim za dati mentalitet i nivo kulture). Sta je to, sto je drustveno prihvatljivo ponasanje, a sta to nije, tj. zasta treba da se popije drakonska kazna -> i to tolika, da ti se nekoliko puta ne isplati to sto si uradio. Tako se prenosi jasna poruka drugima. E toga ovde nema, najveci krimosi i lopovi, dobijaju "uslovno" i nekakve "nanogice" -> da puknes od smeha. Cak i maloletnicki delikventi prolaze totalno nekznjeno, a ni osnovne skole nemaju nikakva prava da primene bilo kakve delotvorne kazne.

Znaci, nije problem drustvo, vec je upravo drzava ta, koja jednostavno nije u stanju da adekvatnim zakonima (i njihovom primenom) uspostavi red. Takva drzava zasluzno propada sve vishe i vishe, i na kraju prestaje da postoji. Krene da je razvlaci ko hoce, otima delove, i postavlja svoje placenike i "kadrove", tj. jos vishe razvodnjava samu strukturu zemlje, zakona i kulture... -> zvuci poznato, zar ne?






[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 01.04.2017. u 03:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta01.04.2017. u 02:16 - pre 85 meseci
Svakako je i problem društva odnosno većine jer većina dovodi na vlast one koji ne priznaju nikakve zakone.
Ja sam o tome pisao XYZ puta al ajd još jednom.
Tamo gde su kriminalci, hoštapleri, razbojnici, ratni zločinci, ratni profiteri i druga gamad slizani sa "državnim organim" tu zapravo nema ni države ni zakona.

U nakaradnom društvu u kome se "pristaje" na pravila i norme
ali samo do momenta dok se to nakaradno društvo ne mora držati ti istih pravila i normi.
Tako se dobije nakaza od države.

Primer je crvena interpol poternica za trojicom osumnjičenih za nepoštovanje suda.

Pa, u čemu je razlika izmedju jednog politikanta-kurajbera i kriminalaca koje skriva a zajedno dele plen?

Gledano iz tog ugla smešno je i pomisliti da ova "sitna" prevara na Kupujem-kradem ima bilo kakve šanse da dobije pravno zadovoljavajući epilog.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dyn.telefonica.de.



+371 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta09.04.2017. u 18:10 - pre 84 meseci
Selo Zlot je vlasko, a oni imaju malo drugacija prezimena, Markovic i Zlot ne idu zajedno :) .... Bor je relativno malo mesto, postoji mogucnost da kurir poznaje toga ko je uzeo paket, bar iz vidjenja. Kazi mi kojom kurirskom sluzbom si poslao?

Ja mogu da se raspitam ko trguje polovnim lap-topovima, znam da Cigani to rade, ali oni na pijaci, a osim toga, nema ih u Zlotu, pa bi kurir sigurno zapamtio taj detalj.

@Darko

Evo ja sam u Nemackoj, lik, Nemac, menja ulje ispred kuce, ja pre neki dan dolio. Nije problem da promenis, ako staro ulje predas gde treba, dolijes, probem je ako kapne, onda si naebo. :)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta10.04.2017. u 00:26 - pre 84 meseci
Naviko naš čovek (ne ti botr, uopšteno) da pušta ulje na zemlju il u slivnike, pa kad mu Švaba kaže kako to ne može, a on odma pravi galamu kako ga teraju da troši pare kod majstora .

Zanimljivo je čuti dokle nekad ide ta paranoja od evropskih zakona.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta10.04.2017. u 20:21 - pre 84 meseci
Ja preko portala kao što su Limudo/Kupindo ili KP nikad ne kupujem, a da na licu mesta ne vidim šta kupujem, i na licu mesta plaćam, ako se odlučim za kupoviinu. Nikakve druge kombinacije ne dolaze u obzir u ovakvoj sredini... na žalost. Mada i tad postoji verovatnoća za prevaru (doživeo sam jednu, ali je bila u pitanju sitna suma pa me nije mnogo dotaklo.), ali je ona mnogo manja nego kad se kupuje/razmenjuje na neviđeno...
 
Odgovor na temu

nikolla_car
nikola popovic
fotograf
Trstenik

Član broj: 237038
Poruke: 1



+1 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta10.04.2017. u 21:16 - pre 84 meseci
[quote]botr:
Selo Zlot je vlasko, a oni imaju malo drugacija prezimena, Markovic i Zlot ne idu zajedno :) .... Bor je relativno malo mesto, postoji mogucnost da kurir poznaje toga ko je uzeo paket, bar iz vidjenja. Kazi mi kojom kurirskom sluzbom si poslao?

Ja mogu da se raspitam ko trguje polovnim lap-topovima, znam da Cigani to rade, ali oni na pijaci, a osim toga, nema ih u Zlotu, pa bi kurir sigurno zapamtio taj detalj.

@Darko

Evo ja sam u Nemackoj, lik, Nemac, menja ulje ispred kuce, ja pre neki dan dolio. Nije problem da promenis, ako staro ulje predas gde treba, dolijes, probem je ako kapne, onda si naebo.

Pazi sada situaciju.
Otisao u policiju koja naravno nije nadlezna za to jer ne poseduje ni ljude ni opremu za takve stvari(pogotovo ne ljude). Ispricao slucaj jednom mladjem liku, inspektoru. I on se na licu mesta zalozio da pokusa da proveri lk i ostalo sto sam doneo.
Kaze raspitacu se kod kolega iz Bora sta i kako. Dodjoh posle par dana i on rece da je zvao ....
On garant ima pocinioca. Povezali manje vise kocke. Ovi iz Bora imaju jednog koji je eradio i radi takve prevare. Iz Bora je a roditelji mu zive u zlotu i tu jos neke stvari. Ali avaj ..... dobrodosli u Srbiju ..... gde zakon stiti kriminalce i narkomane itt ....
 
Odgovor na temu

nikolla_car
nikola popovic
fotograf
Trstenik

Član broj: 237038
Poruke: 1



+1 Profil

icon Re: Prevara preko Kupujemprodajem sajta10.04.2017. u 21:21 - pre 84 meseci
Citat:
Binary Mind:
Ja preko portala kao što su Limudo/Kupindo ili KP nikad ne kupujem, a da na licu mesta ne vidim šta kupujem, i na licu mesta plaćam, ako se odlučim za kupoviinu. Nikakve druge kombinacije ne dolaze u obzir u ovakvoj sredini... na žalost. Mada i tad postoji verovatnoća za prevaru (doživeo sam jednu, ali je bila u pitanju sitna suma pa me nije mnogo dotaklo.), ali je ona mnogo manja nego kad se kupuje/razmenjuje na neviđeno...



E pa nisam ni ja kupovao i pravio trange frange do sada. Evo mi ga sefte!!! :)
Cisto onako da "reknem", pre slanja oprostio sam se sa laptopom, racunao sam da na to da me iznenadi i posalje dogovorenu zamenu.
A za o sto sam ispao nasamaren sam samo ja kriv, ne trazim krivca u njemu, nije me on bio po usima da posaljem laptop.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prevara preko Kupujemprodajem sajta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28085 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.